nauka o Trójcy nie trzyma się kupy?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

nauka o Trójcy nie trzyma się kupy?

Post autor: Hardi »

kostek pisze:nauka o Trójcy nie trzyma się kupy
napisz co konkretnie nie trzyma się kupy, najlepiej w punktach
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

1. jedno są, a jedno nie wie co czyni drugie
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Nie bardzo rozumiem co to ma do tego, że nauka o Trójcy nie trzyma się kupy...

Po za tym to Jezus powiedział i w biblii jest napisane "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" Jana 10.30

Dalej czekam na jakieś konkrety o tym, że niby nauka o Trójcy nie trzyma się kupy :-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Warto myśleć

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Hardi pisze:Dalej czekam na jakieś konkrety o tym, że niby nauka o Trójcy nie trzyma się kupy :-)
O apostołach tez tak Jezus powiedział by byli jedno tak jak on ze swym Ojcem.
Czyżby mnogorójca?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

taka prawda pisze:
Hardi pisze:Dalej czekam na jakieś konkrety o tym, że niby nauka o Trójcy nie trzyma się kupy :-)
O apostołach tez tak Jezus powiedział by byli jedno tak jak on ze swym Ojcem.
Czyżby mnogorójca?
Na wzór, a nie w identyczny sposób.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Na wzór, a nie w identyczny sposób.
A dlaczego nie pozwalasz interpretować tak samo?
Bo nie jest ci taka interpretacja na rękę?
Dlaczego w takim razie "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" Jana 10.30 nie ma oznaczać tego samego?
A Jezus Syn Boży to jest identyczny jak Bóg Ojciec?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

taka prawda pisze:A dlaczego nie pozwalasz interpretować tak samo?
Ponieważ to, co jest możliwe dla Boga, nie zawsze jest możliwe dla człowieka. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Yarpen Zirgin pisze:Ponieważ to, co jest możliwe dla Boga, nie zawsze jest możliwe dla człowieka. :-)
Opierasz się na jednym wersecie a odrzucasz masę które przeczą temu by interpretować to po twojemu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

taka prawda pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Ponieważ to, co jest możliwe dla Boga, nie zawsze jest możliwe dla człowieka. :-)
Opierasz się na jednym wersecie a odrzucasz masę które przeczą temu by interpretować to po twojemu.
Opieram się na wielu wersetach, a te, które mają przeczyć nauczaniu o Trójcy, tak naprawdę tego nie czynią. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

W Biblii nie ma zadnego nauczania o "Trojcy Swietej".


Mat. 19:16-17
16. A oto jeden przystąpiwszy, rzekł mu: Nauczycielu dobry! co dobrego mam czynić, abym miał żywot wieczny?
17. Ale mu on rzekł: Przecz mię zowiesz dobrym? nikt nie jest dobry, tylko jeden, to jest Bóg; a jeźli chcesz wnijść do żywota, przestrzegaj przykazań.
(BG)

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wolumen pisze:W Biblii nie ma zadnego nauczania o "Trojcy Swietej".
Zważywszy na fakt, że naucza nas o Bóstwie Boga Ojca, Chrystusa i Ducha Świętego, to jednak jest. :-)
wolumen pisze:Mat. 19:16-17
A ten wers w niczym nauczaniu o Trójcy nie zaprzecza, bo Trójca to jeden Bóg. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Yarpen Zirgin pisze:Zważywszy na fakt, że naucza nas o Bóstwie Boga Ojca, Chrystusa i Ducha Świętego, to jednak jest.
Duch Swiety mowiac w uproszczeniu i niepelnie to moc Pana Boga Wszechmogacego.

Ja tez uwazalem do niedawna tak jak ty ale nie bylo to zgodne z prawda.
Yarpen Zirgin pisze:A ten wers w niczym nauczaniu o Trójcy nie zaprzecza, bo Trójca to jeden Bóg.
Zaprzecza kolosalnie. Pan nasz Jezus Chrystus daje do zrozumienia nam iz nie jest Bogiem Wszechmogacym.
To implikuje iz nieprawda jest: Bog Ojciec = Syn Bozy
A taka rownosc przypisuje doktryna o "Trojcy Swietej".
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wolumen pisze:Duch Swiety mowiac w uproszczeniu i niepelnie to moc Pana Boga Wszechmogacego.
Czyli w Rz 15,13 jest mowa o mocy mocy. :-)
wolumen pisze:Ja tez uwazalem do niedawna tak jak ty ale nie bylo to zgodne z prawda.
No to teraz dałeś się zwieść.
wolumen pisze:Zaprzecza kolosalnie. Pan nasz Jezus Chrystus daje do zrozumienia nam iz nie jest Bogiem Wszechmogacym.
No sorry, ale ja takiego "dawania do zrozumienia" tam nie widzę.
To implikuje iz nieprawda jest: Bog Ojciec = Syn Bozy
Sęk w tym, ze żaden wyznawca Trójcy nie mówi, iż "Bog Ojciec = Syn Bozy".
wolumen pisze:A taka rownosc przypisuje doktryna o "Trojcy Swietej".
Doktryna o Trójcy podaje, że Bóg Ojciec i Syn Boży są tym samym Bogiem. Nauczanie o "równości", które nam podałeś, wmawiają trynitarianom antytrynitarianie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Yarpen Zirgin pisze:Sęk w tym, ze żaden wyznawca Trójcy nie mówi, iż "Bog Ojciec = Syn Bozy".
To może zapodaj swą definicję Trójcy bo widzę że każdy katolik w jakąś inną wierzy tylko nazwa ta sama.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”