Czy Trojca jest Biblijna

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Czy Trojca

Post autor: tom68 »

To co mniej najbardziej zlosci w tym sporze o Trojce to rzecz ze wszystkie strony uwazaja ze tak druga strona musi sie mylic i ze nie ma argumetow Biblijnych itp. co nie jest prawda pozdrawiam !
Tomasz G
tom68

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Szanowny
w każdym sporze wśród ludzi tak niestety jest
kiedyś innych wysyłano na stos
teraz jedynie stosuje się ostracyzm i epitety
mnie np najczęściej określa się mianem fałszywego brata ,sekciarza ,heretyka
mnie to nie wadzi
bo na drodze ,którą inni nazywają sektą służę Bogu ojców naszych
nie usiłuje Go opisywać jako jedną osobę ,dwie czy trzy osoby
ale chcę Go słuchać
myślę ,ze najbardziej nie podoba się ludziom to że nie mam żadnej doktryny
nie jestem ani wyznawcą modalizmu ,ani arianizmu ani trynitarianizmu
chcę Go czcić w Duchu i w Prawdzie
nie używająć żadnego terminu na Jego temat jaki w Biblii nie jest użyty
np trójca czy trójedyny
pozdrawiam
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

W Buddyzmie wiele odłamów nazywa się sektami i dla nich to normalne, u nas jest to obrazą.
Czemu? Gdyż kojarzy się głównie negatywnie.
Wiele bowiem się słyszy i czyta, że sekta to taki odłam religii, który każe sobie płacić i nie pozwala na kontakt z bliskimi.
Przede wszystkim wg definicji jest to odłam religijny skupiający parę osób.
Chrześcijaństwo na początku też można wg definicji nazwać sektą.
Teraz jest już religią ze względu na ilość wyznawców.
Słowo ma takie znaczenie jakie mu przypiszemy.
Niezależnie jak nazwać np. ŚJ czy inne grupy religijne to dla mnie znaczenie ma to co robią.
Sprawdzam wtedy czy i dlaczego źle lub dobrze się o nich mówi.
Jeżeli mam powody to nie czuję żadnego szacunku, co nie oznacza braku szacunku wobec tych co nie uczestniczą w tym co złe w ich grupach - są bowiem różni ludzie.
Szkoda jedynie tych dobrych, że są kojarzeni z tym co robią ci źli.
Z tego co wiem słowo Trójca nie pada w Biblii i byłbym bardzo ostrożny w takiej interpretacji słów, gdzie Jezus mówi, że jest ojcem.
Można być bowiem duchowo z kimś zgodnym -niemal jednością a jednak pozostać oddzielną osobą.
Są takie bratnie dusze.
Tak samo mogę powiedzieć, że jestem chłopakiem znajomej, który zginął w wypadku.
Napisała mi po rozmowie ze mną i widząc mnie, że jestem identyczny do niego pod każdym względem.
Na początku nawet pomyślała, że zmartwychwstał.
Stety/niestety - nie potrafię w takich sytuacjach kłamać i byłem zmuszony powiedzieć prawdę.
Jestem i nie jestem nim.
Mam inne nazwisko i imię, inne doświadczenia choć podobno pod względem psychiki i fizycznie identyczni.
Aż mnie to zastanowiło.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Czy Trojca

Post autor: tom68 »

Bo nazwa sekta to teraz u nas cos zlego a dawniej tak nie bylo pozdrawiam ! Tomasz G
tom68

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Sekta jest każdy Kościół, katolicki, sunnicki, etc etc

poprostu słowo sekta w Polsce kojarzy się źle bo określano tak grupy uzależniające ludzi i małe grupki religijne oszukujące ludzi. Na to są inne słowa za granicą. W Polsce źle się to kojarzy.

Ja uważam że budda nie był nikim poza człowiekiem. Zresztą i on jasno o tym mówił. Wiec buddyzm to styl życia Buddy wpleciony potem w różne interpretację oraz uwazesne wierzenia stał się religja.

