Polemiki z Trójcą z innych wątków wycięte

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

eksplorator

Polemiki z Trójcą z innych wątków wycięte

Post autor: eksplorator »

Wątek wycięty z tematów Woda święcona i wieczna dziewica - YZ
Yarpen Zirgin pisze:Pomijam już to, że powinienem usunąć większość Twojego poprzedniego posta z racji na rozpowszechnianie kłamstw na mój temat, jakobym miał wielu Bogów, a nie tylko jednego, którego jednym z imion jest Jahwe.
[center]OK! Ale Ty musisz mnie przekonać że tak nie jest. Powracamy więc do pytania które zadałem Ci już wcześniej, w ilu Bogów wierzysz, a od którego migałeś się jak mogłeś;[/center]
eksplorator pisze:
Yarpen Zirgin pisze:
eksplorator pisze:Katolicki Leksykon teologiczny Wydawnictwa WAM mówi nam wyraźnie o 'trzech Osobach Boskich'. Skoro są trzy osoby Boskie, można uznać że jest trzech Bogów! Tak?! .....
Przeczytaj jeszcze raz ten tekst, który zacytowałeś z Leksykonu. Jest w nim wyraźnie i jednoznacznie napisane, ilu Bogów istnieje
OK! Spróbuję jeszcze raz. Leksykon Teologiczny mówi o 'trzech Osobach Boskich'

1. Bóg Ojciec jest osobą Boską? TAK czy NIE
2. Syn Boży jest osobą Boską? TAK czy NIE
3. Duch Święty jest osobą Boską? TAK czy NIE

Pytanie! Ile jest osób o Boskim Pochodzeniu? odp. .....................
Pytanie! Czy 1 Boska osoba Trójcy = 1 Bóg? odp. .....................
Pytanie! Jeżeli nie to na czym polega róznica? odp. .....................
Yarpen Zirgin pisze:
eksplorator pisze:A skoro tych trzech Bogów, według Katolickiego Leksykonu Teologicznego, tworzy Jednego Boga, to jest jednak Trzech Bogów w Jednym!?
Dlaczego kłamiesz? Leksykon nic nie mówi o trzech Bogach tworzących jednego Boga. Ba! Nawet nie mówi, że jest trzech Bogów, lecz jednoznacznie podaje, że "istnieje jeden Bóg".
Patrz wyżej. Ile jest Boskich osób i co określa Boską Osobę? Czy jest to Bóg czy może bóstwo!?
Yarpen Zirgin pisze:
eksplorator pisze:Dlaczego, kiedy mówicie stricte o Trójcy, nigdy nie mówicie „Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty” ?
Chociażby z tej przyczyny, że apostołowie nie mówili "Bóg Syn" i "Bóg Duch Święty".
[center]Dziękuję Ci YZ! Masz rację! Oni nigdy tak nie mówili, "Bóg Syn" i "Bóg Duch Święty" o Jezusie oraz o Duchu Świętym! NIGDY! No widzisz??? .... jak chcesz to się potrafisz![/center]
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... &start=330
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 8:45 przez eksplorator, łącznie zmieniany 1 raz.

and
Posty: 748
Rejestracja: 26 maja 2006, 22:43
Lokalizacja: Toruń

Post autor: and »

krzych67 pisze:
meritus pisze:Wj 20:16
Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
Tyle, że oni nie są bliźnimi.

tylko się zapytam, kto jest moim bliźnim?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

eksplorator pisze:OK! Ale Ty musisz mnie przekonać że tak nie jest. Powracamy więc do pytania które zadałem Ci już wcześniej, w ilu Bogów wierzysz, a od którego migałeś się jak mogłeś;
Odpowiedź na to pytanie masz w zacytowanym przez siebie Leksykonie. Jasno, wyraźnie i jednoznacznie napisaną:

Trójca immanentna. Absolutna tajemnica trzech Osób Boskich w ich odwiecznym życiu. Dzięki “ekonomii” (lub dziejom) zbawienia, rozpoczętej w Starym Testamencie, a dopełnionej w Nowym Testamencie przez wcielenie Syna Bożego i zesłanie Ducha Świętego objawił się nam Bóg w Trójcy Świętej Jedyny. W ten sposób od Troistości “ekonomicznej” przeszliśmy do poznania Troistości “immanentnej”. Według słynnego aksjomatu Karla Rahnera (1904-1984), Troistość ekonomiczna jest Troistością immanentną i odwrotnie. Zob. ekonomia, teologia Trójcy Przenajświętszej.

