Kim jest "Alfa i Omega"?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Yarpen Zirgin pisze: Eksplorator, a może jednak przyjmiesz do wiadomości, że my wierzymy, że umiera wyłącznie ciało, a dusza żyje dalej?
Wiem w co Wy wierzycie, ja jednak wierzę Bogu, który nakazał zapisać w Jego Słowie takie oto prawdy o Jezusie: "Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami" Iz 53;12 BW

Duszę, która według Biblii jest śmiertelna i umiera, można wybawić od śmierci: "niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów" Jak 5;20 BW ... a śmierć poniesie tylko ta dusza, która zgrzeszy!: "Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze" Ez 18;4 BG
sio pisze:
eksplorator pisze: Co to za Bóg Wszechmogący, który 'umiera' i 'powstaje z martwych'? Na pewno myślimy o tej samej osobie?! Mój Bóg Wszechmogący Jahwe, jest Bogiem nieśmiertelnym! Twój bóg został zabity! Tak ma wyglądać Wszechmogący, Wiekuisty Bóg!? ... przemyśl to.
...ja tu widzę i właśnie w tym wszechmoc Boga, przemyśl to

Jahwe jest Bogiem porządku i harmonii. Świat który stworzył opiera się na ładzie doprawionym logiką, matematyką, chemią, fizyką i wieloma innymi składnikami, które również Sam stworzył. Wprowadził w 'ruch', jako doskonale współpracujące ze sobą, prawa natury i tylko nierozumny człowiek może je podważać i ignorować, twierdząc, że Bóg jest tak Wszechmocny, że może zaspokoić każde irracjonalne kaprysy człowieka! Jeżeli Ty twierdzisz, że martwy Jezus, jako Bóg, sam siebie wzbudził z martwych ... będąc martwy ... to nie siebie obrażasz tym absurdem, lecz Boga, gdyż On, w Swoim Słowie, twierdzi, że to On wzbudził Jezusa z martwych:
Biblia pisze: 1 Pio 1;21 BT (21) Wyście przez Niego uwierzyli w Boga, który wzbudził Go z martwych i udzielił Mu chwały, tak że wiara wasza i nadzieja są skierowane ku Bogu.

1 Tes 1;9b,10 BT by służyć Bogu żywemu i prawdziwemu (10) i oczekiwać z niebios Jego Syna, którego wzbudził z martwych, Jezusa, naszego wybawcę od nadchodzącego gniewu.

Dzie 2;24 BW (24) ale Bóg go wzbudził, rozwiązawszy więzy śmierci, gdyż było rzeczą niemożliwą, aby przez nią był pokonany.

Dzie 3;15 BW (15) I zabiliście Sprawcę życia, którego Bóg wzbudził z martwych, czego my świadkami jesteśmy.
Próbujesz zrobić z Jego Wszechmocy narzędzie do tłumaczenia ludzkich absurdów i tylko brakuje, że Bogu Wszechmocnemu, dla udowodnienia Twoich tez, każesz zrobić kamień tak ciężki, którego Sam nie będzie potrafił unieść ... co?! Bóg oczywiście jest zdolny do zrobienia wszystkiego co zapragnie, lecz zawsze w ramach wytyczonych przez Siebie praw ... nie człowieczej głupoty i chorej ambicji! Tak na marginesie ... dla Boga możliwym jest uczynić masę zamykającą się w promieniu 9mm i ważącą ... tyle ile cała nasza planeta! ... to 'czarna dziura'! Dla obiektu o masie słońca promień Schwarzschilda wynosi 2,953 km.

Żeby jednak zamknąć temat 'samo-zmartwychwstania' Jezusa, przytoczę Ci przykład właściwej interpretacji, która pokazuje jak powinien brzmieć ten urywek Słowa Bożego:

"Ja kładę je z własnej woli. Mam prawo położyć je [życie], jak też mam prawo do podjęcia go [życia] ponownie. Otrzymałem ten ἐξουσία (prawo wyboru, wolność działania) osobiście od Ojca mego". © MSG
Ostatnio zmieniony 23 gru 2010, 20:08 przez eksplorator, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Eksplorer, a może jednak przyjmiesz do wiadomości, że zarówno słowo "nephesz" u żydów, jako i "dusza" w staropolszczyźnie, nie ograniczały się znaczeniowo do tego, co dzisiaj przede wszystkim rozumiemy pod tym słowem?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Yarpen Zirgin pisze: Eksplorer [eksplorator], a może jednak przyjmiesz do wiadomości, że zarówno słowo "nephesz" u żydów, jako i "dusza" w staropolszczyźnie, nie ograniczały się znaczeniowo do tego, co dzisiaj przede wszystkim rozumiemy pod tym słowem?
Owszem! Słowo dusza jest tłumaczeniem hebrajskiego słowa Nephesh נֶפֶש oraz greckiego Psyche ψυχή. Katolicka Biblia księdza Jakuba Wujka z 1593 roku jak również Biblia Gdańska z 1635 roku informowały Polaków, przez 400 lat, że "stał się człowiek duszą żyjącą" 1 Moj 2;7

