TRYNITARYZM SPRZECZNY Z PISMEM ŚWIĘTYM

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

TRYNITARYZM SPRZECZNY Z PISMEM ŚWIĘTYM

Post autor: Benjamin Szot »

W większości dostępnych przekładów Pisma Świętego zarówno katolickich jak i protestanckich można przeczytać następującą informację zapisaną w Psalmie 83 : 19 ( przekład warszawski )
„ Niech wiedzą, że Ty jedynie, który masz imię Jahwe, jesteś Najwyższym nad całym światem. "

Gdy anioł Gabriel zwiastował Marii narodzenie się Jezusa powiedział o nim m.in. :
„ Ten będzie wielki i będzie nazwany synem Najwyższego. ’’ - Ewangelia Łukasza 1: 32

Jezus nie jest więc Najwyższym, lecz jest synem Najwyższego !

Stąd też po zmartwychwstaniu powiedział m.in. : 
„ Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego.” - Ewangelia Jana 20 :17

A warto wiedzieć, że Najwyższy się nie zmienia o czym informuje proroctwo Malachiasza 3 : 6
„ Ja JEHOVAH nie zmieniam się. ” ( przekład American Standard Version ).

W 5 Mojżeszowej 6 : 4 znajduje się bardzo ważna informacja, która przez całe pokolenia była cytowana i powtarzana przez Izraelitów :

( kierunek czytania od prawej do lewej )

שְׁמַע   יִשְׂרָאֵל   יְהוָה   אֱלֹהֵינוּ   יְהוָה     אֶחָד

. jeden Jehowah nasz Bóg Jehowah : Izraelu Słuchaj
ehad Jehouah Elohenu Jehouah : Isra'el Szema'

Słowa te zacytował Jezus - ( por. Ewangelia Marka 12 : 29 ) - w rozmowie z uczonym w Piśmie, gdy rozmawiali o pierwszym i najważniejszym przykazaniu mówiącym o miłości do Jehowy, które wraz z drugim przykazaniem dotyczącym miłości do bliźniego stanowi fundament i streszczenie całego Prawa.
Znamienne jest tutaj to, że hebrajskie słowo אֶחָד ( eִhad ) znaczy „ jeden ” , „ pojedynczy ” co wskazuje, że Najwyższy Jehowah jest jeden, pojedynczy. Dlatego imię Boże zapisane tetragramem w Piśmie Świętym 7000 razy jest tak istotne. Zapisane też według hebrajskiej punktacji masoreckiej jako JEHOWAH wskazuje niezbicie, że wszelkie trynitarne doktryny to brednie nie mające nic wspólnego z prawdą Słowa Bożego.


Jak to się więc stało, że ta prosta i jasna prawda biblijna została tak zniekształcona, w rezultacie czego pojawiła się zhybrydyzowana z elementów nauk chrześcijańskich i pogańskiej filozofii greckiej doktryna o trójcy ?
Odpowiedzi na to znowu udziela Pismo Święte. Apostoł Paweł pełen ducha świętego wezwawszy starszyznę zboru efeskiego przepowiedział wyraźnie : „ Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody. Nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą. ” - Dzieje Apostolskie 20 : 29-30

W pierwszym zaś liście do Tymoteusza 4 :1-2 pisze : „ Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich uwiedzeni obłudą kłamców naznaczonych w sumieniu piętnem występku. ”

W rezultacie doszło do jednego i do drugiego. Pod koniec II wieku biskup rzymski Marcelin ( 296-304 ) podczas prześladowań chrześcijan wszczętych przez cesarza Dioklecjana zdradził wiarę i chcąc się przypodobać cezarowi złożył ofiary bogom rzymskim oraz wydał święte księgi pogańskim władzom rzymskim. Sytuacja jeszcze bardziej uległa zmianie, gdy do władzy doszedł zbrodniczy cezar Konstantyn. Ten chcąc mieć kościół podporządkowany sobie, sam jako pontifex maximus mianował nową kurię rzymską złożoną wyłącznie z jego zwolenników. Na jej czele postawił swojego kuzyna Sylwestra - Rufinusa splamionego bałwochwalstwem. Z jego to inicjatywy cezar poparł na soborze w Nicei w 325 r. fałszywą doktrynę o współistotności ( homoousios ) archidiakona Atanazego co stało się później podstawą błędnej doktryny trynitarnej niezgodnej z Pismem Świętym wprowadzonej edyktem cesarskim cunctos populos przez Teodozjusza 28 lutego 380 r. nakazującego pod groźbą kar i pomsty cesarskiej, by wszystkie ludy imperium przyjęły doktrynę trynitarną biskupa Damazego. Ci którzy tego nie zrobili stawali się wrogami państwa i byli ścigani i tępieni przez władzę. Dopiero później w 381 r. odbył się pro forma sobór w Konstantynopolu, który nigdy nie był powszechny, a który przyjął credo trynitarne jako obowiązujące w całym chrześcijaństwie. W dekrecie z 30 lipca 381 roku cesarz Teodozjusz nakazał wypełnić postanowienia soborowe w całym Cesarstwie. Od tej też pory Kodeksy prawne najpierw Teodozjusza, a potem cesarza Justyniana sankcjonowały tą heretycką doktrynę uznaną za prawowierną wbrew temu co mówiło Pismo Święte.