Teologia Trójcy Przenajświętszej. Próby zrozumienia i wyjaśnienia choć w niewielkim stopniu głównej tajemnicy wiary chrześcijańskiej, że mianowicie istnieje jeden Bóg w Trzech odrębnych Osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty (Mt 28, 19; 2 Kor 13, 13).

Leksykon teologiczny Wydawnictwo WAM, Kraków 2002


Teraz poproszę o udowodnienie, że mam Jahwe w nienawiści.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Leksykon Teologiczny i YZ pisze:
eksplorator pisze:OK! Ale Ty musisz mnie przekonać że tak nie jest. Powracamy więc do pytania które zadałem Ci już wcześniej, w ilu Bogów wierzysz, a od którego migałeś się jak mogłeś;
Odpowiedź na to pytanie masz w zacytowanym przez siebie Leksykonie. Jasno, wyraźnie i jednoznacznie napisaną:

Trójca immanentna. Absolutna tajemnica trzech Osób Boskich w ich odwiecznym życiu. Dzięki “ekonomii” (lub dziejom) zbawienia, rozpoczętej w Starym Testamencie, a dopełnionej w Nowym Testamencie przez wcielenie Syna Bożego i zesłanie Ducha Świętego objawił się nam Bóg w Trójcy Świętej Jedyny. W ten sposób od Troistości “ekonomicznej” przeszliśmy do poznania Troistości “immanentnej”. Według słynnego aksjomatu Karla Rahnera (1904-1984), Troistość ekonomiczna jest Troistością immanentną i odwrotnie. Zob. ekonomia, teologia Trójcy Przenajświętszej.

Teologia Trójcy Przenajświętszej. Próby zrozumienia i wyjaśnienia choć w niewielkim stopniu głównej tajemnicy wiary chrześcijańskiej, że mianowicie istnieje jeden Bóg w Trzech odrębnych Osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty (Mt 28, 19; 2 Kor 13, 13).

Leksykon teologiczny Wydawnictwo WAM, Kraków 2002
Ok! Rozumiem, że nie masz mi nic nowego i konstruktywnego do powiedzenia, więc przeczytaj jeszcze raz ten tekst, który zacytowałeś z Leksykonu. Jest w nim wyraźnie i jednoznacznie napisane, w ilu Bogów wierzysz; "trzech Osób Boskich"

Leksykon Teologiczny mówi o 'trzech Osobach Boskich'

1. Bóg Ojciec jest osobą Boską? TAK czy NIE
2. Syn Boży jest osobą Boską? TAK czy NIE
3. Duch Święty jest osobą Boską? TAK czy NIE

Pytanie! Ile jest osób o Boskim Pochodzeniu? odp. .....................
Pytanie! Czy 1 Boska osoba Trójcy = 1 Bóg? odp. .....................
Pytanie! Jeżeli nie to na czym polega różnica? odp. .....................
Biblia pisze:Mat 5;37 BT (37) Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi
Oczywiście, bardzo "mądre i logiczne" wytłumaczenie w stylu "Absolutna tajemnica trzech Osób Boskich w ich odwiecznym życiu", z Leksykonu Teologicznego, nie wchodzi w rachubę. Na powyższe pytania odpowiedz (proszę już po raz trzeci) Tak lub NIE, zgodnie z Mateusza 5;37.

