Którą osobą trójcy jest JHWH?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

adzient pisze:
daglezja77 pisze: Stwierdzenie że jest tu mowa o JEDNEJ osobie jest bardzo odkrywcze..Ja bym się bał
publicznie pisać takie bzdety..
Przeczytaj jeszcze raz uważnie tekst:


"Ap21:(22) A świątyni w nim nie dojrzałem: bo jego świątynią jest Pan, Bóg wszechmogący oraz Baranek. "
"A lampą jego jest baranek"w 23

Słowo "jest " jest rzeczownikiem w liczbie pojedynczej ,wiec określa czynność JEDNEJ OSOBY.
Podobny rzeczownik w liczbie mnogiej brzmi "" ale nie został on użyty.


Jezus jest barankiem i Panem Wszechmogącym.
Czy dla Ciebie "bzdet" objawia się poprzez stosowanie się do zasad gramatyki?
Pan, Bóg wszechmogący oraz Baranek. - tu pisze o DWÓCH osobach, nie o jednej.
Gdyby pisało o jednej, nie byłoby słowa "oraz"..
A gdzie tu jest trójca ?
Chyba nie jesteś orłem z gramatyki ? :mrgreen:

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Jeżeli podmiot nie określa liczby (np.domyślny) w zdaniu wskazuje na liczbę rzeczownik .
Nie uczyli?
Rzeczownik w liczbie pojedynczej NIGDY NIE OKREŚLA CZYNNOŚCI KILKU OSÓB.

To są dwa tytuły odnoszące się do jednej osoby.
Jak Zenek JEST spawaczem i monterem C.O to też jest ich dwóch? :mrgreen:
A gdzie tu jest trójca ?
Cóż mi zarzucasz?
Czy ja mówiłem coś o Trójcy?
Miewasz chyba jakieś uprzedzenia.Czytaj uważnie posty. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 mar 2010, 18:03 przez adzient, łącznie zmieniany 2 razy.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

adzient pisze:Rzeczownik wskazuje na liczbę podmiotu w zdaniu .
Nie uczyli?

To są dwa tytuły odnoszące się do jednej osoby.
Jak Zenek JEST spawaczem i monterem C.O to też jest ich dwóch? :mrgreen:
Skąd wiesz czy przecinek jest w dobrym miejscu ?

Tak jest w Biblii Gdańskiej..

22 Alem kościoła nie widział w niem; albowiem Pan, Bóg wszechmogący, jest kościołem jego, i Baranek.

....Zenek jest spawacz, oraz monter CO..

a tu ile jest osób?
Ostatnio zmieniony 30 mar 2010, 18:02 przez daglezja77, łącznie zmieniany 1 raz.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Tu też jest "jest".Więc jeden jest ,a dwoje są.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

adzient pisze:Jak Zenek JEST spawaczem i monterem C.O to też jest ich dwóch?
Zapomniałeś dodać, że Zenek jest jeszcze kierownikiem.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Którą osobą trójcy jest JHWH?

Post autor: radek »

JHWH jest sposobem, w jaki objawił się Pan. Co do trójcy, to tak jak podaje Koran lepiej jest mówić jeden niż trzy, bo spośród oliwy, wina i krwi będących Biblijnymi atrybutami Trójcy krew jest najmniej szanowana. Gdy postrzega się jedność, a nie podział, wtedy nie jest wyodrębniona krzywda krwi

Ap 6:6 BT5 "I usłyszałem jakby głos pośrodku czterech Istot żyjących, gdy mówił: Kwarta pszenicy za denara i trzy kwarty jęczmienia za denara, a nie krzywdź oliwy i wina!"

Mat 26:27-29 BT5 "Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy, (28) bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. (29) Lecz powiadam wam: Odtąd nie będę już pił [napoju] z tego owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę z wami, nowy, w królestwie Ojca mojego."

