Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Kontakt:

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: radek »

Dla Boga człowiek jest czymś więcej niż dla samego siebie i to jest cała tajemnica duszy, której nikt nie wyrwie z ręki Stwórcy

J 10:27-30 EIB "Moje owce słuchają mojego głosu, Ja je znam, a one idą za Mną. (28) Ja też daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. (29) Mój Ojciec, który mi je dał, przewyższa wszystkich i nikt nie zdoła ich wydrzeć z ręki mego Ojca. (30) Ja i Ojciec jesteśmy jedno."

Co do zmartwychwstania ciał, to będzie ono możliwe, ze względu na ducha kroniki dopełniającego granicę wnętrza Królestwa Bożego tak, aby to co wewnątrz okazało się Prawe

Koran 57:13
W Dniu, kiedy będą mówili obłudnicy - mężczyźni i kobiety - do
tych, którzy uwierzyli: "Poczekajcie na nas, abyśmy wzięli nieco z
waszego światła!", będzie im powiedziane: "Powracajcie do tylu i
szukajcie światła!" I zostanie wzniesiony mur miedzy nimi, który będzie
miał bramę; wewnętrzna jego strona - miłosierdzie, a zewnętrzna jego
strona - kara.
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."

wybrana

Post autor: wybrana »

O nieśmiertelności duszy świadczy ta nauka: E. Mateusza 22:28

Przy zmartwychwstaniu tedy któregoż z tych siedmiu żoną będzie? Wszak ją wszyscy mieli.
22:29

A Jezus odpowiadając, rzekł im: Błądzicie, nie znając Pism ani mocy Bożej.
22:30

Albowiem przy zmartwychwstaniu ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie w niebie.
22:31

A co do zmartwychwstania, czy nie czytaliście, co wam Bóg powiedział w słowach:
22:32

Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba! Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
20 lis 2020, 23:48
To jest forum biblijne wuka.
Dlatego opierajmy się o Biblię.
Twoje mądrości na podstawie jakiś tam książek, mnie nie interesują.
Już milion razy omawiano tą kwestię na forum.
Forum biblijne ma także działy niebiblijne. Nikt ci nie nakazuje ich czytać, ani nawet w nie zaglądać, a już tym bardziej uganiać się za moimi wpisami.
Jak mnie coś nie interesuje to po prostu NIE INTERESUJE i nie zawracam sobie tym głowy. Ty, najwyraźniej, kierujesz się niezdrową ciekawością i jednak INTERESUJESZ się tym, co piszę. Jaki to ma sens? Dla mnie żadnego nie ma.
Powtarzam więc:pilnuj swojego nosa, a mój nos ja sama upilnuję.
OSZOŁOMOM religijnym - NIE!
"Świat jest zbudowany z uczuć, doświadczeń i wspomnień"
Schrodinger "Who is life"

efroni

Post autor: efroni »

Krystian pisze: Efroni, miałem Cie za inteligentą osobę, a Ty jakieś bzdury wypisujesz.
Na tego typu "argumenty" nie będę odpowiadać . Takimi "argumentami" sam sobie wystawiasz świadectwo .
Krystian pisze: Przytoczone wersety nic nie mówią o duszy nieśmiertelnej.
Pan Jezus nie po to wskrzesił Łazarza, aby jego dusza, dobrze mająca się w niebie, wracała na padół ziemski.
To, że wuka Cię popiera, to dla mnie nic dziwnego.
Ona poprze, każdego kto będzie przeczył Biblii.
Przytoczone wersety mówią o tym, że po śmierci człowieka ciało powraca do ziemi a dusza jako, że pochodzi od Boga , należy do Boga i wraca do świata duchów .
Bóg stworzył pierwszego człowieka z prochu ziemi a mówiąc współczesnym językiem stworzył go z pierwiastków chemicznych ziemi i tchnął w jego nozdrza dech, tchnienie, duszę życia i tak oto stał się człowiek duszą żyjącą [nefesz haja]
Gdy człowiek wydaje swoje ostatnie tchnienie, ciało człowieka wraca do ziemi [skąd zostało wzięte] i rozkłada się na to z czego zostało uczynione [pierwiastki chemiczne ziemi] .
A to co pochodzi od Boga [dusza żyjąca] należy do Boga a jako że jest niematerialną częścią człowieka , należy do świata niematerialnego i tam wraca a konkretnie do Szeolu , do krainy [niematerialnej], gdzie przebywają dusze po śmierci człowieka [ ta kraina gdzie przebywają dusze po śmierci człowieka, jest niekiedy nazywana grobem (duszy) gdyż nie ma tam ani działania ani myślenia, ani poznania, ani mądrości ] i o tym są wersety, które przytoczyłem i tego naucza i Jezus i Biblia .