[center]"jeden Bóg w Trzech odrębnych Osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty" Leksykon Teologiczny[/center]

[center]Czyli Jeden Bóg Ojciec ... a Syn to nie Bóg ... a Duch Święty to nie Bóg? - nierozumiem ... wytłumacz !!![/center]

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

eksplorator pisze:Ok! Rozumiem, że nie masz mi nic nowego i konstruktywnego do powiedzenia, więc przeczytaj jeszcze raz ten tekst, który zacytowałeś z Leksykonu. Jest w nim wyraźnie i jednoznacznie napisane, w ilu Bogów wierzysz; "trzech Osób Boskich"
Dlaczego kłamiesz w żywe oczy, eksploratorze? Podkreśliłem i pogrubiłem Ci miejsca w tym Leksykonie, które mówią o liczbie Bogów.
Nie potrafisz się zmierzyć z prawdą? Nic na to nie poradzę. Leksykon dalej będzie podawał co następuje:

Trójca immanentna. Absolutna tajemnica trzech Osób Boskich w ich odwiecznym życiu. Dzięki “ekonomii” (lub dziejom) zbawienia, rozpoczętej w Starym Testamencie, a dopełnionej w Nowym Testamencie przez wcielenie Syna Bożego i zesłanie Ducha Świętego objawił się nam Bóg w Trójcy Świętej Jedyny. W ten sposób od Troistości “ekonomicznej” przeszliśmy do poznania Troistości “immanentnej”. Według słynnego aksjomatu Karla Rahnera (1904-1984), Troistość ekonomiczna jest Troistością immanentną i odwrotnie. Zob. ekonomia, teologia Trójcy Przenajświętszej.

Teologia Trójcy Przenajświętszej. Próby zrozumienia i wyjaśnienia choć w niewielkim stopniu głównej tajemnicy wiary chrześcijańskiej, że mianowicie istnieje jeden Bóg w Trzech odrębnych Osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty (Mt 28, 19; 2 Kor 13, 13).

Leksykon teologiczny Wydawnictwo WAM, Kraków 2002

Czyli Jeden Bóg Ojciec ... a Syn to nie Bóg ... a Duch Święty to nie Bóg? - nierozumiem ... wytłumacz !!!
Eksplorator, jeżeli odmawiasz dostrzeżenia w Leksykonie słów "istnieje jeden Bóg", to moich wyjaśnień tym bardziej nie przyjmiesz do wiadomości.
Szkoda mojego czasu.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Yarpen Zirgin pisze:
eksplorator pisze:Ok! Rozumiem, że nie masz mi nic nowego i konstruktywnego do powiedzenia, więc przeczytaj jeszcze raz ten tekst, który zacytowałeś z Leksykonu. Jest w nim wyraźnie i jednoznacznie napisane, w ilu Bogów wierzysz; "trzech Osób Boskich"
Dlaczego kłamiesz w żywe oczy, eksploratorze? Podkreśliłem i pogrubiłem Ci miejsca w tym Leksykonie, które mówią o liczbie Bogów.
Nie potrafisz się zmierzyć z prawdą? Nic na to nie poradzę. Leksykon dalej będzie podawał co następuje:

Trójca immanentna. Absolutna tajemnica trzech Osób Boskich w ich odwiecznym życiu. Dzięki “ekonomii” (lub dziejom) zbawienia, rozpoczętej w Starym Testamencie, a dopełnionej w Nowym Testamencie przez wcielenie Syna Bożego i zesłanie Ducha Świętego objawił się nam Bóg w Trójcy Świętej Jedyny. W ten sposób od Troistości “ekonomicznej” przeszliśmy do poznania Troistości “immanentnej”. Według słynnego aksjomatu Karla Rahnera (1904-1984), Troistość ekonomiczna jest Troistością immanentną i odwrotnie. Zob. ekonomia, teologia Trójcy Przenajświętszej.

Teologia Trójcy Przenajświętszej. Próby zrozumienia i wyjaśnienia choć w niewielkim stopniu głównej tajemnicy wiary chrześcijańskiej, że mianowicie istnieje jeden Bóg w Trzech odrębnych Osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty (Mt 28, 19; 2 Kor 13, 13).

