Kto jest Ojcem trójcy?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Jachu pisze:A kto mi udowodni,że Duch Święty jest nazwany Bogiem?(w Biblii)
Werseciki poproszę.
Nigdy nie czytałeś w biblii o tym, że Bóg jest Duchem (J 4,24) :?: Ja za to nigdzie nie spotkałem wersetu w którym jest napisane że Jezusa jest aniołem, więc o taki wersecik proszę 8-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Hardi pisze:Nigdy nie czytałeś w biblii o tym, że Bóg jest Duchem (J 4,24) Ja za to nigdzie nie spotkałem wersetu w którym jest napisane że Jezusa jest aniołem, więc o taki wersecik proszę
Oj Hardi. Bóg jest Duchem,ale Duch nie jest Bogiem,nie TYM Bogiem.
Określenie duch w tym miejscu odnosi se do natury,-istoty. Bóg jest istotą duchową o boskiej naturze,
ale też są istoty duchowe o anielskiej naturze. Biblia mówi też o serafinach,cherubinach,może o innych bytach duchowych,ale to nie wiedza dla nas.

A do pytania o anioła,to tak po krotce:

Ml 3:1
1. Oto Ja wyślę anioła mego, aby przygotował drogę przede Mną, a potem nagle przybędzie do swej świątyni Pan, którego wy oczekujecie, i Anioł Przymierza, którego pragniecie. Oto nadejdzie, mówi Pan Zastępów.
(BT)
Anioł ten to w transkrypcji na polski pisze się "melak", wartośc liczbowa tego słowa w hebrajskim
wynosi 91,a to tyle samo co slowo "Amen",a to jest też jednym z imion Jezusa w Objawieniu.

Jeszcze w Objawieniu 18 ;21 jest tak;
Ap 18:21
21. I potężny jeden anioł dźwignął kamień jak wielki kamień młyński, i rzucił w morze, mówiąc: Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i już się wcale nie znajdzie.
(BT)
Jud 1:9
9. Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię skarci!
(BT)
Archanioł łMichał to najstarszy anioł,a jego imię wykłada się "jako Bóg","niczym Bóg'
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Jachu pisze: Anioł ten to w transkrypcji na polski pisze się "melak", wartośc liczbowa tego słowa w hebrajskim wynosi 91,a to tyle samo co slowo "Amen",a to jest też jednym z imion Jezusa w Objawieniu.
codziennie mam do czynienia z cyferkami i często zdarza mi się przyjąć od jednego klienta zapłatę a drugiemu klientowi wydać taką samą resztę. Zdarzają się przeróżne kombinacje cyfrowe i klienci mówią, że pójdą w totka zagrać - bo pierwszy raz np. wyszło im do zapłaty zero groszy, albo 666, albo 11,11 albo 22,33.

Bawią was cyferki?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Czasami jednak warto się nad nimi zastanowić, chociażby dlatego,że aż tak mocno są ze sobą powiązane.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Anowi pisze:Bawią was cyferki?
Bardzo nas bawią,a raczej intrygują,bo kto jest ojcem- twórcą matematyki? Wiesz?

"Tyle jest w danej nauce prawdy,ile jest w niej matematyki ",Anowi

Fraktale to też matematyka,Alfabet hebrajski i grecki,to tez matematyka,mozna czytaś po hebrajsku litery,ale tez zamiennie cyfry. W grece tak samo,no i trochę w łacinie ,np
VICARIVS FILII DEi =666
Gdy czyta się Biblię ze świadomoscią,że autorem(sprawcą) Biblii jest Bóg,to należy zawsze pamietać,że treści oprócz celowego sktycia w różnych formach wyrazu tekstu,są równiez schowane za wartością liczbową poszczególnych słów,zdań wersetów,a nawet rozdziałów,na ale nie wszyscy o tym wiedzą i chcą wiedzieć,bo przecież nie muszą wiedzieć,ale są tacy,którzy mają taki przywilej i korzystają z niego.

