Teoria trojcy a Biblia

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: wuka »

Nieziem, po raz drugi bardzo przykro mi się ciebie czyta. Chyba jesteś niesprawiedliwy i stronniczy. W dodatku robisz wyrzuty, a sam tak postępujesz.
Odzywam się, bo do mnie napisałeś przykre słowa, które nijak mają się do mojego stosunku do Biblii i wiary.

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: teska »

Marka 10:17-18

Gdy Jezus wyruszał w drogę, podbiegł pewien człowiek, padł przed nim na kolana i zapytał: „Dobry Nauczycielu, co mam robić, żeby odziedziczyć życie wieczne?”.Jezus odparł: „Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry oprócz jednego, Boga.
Jezus nie utożsamia się z "jedynym Bogiem".
Dlaczego? Ponieważ przeczyłby prawdzie,że to Ojciec jest "jedynym prawdziwym Bogiem".
Jana 17:3-tutaj nazywa swego Ojca "jedynym prawdziwym Bogiem".
Jezus nigdzie nie nazywa siebie Bogiem Najwyższym. Biblia nazywa Jezusa sługą Bożym.
Dzieje 2:27
....bo nie pozostawisz mnie w grobie, nie pozwolisz żeby Twój lojalny sługa ujrzał zepsucie.....

Czytając całą Biblię nie znalazłam nauki o trójcy.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: Nieziem »

Wuka, ja piszę ogólnie, a Ty odbierasz to osobiście. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Sama sobie potwierdzasz, że Ciebie to dotyczy, a mimo to znajdujesz winę w posłańcu. A ja się nie oskarżam za to, co uważam za słuszne.
Mnie się Ciebie ostatnio źle czyta z powodu oskarżania, ocen, narzekalnictwa...Ja rozumiem trudy życia, ale jak po zaoferowaniu palca, ktoś jest niezadowolony bo nie dostaje całej ręki, to ja się wycofuję, bo bycie ratownikiem jest w takim przypadku niewłaściwe.
Ja urodziłem się w domu alkoholika, stąd dam taki przykład. Można takiego chorego ojca szanować, i się litować nad nim, i pomagać, ale czasem jest tak, że najlepsze co można zrobić dla niego, to wyrzucić go z domu. A wtedy jest szansa, że się pozbiera, i się za siebie weźmie. Bo jak w domu miał gdzie spać, i co jeść, bo się nim ktoś opiekuje, a on może się poświęcać piciu, i gdy nagle braknie tego dobrego, i sięgnie dna, wtedy jest nadzieja, że odmieni sobie życie. Uważam, że większa, niż gdyby tylko litować się.
Wuka, o przykrych słowach, myślę, że dużo ich jest w Twoich postach, zobacz, i sprawdź, jak odnosisz się do innych... a później wróć, i zacytuj moje przykre słowa. Jeśli musisz drążyć temat.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: wuka »

teska pisze:
06 maja 2023, 18:24
Marka 10:17-18

Gdy Jezus wyruszał w drogę, podbiegł pewien człowiek, padł przed nim na kolana i zapytał: „Dobry Nauczycielu, co mam robić, żeby odziedziczyć życie wieczne?”.Jezus odparł: „Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry oprócz jednego, Boga.
Jezus nie utożsamia się z "jedynym Bogiem".
Dlaczego? Ponieważ przeczyłby prawdzie,że to Ojciec jest "jedynym prawdziwym Bogiem".
Jana 17:3-tutaj nazywa swego Ojca "jedynym prawdziwym Bogiem".
Jezus nigdzie nie nazywa siebie Bogiem Najwyższym. Biblia nazywa Jezusa sługą Bożym.
Dzieje 2:27
....bo nie pozostawisz mnie w grobie, nie pozwolisz żeby Twój lojalny sługa ujrzał zepsucie.....

