Czy Jezus jest Bogiem ze ST: JHWH?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

letter, Takie pisanie"Ty nie masz poznania" jest głupie,bo swojego stanowiska nie bronisz to tak jak mówić-Tak jest bo jest i kropka,uwierz w to.
Teraz ode mnie małe pytanko do tych co wierzą,że Jezus jest JHWH

Jakuba 1:13:
Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi.


Co to znaczy, że Bóg nie podlega pokusie? A przecież z Mateusza 4:1-11 i z Łukasza 4:1-13 wyraźnie wynika, że Jezus był kuszony przez Diabła. Jak więc Jezus może być prawdziwym Bogiem? Przeciw komu Jezus mógłby się okazać nielojalny gdyby uległ pokusie? Wobec samego siebie? Czy prawdziwy Bóg w ogóle mógłby się okazać nielojalny i zgrzeszyć? Jakie więc znaczenie miało kuszenie Jezusa? Czy była to tylko mistyfikacja, skoro Jezus po prostu nie mógł [choćby teoretycznie] ulec kuszeniu?

Mateusza 28:18:
Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.


Co to znaczy, że Jezusowi jest dana wszelka władza? Skoro byłby od zawsze prawdziwym Bogiem, to od nikogo nie musiałby tej władzy otrzymywać, żeby ją mieć. Wszechmocny Bóg ma władzę absolutną od zawsze i nikt mu jej nie musi dawać, żeby ją posiadał. A skoro Jezus ją dostał więc wcześniej jej nie mógł mieć.

Izajasza 42:1-8:
Oto mój Sługa, którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął; On przyniesie narodom Prawo. Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku. On niezachwianie przyniesie Prawo. Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy. Tak mówi Bóg Jahwe [heb.JHWH], który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą. Ja, Jahwe [heb.JHWH], powołałem Cię słusznie, ująłem Cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów, abyś otworzył oczy niewidomym, ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców, z więzienia tych, co mieszkają w ciemności. Ja, któremu na imię jest Jahwe [heb.JHWH], chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom.


Kto jest sługą Boga Jahwe opisanym w tym proroctwie? Jak wynika jednoznacznie z Mateusza 12:17-21 chodzi o Jezusa Chrystusa. Co to więc znaczy, że Jezus jest sługą Jahwe? Czy chodzi o absolutną równość Jahwe oraz Jezusa, czy raczej o niezaprzeczalne poddaństwo Syna Ojcu? Co to znaczy, że Jahwe powołał Jezusa i ujął go za rękę? Czy nie wskazuje to wyższej rangi i mocy Jahwe w stosunku do Syna? Co znaczy to, że Jahwe nie ma zamiaru odstąpić swojej chwały nikomu innemu? Czy nie to, że nikogo nie powinniśmy z Nim zrównywać? Czy z tego proroctwa wynika, że Jezus jest samym wszechmocnym Jahwe, czy raczej zupełnie inną osobą i różną od Niego osobą? A skoro z Powtórzonego Prawa 4:35 wynika, że Prawdziwym Bogiem jest wyłącznie Jahwe,To czy może nim być Jezus ?

Do przemyślenia dla tych co mają"poznanie" :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

bartek212701, Bardzo dobre teksty Bartku. Czekamy więc na chętnych do dyskusji. :-D

letter

Post autor: letter »

Kolejny przykład braku poznania.

Mamy;

Izaj. 42:1-8
1. Oto sługa mój, spolegać będę na nim, wybrany mój, którego sobie upodobała dusza moja. Dam mu Ducha swego, on sąd narodom wyda.
2. Nie będzie wołał, ani się będzie wywyższał, ani będzie słyszany na ulicy głos jego.
3. Trzciny nałamanej nie dołamie, a lnu kurzącego się nie dogasi; ale sąd wyda według prawdy.
4. Nie zamroczy się, ani ustanie, dokąd nie wykona sądu na ziemi, a nauki jego wyspy oczekiwać będą.
5. Tak mówi Bóg, Pan, który stworzył niebiosa i rozpostarł je; który rozszerzył ziemię, i co się rodzi z niej; który daje tchnienie ludowi mieszkającemu na niej, a ducha tym, co chodzą po niej.
6. Ja Pan wezwałem cię w sprawiedliwości, i ująłem cię za rękę twą; przetoż strzedz cię będę, i dam cię za przymierze ludowi, i za światłość narodom.
7. Aby otwierał oczy ślepych, a wywodził więźniów z ciemnicy, i z domu więzienia siedzących w ciemnościach.
8. Ja Pan, toć jest imię moje, a chwały mojej nie dam innemu, ani sławy mojej bałwanom rytym.
(BG)

PAN
Zawsze Jeden
Zawsze Ten Sam

Skoro mówi PAN to mówi CHRYSTUS Jezus.