Iz 9:6 BT5 "Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad jego królestwem, które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki. Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Którą osobą trójcy jest JHWH?

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
10 maja 2022, 10:22
JHWH jest sposobem, w jaki objawił się Pan.

Lepiej czytaj Biblię i odstaw Koran na półkę, napisany jakieś 600 lat po zakończeniu spisywania Biblii. Najlepiej zrób z nim to, co zrobili chrześcijanie z pierwszego wieku, kiedy poznali prawdę. Pozbyli się radykalnie tego, co kolidowało z chrystianizmem:

"Wielu z tych, którzy uwierzyli, przychodziło i publicznie wyjawiało swoje złe czyny, otwarcie o nich opowiadało. A sporo tych, którzy zajmowali się magią, poznosiło swoje księgi i na oczach wszystkich je spaliło. Ich wartość oszacowano na 50 000 sztuk srebra. Tak oto słowo Jehowy coraz bardziej się szerzyło i rosło w siłę" (Dzie 19:18-20)

Od lat wypisujesz podobne bzdury robiąc ludziom sieczkę z mózgu! Jehowa (JHWH) jest jedynym Bogiem i Ojcem Jezusa (Mat 6:9), nie jakimś "sposobem"!!!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Którą osobą trójcy jest JHWH?

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
20 cze 2022, 7:32
Jehowa (JHWH) jest jedynym Bogiem i Ojcem Jezusa (Mat 6:9)
Pogląd powyższy jest dość popularny wśród wielu, pewne treści Pisma jednak dają podstawy do twierdzenia, że taki pogląd jest błędny.
Żydzi twierdzili, że mają jednego Ojca, Boga.
Pan Jezus twierdził, że został posłany przez swego Ojca, Boga. Gdyby Bóg był waszym Ojcem, byście mnie miłowali.
Pan Jezus w bezpośrednich słowach scharakteryzował Boga Ojca Żydów.
Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
Ci Żydzi potwierdzili swoim uczynkiem, że Pan Jezus mówił prawdę. Złożyli krwawą ofiarę z Pana Jezusa swojemu Bogu Ojcu, mężobójcy, kłamcy, lubującego się w smaku śmierci.
Jeśli Bogiem Ojcem Żydów jest JHWH to Bogiem Ojcem Pana Jezusa jest Ktoś Inny. Inaczej słowa Pana Jezusa byłyby pozbawione sensu.
Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca». W odpowiedzi rzekli do Niego: «Ojcem naszym jest Abraham». Rzekł do nich Jezus: «Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama.Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».
Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę.
(J8)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Którą osobą trójcy jest JHWH?

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
21 cze 2022, 0:11
DonCicio pisze:
20 cze 2022, 7:32
Jehowa (JHWH) jest jedynym Bogiem i Ojcem Jezusa (Mat 6:9)
Pan Jezus w bezpośrednich słowach scharakteryzował Boga Ojca Żydów.
Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca.

Gdybyś zwrócił uwagę na zapis biblijny, to jest spora różnica w sposobie opisu Boga Ojca Jehowy i boga ojca przywódców religijnych Żydów. To co zrobiłeś jest zwykłą manipulacją słowną:

„Jezus im powiedział: „Gdyby Bóg był waszym Ojcem, kochalibyście mnie, bo ja przyszedłem i jestem tutaj od Boga. Nie przyszedłem z własnej inicjatywy, ale to On mnie posłał” (Jan 8:42)

"Waszym ojcem jest Diabeł, a wy chcecie spełniać pragnienia swojego ojca. On od początku był zabójcą i nie stał mocno w prawdzie, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy kłamie, robi to zgodnie z własną naturą, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa"[ (Jan 8:44)

Tak, jak istnieje Ojciec prawdy (Jan 17:17), Jehowa, tak istnieje też ojciec kłamstwa, Szatan, Diabeł (Jan 8:44). Już w Edenie, z powodu manipulacji i kłamstwa Szatana, ludzie zamienili prawdę (Rodz 2:17) na kłamstwo (Rodz 3:4) i wielu czyni tak nadal idąc za ojcem kłamstwa:

"Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen" (Rzym 1:25)

Kto jest Ojcem Jezusa i Ojcem Jego naśladowców? Powiedział o nim „Ojcze nasz” (Mat 6:9) … mówiąc te słowa do swoich uczniów. Dla Jezusa i Jego prawdziwych naśladowców (Christianòs), Jehowa jest Bogiem i Ojcem. Kropkę nad 'i' postawił, kiedy, jako osoba duchowa "ukazywał" się ludziom (1 Kor 15:5-8) tuż po zmartwychwstaniu i złożył swoistego rodzaju oświadczenie człowiekowi, Marii:

"Na to on się odezwał: 'Nie trzymaj się mnie tak kurczowo, bo jeszcze nie poszedłem do Ojca. Pójdź raczej do moich braci i powiedz im: Idę do Ojca swojego i Ojca waszego, do Boga swojego i Boga waszego'" (Jan 20:17)

Dla stworzeń duchowych (1 Pio 3:18), w tym dla Jezusa (Kol 1:15) oraz ludzi, prawdziwym i jedynym Bogiem i Ojcem jest Jehowa (Obj 4:11, Mat 22:36-38)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Którą osobą trójcy jest JHWH?

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
21 cze 2022, 8:17
Gdybyś zwrócił uwagę na zapis biblijny, to jest spora różnica w sposobie opisu Boga Ojca Jehowy i boga ojca przywódców religijnych Żydów. To co zrobiłeś jest zwykłą manipulacją słowną:

„Jezus im powiedział: „Gdyby Bóg był waszym Ojcem, kochalibyście mnie, bo ja przyszedłem i jestem tutaj od Boga. Nie przyszedłem z własnej inicjatywy, ale to On mnie posłał” (Jan 8:42)

"Waszym ojcem jest Diabeł, a wy chcecie spełniać pragnienia swojego ojca. On od początku był zabójcą i nie stał mocno w prawdzie, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy kłamie, robi to zgodnie z własną naturą, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa"[ (Jan 8:44)

Tak, jak istnieje Ojciec prawdy (Jan 17:17), Jehowa, tak istnieje też ojciec kłamstwa, Szatan, Diabeł (Jan 8:44). Już w Edenie, z powodu manipulacji i kłamstwa Szatana, ludzie zamienili prawdę (Rodz 2:17) na kłamstwo (Rodz 3:4) i wielu czyni tak nadal idąc za ojcem kłamstwa:

"Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen" (Rzym 1:25)

Kto jest Ojcem Jezusa i Ojcem Jego naśladowców? Powiedział o nim „Ojcze nasz” (Mat 6:9) … mówiąc te słowa do swoich uczniów. Dla Jezusa i Jego prawdziwych naśladowców (Christianòs), Jehowa jest Bogiem i Ojcem. Kropkę nad 'i' postawił, kiedy, jako osoba duchowa "ukazywał" się ludziom (1 Kor 15:5-8) tuż po zmartwychwstaniu i złożył swoistego rodzaju oświadczenie człowiekowi, Marii:

"Na to on się odezwał: 'Nie trzymaj się mnie tak kurczowo, bo jeszcze nie poszedłem do Ojca. Pójdź raczej do moich braci i powiedz im: Idę do Ojca swojego i Ojca waszego, do Boga swojego i Boga waszego'" (Jan 20:17)

Dla stworzeń duchowych (1 Pio 3:18), w tym dla Jezusa (Kol 1:15) oraz ludzi, prawdziwym i jedynym Bogiem i Ojcem jest Jehowa (Obj 4:11, Mat 22:36-38)
Ja właśnie to napisałem, że Żydzi mieli swojego Boga, którego nazywali Ojcem. Przeciez ktoś może wielbić Górę, Słońce albo Byka, i nazwać obiekt uwielbienia "Ojciec" ale to nie znaczy, że jest mowa o tym Ojcu, o którym mówił Pan Jezus.
A manipulację dostrzega się wtedy gdy się samemu to robi...
O Bogu Ojcu powyżej prawidłowo napisane, tylko na samym końcu dodane, bezpodstawnie, że jest to Jehowa.

