Dwójca, trójca, skad to rzescie wytrzasneli?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Marcin on wierzy w syna a ty zaprzeczasz temu. Wiec nie wiem co się go przyczepiłes. Czytasz go wogole?

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Supouse

Dziękuje Ci za uważne czytanie moich postów
Jeżeli user Marcin jeszcze raz mi napisze, że ja nie wierze w Pana naszego
Jezusa Chrystusa to tak mu odpiszę, aby mu post w pięty poszedł
choć wiadomo, że jako chrześcijanin powinnem być cichy i pokorny
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Post autor: Marcin34 »

Będę więcej uwagi przykładał do tego co piszę, nie mam talentu pisarskiego i staram się ograniczać długość postów aby nie przynudzać. Myślałem poza tym, że nadajemy na tych samych falach dlatego skróciłem swój wywód do minimum.
Gdybym zapytał Cię Krystianie czy wierzysz, że z krzaka na pustyni przemawiał do Mojżesza Bóg Wszechmogący, Ojciec, myślę, że odpowiedziałbyś: tak.
Przypomnę te słowa gdyż są znamienne w naszych rozważaniach.
Wtem ukazał mu się anioł Pański w płomieniu ognia ze środka krzewu; i spojrzał, a oto krzew płonął ogniem, jednakże krzew nie spłonął. Wtedy rzekł Mojżesz: Podejdę, aby zobaczyć to wielkie zjawisko, dlaczego krzew się nie spala. Gdy Pan widział, że podchodzi, aby zobaczyć, zawołał nań Bóg spośród krzewu i rzekł: Mojżeszu! Mojżeszu! A on odpowiedział: Oto jestem! Wtedy rzekł: Nie zbliżaj się tu! Zdejm z nóg sandały swoje, bo miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą. Rzekł też: Jam jest Bóg ojca twego, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba. Wtedy Mojżesz zakrył oblicze swoje, bał się bowiem patrzeć na Boga.
Wyjścia 3:2-6

Kiedy na ziemi ukazuje się Jezus Syn Boży (w którego wierzysz) to dlaczego nie chcesz uwierzyć, że to Bóg Ojciec?

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz, nie było moim celem podważenie Twojej wiary w Syna Bożego. Każdy kto w wierzy w Niego nie zginie, ale ma żywot wieczny.
[you] Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Post autor: Marcin34 »

Supouse pisze:Czytasz go wogole?
Czytam każdy post na który odpowiadam, dziękuję za upomnienie. Taka jest wada Internetu, twarzą w twarz jest łatwiej.
[you] Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Marcin34 pisze:Kiedy na ziemi ukazuje się Jezus Syn Boży (w którego wierzysz) to dlaczego nie chcesz uwierzyć, że to Bóg Ojciec?
co nie oznacza, że Pan Jezus nie miał Boga
O godzinie dziewiątej zawołał Jezus donośnym głosem: Eloi, Eloi, lama sabachtani? Co się wykłada: Boże mój, Boże mój
jeszcze raz Ci to zapodaje

według Ciebie Bóg Ojciec umarł na krzyżu nie logiczne
i sprzeczne z Biblią
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Post autor: Marcin34 »

Bóg Ojciec czuł to samo co Syn Człowieczy, każdy cierń i wszystkie razy Mu zadane. Duch Święty nie może umrzeć na krzyżu.
[you] Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Marcin34 o czym wogole piszesz nie rozumiem. Postaram się za tydzien uzbierać dziesiątki i tysiące dosłownych i kontekstowych tekstów Biblijnych gdzie sam Jezus tłumaczy że nie jest Bogiem Ojcem. Twoim problemem jest dogmat Trójcy który jest nie Biblijny i opisujesz rzeczy nie takie jakie są a takie jakie mają być. Nawet sama "jedność" Biblijną w celu czy czymś nie oznacza że Jezus i Bóg to to samo. Zauważ że w Biblii także i człowiek może stanowić jedność z Bogiem. Osoby które uważają Jezusa za Boga Ojca moim zdaniem calkowicie zaprzeczają Biblii. Nie osądzam ich źle czy coś tylko poprostu to jest dla mnie dziwne...

Jezus nie modlił się sam do siebie i nie wolał sam siebie. Nie mówił diabłu na pustyni że samemu sobie bedzie wierny. Jezus mówił Ojciec większy jest odemnie. Siedzi po prawicy, rozmowa o Bogu, nauczanie Jezusa.

