Twarde biblijne dowody

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Efraim pisze:Więcej w tym temacie...z tobą...nie dyskutuję...
I tak będzie w każdym, gdzie Biblia zaprzeczy Twoim tezom?

To już bodajże trzeci temat, gdzie to zrobiłeś po zacytowaniu fragmentów, które albo zaprzeczyły Twoim naukom, albo potwierdziły katolickie prawdy wiary.
Efraim pisze:proste prawdy odrzucasz,to jest dla mnie nie do zrozumienia
Odrzucam prawdy, które stoją w sprzeczności z Biblią, Efraimie. Teza, że Duch Święty nie jest osobą, jest jedną z nich.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Yarpen Zirgin, Napisałem post wcześniej z kilkoma pytaniami...odpowiedz na Nie..jeśli możesz...
Nie Yarpenie...kończę dyskusje tylko wtedy,kiedy wiem....że NIC DOBREGO z niej nie wyjdzie...Biblia Nigdzie nie zaprzecza Moim tezom...bo one nie są moje.
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Efraim pisze:Yarpen Zirgin, Napisałem post wcześniej z kilkoma pytaniami...odpowiedz na Nie..
Udzieliłem odpowiedzi. To, że Ci nie pasują, to już nie moja wina.
Efraim pisze:Nie Yarpenie...kończę dyskusje tylko wtedy,kiedy wiem....że NIC DOBREGO z niej nie wyjdzie...
Efraim, troszkę odwagi i zamiast się wycofywać, bo "nic dobrego nie wyjdzie", odpowiedz na pytanie:

Jak "coś" może decydować o tym komu i kiedy udzielić darów?
Efraim pisze:Biblia Nigdzie nie zaprzecza Moim tezom...bo one nie są moje.
No fakt... Są tezami Badaczy Pisma Świętego i im zaprzecza. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Yarpen Zirgin, Napisałem,ci odpowiedź to tyczy się imienia Bożego.
ja mówię że moje tezy to BIBLIA a nie Badacze...proszę nie wciskać mi w usta słów...których nie wypowiadam.

Ty nie odpowiedziałeś na żaden z przytoczonych....przeze mnie wersetów..np ten z "Ego eimi"
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Efraim pisze:Yarpen Zirgin, Napisałem,ci odpowiedź to tyczy się imienia Bożego.
Ja Ci nie pytam o to, czy według Ciebie wers odnosi się "do imienia Bożego". Moje pytanie brzmi:

Czy "coś" może podjąć decyzję o tym komu udzielić daru?
Efraim pisze:ja mówię że moje tezy to BIBLIA a nie Badacze...
Biblia potwierdza fakt, że Duch Święty jest osobą chociażby wersem dz 15,28, gdzie św. Piotr jednoznacznie powiedział, ze decyzję podjęto wspólnie z Duchem Świętym. :-)
Efraim pisze:Ty nie odpowiedziałeś na żaden z przytoczonych....przeze mnie wersetów..np ten z "Ego eimi"
Nie pisz nieprawdy. Odpowiedziałem na wszystkie zacytowane wersy.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Yarpen Zirgin, Najwyraźniej nie doczytałeś...
uzdrowiony ślepiec mówi:Jan 9:9 Jedni twierdzili: «Tak, to jest ten», a inni przeczyli: «Nie, jest tylko do tamtego podobny». On zaś mówił: «ja jestem». Użyte jest tutaj to samo wyrażenie "ego eimi" - "ja jestem"

Dlaczego Ślepiec nie jest Bogiem mówiąc Ja Jestem a Jezus Jest ??

Spójrzmy J 8,40: „Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga” Jezus mówi,że jest człowiekiem...a za chwile słowa Ja Jestem robią z niego Boga ??