Kim jest Sługa?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

letter, Proszę odpowiedz o czym pisze Daniel? Tutaj wskoczyłeś do Izajasza, tak to ja tez potrafię, nawet na pamięć. :-D
letter pisze:Kolejny przykład braku poznania.

Mamy;

Izaj. 42:1-8
1. Oto sługa mój, spolegać będę na nim, wybrany mój, którego sobie upodobała dusza moja. Dam mu Ducha swego, on sąd narodom wyda.
2. Nie będzie wołał, ani się będzie wywyższał, ani będzie słyszany na ulicy głos jego.
3. Trzciny nałamanej nie dołamie, a lnu kurzącego się nie dogasi; ale sąd wyda według prawdy.
4. Nie zamroczy się, ani ustanie, dokąd nie wykona sądu na ziemi, a nauki jego wyspy oczekiwać będą.
5. Tak mówi Bóg, Pan, który stworzył niebiosa i rozpostarł je; który rozszerzył ziemię, i co się rodzi z niej; który daje tchnienie ludowi mieszkającemu na niej, a ducha tym, co chodzą po niej.
6. Ja Pan wezwałem cię w sprawiedliwości, i ująłem cię za rękę twą; przetoż strzedz cię będę, i dam cię za przymierze ludowi, i za światłość narodom.
7. Aby otwierał oczy ślepych, a wywodził więźniów z ciemnicy, i z domu więzienia siedzących w ciemnościach.
8. Ja Pan, toć jest imię moje, a chwały mojej nie dam innemu, ani sławy mojej bałwanom rytym.
(BG)

PAN
Zawsze Jeden
Zawsze Ten Sam

Skoro mówi PAN to mówi CHRYSTUS Jezus.

Kim jest Sługa?
Jak odpowiesz co napisał Daniel, dowiesz się kim jest Sługa. ok? Albo dyskutujesz albo nauczasz, wybieraj.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

letter, Ale popatrz Ja podałem tyle pytań do tego tekstu tak na tacy wyłożyłem :-) a Ty zadałes pytanie jedno
Kim jest Sługa?
No też tam masz na nie odpowiedź-Jezus Chrystus jest tym sługą.

Dzieje Apostolskie 3:13,26:
Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, wsławił Sługę swego, Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić (...) Dla was w pierwszym rzędzie wskrzesił Bóg Sługę swego i posłał Go, aby błogosławił każdemu z was w odwracaniu się od grzechów.


Kto był Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba? Na przykład z Księgi Wyjścia 3:15,16 wynika jasno, że JHWH.Co to więc znaczy, że Jezus jest SŁUGĄ JHWH? Czy sugeruje to równość, czy raczej niezaprzeczalne poddaństwo? Jaki jest sens słowa: sługa? Ponadto czy z tego fragmentu wynika, że Jezus jest JHWH, czy raczej, że jest zupełnie kimś odrębnym? Czy ktoś kto służy Bogu o imieniu JHWH może być jednocześnie tym samym JHWH?


Jana 8:42:
Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał.


Skoro Jezus nie wyszedł z własnej inicjatywy więc jak może on być tym samym Bogiem co Ojciec? Przecież inicjatywa jednej osoby powinna być tożsama z inicjatywą pozostałej osoby. Na co wskazuje więc zwrot, że Ojciec posłał Jezusa na ziemię? Czy nie na to, że On nad nim górował już w niebie, kiedy to Jezus nie był jeszcze ograniczony hipotetyczną [i nie udowodnioną w Biblii] domniemaną naturą ludzką? Czy ten kto kogoś posyła nie jest od niego większy?

Dzieje Apostolskie 5:30,31:
Bóg naszych ojców wskrzesił Jezusa, którego straciliście, zawiesiwszy na drzewie. Bóg wywyższył Go na prawicę swoją jako Władcę i Zbawiciela, aby dać Izraelowi nawrócenie i odpuszczenie grzechów.


