Twarde biblijne dowody

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
arturolczykowski
Posty: 401
Rejestracja: 24 kwie 2009, 15:47
Lokalizacja: Farnham, UK
Kontakt:

Post autor: arturolczykowski »

Prorok jakis? :mrgreen:

Dyskusja na temat pochodzenia zla bylaby faktycznie dla mnie za dluga. Pisze szczerze po prostu nie mam na nia czasu w tej chwilii.

rykiw

Post autor: rykiw »

arturolczykowsk pisze:Prorok jakis? :mrgreen:

Dyskusja na temat pochodzenia zla bylaby faktycznie dla mnie za dluga. Pisze szczerze po prostu nie mam na nia czasu w tej chwilii.
NIE!
Ale......sprawdziło się.
Ja też myślę że na takie tematy szkoda czasu.

A co z moiją prośbą:
"czy mógłbyś sprecyzować co rozumiesz pod pojęciem nowego stworzenia"?

pozdrawiam

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Nie wierzę w Trójcę Święto....Ponieważ Biblia mówi...

4 Moj 23:19 "Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa Ani synem człowieczym, aby żałował. Czy On powiada, a nie czyni, I mówi, a nie spełnia?"

kolejny werset przytoczę z lekką...Pychą(Myślę,że..zauważycie o czym mówię)

Oz 11:9 bt "Nie chcę, aby wybuchnął płomień mego gniewu i Efraima już więcej nie zniszczę, albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem; pośrodku ciebie jestem Ja - Święty, i nie przychodzę, żeby zatracać."
Jezus określał siebie jako"Syn człowieczy" Więc nie może być Jehową....



Bóg jest jeden....

Mk 12:29 "Zaś Jezus mu powiedział: Pierwsze ze wszystkich przykazanie: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jest jeden."

Mt 23,9 BW: "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie."
Dlaczego Papież jest nazywany Ojcem...(odejdę troszkę od tematu)

Łk 18:19 bw Rzekł do niego Jezus: Dlaczego zwiesz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg. :!:

Jedynym prawdziwym Bogiem nazwany jest Bóg OJCIEC

1Kor 8:4-6 "W wypadku więc pokarmów pochodzących z ofiar składanych bożkom wiemy, że nie ma na świecie żadnego bożka i żadnego bóstwa. Jest tylko jeden Bóg. Chociaż mówi się o istnieniu bogów czy to na niebie, czy to na ziemi - jakby rzeczywiście było wielu bogów i panów - to dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec."

Ef 4:6 bw jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.

Dlaczego Juda jest tak mało łaskawy dla osób...które jednak WIERZĄ, w Trójcę...
Judy 1,25: "Jedynemu Bogu, Zbawicielowi naszemu przez Jezusa Chrystusa (...)."

Iz 64:7 „A jednak, JHWH, Tyś naszym Ojcem. Myśmy gliną, a Ty naszym twórcą. Dziełem rąk Twoich jesteśmy my wszyscy”

Jezus nie powiedział o sobie...że JEST BOGIEM.

Jan 17,3: "A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś."


Dlaczego Jezus powiedział te słowa... :?:
Jan 20,17: "(...) Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego."

Piotr również pisze...
1Piotr 1:3 „Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei:”

Jezus...powiedział do Jana...

Ap 3:12 „Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już nie wyjdzie na zewnątrz. I na nim imię Boga mojego napiszę i imię miasta Boga mojego, Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga, i moje nowe imię.”

Jehowa większy jest niż inni(nazywani w Biblii) bogowie...

2 Moj. 18:11 Teraz wiem, że Pan (JHWH) jest większy niż wszyscy bogowie, bo dlatego wyratował lud z niewoli Egipcjan, że ci zuchwale z nim postępowali.

Jan. 10:29 Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.

Jan 14,28: "(...) Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż ja."

Czyli Tutaj Jezus nie jest równy Bogu JHWH....

1Kor 11:3 "Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg."

1kor 15:27 bw "Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał. "

Dlaczego Jezus umarł :?: skoro Jezus z Nowego Testamentu jest Jehową ze Starego

Hab 1:12 "Czyż nie jesteś odwieczny, o Panie (JHWH), Boże mój Święty, który nie umierasz?"
Rz 1:23 bw I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy;
1Tm 6:16 bw "jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen."