http://www.google.pl/search?hl=pl&sourc ... l0.4.4l8l0
http://bracia-polscy-poznan.blog.onet.p ... 16186700,n
Miłego rozmyślania Anowi
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Jachu pisze:Fraktale to też matematyka,Alfabet hebrajski i grecki,to tez matematyka,mozna czytaś po hebrajsku litery,ale tez zamiennie cyfry. W grece tak samo,no i trochę w łacinie ,np
VICARIVS FILII DEi =666
Gdy czyta się Biblię ze świadomoscią,że autorem(sprawcą) Biblii jest Bóg,to należy zawsze pamietać,że treści oprócz celowego sktycia w różnych formach wyrazu tekstu,są równiez schowane za wartością liczbową poszczególnych słów,zdań wersetów,a nawet rozdziałów,na ale nie wszyscy o tym wiedzą i chcą wiedzieć,bo przecież nie muszą wiedzieć,ale są tacy,którzy mają taki przywilej i korzystają z niego.
Wspaniale napisane Jachu! To może podrzucisz jakiś temacik w tym zakresie?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Parmenides pisze:Wspaniale napisane Jachu! To może podrzucisz jakiś temacik w tym zakresie?
Tak naprędce z zasobów:

4 Moj. 19:2-5
2. (...) "Powiedz synom Izraelskim, aby przywiedli do ciebie jałowicę płową, zdrową, na której by nie było zmazy, i na której by nie postało jarzmo;
3. Tę oddacie Eleazarowi kapłanowi, który ją wywiedzie za obóz, i zabita będzie przed nim.
4. A wziąwszy Eleazar kapłan ze krwi jej na palec swój, kropić będzie przeciw namiotowi zgromadzenia oną krwią siedem kroć.
5. Potem każe tę jałowicę spalić przed oczyma swemi; skórę jej, i mięso jej, i krew jej, z gnojem jej spali."
(BG) -- pierwsze litery tego tekstu mają wartość liczbową = 3068
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- oto znaczenie Eleazara,klasy Przybytku i jałowicy:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Paweł apostoł . Kościół . przodkowie - wartość liczbowa = 3068
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
objaśnienia:
Paweł apostoł - gr. - = 1414
Kościół - gr. - He Ekklesia = 302 ; wg. Efez.5:24
Przodkowie - gr. Hoi presbyteroi = 1352; wg. Hebr.11: 2
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Parmenidesowi :-D
2
Myślącym pod rozwagę
CYFRA DZIEWIĘĆ
„On czyni rzeczy wielkie, niezgłębione i cudowne, których zliczyć nie Sposób”.
Ijob.9:10 BP.
żyjemy w świecie liczb i cały niezmierzony wszechświat rządzi się liczbami. Mamy
dwie cudowne sfery z którymi stykamy się codziennie. Jedną są alfabety, których ilość liter
kształtuje Się od 22 do 25 i to wystarcza aby przy ich pomocy opisać nimi ważne i piękne
sprawy Boże, jak i ludzkie często też banalne, a nieraz i brzydkie.
Drugą jest sfera liczb, mamy 10 cyfr (od 0 do 9) przy pomocy których można również
opisać świat i wszechświat. Dotychczas poznawaliśmy symbolizm liczb jak na przykład 1, 3,
5, 7 itd. mniej natomiast interesowaliśmy Się liczbą 9. Liczba 9 jako końcowa uważana jest
przez astrologię za ostateczną o specjalnym znaczeniu, ponieważ każda cyfra pomnożona
przez 9 stale się odtwarza. Możemy uznać, że ta charakterystyka liczby 9 symbolizuje
odrodzenie i restytucję człowieka i świata. Nauka o Restytucji jest jedną z głównych Prawd
opisanych w Biblii. Zauważamy też, że w opisywaniu tej Prawdy ważną rolę pełni liczba 9.
Jest to kolejny wdzięczny temat do rozmyślań o sprawach wzniosłych i wielkich czyli o
sprawach Bożych. Rok 2010 też jest pod znakiem liczby 9. Licząc od stworzenia Adama jest
to rok 6138 (4128 + 2010 = 6138).
6 + 1 + 3 + 8 = 18; 18, to: 1 + 8 = 9
Ten rok 2010, czyli 6138 licząc od stworzenia Adama ma jeszcze jedną właściwość.
Jeśli przemnożymy wszystkie liczby wchodzące w jego skład, to otrzymamy iloczyn:
6 x 1 x 3 x 8 = 144
Liczba Proroków jako Książąt wynosi 144
Suma liczebnika 144 wynosi: 1 + 4 + 4 = 9
XXX XXX XXX
Cyfry, to symbole służące do zapisywania liczb. W powszechnie stosowanym systemie
dziesiątkowym używa się cyfr: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, zwanych cyframi arabskimi. Wśród
tych dziesięciu cyfr, dziewiątka jest ostatnią z nich, wyraża ona największą wartość
nominalną. Przy ich pomocy można zapisać dowolną wielkość matematyczną stosując
odpowiednie kombinacje. Fenomen cyfry 9 polega na tym, że jej dowolna wielokrotność
zsumowana zawsze daje wynik 9. Na przykład:
9 x 9 = 81
Suma: 8 + 1 = 9
XXX
125 x 9 = 1125
Suma: 1 + 1 + 2 + 5 = 9
XXX
2010 x 9 = 18090
Suma: 1 + 8 + 0 + 9 + 0 = 18
Z kolei 18 to: 1 + 8 = 9
I tak dalej i tak dalej bez ograniczenia.