Kto był uważany z Boga ojców, o którym mówi tu Piotr? JHWH, bo to wynika z całego ST [np. z Wyjścia 3:16, gdzie jest w oryginale użyty Tetragramaton z Imieniem Bożym]. A zatem, to JHWH wskrzesił Jezusa. A co to znaczy, że ten Bóg wywyższył Jezusa na swoją prawicę? Jak można wywyższyć kogoś, kto już sam i tak jest Najwyższym? Co to znaczy, że Jezus jest w niebie po prawicy Boga [nie czytamy tu, że Ojca, tylko, że Boga]? Czy nie dowodzi to, że prawdziwy Bóg oraz Jezus to zupełnie dwie odrębne postaci, nawet w niebie? Czy z tych wszystkich wypowiedzi biblijnych nie wynika, że Jezus jest drugą, po Bogu osobą we wszechświecie?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

letter

Post autor: letter »

nike pisze:Albo dyskutujesz albo nauczasz, wybieraj.
Nauczam.

letter

Post autor: letter »

bartek212701 pisze:Jana 8:42:
Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał.
PAN mowi KIM jest.
Kto zapragnie to usłyszy, kto zapragnie to będzie widział.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

letter, Ciesze się,że w takim razie Tobie to objawił i Ty to zobaczyłeś/usłyszałeś.Szkoda tylko,że nie umiesz o tym nauczyć innych,przekazać tego co Ty wiesz a napisałeś Nike wyżej,że
Nauczam.
szkoda,że mnie nie chce pouczyć
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

Paul pisze:Jezus będąc w niebie ma swego Boga:
Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, bo jeszcze nie wróciłem do Ojca. Sama zaś idź do moich braci i powiedz im, że Ja wstępuję do Ojca mojego i waszego Ojca, Boga mojego i waszego Boga.
[J 20;17 BWP]
Wygląda na to że mamy wspólnego Boga... :-D Bo jesteśmy (wierzący)Jego rodzeństwem, a nawet przyjaciółmi.
Jesteście przyjaciółmi moimi, jeśli czynić będziecie, co wam przykazuję.
[J 15;14]
OJCZE NASZ KTÓRY JESTEŚ W NIEBIE...czyż nie tak mamy się modlić ?
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Bóg to Duch
i On jedynie jest święty
nie widzę róznicy między aniołem YHVH tym który był objawieniem Boga w ST
a Jezusem Chrystusem objawiającym Boga w NT co do tego kogo objawia
wszak Bóg Jeden Jest
różnica jest jedynie taka
że w IHVH Bóg objawił się w istocie Duchowej
a w NT w ciele człowieka
za zasłoną ciała
wieć YHVH ST jest tym samym co Jezus Chrystus w NT
objawieniem niewidzialnego Boga w sposób dostępny człowiekowi
przy czym Jezus nie tylko objawia Boga ale przez Niego Bóg staje się zbawicielem świata tak jak to obwieścił przez proroka Izajasza
Dlatego Jezus jest najwyższym imieniem obecnościa Bożą ku zbawieniu
bo w Nim Bógświat ze sobą pojednał
wieć w Nim jest pełnia Boża
jest i stworzycielem i zbawicielem
pozdrawiam
i
sługa w społeczności

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

nike pisze:bartek212701, Bardzo dobre teksty Bartku. Czekamy więc na chętnych do dyskusji. :-D
Chetnie, chetnie ale to dopierio w poniedzialek. Chcialm tylko zwrocic uwage, ze jest to wielopoziomowe, zreszta jak wszystko w Bibli:)))