Leksykon teologiczny Wydawnictwo WAM, Kraków 2002

Czyli Jeden Bóg Ojciec ... a Syn to nie Bóg ... a Duch Święty to nie Bóg? - nierozumiem ... wytłumacz !!!
Eksplorator, jeżeli odmawiasz dostrzeżenia w Leksykonie słów "istnieje jeden Bóg", to moich wyjaśnień tym bardziej nie przyjmiesz do wiadomości.
Szkoda mojego czasu.
Ależ ja wiem co pisze w Leksykonie Teologicznym, ale nijak ma się on do prawdy, którą chcę usłyszeć od Ciebie, stawiając proste pytania. Nauka o Bogu „Teo”, zawarta w Leksykonie, wcale nie jest „logiczna”, dlatego nie kryj się za Leksykonem, który powinien nazywać się Teonielogiczny. Odpowiedz na moje pytania, a sam dostrzeżesz ich 'logikę'!

1. Bóg Ojciec jest osobą Boską? TAK czy NIE
2. Syn Boży jest osobą Boską? TAK czy NIE
3. Duch Święty jest osobą Boską? TAK czy NIE

Pytanie! Ile jest osób o Boskim Pochodzeniu? odp. .....................
Pytanie! Czy 1 Boska osoba Trójcy = 1 Bóg? odp. .....................
Pytanie! Jeżeli nie to na czym polega różnica? Odp. .....................

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ależ ja wiem co pisze w Leksykonie Teologicznym, ale nijak ma się on do prawdy, którą chcę usłyszeć od Ciebie, stawiając proste pytania.
LOL
Ty nie chcesz usłyszeć prawdy, bo prawda, że wierzę w JEDNEGO Boga nie pasuje do Twojej wizji katolików i KK. Ty chcesz usłyszeć potwierdzenie dla swoich wyobrażeń, co widać po Twoich pytaniach. :-)
1. Bóg Ojciec jest osobą Boską?

TAK
2. Syn Boży jest osobą Boską?

TAK
3. Duch Święty jest osobą Boską?

TAK
Ile jest osób o Boskim Pochodzeniu?
Dwie. Syn od Ojca, oraz Duch Święty od Ojca i Syna.
eksplorator pisze:Czy 1 Boska osoba Trójcy = 1 Bóg?
Ten sam, co pozostałe dwie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Yarpen Zirgin pisze:
eksplorator pisze:Ile jest osób o Boskim Pochodzeniu?
Dwie. Syn od Ojca, oraz Duch Święty od Ojca i Syna.
Nie rozumiem - Dwie! osoby o Boskim Pochodzeniu? ... a Syn od Ducha Świętego i Ojca, a Ojciec od Ducha Świętego i Syna, a Duch Święty od Ojca i Syna ... nie?
Yarpen Zirgin pisze:
eksplorator pisze: Czy 1 Boska osoba Trójcy = 1 Bóg?
Ten sam, co pozostałe dwie.
To znaczy ... 1 osoba Boska to jeden Bóg? TAK czy NIE ... jasno i prosto, bez komentarzy ... TAK czy NIE

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

eksplorator pisze:a Syn od Ducha Świętego i Ojca, a Ojciec od Ducha Świętego i Syna, a Duch Święty od Ojca i Syna ... nie?
Nie.
eksplorator pisze:To znaczy ... 1 osoba Boska to jeden Bóg? TAK czy NIE ... jasno i prosto, bez komentarzy ... TAK czy NIE
Dostałeś już odpowiedź. W manipulację, która ma "dowieść", że wierzę w trzech Bogów, nie dam się wplątać.

Mogę jedynie napisac szerzej:
Każda Osoba Trójcy, to ten sam jeden Bóg, co pozostałe.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Yarpen Zirgin pisze:
eksplorator pisze:a Syn od Ducha Świętego i Ojca, a Ojciec od Ducha Świętego i Syna, a Duch Święty od Ojca i Syna ... nie?
Nie.
[center]Nie rozumiem, przecież są sobie we wszystkim równi, majestatem, chwałą, pochodzeniem, wiecznością i czym tylko bądź;[/center]

[center]Atanaziańskie wyznanie wiary:[/center]