Przecież to niemożliwe....By Jezus będący...Bogiem mógł umrzeć...


Na koniec...coś co Mnie zainteresowało... :idea:

Melchizedek to człowiek..tak ? Arcykapłani również...byli ludźmi..więc Arcykapłanem Boga nie może być...BÓG !

I Moj 14:18 " A Melchizedek, król Szalemu, wyniósł chleb i wino. Był on kapłanem Boga Najwyższego."

Porównanie :!:
(Mowa tu o Jezusie)
Ps 110:4 "Jahwe przysięgał i nie będzie żałował: Tyś na wieki kapłanem na podobieństwo Melchizedeka."
Heb 7:17 "Dane Mu jest bowiem takie świadectwo: Ty jesteś kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka."


W Biblii...nie spotkałem się ze słowem Trójca...Nigdzie też nie ma Słów...które o tym świadczą....Efraim
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Kamilotto
Posty: 72
Rejestracja: 10 cze 2010, 18:00
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Kamilotto »

Efraim to ciekawe ale tym razem to ja z tobą się zgadzam widzę że mamy podobne poglądy a na tym forum to rzadkość
Świetnie dobrałeś cytaty :)
Good job


Szalom!
"Wszystko mogę w Tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." (Fil 4, 13)

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Kamilotto, Dziękuję...Miło Mi słyszeć...Że też wierzysz w Jedynego Boga.

J15:5 Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. ;-) (taki werset...dla pokrzepienia.)
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Efraim pisze:Nie wierzę w Trójcę Święto....Ponieważ Biblia mówi...

4 Moj 23:19 "Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa Ani synem człowieczym, aby żałował. Czy On powiada, a nie czyni, I mówi, a nie spełnia?"

kolejny werset przytoczę z lekką...Pychą(Myślę,że..zauważycie o czym mówię)

Oz 11:9 bt "Nie chcę, aby wybuchnął płomień mego gniewu i Efraima już więcej nie zniszczę, albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem; pośrodku ciebie jestem Ja - Święty, i nie przychodzę, żeby zatracać."
Jezus określał siebie jako"Syn człowieczy" Więc nie może być Jehową....



Bóg jest jeden....
O... To może mi jeszcze wskaż jakiś dokument czy książkę np. katolikcą, w której napisano, że jest więcej niż jeden Bóg. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:
Efraim pisze:Nie wierzę w Trójcę Święto....Ponieważ Biblia mówi...

4 Moj 23:19 "Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa Ani synem człowieczym, aby żałował. Czy On powiada, a nie czyni, I mówi, a nie spełnia?"

kolejny werset przytoczę z lekką...Pychą(Myślę,że..zauważycie o czym mówię)

Oz 11:9 bt "Nie chcę, aby wybuchnął płomień mego gniewu i Efraima już więcej nie zniszczę, albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem; pośrodku ciebie jestem Ja - Święty, i nie przychodzę, żeby zatracać."
Jezus określał siebie jako"Syn człowieczy" Więc nie może być Jehową....



Bóg jest jeden....
O... To może mi jeszcze wskaż jakiś dokument czy książkę np. katolikcą, w której napisano, że jest więcej niż jeden Bóg. :-)

Ita Deus Pater, Deus Filius, Deus Spiritus Sanctus.

Ile DEUSÓW jest w tym zdaniu? ;-) Zna ktoś matematykę?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Hm... Zacytujmy troszkę więcej i dołóżmy przekład:

Ita Deus Pater, Deus Filius, Deus Spiritus Sanctus.
Et tamen non tres dii, sed unus est Deus.


Podobnie Bogiem jest Ojciec, Bogiem Syn i Bogiem Duch święty:
a jednak nie trzej bogowie, lecz jeden jest Bóg


To ilu jest Bogów według Wyznania Wiary św. Atanazego, z którego zacytowałeś ten wyrwany z kontekstu fragment?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:Hm... Zacytujmy troszkę więcej i dołóżmy przekład:

Ita Deus Pater, Deus Filius, Deus Spiritus Sanctus.
Et tamen non tres dii, sed unus est Deus.