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

ojkot pisze:Bóg to Duch
i On jedynie jest święty
nie widzę róznicy między aniołem YHVH tym który był objawieniem Boga w ST
a Jezusem Chrystusem objawiającym Boga w NT co do tego kogo objawia
wszak Bóg Jeden Jest
różnica jest jedynie taka
że w IHVH Bóg objawił się w istocie Duchowej
a w NT w ciele człowieka
za zasłoną ciała
wieć YHVH ST jest tym samym co Jezus Chrystus w NT
objawieniem niewidzialnego Boga w sposób dostępny człowiekowi
przy czym Jezus nie tylko objawia Boga ale przez Niego Bóg staje się zbawicielem świata tak jak to obwieścił przez proroka Izajasza
Dlatego Jezus jest najwyższym imieniem obecnościa Bożą ku zbawieniu
bo w Nim Bógświat ze sobą pojednał
wieć w Nim jest pełnia Boża
jest i stworzycielem i zbawicielem
pozdrawiam
i
Prawda, jasno, przejrzyscie i nie tak zawile jak ja to potrafie:))

letter

Post autor: letter »

bartek212701 pisze:Cytat:
Kim jest Sługa?
No też tam masz na nie odpowiedź-Jezus Chrystus jest tym sługą.
Izaj. 42:1
1. Oto sługa mój, spolegać będę na nim, wybrany mój, którego sobie upodobała dusza moja. Dam mu Ducha swego, on sąd narodom wyda.
(BG)

PAN
Święty Duch
przyszedł jako SŁUGA

PAN
zasłonił sie CIAŁEM

PAN
zawsze TEN sam

PAN
Chrystus Jezus

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

bartek212701 pisze:letter, Takie pisanie"Ty nie masz poznania" jest głupie,bo swojego stanowiska nie bronisz to tak jak mówić-Tak jest bo jest i kropka,uwierz w to.
Teraz ode mnie małe pytanko do tych co wierzą,że Jezus jest JHWH

Jakuba 1:13:
Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi.


Co to znaczy, że Bóg nie podlega pokusie? A przecież z Mateusza 4:1-11 i z Łukasza 4:1-13 wyraźnie wynika, że Jezus był kuszony przez Diabła. Jak więc Jezus może być prawdziwym Bogiem? Przeciw komu Jezus mógłby się okazać nielojalny gdyby uległ pokusie? Wobec samego siebie? Czy prawdziwy Bóg w ogóle mógłby się okazać nielojalny i zgrzeszyć? Jakie więc znaczenie miało kuszenie Jezusa? Czy była to tylko mistyfikacja, skoro Jezus po prostu nie mógł [choćby teoretycznie] ulec kuszeniu?

Mateusza 28:18:
Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.


Co to znaczy, że Jezusowi jest dana wszelka władza? Skoro byłby od zawsze prawdziwym Bogiem, to od nikogo nie musiałby tej władzy otrzymywać, żeby ją mieć. Wszechmocny Bóg ma władzę absolutną od zawsze i nikt mu jej nie musi dawać, żeby ją posiadał. A skoro Jezus ją dostał więc wcześniej jej nie mógł mieć.

Izajasza 42:1-8:
Oto mój Sługa, którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął; On przyniesie narodom Prawo. Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku. On niezachwianie przyniesie Prawo. Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy. Tak mówi Bóg Jahwe [heb.JHWH], który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą. Ja, Jahwe [heb.JHWH], powołałem Cię słusznie, ująłem Cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów, abyś otworzył oczy niewidomym, ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców, z więzienia tych, co mieszkają w ciemności. Ja, któremu na imię jest Jahwe [heb.JHWH], chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom.


Kto jest sługą Boga Jahwe opisanym w tym proroctwie? Jak wynika jednoznacznie z Mateusza 12:17-21 chodzi o Jezusa Chrystusa. Co to więc znaczy, że Jezus jest sługą Jahwe? Czy chodzi o absolutną równość Jahwe oraz Jezusa, czy raczej o niezaprzeczalne poddaństwo Syna Ojcu? Co to znaczy, że Jahwe powołał Jezusa i ujął go za rękę? Czy nie wskazuje to wyższej rangi i mocy Jahwe w stosunku do Syna? Co znaczy to, że Jahwe nie ma zamiaru odstąpić swojej chwały nikomu innemu? Czy nie to, że nikogo nie powinniśmy z Nim zrównywać? Czy z tego proroctwa wynika, że Jezus jest samym wszechmocnym Jahwe, czy raczej zupełnie inną osobą i różną od Niego osobą? A skoro z Powtórzonego Prawa 4:35 wynika, że Prawdziwym Bogiem jest wyłącznie Jahwe,To czy może nim być Jezus ?

Do przemyślenia dla tych co mają"poznanie" :-)

bardzo dobra argumentacja

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

krystian, dziękuję :-) coś Ci podeśle na PW
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”