Czy Jezus ma swojego Boga?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

David77 pisze:Żydzi uważają podobnie jak ty , ale gdy ich zapytasz jak złożenie ofiary ze zwierzęcia w Yom kippur miało niby gładzić grzechy ludu ? gibią się w swoich tłumaczeniach , no i co Bogu było winne biednie zwierze
Bo to były obrazowe ofiary/ofiarowania przewidziane Zakonem. Dziś już nie mają te ofiary zastosowania,bobiem Jezus jako Jedyny Doskonały Człowiek,przez złożenie swojego doskonałego życia w dobrowolnej Ofierze za grzech Adama i jego potomstwa,wypełnił doskonale i zupełnie wymagania Zakonu,dając ludziom nadzieję,a wierzącym pewność ,co do przyszłego Zmartwychwstanie wszystkich ludzi na Sąd ostateczny i szansę na osiągnięcia życia wiecznego.

Jan. 13:19-20
19. Już teraz powiadam wam, zanim się to stanie, abyście, gdy się to stanie, uwierzyli, że Ja jestem.
20. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto przyjmuje tego, kogo poślę, mnie przyjmuje; a kto mnie przyjmuje, przyjmuje tego, kto mnie posłał.

(BW)

A tak prorokował Izajasz;

Izaj. 6:8-10
8. Potem usłyszałem głos Pana, który rzekł: Kogo poślę? I kto tam pójdzie? Tedy odpowiedziałem: Oto jestem, poślij mnie!
9. A On rzekł: Idź i mów do tego ludu: Słuchajcie bacznie, lecz nie rozumiejcie, i patrzecie uważanie, lecz nie poznawajcie!
10. Znieczul serce tego ludu i dotknij jego uszy głuchotą, a jego oczy ślepotą, aby nie widział swoimi oczyma i nie słyszał swoimi uszyma i nie rozumiał swoim sercem, żeby się nie nawrócił i nie ozdrowiał!
(BW)

Te słowa/proroctwo wygłoszone przez Izajasz,zapowiadało misję Jezusa,- misję związaną z Okupem za Adama i jego rodzaj.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”