Ktokolwiek ma być zbawiony, przede wszystkim jest konieczne, aby wyznawał wiarę katolicką, której to wiary, jeżeli ktoś nie zachowuje w całości i bez zmazy, ten bez wątpienia zginie na wieki. A wiara katolicka jest taką:, że czcimy jednego Boga w Trójcy i Trójcę w Jedności; nie rozdzielając osób ani nie dzieląc istności. Albowiem jest jedna osoba Ojca, i Syna i Ducha Świętego jest jedna; chwała jest równa, majestat współwieczny. Jakim jest Ojciec, takim jest Syn i takim jest Duch Święty. Ojciec niestworzony, Syn niestworzony i Duch Święty niestworzony. Ojciec niepojęty, Syn niepojęty i Duch Święty niepojęty. Ojciec wieczny, Syn wieczny i Duch Święty wieczny. A jednak nie są oni trzema wiecznymi, lecz jednym wiecznym. Także niema trzech niepojętych, ani trzech niestworzonych, lecz jeden niepojęty i jeden niestworzony. Podobnie Ojciec jest wszechmogący, Syn wszechmogący i Duch Święty wszechmogący. A jednak nie ma trzech wszechmogących, lecz jeden wszechmogący. Tak i Ojciec jest Bogiem, Syn Bogiem i Duch Święty jest Bogiem. A jednak nie ma trzech Bogów, lecz jeden Bóg. Podobnie Ojciec jest Panem, Syn jest Panem i Duch Święty jest Panem. A jednak nie ma trzech Panów, lecz jeden Pan. Albowiem jak jesteśmy zmuszeni przez prawdziwość chrześcijańską do uznania, że każda osoba sama w Sobie jest Bogiem i Panem, tak też nie wolno nam na podstawie katolickiej religii mówić, że jest trzech Bogów lub trzech Panów. Ojciec z nikogo nie jest uczyniony, ani zrobiony ani stworzony, ani spłodzony. Syn jest jedynie z Ojca, nie zrobiony, nie stworzony tylko spłodzony. Duch Święty jest z Ojca i z Syna; ani zrobiony, ani stworzony, ani spłodzony, lecz wychodzący. Tak też jest jeden Ojciec a nie trzech Ojców; jeden Syn a nie trzech Synów; jeden Duch Święty, a nie trzech Duchów Świętych. A w Trójcy tej żaden nie jest ponad drugim ani za drugim; żaden nie jest większy ani mniejszy od drugiego. Ale wszystkie trzy osoby są współwieczne i współrówne. Jak też powyżej powiedziano, we wszystkich rzeczach należy czcić Jedność w Trójcy i Trójcę w Jedności. Kto tedy ma być zbawiony, musi myśleć o Trójcy. Co więcej, koniecznym jest dla wiecznego zbawienia, aby wierzył on także w wcielenie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Właściwą wiarą jest wierzyć i wyznawać, że Pan nasz Jezus Chrystus, Syn Boży, jest Bogiem i człowiekiem. Bogiem z istności Ojca, spłodzonym przed światami; a człowiekiem z istności Swojej matki, narodzonym na świecie, doskonałym Bogiem i doskonałym człowiekiem, czyli składającym się z rozumnej duszy i ludzkiego ciała. Równym Ojcu, co do Jego naczelnictwa Bożego, ale niższy od Ojca, pod względem Swego człowieczeństwa. Który, chociaż jest Bogiem i człowiekiem, jednak nie jest dwoma, lecz jednym Chrystusem. Jednym nie przez przemianę Boga, jako Głowy, w ciało, lecz przez przyjęcie człowieczeństwa do Boskości. Jednym razem, nie przez zlanie istności, lecz przez jedność osoby. Albowiem, jeśli rozumna dusza i ciało stanowią jednego człowieka, tak Bóg i człowiek tworzą jednego Chrystusa. Który cierpiał dla naszego zbawienia, wstąpił do piekieł, zmartwychwstał trzeciego dnia po śmierci. Wstąpił na niebiosa; siedzi na prawicy Boga Ojca Wszechmogącego. Z stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Przy tem przyjściu wszyscy ludzie powstaną znowu w swych ciałach i będą odpowiadać za swoje uczynki. A ci, którzy dobrze czynili, pójdą na żywot wieczny, ci zaś, którzy źle czynili, na wieczny ogień. Taką jest wiara katolicka, bez której wiernego wyznawania żaden człowiek nie może być zbawiony. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. Jak było na początku, tak i teraz, i na wieki niech będzie, aż po świat bez końca. Amen."

