Kim jest "Alfa i Omega"?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
KC_PZPR
Posty: 229
Rejestracja: 10 cze 2007, 18:07

Post autor: KC_PZPR »

Jezus nie przyjmował boskiej czci od ludzi na ziemi-przynajmniej tak bezpośrednio

A zobacz sobie na Obj 5:13-14 czy tak nie przyjmuje tej czci, która należy się tylko Bogu-gdy pada przed Nim cały niebiański dwór.
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

tessa

Post autor: tessa »

Czy cześć dla Jezusa jest czcią BOSKĄ?Czy też cześć dla Jezusa jest jako dla Syna Bożego?
Objawienie 5:13,14
"I usłyszałem ,jak każde stworzenie ,które jest w niebie i na ziemi i pod ziemią i na morzu i wszystko ,co w nich mówiło:
"Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo ,szacunek i chwała i potega na wieki wieków.
A czworo zywych stworzeń mówiło:Amen! starsi zaś upadli i oddali cześć".

Czy Baranek jest Zasiadającym na tronie? Nie ,bo w 5 rozdziale Objawienia opisano go jako stojacego przed tronem Boga Wszechmocnego.
Niemniej zarówno Bóg Ojciec zasiadający na tronie ,jak i Baranek czyli Jezus Chrystus są godni czci i chwały.Dlaczego?
Ponieważ Bóg posłał swego Syna na ziemię aby wybawił ludzi ,a Syn chętnie wykonał wolę swego Ojca.
Jana 3:16
"Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat ,że dał swego jednorodzonego Syna ,aby nikt kto w niego wierzy ,nie został zgładzony ,lecz miał życie wieczne".
Zatem zarówno Ojciec jak i Syn przyczynili się do zbawienia ludzkości.

Za to wszystkie stworzenia im są wdzieczne /oczywiście ta scena rozgrywa się w Millenium/
Bo obecnie większość ludzi na ziemi nie uznaje władzy Chrystusa jako Króla w niebie i się mu sprzeciwia.
Jednak jak czytamy w I Koryntian 15:28
,pod koniec Millenium ,sam Syn podporządkuje się Ojcu .Sam zaś Jezus jest pośrednikiem ,arcykapłanem w niebie i występuje przed obliczem Boga wstawiając się za nami.
Hebrajczyków 5:6
I Jana 2:1-2
I Tymoteusza 2:3-5
Czy zatem nie jest prawdą ,że to Jezus pragnie pojednać ludzi z Bogiem i takie zadanie dał Mu Bóg do wykonania?
Czy za to nie nalezy mu się chwała i cześć?
Oczywiście ,że tak.
Kolosan 1:20
..." i żeby przez niego na nowo pojednać ze sobą wszystko inne -czy to na ziemi ,czy to w niebiosach-wprowadzając pokój przez krew którą on przelał na palu męki".

Zatem swą rolę poleconą przez Boga Jezus wykonał dokładnie z wolą swego Boga i Ojca.
I za to należy mu się chwała i cześć.
A nie za to,że jest Bogiem Wszechmocnym

Awatar użytkownika
KC_PZPR
Posty: 229
Rejestracja: 10 cze 2007, 18:07

Post autor: KC_PZPR »

A czy ja mówię, że jest Bogiem wszechmogącym?
Czy oddajesz taką cześć Jezusowi?
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

tessa

Post autor: tessa »

KC_PZPR pisze:Jezus nie przyjmował boskiej czci od ludzi na ziemi-przynajmniej tak bezpośrednio

A zobacz sobie na Obj 5:13-14 czy tak nie przyjmuje tej czci, która należy się tylko Bogu-gdy pada przed Nim cały niebiański dwór.
Z tego postu wynika że tak uważałeś......

Awatar użytkownika
marcin.
Posty: 390
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:04
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: marcin. »

przecież ŚJ nie oddają żadnej czci Jezusowi! ŻADNEJ! Czy któryś ze świadków powie "Jezus Chryste, Synu Boży zmiłuj się nade mną grzesznym" ???
Christe Eleison
Kyrie Eleison

Awatar użytkownika
KC_PZPR
Posty: 229
Rejestracja: 10 cze 2007, 18:07

Post autor: KC_PZPR »

tessa, chcesz znać mój pogląd na osobę Jezusa?