Podobnie Bogiem jest Ojciec, Bogiem Syn i Bogiem Duch święty:
a jednak nie trzej bogowie, lecz jeden jest Bóg


To ilu jest Bogów według Wyznania Wiary św. Atanazego, z którego zacytowałeś ten wyrwany z kontekstu fragment?
Jeśli ktoś wierzy, że 1+1+1=1 to jego problem :D

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Arius, zadałem bardzo proste pytanie, ale widzę, że odpowiedź jest dla Ciebie niewygodna, skoro uciekłeś w sztampowe "równanie". :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:Arius, zadałem pytanie, ale widzę, że odpowiedź jest dla Ciebie niewygodna, skoro uciekłeś w sztampowe "równanie". :-D
W moim tekście jest odpowiedź :-), nie będę ciebie atakował personalnie tak jak ty.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

LOL
W Twoim tekście jest odpowiedź na to pytanie, które Ty zadałeś sam sobie, a nie ja Tobie. Ja bowiem nie pytałem Cię o jakieś problemy, ale o to, ilu jest Bogów według Wyznania Wiary św. Atanazego.
Nie udzieliłeś na nie odpowiedzi, bo doskonale wiesz, że odpowiedź zgodna z prawdą przekreśla Twoją tezę, iż pisał o trzech Bogach. :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:LOL
W Twoim tekście jest odpowiedź na to pytanie, które Ty zadałeś sam sobie, a nie ja Tobie. Ja bowiem nie pytałem Cię o jakieś problemy, ale o to, ilu jest Bogów według Wyznania Wiary św. Atanazego.
Nie udzieliłeś na nie odpowiedzi, bo doskonale wiesz, że odpowiedź zgodna z prawdą przekreśla Twoją tezę, iż pisał o trzech Bogach. :-D
Widzę, że trzeba jak z dzieckiem :-), Atanazy wierzył, że
Bogiem jest Ojciec, Bogiem Syn i Bogiem Duch święty:
a jednak nie trzej bogowie, lecz jeden jest Bóg
Więc to jego problem i jemu podobnych, że wierzą iż 1+1+1=1

Biblia tego nie uczy.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Trójca w Kościele Katolickim..różni się od Trójcy..z innych religii.
Zauważmy...w Kościele Katolickim jest Jeden BÓG-w trzech osobach...Ok..mogę się z tym zgodzić,biorę to na rozsądek....Są trzy osoby,tworzące Jednego Boga.

Jest pewien problem...nie zgadzają się Osoby.

Bo Czy Duch Święty,to...OSOBA

Biblia nigdzie..jasno..nie stwierdza,że Duch Święty jest osobą...By określić KIM/CZYM jest Duch Święty..należy oprzeć się o CAŁE Pismo Święte.

Zacznijmy od początku..W wersetach gdzie występują słowa..
-pneuma hagion
-pneuma
-ruach elohim
-ruach ha'kodesz
-ruach JHWH



...Są one odniesione do jednego z imion BOGA..które oddaje Jego moc w działaniu..LUB odnosi się do DARU od BOGA.

Nie ma powodu by zwrot pneuma lub ruach odnosić do Ducha Świętego,który jest częścią..Trójcy Świętej.

Teraz napiszę..dlaczego NIE wierzę w OSOBĘ znaną jako Duch Święty....

WIATR

2Moj 10:13 A Pan sprowadził wiatr (ruach) wschodni na kraj i wiał przez cały dzień i całą noc. A gdy nastał poranek, wiatr (ruach) wschodni przyniósł szarańczę.

Jan 3:8 Wiatr (pneuma) wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz.

ODDECH

2Sam 22:16 Wtedy ukazały się głębiny morza, Odsłoniły się podwaliny ziemi, Od groźnego łajania Pana, Od podmuchu (ruach) z nozdrzy jego,

Job 19:17 Moim oddechem (ruach) brzydzi się moja żona, jestem wstrętny swoim rodzonym braciom.

2Tes 2:8 A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem (pneuma) ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.

SIŁA ŻYCIOWA

1Moj 7:15 I weszło do Noego, do arki, po parze z wszelkiego ciała, w którym było tchnienie (ruach) życia.

