Czy Trojca jest Biblijna

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

9RP pisze:wiec od złego są doktryny w tym ta o tz trójcy
Myślisz,że Pati Cię pochwali???


:lol:
:lol: :lol:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Jachu pisze:
9RP pisze:wiec od złego są doktryny w tym ta o tz trójcy
Myślisz,że Pati Cię pochwali???


:lol:
:lol: :lol:
:?: :?: :?:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

No dobra,dobra, trójca jest od " złego".
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

nie trójca jest od złego - bo czegoś takiego w Biblii nie ma
doktryna o tz trójcy jest od złego bo ma zródło w filozofii
pozdrawiam
sługa w społeczności

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

9RP pisze:nie trójca jest od złego - bo czegoś takiego w Biblii nie ma
doktryna o tz trójcy jest od złego bo ma zródło w filozofii
pozdrawiam
A jednak:

Mat. 13:19
19. Do każdego, kto słucha słowa o Królestwie i nie rozumie, przychodzi Zły i porywa to, co zasiano w jego sercu: to jest ten, kto jest posiany na drogę.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Czy Trojca ....

Post autor: tom68 »

Prawda jest jednak taka ze w Biblii mozna znalesc argumenty za i przeciw Trojcy wiele zalezy od tego jak czytamy i myslimy pozdrawiam ! Tomasz G
tom68

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Szanowny
oczywiście argumenty za doktrynąą każdą ci co chcą znajdą
natomiast samego terminu trójca w odniesieniu do Jedynego Boga nie znajdą
bo takie określenie Boga w Bibli nie pada
podobnie jak nie pada określenie trójedyny
o tym piszę p że w Biblii tego nie ma - bo nie ma
pozdrawiam
sługa w społeczności

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jednak Bóg przez proroka Izajasza już dawno temu powiedział:

Izaj. 44:6-8
6. Tak mówi Pan, Król Izraelski i jego Odkupiciel, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga.
7. I kto jest mi równy? Niech zawoła, niech to zwiastuje i niech mi to przedstawi! Kto zwiastował od dawien dawna przyszłe rzeczy?
A to, co ma nastąpić, niech nam zwiastują!
8. Nie trwóżcie się i nie lękajcie się! Czy wam tego już dawno nie opowiedziałem i nie zwiastowałem? I wy jesteście moimi świadkami. Czy jest bóg oprócz mnie? Nie, nie ma innej opoki, nie znam żadnej.
(BW)
Gdy te słowa były wypowiadane,nie było jeszcze zbawiciela Jezusa,nie złożył jeszcze Ofiary okupowej ze swego doskonałego żywota ,nie został jeszcze wzbudzony przez Boga,nie miał jeszcze duchowej,-boskiej natury,więc tym samym nie może być mowy o trójcy,bo ta rzekomo jest odwieczna,a przecież stworzona/wymyślona przez ludzi.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Czy Trojca

Post autor: tom68 »

To ze w Biblii nie ma terminu Trojcy nie znaczy ze nie ma trzech osob boskich Ojca Syna i Ducha Sw pozdrawiam ! Tomasz G
zob chrzest Jezusa
tom68

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Trojca

Post autor: Jachu »

tom68 pisze:To ze w Biblii nie ma terminu Trojcy nie znaczy ze nie ma trzech osob boskich Ojca Syna i Ducha Sw pozdrawiam ! Tomasz G
zob chrzest Jezusa
Nie ma!
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Wierze, ze ten ktory wypowiedzial te slowa:

Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga.
7. I kto jest mi równy? Niech zawoła, niech to zwiastuje i niech mi to przedstawi! Kto zwiastował od dawien dawna przyszłe rzeczy? A to, co ma nastąpić, niech nam zwiastują!
8. Nie trwóżcie się i nie lękajcie się! Czy wam tego już dawno nie opowiedziałem i nie zwiastowałem? I wy jesteście moimi świadkami. Czy jest bóg oprócz mnie? Nie, nie ma innej opoki, nie znam żadnej.

to ten sam, ktory zawisl na krzyzu.
Zostal on przeznaczony na okup przed zalozeniem swiata. Odnosnie trojcy -zgadzam sie.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Re: Czy Trojca

Post autor: Pati »

tom68 pisze:To ze w Biblii nie ma terminu Trojcy nie znaczy ze nie ma trzech osob boskich Ojca Syna i Ducha Sw pozdrawiam ! Tomasz G
zob chrzest Jezusa
Powolutku...kto jest Ojcem Chrystusa? Odpowiesz?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Dz.Ap. 7:37-38
37. To jest ten Mojżesz, który powiedział synom Izraela: Proroka jak ja wzbudzi wam Pan spośród braci waszych.
38. On ci to w czasie zgromadzenia na pustyni pośredniczył między aniołem, który do niego mówił na górze Synaj, a ojcami naszymi, on też otrzymał słowa żywota, aby je nam przekazać.
(BW)
Mojrzesz prorokował o Chrystusie przecież. A rozmawiał na górze Synaj z aniołem
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Czy Trojca ...

Post autor: tom68 »

Bog Ojciec jest Ojcem Jezusa czyli On jest Synem Bozym = Bogiem ktory na ziemi byl synem czlowieczym pozdrawiam ! Tomasz G
Flp 2:5-11
5. To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
6. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem,
7. lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8. uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej.
9. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię,
10. aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.
(BT)
tom68

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Pan Jezus powiedzial o sobie - a tutaj wiecej niz prorok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”