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Yarpen Zirgin pisze:Ojciec z nikogo nie jest uczyniony, ani zrobiony ani stworzony, ani spłodzony. Syn jest jedynie z Ojca, nie zrobiony, nie stworzony tylko spłodzony. Duch Święty jest z Ojca i z Syna ani zrobiony, ani stworzony, ani spłodzony, lecz wychodzący.
To od kiedy Bóg jest w trzech osobach ???

dako
Posty: 872
Rejestracja: 03 sty 2010, 22:46

Post autor: dako »

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ojciec z nikogo nie jest uczyniony, ani zrobiony ani stworzony, ani spłodzony. Syn jest jedynie z Ojca, nie zrobiony, nie stworzony tylko spłodzony. Duch Święty jest z Ojca i z Syna ani zrobiony, ani stworzony, ani spłodzony, lecz wychodzący.


To od kiedy Bóg jest w trzech osobach ???
więc ojciec płodzi syna? tak? a przed momentem spłodzenia syna?
bo nie ulega wątpliwości że przed spłodzeniem go nie było.
ojca nikt nie spłodził więc był zawsze .. ale syn nie..

i odpowiedz meritusa
Od zawsze. A od kiedy niby.
:cry: załamka..
 Niemniej nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca duchem i prawdą, bo właśnie takich szuka Ojciec, aby go czcili.
(Jan 4:23)

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Polemiki z Trójcą z innych wątków wycięte

Post autor: meritus »

eksplorator pisze:Oczywiście że poszedł głosić duchom, lecz dopiero po swoim zmartwychwstaniu. Miał na to 40 dni.
Cóż... Jedynym argumentem za ową tezą jest twoja przekora.
eksplorator pisze:A jeżeli chodzi o tajemnice, to nie ma nic tajemnego, co nie miało by być dla nas zrozumiałe
Jeżeli uważasz, że istota Boga jest całkowicie zrozumiała dla ludzkiego rozumu... no cóż... Gratuluję ambicji intelektualnej.
dako pisze:to znaczy jakim imieniu ?
Ojca.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 8:26 przez meritus, łącznie zmieniany 1 raz.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

eksplorator pisze:I dlatego Jahwe ganił kapłanów za lekceważenie Swego Imienia.
Zaraz się jeszcze dowiemy, że Syn Boży po wniebowstąpieniu dostał lanie na goły tyłek za to, że owego imienia ani razu nie wymienił. Fakt nie wymieniania imienia Bożego w tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej wynika z uszanowania dla tego imienia. Ty zaś uważasz, że było wręcz przeciwnie. Jezus tego imienia nie wypowiedział ani razu w tekstach biblijnych, był więc owym ignorantem, czy przestrzegał tej tradycji i ją swoim postępowaniem potwierdził?
dako pisze::cry: załamka..
A czego się spodziewaliście? Bóg jest przedwieczny! Zrodzenia Syna przez Ojca nie rozpatruje się w kategoriach "kiedy", bo zanim cokolwiek się stało Syn już był. Dziwi mnie, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć. Ale cóż Strażnica opowiada inaczej.
dako pisze:więc ojciec płodzi syna? tak? a przed momentem spłodzenia syna?
bo nie ulega wątpliwości że przed spłodzeniem go nie było.
:crazy: Na Yarpena stwierdzenie, że Syn nie był płodzony, to ty się dopytujesz: "więc ojciec płodzi syna, tak?" :lol: Jak będziemy bawić się w rżnięcie głupka to nic z rozmowy nie będzie.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

meritus pisze:
eksplorator pisze:A jeżeli chodzi o tajemnice, to nie ma nic tajemnego, co nie miało by być dla nas zrozumiałe
Jeżeli uważasz, że istota Boga jest całkowicie zrozumiała dla ludzkiego rozumu... no cóż... Gratuluję ambicji intelektualnej.
[center]Dziękuję, ale to nie ja wymyśliłem ... to potwierdza Biblia;[/center]
meritus pisze:Mat 10;26 BT (26) Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć.

Mar 4;22 BT (22) Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw
.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”