I w taki to właśnie sposób „na polu pszenicznym pojawił się chwast” - o czym uprzedzał Jezus. Chwast z czasem bardzo się rozplenił i stal się zagrożeniem dla pszenicy. Doszło do tego, że tych wszystkich, którzy ujawniali biblijną prawdę o Bogu okrzyknięto heretykami, ścigano i niszczono w bezwzględny sposób. Do dzisiejszego dnia włącznie każdy kto próbuje otwierać ludziom oczy na ten temat staje się bardzo niewygodny dla kleru i jego popleczników. Ulubionym chwytem mającym na celu odstraszenie od słuchania wiarygodnych biblijnych informacji jest fałszywe oskarżenie o spisek masońsko-żydowski. Jak niegdyś w histerii polowań na czarownice wrzuca się do „ jednego wora ” wszystkich niewygodnych ludzi. Najbardziej zdumiewające jest to, że działają te same metody i system inkwizycyjny jak niegdyś tylko w bardziej zakamuflowany i perfidny sposób.
Jezus nie pozostawiał swoim uczniom żadnych złudzeń w tej sprawie. Powiedział bowiem wyraźnie : „ Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą. ” - Ewangelia Jana 15 : 20


http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
[/b]
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2012, 11:50 przez Benjamin Szot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

"Bóg jest w trzech osobach: Amon, Re i Ptah (...). Jego imieniem jako Amona jest UKRYTY, Jego twarzą jest Re, a Jego ciałem jest Ptah."
Tajemnice Zwoju Miedzianego z Qumran - na tropie skarbów Echnatona, Robert Feather, str. 69 - autor cytował: James. B. Pritchard (red.) Ancient Near Eastern Texts Relating to the Old Testament, wydanie II
- Trójce i triady były popularne w starożytności wśród pogańskich religii. Bo w zacytowany przeze mnie cytat można tak samo wyjaśnić Trójcę chrześcijańską. Trójcę egipską można również wyjaśnić na zasadzie wody, pary i lodu; tak jak popularnie wyjaśnia się Trójcę chrześcijańską.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Ad. Blyy
Tu mamy coś w tym temacie:

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#201608

(mój post z 16.10. 2011 godz 19.30 w temacie "Kto jest ojcem Trójcy?"

i jeszcze tu:

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... &start=135

z 12.102011 godz 20.46 temt "... a ci trzej sa jedno"

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

ODPOWIEDŹ DLA UŻYTKOWNIKA AD. BLYY :

Już w Babilonie jak opisał to Layard przyjmowano istnienie trzech osób w jedności ich Bóstwa co miał symbolizować trójkąt równoboczny zupełnie tak samo jak robi to obecnie kościół rzymski. Papiestwo ma w swoich niektórych kościołach obraz trójjedynego Boga z trzema głowami wychodzącymi z jednego ciała.
Takie trójpostaciowe bóstwa były czczone też w Asyrii, w Japonii - pod nazwą San Pao Fuh, oraz w Indiach jako - Eko Deva Trimurti.

Obojętnie jednak czy była to triada egipska IHS ( Isis, Horus, Seb ) czy trójpostaciowe bóstwo asyryjskie czy też trójjedyne trimurti indyjskie zarówno dla Hebrajczyków jak i dla pierwszych chrześcijan było to całkowicie obce. NIE MA NAWET ŚLADU TAKIEJ NAUKI NIE TYLKO W STARYM TESTAMENCIE ALE RÓWNIEŻ W NOWYM TESTAMENCIE !!!

Przyjęcie fałszywej doktryny trynitarnej przez kościół rzymski wskazuje na spełnianie się na nim proroctwa Apokalipsy. Jest on kompletnym przeciwieństwem i zaprzeczeniem " Oblubienicy Baranka " i nie ma nic wspólnego z Jezusem Chrystusem. Wyrok Boży na ten falsyfikat zboru Chrystusowego jest jednoznacznie zapisany w 17 i 18 rozdziale Apokalipsy. Zbliża się zagłada wielkimi krokami !!! Kto ma uszy niechaj słucha !!!!

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
*Ingerencja. Anna01
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2012, 23:57 przez Benjamin Szot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

(1) To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: Ojcze, nadeszła godzina! Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył (2) i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś. (3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa. (4) Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. (5) A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał. (6) Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje.

