Czy Jezus jest Bogiem ze ST: JHWH?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

nike pisze:
woroniecka pisze:Odświeżając stary temat, właśnie powoli zdałam sobie sprawę, że Jezus nie jest Bogiem, a Mesjaszem, nie żeby mu ujmować, ale JHWH jest Stwórcą, Ojcem i był pierwszy, Jezus jest Jego Synem, Posłańcem, Mesjaszem, wypełnia Jego wolę i w Nim Adonaj ma upodobanie. Nawet sam Jezus uczył nas by czcić tylko Jahwe, a gdy sam był czczony przy wjeździe na osiołku był czczony jako długo oczeiwany Mesjasz, a nie Bóg.
Bardzo słuszna uwaga, tak dokładnie, Jezus swojego Ojca w Piśmie Świętym zawsze stawia na pierwszym miejscu i nigdy nie mówi,że jest, czy był równym swojemu Ojcu.
Jeśli JHWH ma być uważany za Boga,to musi być Bogiem Ojcem-Matką,Miłością-Mądrością,duchem-energią,z której wszystko powstało i powstaje.To z niego w Niebie wydzieliły się parami pierwsze istoty duchowe.Z tego powodu jest napisane w NT:

"Nasza zaś ojczyzna jest w Niebie..." (Fil.3.20).

Chrystus mówił o Bogu jako Bogu Ojcu-Matce,ale w NT "zmniejszono" Boga o jego żeńską część i występuje obecnie jako Bóg Ojciec.Można być ojcem bez matki?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

woroniecka
Ja mam żydowskie spojrzenie na religię, Bóg objawił się Abrahamowi, Jakubowi, Izaakowi i innym, był obiecany Mesjasz, przyszedł, i kropka.
To nie Bóg objawił się "Abrahamowi, Jakubowi, Izaakowi i innym",ale był nim Chrystus,tak jak napisane jest o tym w NT (1 Kor.1.4,9).On był Mesjaszem w Starym i Nowym Przymierzu.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

skoro tak, to czemu w Tanakhu są słowa "To mówi Jahwe:" ?

Wiesław
Posty: 243
Rejestracja: 15 kwie 2013, 18:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Wiesław »

Pati pisze:Anowi, dlaczego nie mogl byc swoim wlasnym Ojcem?
To proste...Bo jest Synem!!! Zakładam, że miałes ojca, albo masz... Czy jestes swoim ojcem? Użyj logiki....

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

woroniecka pisze:skoro tak, to czemu w Tanakhu są słowa "To mówi Jahwe:" ?
JHWH,Jahwe jest osobą, Bogiem osobowym.

Bóg Ojciec-Matka nie jest osobą,jest energią,Bogiem bezosobowym.Wtajemniczeni Żydzi o tym wiedzieli.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

woroniecka pisze:Ale ważne by przy okazji nie wpaść ofiarą napastliwych muzułmanów, którzy zrobią zaraz z Niego zwykłego człowieka i "proroka".
No ale przecież Jezus był "zwykłym człowiekiem" i "prorokiem".
Był też oczywiście Mesjaszem Boga Najwyższego, w co muzułmanie również wierzą.
Wierzą nawet, że Jezus przyjdzie ponownie na ziemie w chwale Boga i będzie sądził wszystkich.
Uznają go również za swojego Króla, który gdy przyjdzie na ziemię ponownie otrzyma całą władzę od Boga.

Nie wierzą w jego śmierć - w co my wierzymy. Uważają, że Jezus został zabrany do nieba, a w miejsce jego ofiarował się jakiś uczeń.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”