[center]Czy coś się zmieniło od tego czasu?[/center]

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Eksplorer, a może jednak przyjmiesz do wiadomości, że te słowa nie ograniczają się znaczeniowo do tego, co teraz jest ich głównym znaczeniem, ale oznaczały także "osobę", "życie", "istotę"...
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

eksplorator pisze:Jeżeli Ty twierdzisz, że martwy Jezus, jako Bóg, sam siebie wzbudził z martwych ... będąc martwy ... to nie siebie obrażasz tym absurdem, lecz Boga, gdyż On, w Swoim Słowie, twierdzi, że to On wzbudził Jezusa z martwych:
....spokojnie @eksplo, nie twierdze że Jezus sam siebie wzbudził zmartwych ale to Jezus twierdzi że ,,mam moc położyć ją i mam moc zasię wziąć ją...,,tak? ;-)

...czytamy dalej
,,Toć rozkazanie wziąłem od Ojca mego..,,

...Bóg Ojciec wzbudził-wywołał, sprowokował zachowanie,,nakazem-ἐντολή entole,,moc która była w Jezusie.

Jan 5.19,,Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Syn nie może niczego czynić sam z siebie, jeśli nie widzi Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni...,,

Jan 10.30,,Ja i Ojciec jedno jesteśmy...,,

eksplorator

Post autor: eksplorator »

sio pisze: ...Bóg Ojciec wzbudził-wywołał, sprowokował zachowanie,,nakazem-ἐντολή entole,,moc która była w Jezusie.
Biblia pisze: Koh 9;2,10, BT (2) Wszystko jednakie dla wszystkich: Ten sam spotyka los sprawiedliwego, jak i złoczyńcę, tak czystego, jak i nieczystego, zarówno składającego ofiary, jak i tego, który nie składa ofiar; tak samo jest z dobrym, jak i z grzesznikiem, z przysięgającym, jak i z takim, którzy przysięgi się boi.(10) Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości.(10) Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz.
Nie ma działania ani zamysłów ani mocy w miejscu do którego poszedł na trzy dni Jezus oraz złoczyńca. Nie ma mądrości ani zrozumienia w Szeolu. Jezus mógł liczyć tylko na Swego Ojca, że Go wzbudzi z martwych … nigdy na siebie!:
Biblia pisze: Ps 49;15 BT (15) Do Szeolu są gnani jak owce, pasie ich śmierć, zejdą prosto do grobu, serca prawych zapanują nad nimi, rano zniknie ich postać, Szeol ich mieszkaniem. (16) Lecz Bóg wyzwoli moją duszę z mocy Szeolu, bo mię zabierze.

Maximus Minimus
Posty: 301
Rejestracja: 24 cze 2014, 11:57

Post autor: Maximus Minimus »

Witam,

Pewna wiedz została "zaciemniona", być może na wszystko przychodzi czas....

Patrząc na zwrot "Alfa i Omega" zbytnio przywiązujemy się do jego greckiego znaczenia. Jezus Chrystus mówił po aramejsku. Jakby więc ów zwrot wyglądał w języku Jezusa:

"Jam jest Alef i Taf"

Wygląda znajomo? Jeszcze nie...

Alef i Taf w oryginalnym zapisie:

אֵת

Pozwólcie, że przytoczę pierwszą sentencję z Genesis w oryginalnym zapisie:

בְּרֵאשִׁית, בָּרָא אֱלֹהִים, אֵת הַשָּׁמַיִם, וְאֵת הָאָרֶץ

Wg wikipedii Alef i Taf z Genesis oznacza angielskie "The". Tłumaczenie na język polski w ogóle pomija to Słowo:
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.
Spójrzmy teraz na Ewangelię św. Jana 1:1
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
Owym "Alef i Taf" jest Jezus Chrystus.

Pozdrawiam
AMDG

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Apokalipsa 1,(8) Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze:Apokalipsa 1,(8) Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący.

Pozdrawiam
Warto jak zawsze sprawdzać,- np tu:

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /1/verse/8

Tam pisze Kurios,a nie Theos,a tym bardziej nie Ho Theos

Pozdrawiam jak zawsze.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Maximus Minimus
Posty: 301
Rejestracja: 24 cze 2014, 11:57

Post autor: Maximus Minimus »

Litery Alef i Taf zawierają jeszcze jedną tajemnicę. Zapis piktograficzny w staro-hebrajskim
http://www.hebrew4christians.com/Gramma ... grams.html

Alef jest przedstawiany jako wół i oznacza siłę/władcę/woła a pisane wraz z "lamed" oznacza bóstwo. Wół w tradycji hebrajskiej to zwierze ofiarne.

Taf portetowane jako krzyż oznacza Znak/Przymierze.

Zestawmy ze sobą wszystkie znaczenia:

Krzyż/Znak/Przymierze/Siła/Władca/Wół/Bóg

Bóg umieścił Swoje "Zwierzę Ofiarne" , swoją siłę, swojego przywódcę na Krzyżu na znak przymierza.

Jest to pierwsza wskazówka dana przez Boga Mojżeszowi dotycząca przyjścia Mesjasza.

Pzdr
AMDG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”