Nicejskie wyznanie wiary

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Lesco,
biadolenie małego anarchisty...
Prosze o ostrzeżenie za obrażanie mnie epitetami tu obrzucać nie wolno :-(
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Lesco pisze:Z tego wnioskowania wynika, że Kościół Rzymski jest jedyną chrześcijańska organizacją religijną. Nie zapominaj, że w Trójcę Świętą wierzy 95% wyznań chrześcijańskich, reszta to są odstępcze ruchy restoracjonistyczne które z chrześcijaństwem mają mało wspólnego. Dlatego nie wnioskuj że błędy które według ciebie nie mają oparcia biblijnego są przypisane tylko i wyłącznie Kościołowi Rzymskiemu, bo w wiele prawd wierzą również inne Kościoły protestanckie, prawosławne czy z nurtu ewangelickiego.
WOW!!!
Ale szeroka brama..., a jak przestronna droga... :mysli:
Mat 7 pisze:13 Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
14 A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.
Lesco pisze:Czyli ścieżkę miłości. Myślisz że chodzi o ścieżkę doktryny religijnej...?
Aha, wszystko jasne... :ello:
Idące w miliardy trynitarne wyznania, kroczą nie drogą, ale ścieżką (niech już nawet będzie, że miłości)..., ciekawe jak się wszyscy na niej jednocześnie mieszczą? :roll:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

Lesco pisze:
Petroniusz pisze:Napisalem, ze w Biblii Ojciec, Syn, czy aniolowie sa opisani jako osoby, A NAWET jest w Biblii mowa o ich twarzy, ubiorze, okresla sie ich jako mezow, synow itp. Wobec DS nie ma ani jednej takie wskazowki, co swiadczy samo za siebie.
To jaki kolor brody ma Pan Bóg?
Lepiej glowkuj, jaki kolog brody ma DS i czy w ogole ma brode, bo to jest nasza kwestia. :mrgreen:
Petroniusz pisze:OK, wiec prosze abys podal teksty biblijne podajace o DS takie informacje, jak o Ojcu, np. ze zasiada na tronie, ze ma imie, ze jest Bogiem, ze ktos do niego mowi, zwraca sie w modlitwie, a moze kilka slow samego DS o sobie? Czy sie jakos przedstawia? Co mowi sam o sobie? Czy jest wybawicielem, czy ma oblicze (mile widziany opis oblicza)? Bierz Biblie do reki, masz pole do popisu. Chyba, ze Ci chodzi o jakies filozoficzne dysputy, to wtedy raczej nie to forum, bo tu jednak skupiamy sie wokol Biblii :mrgreen:
Zasiadanie na tronie, posiadanie imienia, bycie wybawicielem i posiadanie oblicza nie są właściwościami osobowymi.
W przypadku DS ma istotne znaczenie, bo skoro chcesz z niego robic osobe, to musisz znalezc chocby takie podstawowe informacje (zasada, z ktorej korzystal Pan Jezus: kal-wachomer).
Petroniusz Arbiter

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

Lesco pisze: Duch też jest męski.
Tkwisz w bledzie, bowiem 'duch' w jezyku semickim to rodzaj zenski.
Petroniusz Arbiter

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

bartek212701 pisze:Lesco,
biadolenie małego anarchisty...
Prosze o ostrzeżenie za obrażanie mnie epitetami tu obrzucać nie wolno :-(
Lesco nie otrzyma ostrzezenia, pomimo notorycznego lamania Regulaminu, pisze nie na temat, atakuje inne spolecznosci ad personam, atakuje userow osobiscie, manipuluje wypowiedziami innych, blednie przypisuje wypowiedzi adresatow... jesli atakuje SJ, to nic mu tu nie grozi.
Petroniusz Arbiter

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

Lesco pisze: Nie zapominaj, że w Trójcę Świętą wierzy 95% wyznań chrześcijańskich, reszta to są odstępcze ruchy restoracjonistyczne które z chrześcijaństwem mają mało wspólnego.
"Największa to w życiu przeszkoda, że nierozumna większość uważa się za rozumną"
(Sokrates)
Petroniusz Arbiter

