Ojciec większy jest od Jezusa.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Esther
Posty: 2524
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:55

Post autor: Esther »

Henryk pisze:Czyżbyś Ty także dziś za dużo wypił alkoholu?
Co za bzdury wypisujecie?
Henryku, proszę bez prywatnych wycieczek

Awatar użytkownika
Esther
Posty: 2524
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:55

Post autor: Esther »

angelo pisze:Jest trzech Jezusów,bo jest jeszcze ten Eucharystyczny,który najpóźniej się urodził.
Angelo pierwszy raz spotkałam się z taką opinią.. szczerze mówiąc wydaje mi się to małowiarygodne...

kim jest Jezus Eucharystyczny? i gdzie jest w Biblii napisane, że taki wogóle się narodził?
o kim jest mowa w Izajasza 53? o którym z Jezusów?

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Esther pisze:
Henryk pisze:Czyżbyś Ty także dziś za dużo wypił alkoholu?
Co za bzdury wypisujecie?
Henryku, proszę bez prywatnych wycieczek
Masz zupełną rację.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

angelo pisze:Jest trzech Jezusów,bo jest jeszcze ten Eucharystyczny,który najpóźniej się urodził.
Tak naprawdę to Jezusów jest więcej aniżeli tylko trzech. Jest Jezus eucharystyczny, czyli obecny ciałem, duszą i duchem, jest również Jezus obecny duchem i duszą, jest także Jezus obecny tylko duchem, czy też obecny w sposób symboliczny, itp. itd. Istnieje jeszcze wiele innych Jezusów, a wszystko zależy od punktu widzenia, a nawet od wyobraźni. Jednak tego rodzaju sytuacja nie oznacza, że wszystko to jest prawdą, bo prawda wynika z umiejętnego wczytania się w treść biblijną, a nie tworzenia Jezusa na własny obraz i podobieństwo.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”