Trójjedyny Bóg

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Trójjedyny Bóg

Post autor: tom68 »

Trójjedyny Bóg
Niniejsze opracowanie jest biblijną polemiką z ugrupowaniami, które podważają osobowość i boskość Ducha Świętego. Może służyć też w formie skryptu porządkującego wiedzę biblijną na ten temat. Jest to część pierwsza opracowania o Trójcy. Część II nosi tytuł "Jezus Chrystus jako Bóg Jahweh", a część III: "Osobowość i Boskość Ducha Świętego".
http://watchtower.org.pl/jz-trojca.php#wprowadzenie
tom68

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Zawsze mnie zdumiewa niefrasobliwość antytrynitarzy, gdy wypowiadają się z taką łatwością na temat Boga i Jego Chrystusa tak jakby wypowiadał się rolnik na temat krowy. Tak łatwo im Boga ponumerować, poklasyfikować, wydaje im się, że nic ich na Jego temat nie zdziwi.
Tymczasem to trynitarni numerują Boga, klasyfikują i wypowiadają się jak "rolnik na temat krowy". Antytrynitarni mówią za Jezusem "(29) Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden."
Autor już na początku kłamie.

Jeśli więc antytrynitarz patrzy na Boga jak na krowę, to nic dziwnego, że gdy myśli o Trójcy, widzi trzy krowy...
Autor jest rolnikiem, albo ma kompleksy dot krów.
samo wskazanie rzekomych pogańskich źródeł koncepcji Trójcy nie jest żadnym dowodem przeciwko tej koncepcji.
Dowodem nie jest, ale poszlaką tak.

reszty nie chce mi się dzisiaj czytać... idę spać.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A może mi ktoś powiedzież jak ma na imię duch święty?
Bo Bóg Najwyzszy ma imie zapisane tetragramem, Zbawiciel ma na imię Jezus, ale jakie jest imię ducha/Ducha Św. i gdzie jest to zappisane? W Biblii???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Wiesław
Posty: 243
Rejestracja: 15 kwie 2013, 18:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Wiesław »

Jachu pisze:A może mi ktoś powiedzież jak ma na imię duch święty?
Bo Bóg Najwyzszy ma imie zapisane tetragramem, Zbawiciel ma na imię Jezus, ale jakie jest imię ducha/Ducha Św. i gdzie jest to zappisane? W Biblii???
W Biblii łatwo się dopatrzeć, że duch występuje w postaci bezosobowej. Jeśli bezosobowej, to jasne, ze nie posiada imienia, może mieć określenie jako....coś, i ma... Anioł Gabriel powiedział do Mari...Moc Najświętszego zstąpi na ciebie i zacieni cię, i staniesz się brzemienna. Jehowa zawsze chcą spełnić własna wolę, posługuje się swoją czynną mocą, która ma też określenie"Duch Boży"... Nie Duch Bóg, tylko Boży. Coś, co należy do Osoby Boga, a nie jest Bogiem. Ale dla skomplikowanego umysłu, proste rzeczy będą skomplikowane...

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

tom68, ten link jest kłamliwym laniem wody.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Głosząc ewangelię w minioną sobotę natknalem się na wersję Trójcy widoczną na załączony zdjęciu.
Jest ktoś w stanie "rozebrać" kto jest kim na owej plaskorzezbie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Ciekawe jest że gdy 3 postacie przyszły do Abrachama to oddał on chwałę Bogu
ale kiedy owi poszli do Sodomy
Bóg pozostał z Abrahamem
wiec czy aby nie mamy doczynienia tu z Bogiem jako obecnością
niekniecznie jako postacią - postaciami
ktoś tu słusznie zauważył ,ze Boga w ST nie opisuje się jako odrębną osobę czy osoby
ale raczej jest On objawiany - objawia się gdzie chce i jak chce
róznymi sposobami
a my w swjej umysłowej ułomności chcemy Go wtłoczyć w "ramki" naszych pojęć
i opisać jak człowieka - ludzi
a przecież to On nas stworzył
a nie my Jego
pozdrawiam
sługa w społeczności