Lesco
Posty: 74
Rejestracja: 22 gru 2009, 21:23

Post autor: Lesco »

Petroniusz pisze: W przypadku DS ma istotne znaczenie, bo skoro chcesz z niego robic osobe, to musisz znalezc chocby takie podstawowe informacje (zasada, z ktorej korzystal Pan Jezus: kal-wachomer).
Wiesz co, nie mam zamiaru z tobą dyskutować. Prosiłem cię o rzeczową definicję osoby, myślałem że pogadamy na poziomie - dalej piszesz głupoty, nie odpisuję.
"Rzeczą ludzką, jest błądzić. Rzeczą głupca jest trwać w błędzie"
Cicero
Petroniusz pisze: "Największa to w życiu przeszkoda, że nierozumna większość uważa się za rozumną"
(Sokrates)
"Wielu mogłoby osiągnąć mądrość gdyby nie myślało że już ją osiągnęło"
Lucius Annaeus Seneca

Uzupełniono autorów zacytowanych sentencji. Proszę, abyś stosował się do 12 punktu regulaminu. YZ
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 18:38 przez Lesco, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wstydźcie się błędów Brooklynu

rykiw

Post autor: rykiw »

Lesco pisze:
Petroniusz pisze:
Prosiłem cię o rzeczową definicję osoby, myślałem że pogadamy na poziomie
Ja też ciebie prosiłem, a nawet własną przedstawiłem .... i nic.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

Lesco pisze:
Petroniusz pisze: W przypadku DS ma istotne znaczenie, bo skoro chcesz z niego robic osobe, to musisz znalezc chocby takie podstawowe informacje (zasada, z ktorej korzystal Pan Jezus: kal-wachomer).
Wiesz co, nie mam zamiaru z tobą dyskutować. Prosiłem cię o rzeczową definicję osoby, myślałem że pogadamy na poziomie - dalej piszesz głupoty, nie odpisuję.
"Rzeczą ludzką, jest błądzić. Rzeczą głupca jest trwać w błędzie"
Petroniusz pisze: "Największa to w życiu przeszkoda, że nierozumna większość uważa się za rozumną"
(Sokrates)
"Wielu mogłoby osiągnąć mądrość gdyby nie myślało że już ją osiągnęło"
Prosze abys podawal autorow cytowanych sentencji. Ktos pomysli, ze to Twoje madrosci. Z szacunku dla tych ludzi i dla czytelnikow Forum.
Petroniusz Arbiter

Lesco
Posty: 74
Rejestracja: 22 gru 2009, 21:23

Post autor: Lesco »

Petroniusz pisze: Prosze abys podawal autorow cytowanych sentencji. Ktos pomysli, ze to Twoje madrosci. Z szacunku dla tych ludzi i dla czytelnikow Forum.
Ważne jest przesłanie a nie autor. To nie praca naukowa że mam podawać bibliografie i przypisy
Nie wstydźcie się błędów Brooklynu

Awatar użytkownika
Gilgamesz
Posty: 171
Rejestracja: 24 lis 2009, 11:35

Post autor: Gilgamesz »

Lesco pisze:Ważne jest przesłanie a nie autor. To nie praca naukowa że mam podawać bibliografie i przypisy
...to chyba nie czytałeś regulaminu forum :)

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

Lesco pisze:
Petroniusz pisze: Prosze abys podawal autorow cytowanych sentencji. Ktos pomysli, ze to Twoje madrosci. Z szacunku dla tych ludzi i dla czytelnikow Forum.
Ważne jest przesłanie a nie autor. To nie praca naukowa że mam podawać bibliografie i przypisy
Nie jest to praca naukowa lecz biblijne forum gdzie rowniez panuja zasady (takze dot. ortografii) i konkretny regulamin, ktory notorycznie i w kolejnym punkcie jest przez Ciebie lamany, a admin Yarpen tradycyjnie nie reaguje, zajmujac sie o wiele wazniejszymi ingerencjami typu poprawa przecinka, klamerki, czy ilosci cytatu. Kpina.
Petroniusz Arbiter