3
Pan Bóg swoim postanowieniem zalecił stosowanie kalendarza księżycowego
(proroczego), którego długość wynosi 360 dni. 360 jest wielokrotnością liczby 9 (40 x 9 =
360). W ten sposób zapisane w Biblii okresy (3960, 2520), oraz nie występujące bezpośrednio
w Biblii, ale wyliczone na jej podstawie (1845), traktowane jako lata – bo rzeczywiście
wyrażają lata – pomnożone przez 360 sprowadzają się do cyfry 9. Przykład:
3960 lat mieści w sobie:
1 425 600 dni
85 536 000 godzin
5 132 160 000 minut
307 929 600 000 sekund
Suma wynikająca z ilości dni, to: 1 + 4 + 2 + 5 + 6 + 0 + 0 = 18
Z kolei 18 to: 1 + 8 = 9
Suma wynikająca z ilości godzin, to: 8 + 5 + 5 + 3 + 6 + 0 + 0 + 0 = 27
Z kolei 27, to: 2 + 7 = 9
Sprawdza się to także w odniesieniu do ilości minut i sekund w
omawianym okre sie 3960 lat.
Zasada ta dotyczy także pozostałych okresów: 2520 oraz 1845.
Jeśli zaś uwzględnimy rok zwrotnikowy (słoneczny), który trwa 365 dni, 5 godzin, 48
minut, 46 sekund, to rachunek wygląda tak:
3960 lat mieści w sobie:
1 446 359 dni
34 712 616 godzin
2 082 756 960 minut
124 965 599 760 Sekund
Iloczyn z ilości dni: 1 x 4 x 4 x 6 x 3 x 5 x 9 =12960 suma iloczynu 18, a to: 1 + 8 = 9
Iloczyn z godzin: 3 x 4 x 7 x 1 x 2 x 6 x 1 x 6 = 6048 suma iloczynu 18, a to: 1 + 8 = 9
Suma ilości minut: 2 + 0 + 8 + 2 + 7 + 5 + 6 + 9 + 6 + 0 = 45; 45, to: 4 + 5 = 9
Suma ilości sekund: 1 + 2 + 4 + 9 + 6 + 5 + 5 + 9 + 9 + 7 + 6 + 0 = 63; 63, to: 6 + 3 = 9
Reguła: cyfra 9 uzyskiwana jest przez iloczyn poszczególnych wielkości, tam gdzie jest
to możliwe. Gdy w danej wielkości występują zera i mnożenie jest niemośliwe, to cyfra 9
występuje bezpośrednio z sumy.
Ciekawostka: gdyby powyższe wielkości z zerami przemnożyć z pominięciem zer
(wbrew regule mnożenia), to suma iloczynu też będzie 9.
xxx
Każda hebrajska litera posiada przypisaną sobie wartość liczbową. Oprócz tego każda
litera hebrajska wyraża jakąś rzecz na przykład: litera y (jod) o wartości liczbowej 10, to ręka,
litera X (Szin) o wartości liczbowej 300, to ząb itd.
Natomiast hebrajska litera j (teth), której wartość liczbowa wynosi interesujące nas 9,
to wąż. 4Moj.21:9 zawiera opis, gdzie Mojżesz otrzymuje od Boga polecenie wykonania
węża miedzianego. Ten wąż miedziany, to po hebrajsku tXxn Xxn (nachasz nchoszet),
którego wartość liczbowa wynosi 1116.
Suma tej wartości, to: 1 + 1 +1 + 6 = 9
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Ad. Jachu