Ja uważam już że chrześcijaństwo to bardziej styl bycia niż tylko sama religija. Szczególnie że sama geneza chrześcijaństwa polega na chrzcie, wiary w Jezusa. Tu są naukowe dowody i historyczne bardzo wyraźne. Wiara z czasem stała się stylem życia.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Dla mnie kluczem do akceptcji terminu chrześcijanin jest pierwsze użycie tego terminu
praktyka życia społęczności w Antiochii wskazuje,że sprawdzalo się wśród tych ludzi stwierdzenie
Pawła
Nie żyje już ja ale żyje we mnie Chrystus
wiec chyba nie chodziło ,ze byli owi ludzie w Antiochii ochszczeni
= pewno byli ale może nie wszyscy - ale to że widac było wśród nich działanie Ducha Sw a więc żyjącego Chrystusa też
pozdrawiam
sługa w społeczności

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Sekta dzisiaj ....

Post autor: tom68 »

Witam !
Dla mnie sekta to grupa ktora szkodzi swoim wyznawca i innym ludziom tak jak np robia dzis pewne grupy szatanistow zaden kosciol ani wyznanie nie jest setka poki tego nie robi i zaden kosciol czy panstwo nie powinno decydowac kto jest sekta a kto nie . Zycia to najlepszy dowod czy zyjemy ewangelia , pozdrawiawiam ! Tomasz G
tom68

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

Wracając do tematu...

Jeśli porównać stworzenie Adama i Ewy
do Boga i Jezusa, to też doszedłem do
ciekawych wniosków.
A więc
- Człowieka stworzono na obraz Boga i
jego Syna( na obraz nasz)
Porównajmy
- najpierw powstał Adam a potem z
Adama powstała Ewa.
- Najpierw był Ojciec, a potem z Ojca
został zrodzony Syn.
Tak jak Ewa była obrazem i chwałą
mężczyzny,
tak Jezus jest obrazem i odbiciem chwały
Boga.
Uczyńmy człowieka na obraz nasz -
powiedział Bóg...
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Czy Trojca ...

Post autor: tom68 »

Ja mysle ze to podobiestwo czlowieka Adama i Ewy czy potem Jezusa do Boga to charakter a nie cialo potem niestety Ci pierwsi upadli a Jezus wytrwal pozdrawiam ! Tomasz G
tom68

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Duch Boży w sposób szczególny zstąpił na Syna Bożego Jezusa Chrystusa, całe Jego życie naznaczone było mocą Ducha, który działał w Nim od momentu poczęcia, poprzez chrzest w Jordanie, aż do wypełnienia na krzyżu ofiary odkupienia. Chrystus przekazał swojego Ducha uczniom i uzdolnił ich do kontynuowania swojej misji w świecie. W NT mówi się o działaniu Ducha Bożego, który zstępuje na ludzi i uzdalnia ich do życia w prawdzie, wolności i miłości.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Czy Trojca ....

Post autor: tom68 »

Witam !
Tu tez mozna robic rozne koncepcje w oparciu o NT pozdrawiam ! Tomasz G
tom68

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Czy Trojca ...

Post autor: tom68 »