Każde Pismo przez Boga natchnione jest pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawiania. Tak więc biorąc Biblię do ręki i czytając, dobrze jest rozumieć powyższe, i się tego trzymać. Dobrze jest też pamiętać, że nieprzyjaciel dorzucił swego złego nasienia, tak że obok zboża rośnie sobie kąkol. I łatwo jest się pomylić, i wziąć kąkol za pszenicę.
Ja to odnoszę teraz do JHWH. Przez długie lata od rozpoczęcia mojej znajomości z Pismami, prawie wszędzie gdzie czytałem "Pan", "Bóg", "Ojciec" widziałem tego samego jedynego prawdziwego Boga. Czyli dla mnie była tylko pszenica, i nie miałem pojęcia o możliwości istnienia kąkolu pośród tego, co napisane. I gdy to zrozumiałem, że Biblia to nie książka historyczna, naukowa, ale że jest dana by wykrywać błędy i poprawiać to ...zacząłem dostrzegać błędy i przyjmować naukę.
Karkołomne było dla mnie tłumaczenie kogoś, że miłosierny Bóg Ojciec objawiony przez Pana Jezusa to ten sam bezlitosny, starotestamentowy Bóg, który nakazywał zabijać bezbronne dzieci, kobiety i starców. I ten koronny, absurdalny argument, że Bóg to Bóg więc może wszystko. Do diabła z takim Bogiem! Który popiera, zachęca, wręcz nakazuje mordowanie. W tym momencie przypowieść o kąkolu dała światło na ten błąd w rozumieniu Pism.
DonCicio pisze:
21 cze 2022, 8:17
"Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen" (Rzym 1:25)
Tu nie musi wcale chodzić o to, że ludzie oddają cześć roślinie, górze, zwierzętom czy zjawiskom atmosferycznym. To też, ale może przede wszystkim tu chodzi o to, że ten który był stworzony, który otrzymał władzę nad okręgiem Ziemi (władca tego świata), że on uzurpował sobie rolę tego jedynego prawdziwego, i jest wielbiony jako Bóg chociaż sam jest tylko stworzeniem.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Którą osobą trójcy jest JHWH?

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
22 cze 2022, 0:15
DonCicio pisze:
21 cze 2022, 8:17
Gdybyś zwrócił uwagę na zapis biblijny, to jest spora różnica w sposobie opisu Boga Ojca Jehowy i boga ojca przywódców religijnych Żydów. To co zrobiłeś jest zwykłą manipulacją słowną:
A manipulację dostrzega się wtedy gdy się samemu to robi...
O Bogu Ojcu powyżej prawidłowo napisane, tylko na samym końcu dodane, bezpodstawnie, że jest to Jehowa.

Kto zatem, według Ciebie, jest Bogiem Ojcem? (1 Jan 2:15, 2 Kor 4:4)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Którą osobą trójcy jest JHWH?

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
22 cze 2022, 0:15
Karkołomne było dla mnie tłumaczenie kogoś, że miłosierny Bóg Ojciec objawiony przez Pana Jezusa to ten sam bezlitosny, starotestamentowy Bóg

Kim zatem, według Ciebie, jest Ojciec Jezusa? Czy to nie ten sam starotestamentowy Bóg, o który Jezus mówił: "Wierzcie mi, że pozostaję w jedności z Ojcem, a Ojciec w jedności ze mną. A jeśli nie wierzycie moim słowom, to wierzcie dziełom, których dokonuję" (Jan 14:9-13) ???