Ez 37:9 I rzekł do mnie: Prorokuj do ożywczego tchnienia, synu człowieczy, i powiedz ożywczemu tchnieniu: Tak mówi Wszechmocny Pan: Przyjdź, ożywcze tchnienie (ruach), z czterech stron i tchnij na tych zabitych, a ożyją.

Te słowa,są użyte również w STOSUNKU DO LUDZI(stan w jakim się znajdowali) :!:

1Moj 26:35 Były one powodem trosk (ruach) dla Izaaka i Rebeki.

Ez 20:32 I na pewno nie stanie się to, co wam na myśl (ruach) przychodzi, gdy mówicie: Chcemy być jak inne narody, jak plemiona innych ziem, służąc drzewu i kamieniowi.

Prz 29:11 Głupi ujawnia całą swoją porywczość (ruach), lecz mądry w końcu ją uśmierza.

Najważniejsze :!:

NIEWIDZIALNA BOŻA MOC....

Przy stwarzaniu...

1Moj 1:2 A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży (ruach elohim) unosił się nad powierzchnią wód.

Przy dawaniu życia...

Ez 37:14 I tchnę w was moje ożywcze tchnienie (ruach), i ożyjecie; i osadzę was w waszej ziemi, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - mówi Pan.

Boża moc...dająca dary duchowe...

2Moj 28:3 Porozmawiaj też ze wszystkimi wprawionymi w rzemiośle, których obdarowałem duchem (ruach) mądrości, aby zrobili szaty dla Aarona, by wyświęcony pełnił mi służbę jako kapłan.

2Moj 31:3 i napełniłem go duchem (ruach) Bożym, mądrością, rozumem, poznaniem, wszechstronną zręcznością w rzemiośle,

4Moj 11:17 Ja zaś zstąpię i będę tam mówił z tobą, i wezmę nieco z ducha (ruach), który jest w tobie, i włożę w nich, i nieść będą wraz z tobą ciężar ludu, abyś nie ty sam musiał go nosić.

Ps 51:13 Nie odrzucaj mnie od oblicza swego I nie odbieraj mi swego Ducha (ruach) świętego !

Hag 2:5 Zgodnie z obietnicą, którą wam dałem, gdy wychodziliście z Egiptu, mój duch (ruach) jest stale wśród was, nie bójcie się !

Mat 3:16 A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha (pneuma) Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego.

Mat 12:18 Oto sługa mój, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moja dusza ma upodobanie. Złożę na niego Ducha (pneuma) mego, a On obwieści narodom sąd.

Jan 3:34 Albowiem Ten, którego posłał Bóg, głosi Słowa Boże; gdyż Bóg udziela Ducha (pneuma) bez miary

1Kor 12:8-10 Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków.

2Sam 23:2 Duch Pana (ruach JHWH) przemawia przeze mnie, A słowo jego jest na języku moim.

Iz 40:13 Kto kieruje Duchem Pana (ruach JHWH), a czyja rada pouczyła go?

Mich 2:7 Czy dom Jakuba jest przeklęty? Czy duch Pana (ruach JHWH) jest ukrócony? Czy takie miałyby być jego dzieła? Czy jego słowa nie są życzliwe dla tego, kto postępuje w sposób prawy?




W Nowym Testamencie..Duch Święty często jest PERSONIFIKOWANY stąd "Osoba-Duch Święty"Personifikacja ta...Może być dobrze zrozumiana tylko wtedy...gdy będziemy pamiętać o tym,że słowa TE...odnoszone są do Boga jako jedno z imion Boga lub do niewidzialnego oddziaływania Boga


Kiedy czytamy,że Duch coś robi...nie Należy zapominać,że odnosi się to do Boga działającego wśród ludzi.

TERAZ....Wersety,które świadczą o BRAKU osobowości Ducha Świętego.....Wszystkie pochodzą z Nowego Testamentu.

Mat 11:27 Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.

Gdyby Duch Święty był odrębną Istotą...też Powinien znać SYNA(Jezusa) OJCA (JHWH)...
Jednak nic o nim tu nie ma...Jezus mówi,że Zna Go Tylko Ojciec...