(Ew. Jana 17:1-6, Biblia Tysiąclecia)

Jeśli ktoś przeczyta ten tekst jw. i nadal uważa, że Jezus jest tym prawdziwym jedynym Bogiem - to ręce opadają....
Jezus ma nadaną przez Boga chwałę i moc. Jest Bogiem z uwagi na atrybuty Boskie, ale nie z natury.
Jedynym Bogiem z natury jest Ojciec - ten Bóg Prawdziwy.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

trynitarna teologia kościoła rzymskiego wprowadzona edyktem cesarskim cunctos populos 28 lutego 380 r. przez cezara rzymskiego Teodozjusz sprzymierzonego z papieżem Damazym - to kompletne brednie nie mające żadnego pokrycia w Piśmie Świętym.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Benjamin Szot pisze:trynitarna teologia kościoła rzymskiego wprowadzona edyktem cesarskim cunctos populos 28 lutego 380 r. przez cezara rzymskiego Teodozjusz sprzymierzonego z papieżem Damazym - to kompletne brednie nie mające żadnego pokrycia w Piśmie Świętym.
"brednie" - jak zwykle ty opowiadasz :
Sobór ekumeniczny zwołany 1 maja 381 do Konstantynopola, który m.in. miał rozstrzygnąć spór o pewne katedry biskupie, uchwalił formułę, która przez dołączenie Ducha Świętego czyniła symbol nicejski wyznaniem wiary w Trójcę Świętą.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

1600 lat krwawej historii kościoła rzymskiego, historii palenia ludzi na stosach, katowania przez inkwizycję, mordowania podczas wypraw krzyżowych i krucjat, nawracania poprzez topór i miecz różnych narodów, wykorzystywania faszyzmu i hitleryzmu do rozprawy z komunizmem i Żydami, a obecnie dążność do stworzenia jednego rządu ogólnoświatowego w którego łapskach będzie władza absolutna - to mówi samo za siebie.

Awatar użytkownika
Bariel
Posty: 675
Rejestracja: 10 sie 2012, 13:23

Post autor: Bariel »

Benjamin Szot, dałbyś już sobie spokój, póki co, to Ty zachowujesz się w sposób przemądrzały i pretensjonalny.

BTW - po co tworzyć setny temat o Trójcy Świętej?
Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu. (Przyp. 16:4)
Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115;3)

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

Dotychczasowe wpisy chyba były kiepskie skoro nie przyniosły żadnego efektu. Wiem, że to denerwuje klerykałów i zakamuflowanych jezuitów którzy wszędzie węszą, a także Opus Dei itp.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Benjamin Szot pisze:Dotychczasowe wpisy chyba były kiepskie skoro nie przyniosły żadnego efektu. Wiem, że to denerwuje klerykałów i zakamuflowanych jezuitów którzy wszędzie węszą, a także Opus Dei itp.
Jeśli user Benjamin Szot ma na myśli swoje własne wpisy, to po raz pierwszy muszę się z userem Benjaminem Szotem zgodzić... :-P
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

ODPOWIEDŹ dla użytkownika Eutychus :

Mam na myśli takich użytkowników dla których 3 =1. A jeśli użytkownik się pod nimi podpisuje to mogę tylko współczuć.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Benjamin Szot pisze:ODPOWIEDŹ DLA UŻYTKOWNIKA AD. BLYY :

Już w Babilonie jak opisał to Layard przyjmowano istnienie trzech osób w jedności ich Bóstwa co miał symbolizować trójkąt równoboczny zupełnie tak samo jak robi to obecnie kościół rzymski.
Hm,... nie tylko. A jakie jest zdanie usera Bendżamina na temat podwójnego trójkąta równobocznego, tzn. jeden na drugim, a ten drugi obrócony o 180 stopni, gdzie osią obrotu jest środek trójkąta?

exe

Post autor: exe »

W takim razie proszę o współczucie ;-)

Rzeczywiście 3 jest różne od 1, jednak Benjamin Szot nie rozumie tematu , skoro podaje ten zapis symboliczny dla "podważenia" monotrynitarnej tajemnicy Boga.
Jedynym aspektem podważonym przez autora jest jego zakres kompetencji sądu.

Awatar użytkownika
bhakta Jezusa
Posty: 265
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bhakta Jezusa »

Trynitaryzm, choć samo wyrażenie "Trójca Święta" w Biblii nie występuje, jest jedną z fundamentalnych nauk biblijnych, a szczególnie nauk pism Nowego Przymierza.
Biblia stwierdza, że Bóg jest jeden, ale obok tego jednocześnie też stwierdza, że Bóg Ojciec jest Bogiem, Jezus jest Bogiem i Duch Święty jest Bogiem. Mamy więc trzy Osoby Boskie w jednym Bogu, ale nie mamy trzech Bogow ale jednego. To czyż nie jest to trynitaryzm?!
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”