Trójjedyny Bóg

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

papi777 pisze: "Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego. Bo Ten, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział też : Nie zabijaj; jeśli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą zakonu." - Jak. 2:10-11.
papi tu musze uwage Ci zwrocic.. ;-)

wyrwane z kontekstu... :-P
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

papi777

Post autor: papi777 »

No wiesz zeby krytykowac swojego rycerza Jedi ktory uratowal cie przed zlym smokiem :-D(btw to wypowiedz cytowana ;) )
A co kontekst mowi ze mozna lamac prawo :roll:

5 Posłuchajcie, bracia moi umiłowani! Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze oraz na dziedziców królestwa przyobiecanego tym, którzy Go miłują?2 6 Wy zaś odmówiliście ubogiemu poszanowania. Czy to nie bogaci uciskają was bezwzględnie i nie oni ciągną was do sądów? 7 Czy nie oni bluźnią zaszczytnemu Imieniu, które wypowiedziano nad wami?3 8 Jeśli przeto zgodnie z Pismem wypełniacie królewskie Prawo: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego4, dobrze czynicie. 9 Jeżeli zaś kierujecie się względem na osobę, popełniacie grzech, i Prawo potępi was jako przestępców.

Cos ciekawego o milosci do blizniego ;-)

10 Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko przykazanie, ponosi winę za wszystkie. 11 Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż!, powiedział także: Nie zabijaj!5 Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, jednak dopuszczasz się zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa. 12 Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności6. 13 Będzie to bowiem sąd nieubłagany dla tego, który nie czynił miłosierdzia: miłosierdzie odnosi triumf nad sądem7.

11 Bracia, nie oczerniajcie jeden drugiego! Kto oczernia brata swego lub sądzi go, uwłacza Prawu10 i osądza Prawo. Skoro zaś sądzisz Prawo, jesteś nie wykonawcą Prawa, lecz sędzią. 12 Jeden jest Prawodawca i Sędzia, w którego mocy jest zbawić lub potępić. A ty kimże jesteś, byś sądził bliźniego?

19 Wiedzcie, bracia moi umiłowani: każdy człowiek winien być chętny do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu9. 20 Gniew bowiem męża nie wykonuje sprawiedliwości Bożej10. 21 Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze. 22 Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. 23 Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie. 24 Bo przyjrzał się sobie, odszedł i zaraz zapomniał, jakim był. 25 Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności11, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo.


odnosnik do Mateusza ;-)
17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Niech moc bedzie z toba :-D
Ten to znaczy milosc i Prawo ;-)

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

milosc i Prawo
bardzo zgrabny oksymoron

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

RM pisze:bardzo zgrabny oksymoron
musze sie zgodzic.. ;-)

papi Pawel natomiast pisze..:

Ga 3:10 bw

"Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu."
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

papi777

Post autor: papi777 »

`ATOOOOOOOOOOOOOO na BOGA

Pawel pisal ze zakon i samo Prawo nie zbawia..A NIE ze trzeba je wygolic i robta co chceta
I kto tu wyrywa z kontekstu..Czytasz Pawla wyrywkowo?to co ci pasuje ?Mam ci tu znowu zaserwowac co PAwel i reszta mowi na temat prawa ?

Nie oslabiaj mnie :-P
:-P

papi777

Post autor: papi777 »

RM pisze:
milosc i Prawo
bardzo zgrabny oksymoron
osymoron to twoje opowiesci trojojcowe :-D
Laska pomaga ci zyc w zgodzie z prawem ..
Ogarnij sie! najwyzsza pora ;-)

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Ata od zawsze pisze i cytuje tylko to co jej odpowiada.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ata333 pisze:ale dopoki nie znamy definicji z punktu naukowego istoty,,(pojecia) ducha..
wiec nie mozemy..tych dwoch rzeczy jednoznacznie rozrozniac.. ;-)
Błądzisz. Naukowo to nawet nie udowodnisz, że Bóg istnieje.
Rozróżnienie pojęcia duch wynika z tego, jak jest ono używane w Biblii. Ale cóż tam Biblia... musisz duchem ją odczytywać. Ucieczka, że tego nie można wykazać jest... zwykłym mydleniem oczu. To twoja specjalność.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

papi777 pisze: Nie oslabiaj mnie
papi a co Ty nas starszyzne forumowa tak po katach ustawiasz.. :-P
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

papi777

Post autor: papi777 »

Ktos musi interweniowac :-D
Ja nie ustawiam tylko zamiatam :-P Teraz bede siekal z mojego lightsaber`a :-D

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

ata333
Bobo napisał do ata333:"
Błądzisz. Naukowo to nawet nie udowodnisz, że Bóg istnieje.
Rozróżnienie pojęcia duch wynika z tego, jak jest ono używane w Biblii. Ale cóż tam Biblia... musisz duchem ją odczytywać. Ucieczka, że tego nie można wykazać jest... zwykłym mydleniem oczu. To twoja specjalność.
Jeśli nie chcesz błądzić,to według ŚJ Bobo powinnaś zostać niewolnikiem Ciała Kierowniczego,które czyni z ludzi niewolników,bo pozbawia ich bożego daru wolnej woli:

-szeregowemu członkowi ŚJ nie wolno samodzielnie zakładać stron internetowych, dyskutować z ludźmi innych wyznań i czytać innych materiałów o wierze,niż te z CK,
-jeśli taki ŚJ chce dyskutować na forach,to jego posty muszą być zatwierdzone przez starszych zboru,
- starsi zboru ingerują w prywatne życie i sprawy szeregowych członków,co jest przyczyną wielu dramatów rodzinnych.

Dziwną sprawą jest to,że po wydaleniu z organizacji ŚJ,które najczęściej odbywa się jak ktoś przejrzy na oczy,zauważy,że błądzi i jest oszukiwany przez CK,ludzie ci mają chorą psychikę i przez kilka lat dochodzą do normalnego stanu z pomocą lekarzy.Niechęć,a nawet wrogość ŚJ do Chrystusa jest bardzo widoczna.Kiedy podzieliłaś się na forum dobrą nowiną o spędzaniu śniadania przy kawie z Chrystusem,zostałaś zaatakowana z tego powodu przez Świadków Jehowy i Badaczy Pisma.
wnikliwy napisał:Ata od zawsze pisze i cytuje tylko to co jej odpowiada.
Jest sługą Nowego Przymierza Ducha,a nie sługą martwej litery i błądzącym niewolnikiem pozbawionym własnej woli.Dla niej Pasterzem jest Chrystus,a nie różni "złodzieje i zbójcy",którzy chcą zastępować Chrystusa.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

A co ma to wspólnego z Trójjedynym Bogiem?
Sorki, ale temat umarł, a zaczęły się brykania personalne.

Przywołuje was do porządku :-D

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

ratao pisze:niewolnikiem Ciała Kierowniczego,które czyni z ludzi niewolników,bo pozbawia ich bożego daru wolnej woli:
oj to mnie tez bardzo boli.... :->
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ata333 pisze:oj to mnie tez bardzo boli....
Nie wierzę. Zresztą, ktoś może równie dobrze być niewolnikiem swojego umysłu, czego jesteś klasycznym przykładem. To lepsza niewola? ;-)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Bobo pisze:Nie wierzę. Zresztą, ktoś może równie dobrze być niewolnikiem swojego umysłu, czego jesteś klasycznym przykładem. To lepsza niewola?
najwazniejsze ..ze moje sumienie jest niczym nieskrepowane...w sensie WOLNE..

brak wolnej woli przekresla wolnosc sumienia...:(
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”