Witam !
Co do Trojcy a raczej wiary w Jednego Boga w trzech osobach , to temat jest bardzo trudny i czlowiek nie jest go wstanie calkiem wyjasnic ani zdefiniowac tylko rozumem bez pomocy wiary ( a to dotyczy tez wielu innych prawd Biblijnych np. zmartwychwstanie itp. ) oczywiscie w Biblii jest wiecej tekstow trynitarnych niz antytrynitarnych ( tu wazna jest wykladnia i rozumienie Biblii ) podobnie jest z historia tej prawdy w chrzescijanstwie i adwentyzmie .Moze po prostu zrobiono blad poruszajac ten temat w chrzescijanstwie , zamiast zostawic go w formie pierwotniej to jest na poziomie prostej wiary ze jest Bog Ojciec i Syn Bozy oraz Duch Swiety a reszte zostawiaja sprawa sumienia ( podobnie jest z nauka o naturze Jezusa ) niestety tak czy inaczej puszka Pandory jest juz otwarta i nic juz sie nie da zrobic , spory sa i beda do konca swiata . Co do antytrynitarzy ( to nie wedlug mnie ) ten ruch nie ma stalej ciaglosci w chrzescijanstwie ani korzeni apostolskich bo do IV wieku wystepuje sporadycznie potem odzywa za sprawa Ariusza i arian a pozniej prawie calkiem zamiera i odradza sie dopiero w czasach reformacjach chrzescijanstwa w XVI wieku czy XIX wieku ale obecny antytrynitaryzm ma nie wiele wspolnego z naukami np. samego Ariusza ( On wierzył np. w osobowosc Ducha Sw ) jest raczej stworzonych przez XVI wiecznych antytrynitarzy w oparci o Biblie i Judaizm rabinistyczny oraz islam ktore powstaly w opozycji do chrzescijanstwa i jego nauk w tym wiary w Jednego Boga w trzech osobach ale o tym wie niewielu nawet duchownych .
To tyle w skrocie na ten temat , pozdrawiam ! Tomasz G
tom68

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

tom68 pisze:oczywiscie w Biblii jest wiecej tekstow trynitarnych
robiłeś takie porównanie?
wy jako Adwentyści też wierzycie w trójcę?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:wy jako Adwentyści też wierzycie w trójcę?
Krystianie.
Adwentyści także są podzieleni.
Są tacy, co odrzucili pogańskie poglądy o życiu po śmierci (czyli duszy egzystującej po śmierci ciała).
Nie wierzą w trójcę, nie wierzą Ellen White...

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Henryk
Są tacy, co odrzucili pogańskie poglądy o życiu po śmierci (czyli duszy egzystującej po śmierci ciała).
[center]
Po śmierci fizycznych ciał,jako duchy,dzieci Boże, jesteśmy poza ciałem[/center]


W NT pisze o śmiertelnym człowieku ziemskim i nieśmiertelnym człowieku niebiańskim.Kiedy ludzie nie mieli okazji czytać NT i innych Pism Świętych,oszukiwano ich,że są śmiertelni i że jako duchy/dusze nie egzystują po śmierci.Obecnie każdy może nawet w NT przeczytać o naszej pośmiertnej egzystencji,o której w innych Pismach Świętych i nie świętych pisze jeszcze dokładniej.

2 Kor.4..(16) Dlatego nie upadamy na duchu; bo choć zewnętrzny nasz człowiek niszczeje, to jednak ten nasz wewnętrzny odnawia się z każdym dniem. (18) nam, którzy nie patrzymy na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne, jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne.

2 Kor.5.(1) Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny. (2) Dlatego też w tym doczesnym wzdychamy, pragnąc przyoblec się w domostwo nasze, które jest z nieba, (3) jeśli tylko przyobleczeni, a nie nadzy będziemy znalezieni. (4) Dopóki bowiem jesteśmy w tym namiocie, wzdychamy, obciążeni, ponieważ nie chcemy być zewleczeni, lecz przyobleczeni, aby to, co śmiertelne, zostało wchłonięte przez życie... (6) Więc też zawsze jesteśmy pełni ufności i wiemy, że dopóki przebywamy w ciele, jesteśmy oddaleni od Pana; (7) gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy. (8) Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana. (9) Dlatego też dokładamy starań, żeby, niezależnie od tego, czy mieszkamy w ciele, czy jesteśmy poza ciałem, jemu się podobać. (10) Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe.


W fizycznych ciałach zamieszkujemy jako duchy,dzieci Boże i pielgrzymujemy na Ziemi w kolejnych inkarnacjach.Po śmierci fizycznych ciał,jako duchy "jesteśmy poza ciałem".

Rz 8.16 Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”