Syn Boży... Biblia mowi kto zaprzecza że Jezus jest synem Bożym w ciele ten jest Antychryst... Może apostoł przesądzą... Ale uważanie Jezusa za Boga jest jednoczesnie wykluczeniem że jest Synem Bożym i Mesjaszem. To tak jakbyś pół nauczania czyste słowa Jezusa o Ojcu odrzucił. Jakbyś nie czytał sensu Biblii w innych miejscach. Mam pytanie z jakiego Kościoła jestes ?

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Marcin34 pisze:Bóg Ojciec czuł to samo co Syn Człowieczy, każdy cierń i wszystkie razy Mu zadane. Duch Święty nie może umrzeć na krzyżu.
oglądaliście kiedykolwiek "śmiechu warte"? każdy upadek - szczególnie dziecka sprawiał, że skóra mi cierpła i serce zamierało
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Supouse
Biblia mowi kto zaprzecza że Jezus jest synem Bożym w ciele ten jest Antychryst...
Z Biblii wynika,że w fizycznym ciele zamieszkał jako duch przybyły z Nieba Syn Boży,Chrystus.On siebie określał jako "Jestem" ,ale był to ten sam Michał,który przebywał z Żydami w Starym Przymierzu,który rozmawiał z Mojżeszem,itd:

Wtem ukazał mu się anioł Pański w płomieniu ognia ze środka krzewu; i spojrzał, a oto krzew płonął ogniem, jednakże krzew nie spłonął. Wtedy rzekł Mojżesz: Podejdę, aby zobaczyć to wielkie zjawisko, dlaczego krzew się nie spala. Gdy Pan widział, że podchodzi, aby zobaczyć, zawołał nań Bóg spośród krzewu i rzekł: Mojżeszu! Mojżeszu! A on odpowiedział: Oto jestem! Wtedy rzekł: Nie zbliżaj się tu! Zdejm z nóg sandały swoje, bo miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą. Rzekł też: Jam jest Bóg ojca twego, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba. Wtedy Mojżesz zakrył oblicze swoje, bał się bowiem patrzeć na Boga.
Wyjścia 3:2-6


Dlaczego Żydzi sfałszowali ST i z Syna Bożego,Michała Chrystusa uczynili swojego Boga? Jeśli w Nowym Przymierzu Syn Boży nie mówił o sobie,że jest Bogiem,to tak samo było w Starym Przymierzu.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Supouse pisze:Jezus nie modlił się sam do siebie i nie wolał sam siebie.
Marcin chyba tak uważa

ps Marcinie Pan Jezus nie był człowiekiem psychicznym, aby modlić się do siebie
oraz sam siebie wołać.
On był synem Boga Prawdziwego, którego On posłał, abyśmy mieli szansę na życie wieczne
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Bóg Ojciec jest Bogiem również Jezusa. Jezus nie jest Bogiem a i przed tym przestrzegał. Jest tyle fragmentów jasnych dosłownych od samego Jezusa...

Jak mozesz mówić mi o jakimś krzewie. Proszę podkreśl jakies słowa bo kompletnie nie widzę tam nic. Widzę płonący krzew i rozmowę... Nie widzę nawiązania do tematu.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Supouse pisze:Bóg Ojciec jest Bogiem również Jezusa. Jezus nie jest Bogiem a i przed tym przestrzegał. Jest tyle fragmentów jasnych dosłownych od samego Jezusa...

Jak mozesz mówić mi o jakimś krzewie. Proszę podkreśl jakies słowa bo kompletnie nie widzę tam nic. Widzę płonący krzew i rozmowę... Nie widzę nawiązania do tematu.
Wtem ukazał mu się anioł Pański w płomieniu ognia ze środka krzewu; i spojrzał, a oto krzew płonął ogniem, jednakże krzew nie spłonął. Wtedy rzekł Mojżesz: Podejdę, aby zobaczyć to wielkie zjawisko, dlaczego krzew się nie spala. Gdy Pan widział, że podchodzi, aby zobaczyć, zawołał nań Bóg spośród krzewu i rzekł: Mojżeszu! Mojżeszu! A on odpowiedział: Oto jestem! Wtedy rzekł: Nie zbliżaj się tu! Zdejm z nóg sandały swoje, bo miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą. Rzekł też: Jam jest Bóg ojca twego, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba. Wtedy Mojżesz zakrył oblicze swoje, bał się bowiem patrzeć na Boga.
Wyjścia 3:2-6


Aniołem Pańskim był Archanioł Michał,Chrystus.Nie mógł być On Bogiem jak to niezgodnie z prawdą pisze w ST.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”