2. Mat 24:36 A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.

Skoro Duch Święty jest Osobą równą Ojcu to dlaczego Jezus nie wymienia go jako wiedzącego o powtórnym przyjściu?

Łuk 9:26 Kto bowiem wstydzi się mnie i moich słów, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale swojej i Ojca, i aniołów świętych.

Jezus powróci w swej chwale, chwale Ojca i chwale świętych aniołów...Gdzie Chwała Ducha Świętego :?:

Joel 2:28 A potem wyleję Ducha mego na wszelkie ciało, a prorokować będą synowie wasi i córki wasze; starcom waszym sny się śnić będą, a młodzieńcy wasi widzenia widzieć będą.
-duch święty jest dawany ludziom przez Boga...

Dlaczego Duch Święty Nigdy nie pozdrawia :?:

Rz 1:7 wszystkim, którzy jesteście w Rzymie, umiłowanym Boga, powołanym świętym: Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa.
(BÓG I JEZUS)
1Kor 1:3 Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa.
(BÓG I JEZUS)
Gal 1:3 Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa
(BÓG I JEZUS)

Małe Pytanie...Jak to możliwe...że z Duchem Świętem jako osobą...nie będziemy mieć społeczności :cry:

1Jan 1:3 co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem

Gdyby Duch Święty był Osobą ...(Trójcy)dziwne by było to....że nie ma swojego Tronu :!:
Ap. 22:1 I pokazał mi rzekę wody żywota, czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.


Czy Jezus w swych Modlitwach KIEDYKOLWIEK modlił się do...Ducha Świętego :?:

Jan 17:1 To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy swoje ku niebu, rzekł: Ojcze! Nadeszła godzina; uwielbij Syna swego, aby Syn uwielbił ciebie

Jezus uczył Modlitwy do OJCA a nie DUCHA ŚWIĘTEGO...

Mat 6:9 A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje.

Jan 17:3 A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.

Dlaczego nie Mówi nic...O Duchu Świętym...Nie musimy GO poznać ?



Jeżeli ktoś Uważa...,że Duch Prawdy....Jan 14:17 Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
JEST OSOBĄ...to Duch Fałszu...tez NIĄ JEST

1Jan 4:6 My jesteśmy z Boga; kto zna Boga, słucha nas, kto nie jest z Boga, nie słucha nas. Po tym poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.



Ostatni werset....Mar 1:10 I zaraz, kiedy wychodził z wody, ujrzał rozstępujące się niebiosa i Ducha nań zstępującego jako gołębica.

Moment później...Ma MOC...

Mat 7:29 Albowiem uczył je jako moc mający, a nie jak ich uczeni w Piśmie.

Uważam...,że Biblia dostarcza mnóstwa ! dowodów..na to,że Duch Święty NIE JEST osobą.

Jeżeli Wy...wierzycie w DUCHA ŚWIĘTEGO...Osobę...proszę byście Każdy z osobna werset odparli...dziękuję
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Efraim pisze:Zauważmy...w Kościele Katolickim jest Jeden BÓG-w trzech osobach...Ok..mogę się z tym zgodzić,biorę to na rozsądek....Są trzy osoby,tworzące Jednego Boga.
Nie.
Są trzy osoby będące jednym Bogiem.
Jest pewien problem...nie zgadzają się Osoby.

Bo Czy Duch Święty,to...OSOBA
Tak. Biblia wielokrotnie opisuje działania Ducha Świętego, zaś najdobitniejszym fragmentem, który potwierdza fakt, że Duch Święty jest Osobą, jest 15 rozdział Dziejów Apostolskich, w którym opisana jest współpraca między nim a apostołami.
Efraim pisze:Biblia nigdzie..jasno..nie stwierdza,że Duch Święty jest osobą..
Biblia nie stwierdza również, że aniołowie są osobami, apostołowie są osobami czy sam Jezus jest Osobą, więc to słaby argument przeciw.
Efraim pisze:By określić KIM/CZYM jest Duch Święty..należy oprzeć się o CAŁE Pismo Święte.
Proponuję, abyś swoją analizę zaczął od Dz 15,28 i zastanowił się, czy jest możliwe postanowienie czegoś wspólnie z czymś...
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”