Dla mnie On jest Bogiem, Synem Ojca
Nie był, nie jest i nie będzie równy swemu Niebiańskiemu Ojcu i Bogu

więcej nie pisze-marcin dobrze napisał, podpisuję się pod jego zdaniem

i przestańcie mówić bzdury, że oddajecie Jezusowi cześć, tylko mniejszą, bo wy wcale nie oddajecie
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

i przestańcie mówić bzdury, że oddajecie Jezusowi cześć, tylko mniejszą, bo wy wcale nie oddajecie
Oj, KC, KC... coś mi tu się zdaje, że now mamy lepiej wiedzącego niż ŚJ. Skoro tak wiesz, ze nie oddajemy czci Jezusowi, to... napisz, jak naprawdę sprawa wygląda u ŚJ. Piszesz w liczbie mnogiej ('wy wcale nie oddajecie...') więc sprawa dotyczy ogółu a nie tylko jednostki, tak? Chcesz poznać prawdę, jak ŚJ czczą Jezusa? Bo Ty (nie Ty pierwszy zresztą) czczenie go sprowadzasz do bezposredniego zawołania do niego. Pewnie napiszesz, że nie tylko. Czcić Jezusa można na wiele sposobów. A gdy ŚJ wykażą, że wykorzystują te inne sposoby, to wmawiasz im bezpardonowo, że w ogóle go nie czczą? Poczytaj inne tematy dot. czci Jezusa. Masz tam wiele wypowiedzi ŚJ jak to robią. Nie każ od nowa udowadniać to, co już ŚJ wczesniej udowadniali np. adelfosowi. Chyba, ze Ty i on macie ze soba coś wspólnego... :mrgreen: :mrgreen:
Chcesz abym zacytował co ŚJ piszą na temat tego, jak czczą Jezusa?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
KC_PZPR
Posty: 229
Rejestracja: 10 cze 2007, 18:07

Post autor: KC_PZPR »

Swoje wiem-kończę o tym dyskusję
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

therapon

Post autor: therapon »

Temat teraz rozjaśnił mi się bardziej w głowie, więc mogę do niego wrócić. Zwróćmy uwagę na następujący werset:

obj 22:13 bw (13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.

O kim tu mowa? Autor księgi Objawienia jedynie Jezusa może mieć na myśli! Dlaczego? Dlatego, iz tytuły "pierwszy, ostatni, początek i koniec" nosi jedynie Jezus. Ojciec na przykład NIGDZIE nie jest nazwany początkiem ani końcem a Chrystus owszem. A więc i tytuł Alfa i Omega musi Jezusowi przynależeć.

Spójrzmy na te tytuły:

1. pierwszy

kol 1:18 bw (18) On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,


2. ostatni

1kor 15:45 bw (45) Tak też napisano: Pierwszy człowiek Adam stał się istotą żywą, ostatni Adam stał się duchem ożywiającym.


3. początek

obj 3:14 bw (14) A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:


4. koniec

rz 10:4 bw (4) Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.

Skoro Jezus jest pierwszym i ostatnim, początkiem i końcem to i on musi być w tym wersecie nazwany Alfą i Omegą, bowiem Ojciec NIGDZIE nie jest nazwany początkiem ani końcem. Jest to prawda tak teraz oczywista, iż sam się dziwię, jak można wcześniej tego nie zauważyć. :-D

prologic
Posty: 321
Rejestracja: 16 mar 2008, 12:24

Post autor: prologic »

20 Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu,
abyśmy poznawali Prawdziwego.
Jesteśmy w prawdziwym Bogu,
w Synu Jego, Jezusie Chrystusie.
On zaś jest prawdziwym Bogiem
i Życiem wiecznym
. 1 J 5:20

