Czy Duch święty jest Bogiem?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Zdanie nr 4 powyższego cytatu jest bez sensu.
No przecież Ananiasz rozporządził pieniędzmi wg własnej woli - część oddał, a część zatrzymał.
O co pretensje ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Yarpen Zirgin pisze:I widać co jest dla Ciebie ważniejsze. Nawet jak w Biblii masz świadectwo św. Piotra, że Duch Święty jest Bogiem, to jest ono nieważne, bo Badacze Pisma Świętego napisali inaczej.
No to poczytajmy ze zrozumieniem(jeśli stać na nie).

Iz 11:1-5
1. I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się odrośl z jego korzeni.
2. I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej.
3. Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej. Nie będzie sądził z pozorów ni wyrokował według pogłosek;
4. raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego.
5. Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach, a wierność przepasaniem lędźwi
i.
(BT)


Czyżby Duch miał spocząć na......Duchu ??? :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Wicia się jak piskorz ciąg dalszy... Nie rozmawiamy o Księdze Izajasza, ale o świadectwie św. Piotra z Dziejów Apostolskich, które usiłujesz przekręcić tak, aby nie mówiło o Duchu Świętym.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Czy Duch Pański,to Duch Boży,czy nie???

Nawet Tysiąclatka to uwypukla,a Yarpen idzie w zaparte. :bardzo_smutny:

ps ile duchów świętych jest wymienionych w Biblii ???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Twoje wymówki i próby zmiany tematu nie zmienią wymowy Dz 5,1-4 nawet jak wyjdziesz z siebie i staniesz obok.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Jachu pisze: tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego.
Polecam Halitomin :mrgreen:
https://www.aptekagemini.pl/halitomin-x-30-tabl.html
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6286
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
Jachu pisze: tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego.
Polecam Halitomin :mrgreen:
https://www.aptekagemini.pl/halitomin-x-30-tabl.html
To stąd zmałpował Paweł w Drugim Liście do Tesaloniczan mówiąc, że "wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia." 2.8 : http://www.biblia-internetowa.pl/2Tes/2/8.html :bardzo_smutny: :animrumru:
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Yarpen Zirgin pisze:Twoje wymówki i próby zmiany tematu nie zmienią wymowy Dz 5,1-4 nawet jak wyjdziesz z siebie i staniesz obok.
Może trochę wiedzy się przyda Yarpenowi ???

http://www.nastrazy.pl/archiwum/2005_5_08.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie na temat.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Duch Boży był już na początku.
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1
Jego rolą było unoszenie się nad wodami, w celu niesprecyzowanym :->
Z przypisów wynika, że termin "Duch Boży" może być rozumiany również jako "tchnienie" lub "wiatr".
Czyli - chyba - Duch Boży to nie to samo co Duch Święty, bo Duch Święty występuje w postaci gołębicy, a na początku gołębic nie było. Poza tym gołębice nie są podobne do tchnienia, ani do wiatru.
Stąd wnioskuję, że Duch Boży i Duch Święty to dwa różne Duchy.
Postanowiłem szukać jeszcze innych biblijnych Duchów, ale najpierw wypiję se piwko, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:Czyli - chyba - Duch Boży to nie to samo co Duch Święty, bo Duch Święty występuje w postaci gołębicy, a na początku gołębic nie było. Poza tym gołębice nie są podobne do tchnienia, ani do wiatru.
Stąd wnioskuję, że Duch Boży i Duch Święty to dwa różne Duchy.
Także nad tą gołębicą się kiedyś zastanawiałam. I takie refleksje mnie nachodzą. Skoro Duch święty to Osoba, dlaczego więc podczas chrztu Jezusa w Jordanie nie stawił się jako Osoba, a tylko jako gołębica.
Na górze Przemienia pojawiły się osoby (hologramy?).
Oczywiście to tylko taka moja luźna, nic nie znacząca myśl.
Swoją drogą bardzo ciekawe ; Duch Boży a Duch Święty.
No i zostaje jeszcze sprawa grzechu nieprzebaczalnego, a jak wiemy, jest to tylko jeden - przeciwko Duchowi św. Protestanci uczą, że to jest (ten grzech) i dotyczy grzechu niewiary. Tak wynika z kontekstu, gdzie Jezus mówi do faryzeuszy, ale...skoro niewiary, to większość populacji się nią charakteryzuje. Może warto pogadać o tym?
Smacznego piwka ;-)

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Mylisz pojęcia "osoba" i "postać".
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Wg mnie Duch Święty nie ma nic wspólnego z gołębicami.
Zdanie mówiące, że Duch Święty zstąpił jako gołębica należy rozumieć w ten sposób, że Duch zstąpił z góry, tak jak zstępują gołębice, co nie znaczy że miał postać gołębicy.
Pogląd, mówiący że chodzi o postać gołębicy wziął się stąd, że tak to przedstawiano na obrazach.
No ale jak inaczej przedstawić zstępującego Ducha ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:No ale jak inaczej przedstawić zstępującego Ducha ?
Własnie. Nie da się. Pytanie więc, czy to jest Osoba?
Mówiąc na przykład o duchach ludzi, które niektórzy ponoć widują, a nawet z nimi rozmawiają, to przecież nadal mówimy o osobach. Osoby te kiedyś żyły, były nam bliskie.
To nieco inny problem niż z Duchem Świętym, ale mówimy o Osobie.
Czy może raczej o mocy?, o tajemnej sile?

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Jak byłem mały i obejrzałem horror "Dom Wampirów", to wszędzie widziałem wampiry :-o
https://www.cda.pl/video/32087966e
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”