Co więcej hebrajskie tłumaczenie Nowego Testamentu w żadnym razie nie wstawia nigdzie w miejsce „ego eimi” Imienia Bożego, ani w wersji tetragramu, ani jako „Haszem”, lecz dosłownie przedstawia to jako:
„Zanim Abraham Ja”
Yarpenie...życzę Ci byś poznał...To co jest w BIBLII...nie w Katechizmie Kościoła Katolickiego.
Dziękuję za rozmowę...Efraim
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Efraim pisze:Yarpen Zirgin, Najwyraźniej nie doczytałeś...
Zmieniłeś post w momencie, kiedy już wysłałem na niego odpowiedź, więc nie miej pretensji, że czegoś nie przeczytałem.
Efraim pisze:uzdrowiony ślepiec mówi:Jan 9:9 Jedni twierdzili: «Tak, to jest ten», a inni przeczyli: «Nie, jest tylko do tamtego podobny». On zaś mówił: «ja jestem». Użyte jest tutaj to samo wyrażenie "ego eimi" - "ja jestem"

Dlaczego Ślepiec nie jest Bogiem mówiąc Ja Jestem a Jezus Jest ??
Ponieważ Bóstwo Chrystusa potwierdza wiele innych wersów z wyznaniem apostoła Tomasza na czele.
Efraim pisze:Spójrzmy J 8,40: „Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga” Jezus mówi,że jest człowiekiem...a za chwile słowa Ja Jestem robią z niego Boga ??
1. Nie same słowa "Ja jestem" sprawiają, że jest Bogiem.
2. Chrystus jest zarówno Bogiem, jak i człowiekiem.
Efraim pisze:Co więcej hebrajskie tłumaczenie Nowego Testamentu w żadnym razie nie wstawia nigdzie w miejsce „ego eimi” Imienia Bożego, ani w wersji tetragramu, ani jako „Haszem”, lecz dosłownie przedstawia to jako: „Zanim Abraham Ja”
Nie wstawia, ponieważ to "Ja jestem" jest nawiązaniem do znaczenia imienia Jahwe, a nie dosłownym przedstawieniem się tym imieniem.
Efraim pisze:Yarpenie...życzę Ci byś poznał...To co jest w BIBLII...
Efraim, gdybym nie znał tego, co jest w Biblii, to uwierzyłbym Badaczom czy ŚJ i porzucił Kościół katolicki.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

rykiw

Post autor: rykiw »

Moje rozważania na temat ducha doprowadziły mnie do następującej konkluzji/definicji:

Duch jest istotą każdego bytu, źródłem jego życia, świadomości i osobowości


W świetle takiej definicji ducha definicja osoby wygląda następująco:

Osoba to byt którego istotą jest duch.

pozdrawiam.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Yarpen Zirgin pisze:Biblia potwierdza fakt, że Duch Święty jest osobą chociażby wersem dz 15,28, gdzie św. Piotr jednoznacznie powiedział, ze decyzję podjęto wspólnie z Duchem Świętym
Dobrze wiesz, że chodzi o to, iż Bóg natchnął apostołów duchem o czym zresztą zaświadczył sam Piotr nieco wcześniej w wersecie 8 słowami: „A Bóg znający serca świadczył za nimi, udzielając im Ducha Świętego, tak samo jak i nam” , dlatego też przekład Biblii Poznańskiej oddał ten werset tak: „Natchnieni Duchem Świętym postanowiliśmy nie nakładać na was żadnych ciężarów, prócz rzeczy koniecznych”. Czy z tego można wnioskować, że Duch Święty jest Bogiem? Czy można komuś "udzielić" Boga? ..... Nie! Lecz Bóg może udzielić swego ducha każdemu komu tylko zechce i tak należy rozumieć werset z Dziejów 15;28.

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

Post autor: judejahu »

krzych67 pisze:Szatan podsunął pomysł na boskość Jezusa na ziemi by umniejszyć Jego zasługę dla ludzi.
Ludziska nie rozumieją na czym polegał okup i stąd to wszystko a szatan ma z tego zabawę.
chyba Pan.

cytuję Jn 5,23
(22)Albowiem Ojciec nikogo nie sądzi, ale cały sąd dał Synowi tak,
(23) aby wszyscy czcili Syna jak czczą i Ojca. Kto nie czci Syna, nie czci Ojca, Który Go posłał.

Jeśli nie kłaniasz się Jehoszujah Meszijah to nie kłaniasz się i Jahweh.

banalne :)

Dz 13,10 zadedykować?
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”