Temat przeniosłem tutaj:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=6555
- bo nie da się ukryć, że się zrobił niezły off-top, a mam nadzieję, że się nam jeszcze rozwinie.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Jachu pisze:A do pytania o anioła,to tak po krotce:
Jednak nie podałeś ani jednego wersetu, w którym Jezus jest nazwany aniołem, podałeś tylko wersety, które sobie interpretujesz, że chodzi o Jezusa, a to różnica zasadnicza, ja za to znam np. werset, w którym jeden z apostołów mówi do Jezusa "Pan mój i Bóg mój"
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Hardi, no popatrz jak to ludzie szybko zapominają posta innych uzytkowników,na forum DAVID pieknie omówił ten werset,nie pamietam już gdzie,ale tak omówił ten werset,że nikt póxniej z Trynitarzy słowa nie zabrał,bo zestawił ten werset z innym identycznie brzmiącym :-) i wszyscy się pochowali do dziury heh

kurcze,że ja nie pamietam tego postu :-( był świetny
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Hardi pisze:Jednak nie podałeś ani jednego wersetu, w którym Jezus jest nazwany aniołem, podałeś tylko wersety, które sobie interpretujesz, że chodzi o Jezusa, a to różnica zasadnicza, ja za to znam np. werset, w którym jeden z apostołów mówi do Jezusa "Pan mój i Bóg mój"
Kiedy Jezus był Aniołem, nie był wtedy jeszcze Jezusem, więc nie znajdziesz w Biblii "Jezus to Anioł ten a ten."

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Hardi pisze:
Jachu pisze:A kto mi udowodni,że Duch Święty jest nazwany Bogiem?(w Biblii)
Werseciki poproszę.
Nigdy nie czytałeś w biblii o tym, że Bóg jest Duchem (J 4,24) :?: Ja za to nigdzie nie spotkałem wersetu w którym jest napisane że Jezusa jest aniołem, więc o taki wersecik proszę 8-)
Hardi,napisałeś jak wyżej na mój post,a ja Ci odpowiedziałem:
Oj Hardi. Bóg jest Duchem,ale Duch nie jest Bogiem,nie TYM Bogiem.
Określenie duch w tym miejscu odnosi se do natury,-istoty. Bóg jest istotą duchową o boskiej naturze,
ale też są istoty duchowe o anielskiej naturze. Biblia mówi też o serafinach,cherubinach,może o innych bytach duchowych,ale to nie wiedza dla nas.
Hardi zdecyduj się,czy chodzi Ci o Ducha, czy o Ducha Świetego,bo to nie to samo.
Ponadto określenie Bóg nie jest jednoznaczne, bo: Ten Bóg dotyczy Boga Najwyższego, nie mającego początku,ani końca istnienia i mającego Życie Sam w Sobie,a wiec nieśmiertelność,co oznacza,że Ten Bóg miał i ma Życie Sam w Sobiem. A Bóg jako tytuł jaki otrzymał Jesus po zmartwychwstaniu,nie przed tym,jest tytułem oznaczającym Władcę,ale jednak nizszego rangą niż Ten Bóg(Najwyższy). Ten Bóg dał w nagrodę za dzieło odkupienia i absolutne posłuszeństwo i zgodność z Nim Samym,Boską Naturę swemu Synowi,a więc też Życie Same w Sobie.

Mat. 28:18
18. Ale Jezus przystąpiwszy, mówił do nich, a rzekł: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
(BG)
Dana mi jest,a więc otrzymał od kogo? Przecież sam sobie nie wziął.Znaczy to,że nie jest istotą tozsamą z Tym Bogiem,który mu moc dał.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Może komuś się przyda do przemyśleń z Biblią w ręku:

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1978_5_04.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 332
Rejestracja: 19 sty 2009, 6:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: Raf »

Jachu pisze:
Anowi pisze:Bawią was cyferki?
Bardzo nas bawią,a raczej intrygują,bo kto jest ojcem- twórcą matematyki? Wiesz?

"Tyle jest w danej nauce prawdy,ile jest w niej matematyki ",Anowi

Fraktale to też matematyka,Alfabet hebrajski i grecki,to tez matematyka,mozna czytaś po hebrajsku litery,ale tez zamiennie cyfry. W grece tak samo,no i trochę w łacinie ,np
VICARIVS FILII DEi =666
Gdy czyta się Biblię ze świadomoscią,że autorem(sprawcą) Biblii jest Bóg,to należy zawsze pamietać,że treści oprócz celowego sktycia w różnych formach wyrazu tekstu,są równiez schowane za wartością liczbową poszczególnych słów,zdań wersetów,a nawet rozdziałów,na ale nie wszyscy o tym wiedzą i chcą wiedzieć,bo przecież nie muszą wiedzieć,ale są tacy,którzy mają taki przywilej i korzystają z niego.
Jachu
A czy w swojej matematyce biblijnej stosujesz tylko dodawanie i mnożenie, czy pierwiastki, silnie i całki też?
Może zapodaj nam coś z Wyższej Matematyki Biblijnej :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”