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Petroniusz pisze:konkretny regulamin, ktory notorycznie i w kolejnym punkcie jest przez Ciebie lamany
Petroniuszu, jesteś uprzejmie proszony o udowodnienie tego oskarżenia, które napisałeś pod adresem Lesco. Lepiej szybciej niż później, aby się przez przypadek nie okazało, że naruszyłeś tym tekstem 6 punkt regulaminu forum.
Petroniusz pisze:admin Yarpen tradycyjnie nie reaguje, zajmujac sie o wiele wazniejszymi ingerencjami typu poprawa przecinka, klamerki, czy ilosci cytatu.
Właśnie naruszyłeś tym fragmentem na mój temat 6 i 15 punkt regulaminu forum, ale tym razem Ci to daruję. Proszę jednak, abyś więcej tego nie czynił.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

Yarpen Zirgin pisze:
Petroniusz pisze:konkretny regulamin, ktory notorycznie i w kolejnym punkcie jest przez Ciebie lamany
Petroniuszu, jesteś uprzejmie proszony o udowodnienie tego oskarżenia, które napisałeś pod adresem Lesco. Lepiej szybciej niż później, aby się przez przypadek nie okazało, że naruszyłeś tym tekstem 6 punkt regulaminu forum.
Yarpen, nawet nie czytasz wczesniejszych postow, gdzie wypunktowalem lamanie Regulaminu przez Lesco. Prosze abys wrocil sie i zapoznal sie z wczesniejszymi postami, zanim zaczniesz na drugi raz spamowac na czerwono watek. To tez jest lamanie Regulaminu, Yarpen. Tym razem przez Ciebie.

W wielu zreszta miejscach widac Twoja razaca stronniczosc. Nie reagujesz tam, gdzie jest lamany Regulamin, a zajmujesz sie pierdolami typu jakis przecinek, nawias, czy co tam jeszcze sobie zastepczo wymyslisz, cedzac komara, a polykajac wielblada. W tej sprawie pisalem do innego Admina (Hardiego), ktory niejednokrotnie rzeczowo reagowal na lamanie Regulaminu. Ty sie w tym czasie zajmowales "komarami".

Zamiast tutaj spamowac temat na czerwono, powinienes zrobic porzadek w postach Lesco i na czerwono mu obsmarowac posty w miejscach, gdzie razaco lamal Regulamin.
Petroniusz pisze:admin Yarpen tradycyjnie nie reaguje, zajmujac sie o wiele wazniejszymi ingerencjami typu poprawa przecinka, klamerki, czy ilosci cytatu.
Właśnie naruszyłeś tym fragmentem na mój temat 6 i 15 punkt regulaminu forum, ale tym razem Ci to daruję. Proszę jednak, abyś więcej tego nie czynił.
Nie znasz Regulaminu, skoro powolujesz sie na te punkty. W zadnym z nich nie zlamalem Regulaminu. Naciagasz i naginasz punkty Regulaminu dla swojego widzimisie i nie jeden user juz na to zwraca uwage, niejednego juz skrzywdziles warnami. Uprzedze Twoja odpowiedz i juz spiesze z odpowiedzia: Tak, juz wszyscy niecierpliwie czekaja/my na powrot Forum kostka, gdzie posty beda scisle zwiazane z tematami biblijnymi i okolobiblijnymi, gdzie nie toleruje sie atakow personalnych ani religijnych.
Petroniusz Arbiter

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

Yarpen Zirgin pisze:
Petroniusz pisze:konkretny regulamin, ktory notorycznie i w kolejnym punkcie jest przez Ciebie lamany
Petroniuszu, jesteś uprzejmie proszony o udowodnienie tego oskarżenia, które napisałeś pod adresem Lesco. Lepiej szybciej niż później, aby się przez przypadek nie okazało, że naruszyłeś tym tekstem 6 punkt regulaminu forum.
No widzisz Yarpen, sam znalazles przyklad lamania Regulaminu przez Lesco i wreszcie wziales sie za czynienie swojej powinnosci, poprawiajac jego przewiny. Szkoda, ze tak pozno, ale jak mowi przekrecone przez Ciebie porzekladlo: 'Lepiej pozniej, niz wcale' :mrgreen:
Petroniusz Arbiter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”