Zgodnie z tym co czytamy na początku Ewangelii Janowej , Jezus jest SŁOWEM [Logosem] , dzięki któremu i przez którego, Bóg uczynił wszystko co uczynił , dzięki któremu i przez którego wszystko istnieje co istnieje .
I oto w Jezusie to SŁOWO [Boski Logos] stało się ciałem i zamieszkało miedzy nami . I oto na dźwięk SŁOWA [Logosu], dusza Łazarza opuszcza krainę zmarłych [Szeol] i ponownie wciela się w ciało Łazarza [ponowne wcielenie się duszy do ciała człowieka nazywane jest re-inkarnacją]
Wskrzeszenie Łazarz to nauka, która ma uprzytomnić niedowiarkom, że Jezus to Boży Chrystus , który jest i życiem i zmartwychwstaniem a ten kto wierzy w Niego [ i trzyma się Jego nauki], choćby i umarł , żyć będzie.
Konkluzja jest taka, że z nas dwóch to Ty zaprzeczasz i Biblii i nauce Jezusa ... i wiesz co? Jakoś nie zauważyłem by wuka była Twoją fanką .
Tym samym w łeb bierze Twój "argument" , że wuka poprze każdego kto będzie przeczył Biblii .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wybrana

Post autor: wybrana »

Efroni, w pełni cię popieram, że wuka głosi prawdę Biblii. Jednak wuka lubi poznawać coś nowego i rozmawiać na ten temat, a niektórych ogarnia histeria, bo po co rozmawiac, bo choć są na forum, to ich rozmowa ogranicza się do wydania osądu dla piszącego, bo na więcej ich nie stać. Przecież, gdy wuka coś zapodaje, to po to by rozsadzić pewne ciekawostki o których się dowiadujemy. Na przykład Judaizm pobrał swoje nauki z wierzeń Sumerow, bo Semici z terenów Mezopotami się wywodzą.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka

Post autor: wuka »

efroni, wybrana
:fiolki: Dziękuję za zrozumienie. :-D
Bardzo przystępnie efroni wyjaśnił sprawę z Łazarzem, a konkluzja i ostatnie zdanie to majstersztyk ;-) Ja się wnerwiam, a Ty dałeś prawdziwie do wiwaty "chrystianowi" ;-) .
Dokładnie w takim celu podaję różne linki. Mnie interesuje wiele spraw i lubię się dzielić z innymi tym, co akurat znalazłam. Niekoniecznie wszystkie treści są przeze mnie łykane, ale czasami w filmiku kilkunastominutowym znajduję jakiś element warty przemyślenia. Być może inne osoby też znajdu coś ciekawego dla siebie. Moja potrzeba dzielenia się wiadomościami jest niepohamowana, od zawsze tak było. Jesli naprawdę nie życzycie sobie, to po prostu mi napiszcie na przykąłd: takich filmów i treści nie chcemy, nikogo to nie interesuje. Kropka.
Widzę jednak, że odsłon jest sporo, a protestuje Krystian.
Dzięki, wybrana :xcalus:
OSZOŁOMOM religijnym - NIE!
"Świat jest zbudowany z uczuć, doświadczeń i wspomnień"
Schrodinger "Who is life"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”