Czy w niebie jest więcej Ojców?

A może tak naprawdę nie poznałeś prawdziwego Boga i należysz do tych, którzy zamienili Stwórcę na stworzenie? ... a to już pachnie bałwochwalstwem! (Ps 86:5, Mar 10:18)

"Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen" (Rzym 1:25,28,30)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Którą osobą trójcy jest JHWH?

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
22 cze 2022, 0:15
DonCicio pisze:
21 cze 2022, 8:17
"Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen" (Rzym 1:25)
Tu nie musi wcale chodzić o to, że ludzie oddają cześć roślinie, górze, zwierzetom czy zjawiskom atmosferycznym. To też, ale może przede wszystkim tu chodzi o to, że ten który był stworzony, który otrzymał władzę nad okręgiem Ziemi (władca tego świata), że on uzurpował sobie rolę tego jedynego prawdziwego, i jest wielbiony jako Bóg chociaż sam jest tylko stworzeniem.

Nie! Nie chodzi tu tylko o szatana, ale o każde stworzenie: "Zamienili oni ... i wielbili stworzenie ... zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki"

Jezus, tak samo jak szatan, jest "stworzeniem" Bożym, z tym, że Jezus był pierwszy: (Kol 1:15, Jan 1:1-3)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Którą osobą trójcy jest JHWH?

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
22 cze 2022, 0:15
(...) ten który był stworzony, który otrzymał władzę nad okręgiem Ziemi (władca tego świata), że on uzurpował sobie rolę tego jedynego prawdziwego, i jest wielbiony jako Bóg chociaż sam jest tylko stworzeniem.

Różnica między stworzeniem Bożym jakim był anioł nazwany za bunt szatanem, diabłem, a stworzeniem Bożym Logosem jest taka, że ... jak słusznie stwierdziłeś, szatan "uzurpował sobie rolę tego jedynego prawdziwego" (Mat 4:8-10), w przeciwieństwie do Jezusa, który podkreślał, że to Jehowa jest Jego Bogiem (Mat 22:36,37).

Jezus natomiast, wbrew swojej woli (Jan 4:22-24), też "jest wielbiony jako Bóg chociaż sam jest tylko stworzeniem"!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Którą osobą trójcy jest JHWH?

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
22 cze 2022, 8:01
Kim zatem, według Ciebie, jest Ojciec Jezusa? Czy to nie ten sam starotestamentowy Bóg, o który Jezus mówił: "Wierzcie mi, że pozostaję w jedności z Ojcem, a Ojciec w jedności ze mną. A jeśli nie wierzycie moim słowom, to wierzcie dziełom, których dokonuję" (Jan 14:9-13) ???

Czy w niebie jest więcej Ojców?

A może tak naprawdę nie poznałeś prawdziwego Boga i należysz do tych, którzy zamienili Stwórcę na stworzenie? ... a to już pachnie bałwochwalstwem! (Ps 86:5, Mar 10:18)

"Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen" (Rzym 1:25,28,30)


Pan Jezus mówiąc o Ojcu nie miał na myśli starotestamentowego Boga Izraela. Tamci znali i wielbili Boga, ale dopiero Pan Jezus objawił Boga prawdziwego, który wcześniej nikomu nie był znany. A ponieważ Bóg prawdziwy różnił się od tego wyobrażenia Boga jakie mieli Izraelici, dlatego bluźniercą Go nazwali i na śmierć skazali.

W niebie jest jeden Ojciec.

DonCicio, odnośnie tego, że wielbili stworzenie, i dla stworzenia pełnili świętą służbę, jak Ty to rozumiesz, o kim może być mowa? Bo mi to pasuje do obrządku Izraelitów, najpierw w namiocie, później w świątyni. No bo komu jeszcze, i w jakich okolicznościach można przypisać "pełnienie świętej służby"?


ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”