6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. J 14:6

25 Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. J 11:25

(1) [To wam oznajmiamy], co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce - (2) bo życie objawiło się. Myśmy je widzieli, o nim świadczymy i głosimy wam życie wieczne, które było w Ojcu, a nam zostało objawione - (3) oznajmiamy wam, cośmy ujrzeli i usłyszeli, abyście i wy mieli współuczestnictwo z nami. A mieć z nami współuczestnictwo znaczy: mieć je z Ojcem i Jego Synem Jezusem Chrystusem. (4) Piszemy to w tym celu, aby nasza radość była pełna. 1 J 1-4

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

tessa pisze:
mirek pisze:W Apokalipsie Jezus mówi: “Jam Alfa i Omega,
To nie mówi Jezus tylko Bóg .
Jezus to Bóg 8-) ale ok rozumiem o kogo ci chodzi, o Boga Ojca, lecz mylisz się i piszesz nieprawdę

Ap 2:8 Bw "A do anioła zboru w Smyrnie napisz: To mówi pierwszy i ostatni (alfa i omega), który był umarły, a ożył."

kto był umarły a ożył :?: Ojciec czy Syn :?: 8-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

tessa pisze:
mirek pisze:Niestety tytuł ten przysługuje również Jezusowi. To Jezus obiecuje dawać pragnącym darmo wody żywej (J 4:10-14; 7:37-38):

J 4:14 Bw „ale kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.”

J 7:37 Bw „A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije.”
Jeśli chcemy być aż tak dokładni ,to wodę życia daje też duch i Oblubienica.
Objawienia 22:17
"A duch i Oblubienica bezustannie mówią :"Przyjdż ! I każdy kto słyszy ,niech powie "Przyjdż!".I każdy kto jest spragniony niech przyjdzie ,każdy kto chce ,niech bierze wodę życia darmo".
Ten werset przeczy całemu twojemu rozumowaniu,nieprawda?
masz rację nieprawda, bo w tym fragmencie, ani też nigdzie w biblii nie jest napisane, że oblubienica daje wodę życia, TYLKO Bóg ją daje
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

therapon

Post autor: therapon »

Bardzo ciekawy jest też ten werset:

obj 1:7-8 bw (7) Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.
(8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.


Wyraźnie jest mowa o Jezusie, który przychodzi a dalej pada stwierdzenie, iz tym, który ma przyjść jest Alfa i Omega, czyli Bóg Wszechmogący. Czyż trzeba lepszych dowodów na to, kim jest Jezus?

Zwlaszcza, iz w wersecie 8 padają charakterystyczne właśnie dla Jezusa wypowiedzi. Spróbujmy podsumować:

1. Jam jest, to greckie EGO EIMI. Pada wiele razy z ust Jezusa, np. J 8:24,28,58, 13:19, 18:5-9
2. który jest, to greckie HO ON. To wyrażenie również odnosi się do Jezusa, np. J 1:18, 3:13,31, 6:46, 8:47
3. który był, to greckie HO EEN. Również odnosi się do Jezusa, np. w J 1:1 (trzy razy) oraz w 1J 1:1
4. który przychodzi, to greckie HO ERCHOMENOS, również odnosi się do Jezusa w J 6:14, 12:13.


A więc wyraźne stwierdzenie, iż Bogiem Wszechmogącym (Alfą i Omegą) jest tutaj nazwany Jezus.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

therapon pisze:obj 1:7-8 bw (7) Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.
(8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.
Zgadza się, pisałam do ciebie w innym temacie, że w tych wierszach jest mowa o Logosie. Był on pierwszym i ostatnim stworzeniem Boga JHWH. Reszta rzeczy była stwarzana przez Logosa.

therapon

Post autor: therapon »

nike pisze:
therapon pisze:obj 1:7-8 bw (7) Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.
(8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.
Zgadza się, pisałam do ciebie w innym temacie, że w tych wierszach jest mowa o Logosie. Był on pierwszym i ostatnim stworzeniem Boga JHWH. Reszta rzeczy była stwarzana przez Logosa.
Czyli zgadzasz się również, iż Jezus jest Bogiem Wszechmocnym, bo Alfa i Omega to Bóg Wszechmocny i napisane jest to w tym samym wersecie?

obj 1:7-8 bw (7) Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.
(8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”