Czytając całą Biblię nie znalazłam nauki o trójcy.
Nawet jeśli uznaje się, że Biblia jest wystarczająca, pozostaje problem jej interpretacji.
Historia chrześcijaństwa potwierdza, że tak podstawowe prawdy wiary, jak te dotyczące osoby Jezusa oraz Trójcy Świętej są odrzucane.
Czyli, po co nam Nowy Testament, nowe wszystko? Czyli mamy tylko ciąg dalszy Starego? Nie rozpoznali Pism i zabili Jezusa, bo nie zobaczyli w Nim Syna Bożego i ukrzyżowali jako bandziora i uzurpatora, który podawał się kogoś kim nie był.
Do dziś niektórzy tak wierzą i czekają na Mesjasza...
Nie wszystko jest napisane dosłownie i dlatego potrzeba rozeznania. Uczynił to Sobór w 325roku.
Wielu nauk nie ma wprost określonych jednym zdaniem w Biblii, a jednak narody wierzą.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: wuka »

Przede wszystkim poprawcie tytuł tematu.
Powinno być: Teoria Trójcy Świętej a Biblia""
Uważam, że słowo "teoria" jest tu nieadekwatne i wręcz obraźliwe. Ale...cóż.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: wuka »

Nieziem, nie, nie będę drążyć. Powołałam się na siebie, bo mnie zacytowałeś i bezpośrednio do mnie (jako odpowiedź na mój wpis) nawtykałeś, jak trzeba. Nawet do mojego czytania się z pogardą odniosłeś i spowodowałeś, że wstydzę się swojego oczytania. Sugerowałeś, że mam jakieś cele ukryte, czy coś? Dla mnie to jest nie do pojęcia. Chęć dzielenia się leży w mojej naturze, ale znowu...cóż.
Bardzo cię lubię i cenię i dlatego z tej strony ataku się nie spodziewałam, tym bardziej, że nie rozumiem, co cię tak rozgniewało w tym konkretnym wpisie.
Przepraszam, nie chciałam cię urazić.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: Bobo »

Słowo teoria jest adekwatne. Po pierwsze, nie ma takiego sformułowania w Biblii. Po drugie, nie od początku chrześcijaństwa była znana w takiej formie jak dziś się ją przedstawia. I po trzecie, do wyjaśnienia jest trzeba trzeba złamać zasady logiki i robić wygibasy językowe. Inaczej mówiąc proste słowa muszą mieć nowe definicje niezgodne z terminem, które je ujmują. No i z Boga robią kłamcę i kombinatora, który wprowadza ludzkość w błąd.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: wuka »

Heretycy. I tyle.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: Bobo »

Swój bajzel w głowie zachowaj dla siebie.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
06 maja 2023, 21:04
Swój bajzel w głowie zachowaj dla siebie.
Nie mam w głowie bajzlu. Mam wszystko dobrze poukładane.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: Bobo »

Twoje pisanie nie świadczy o tym.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: Queza »

teska pisze:
06 maja 2023, 18:24
Marka 10:17-18

Gdy Jezus wyruszał w drogę, podbiegł pewien człowiek, padł przed nim na kolana i zapytał: „Dobry Nauczycielu, co mam robić, żeby odziedziczyć życie wieczne?”.Jezus odparł: „Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry oprócz jednego, Boga.
Jezus nie utożsamia się z "jedynym Bogiem".
Dlaczego? Ponieważ przeczyłby prawdzie,że to Ojciec jest "jedynym prawdziwym Bogiem".
Jana 17:3-tutaj nazywa swego Ojca "jedynym prawdziwym Bogiem".
Jezus nigdzie nie nazywa siebie Bogiem Najwyższym. Biblia nazywa Jezusa sługą Bożym.
Dzieje 2:27
....bo nie pozostawisz mnie w grobie, nie pozwolisz żeby Twój lojalny sługa ujrzał zepsucie.....

Czytając całą Biblię nie znalazłam nauki o trójcy.
Prawda, Jezus nie mówi o sobie, że jest bogiem, mówi raczej, że jest królem, nie używa słowa bóg, ale jest bogiem światła, tak jak diabeł jest bogiem ciemności.

Trójca to Bóg, Jezus i Duch świety. Trójca to Bóg, Jezus i anioł, ale te osoby nie są równe sobie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: wuka »

Queza jest tym aniolem.
Jeśli to nie jest dom wariatów, to co nim jest?
Z Bogiem.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: Queza »

wuka pisze:
07 maja 2023, 10:04
Queza jest tym aniolem.
Jeśli to nie jest dom wariatów, to co nim jest?
Z Bogiem.
Ja jestem pośrodku.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Teoria trojcy a Biblia

Post autor: teska »

Queza pisze:
Trójca to Bóg, Jezus i Duch świety. Trójca to Bóg, Jezus i anioł, ale te osoby nie są równe sobie.
Na jakiej podstawie tak sądzisz?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”