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

9RP pisze:Ciekawe jest że gdy 3 postacie przyszły do Abrachama to oddał on chwałę Bogu
ale kiedy owi poszli do Sodomy
Bóg pozostał z Abrahamem
wiec czy aby nie mamy doczynienia tu z Bogiem jako obecnością
niekniecznie jako postacią - postaciami
ktoś tu słusznie zauważył ,ze Boga w ST nie opisuje się jako odrębną osobę czy osoby
ale raczej jest On objawiany - objawia się gdzie chce i jak chce
róznymi sposobami
a my w swjej umysłowej ułomności chcemy Go wtłoczyć w "ramki" naszych pojęć
i opisać jak człowieka - ludzi
a przecież to On nas stworzył
a nie my Jego
pozdrawiam
bardzo madre spostrzezenia..:)

oo dowody..ze masz racje..:

Rdz 32:31 br

"Miejscu temu nadał Jakub nazwę: Penuel, mówiąc: Choć widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem moje życie."

Sdz 6:22 br

"Przekonał się wtedy Gedeon, że był to anioł Jahwe. I dlatego powiedział: Biada mi, Panie mój, Jahwe, bo oto oczy moje patrzyły twarzą w twarz na anioła Jahwe."


Jdg 13:15-22 br

"(15) Wtedy powiedział Manoach do anioła Jahwe:
Zostań z nami jeszcze trochę; chcielibyśmy przygotować ci potrawę z koźlątka. (16) Ale anioł Jahwe odpowiedział Manoachowi: Jeżeli nawet zostanę na twoją prośbę, to jednak [wybacz, że] nic nie będę jadł. Możesz natomiast, jeśli chcesz, złożyć ofiarę całopalenia na cześć Jahwe. Manoach nie wiedział, że był to anioł Jahwe. (17) I powiedział Manoach do anioła Jahwe: jakie jest twoje imię, żebyśmy mogli cię uczcić, kiedy się wypełnią twoje słowa? (18) Anioł Jahwe odpowiedział: Dlaczego pytasz o moje imię? Brzmi ono: Przedziwny! (19) Wtedy wziął Manoach koźlątko i ofiarę z pokarmów i złożył je na skale w darze dla Jahwe. I dokonał Jahwe rzeczy przedziwnej, gdy Manoach i jego żona patrzyli [na ofiarę]. (20) Kiedy mianowicie płomienie wznosiły się z ołtarza ku niebu, uniósł się też w płomieniach znad ołtarza. Zobaczywszy to Manoach i jego żona upadli na twarz. (21) I więcej już nie ukazał się anioł Jahwe Manoachowi i jego żonie. Wtedy też Manoach poznał, że był to anioł Jahwe. (22) I powiedział do swojej żony: Będziemy musieli umrzeć, bo widzieliśmy Boga."

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Bóg Najwyższy,sam JHWH,ma naturę duchowa,- niematerialną,to natura Boska,a takiej człowiek,-istota materialna,widzieć nie może "aby żyw został"
Jezus Chrystus po swoim zmartwychwstaniu i wstąpieniu do Nieba,otrzymał od Boga Najwyższego naturę również Boską i Nieśmiertelną. Boska natura ma bowiem nieśmiertelnośc
w przeciwieństwie do natury anielskiej i ludzkiej,a więc materialnej. Kościół Chrystusowy,- Małżonka Barankowa,po jego skompletowaniu i uwielbieniu,również ma naturę Boską i nieśmiertelną,nie podlega smierci. Aniołowi,w tym i Lud Wielki,są śmiertelni,ich śmierć jest możliwa,-vide szatan i aniołowie jego(będą zniszczeni).Ap. Paweł powiedział "..aniołów sądzić będziemy"
Tak więc wszędzie tam,gdzie pismo mówi o ujrzeniu Boga,odnosi się to do Boskiego przedstawiciela,który mógł się materializować bez szkody dla człowieka,a nie samego Boga Najwyzszego.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

jeszcze raz przytocze cos waznego.:

(17) I powiedział Manoach do anioła Jahwe: jakie jest twoje imię, żebyśmy mogli cię uczcić, kiedy się wypełnią twoje słowa? (18) Anioł Jahwe odpowiedział: Dlaczego pytasz o moje imię? Brzmi ono: Przedziwny (cudowny)



Isa 9:6 bt

"(6) Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny(cudowny) Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju."



w Biblii ponoc ani jedno slowo..nie jest wpisane na darmo..kazde ma znaczenie..

znaczenie..tez ma wiec pytanie o imie..Aniola Jahwe jak i Jego odpowiedz.. ;-)
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2013, 19:48 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ale,ale :-D

A ten zapis:

2 Moj. 33:17-23
17. I rzekł Pan do Mojżesza: I tę rzecz, o którąś mówił, uczynię; boś znalazł łaskę w oczach moich, i znam cię z imienia.
18. Nad to rzekł Mojżesz: Ukaż mi proszę, chwałę twoję.
19. A on odpowiedział: Ja sprawię, że przejdzie wszystko dobre moje przed twarzą twoją, i zawołam z imienia: Pan przed twarzą twoją; zmiłuję się, nad kim się zmiłuję; a zlituję się, nad kim się zlituję.
20. I rzekł: Nie będziesz mógł widzieć oblicza mego; bo nie ujrzy mię człowiek, aby żyw został.
21. I rzekł Pan: Oto, miejsce u mnie, a staniesz na opoce.
22. A gdy przechodzić będzie chwała moja, tedy cię postawię w rozpadlinie opoki, i zakryję cię dłonią moją, póki nie przejdę.
23. Potem odejmę dłoń moję, i ujrzysz tył mój; ale twarz moja nie będzie widziana.

(BG)

zatem czy Mojżesz,albo ktoś z ludzi widział Boga Najwyzszego?
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Jachu pisze:Ale,ale :-D

A ten zapis:

2 Moj. 33:17-23
17. I rzekł Pan do Mojżesza: I tę rzecz, o którąś mówił, uczynię; boś znalazł łaskę w oczach moich, i znam cię z imienia.
18. Nad to rzekł Mojżesz: Ukaż mi proszę, chwałę twoję.
19. A on odpowiedział: Ja sprawię, że przejdzie wszystko dobre moje przed twarzą twoją, i zawołam z imienia: Pan przed twarzą twoją; zmiłuję się, nad kim się zmiłuję; a zlituję się, nad kim się zlituję.
20. I rzekł: Nie będziesz mógł widzieć oblicza mego; bo nie ujrzy mię człowiek, aby żyw został.
21. I rzekł Pan: Oto, miejsce u mnie, a staniesz na opoce.
22. A gdy przechodzić będzie chwała moja, tedy cię postawię w rozpadlinie opoki, i zakryję cię dłonią moją, póki nie przejdę.
23. Potem odejmę dłoń moję, i ujrzysz tył mój; ale twarz moja nie będzie widziana.

(BG)

zatem czy Mojżesz,albo ktoś z ludzi widział Boga Najwyzszego?

no wlasnie,,czyzby sprzecznosc..?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

w Biblii ponoc ani jedno slowo..nie jest wpisane na darmo..kazde ma znaczenie..



znaczenie..tez ma wiec pytanie o imie..Aniola Jahwe jak i Jego odpowiedz..

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=69578#69578
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

ata
otpowiedz jak ludzie widzą Boga
jest w tym co o Zbawicielu mówi Job - /wiem że mój wybawiciel żyje itd/
warunkiem widzenia Boga jest uwolnienie od ciała
Boga widzimy Duchowo
nie cieleśnie
widzimy w Jego objawieniach
hipostasach
które są od Niego i są Nim
pozdrawiam
sługa w społeczności

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

9RP pisze:warunkiem widzenia Boga jest uwolnienie od ciała
Boga widzimy Duchowo
nie cieleśnie
widzimy w Jego objawieniach
hipostasach
które są od Niego i są Nim


calkowicie znowu sie zgadzam.. ;-)

za pomoca LITERY (ciala) Boga nie ujrzymy takiego jakim jest :-D
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”