jakie Cechy potępia Bóg

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jfs300

jakie Cechy potępia Bóg

Post autor: jfs300 »

niecierpliwość:
Ojcowie wasi jedli mannę na puszczy, a pomarli
Za czasów Pinechasa i inni Izraelici niecieprli się
Bluzgali na mannę pokarm Boga mimo ze Bóg ich wyciągnął z niewoli i chronił
Zazdrościli dostatków , nawet chcieli wracać do Egiptu
Buntowali się (v. Korach)
Wielu z nich nie doczekało rzeczonej krainy mlekiem i miodem płynącej.


Innym przykładem jest ulanie cielca w zastępstwie Jehowy:
: "Uczyń nam boga, który by szedł przed nami, bo nie wiemy, co się stało z Mojżeszem, tym mężem, który nas wyprowadził z ziemi egipskiej"
Bóg zagniewał się na nich, ze nie poczekali na Boga prawdziwego tylko UCZYNILI sobie drugiego Boga wlasną wolą

I w dzisiejszych czasach niecierpliwość jest oznaką braku posłuszeństwa
Np ludzie ktorzy żyją rozwiązle
Zaspokajają się półśrodkami ktore przywodzą lud do grzechu tak naprawde zaspokajają potrzebę miłosci , bycia kimś jednak robia to w sposob połowiczny i w konsekwencji coraz bardziej oddalają się od Boga nieraz tak ze już czysta miłośc jest dla nich czymś kompletnie poza zasięgiem, a to nie tylko w tej dziedzinie takie zjawisko występuje

oskarżanie (potwarzanie) dobra a w szczególności ducha świętego


Wówczas przyprowadzono Mu opętanego, który był niewidomy i niemy. Uzdrowił go, tak że niemy mógł mówić i widzieć. 23 A wszystkie tłumy pełne były podziwu i mówiły: "Czyż nie jest to Syn Dawida?" 24 Lecz faryzeusze, słysząc to, mówili: "On tylko przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy". 25 Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: "Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi. 26 Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo? 27 I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. 28 Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże. 29 Albo jak może ktoś wejść do domu mocarza, i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże? I dopiero wtedy dom Jego ograbi.
30 Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza.
Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
31 Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym

Niektorzy są slepi na dobro u ludzi a widzą tylko zło , zamiast czepić się jego błędnego myslenia by w duchu miłosci go z niej wyprowadzić, okreslają taką osobe jako z góry niezdatną do czynienia dobra.To samo jest w ugrupowaniach religijnych także ;
nie widzą ogromu pomocy ,tylko ze ktośtam sie kiedyś tam potknał albo rozpamietują historię
Ryzykują wiele bo jeśli okaże sie ze nie rozpoznali ducha świętego mogą skonczyć tak podsumowani jak tu w przypowieści bo nie rozpoznali głownych cech DŚ
Nie rozpoznają cech Jezusa
Wyobrażają sobie ze Duch Św jest tylko suchym świadczeniem prawdy a Bog nie jest miłoscią (miłosierdziem)
Wyobrazają sobie ze za duchowe okrucienstwa i oddalanie bliznich dostaną nagrode i ze Bog tego wymaga
Dla takich lepiej im zeby nie wysnuwali aktów oskarżenia
a zajeli się czczeniem Boga na swój sposób.
Bo to wydaje mi się jest prawdziwy sprawdzian dla nich- jak zachowają się będąc obok.
A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. 11 Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. 12 Myślę o tym, co każdy z was mówi: "Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa". 13 Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? 14 Dziękuję Bogu, że prócz Kryspusa i Gajusa nikogo z was nie ochrzciłem. 15 Nikt przeto nie może powiedzieć, że w imię moje został ochrzczony. 16 Zresztą, prawda, ochrzciłem dom Stefanasa. Poza tym nie wiem, czym ochrzcił jeszcze kogoś.
CDN.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Prz 8:13 nbg-pl "Bojaźń przed WIEKUISTYM – to nienawiść do złego; nienawidzę dumy, pychy, niecnego postępowania oraz przewrotnych ust."

Bóg nienawidzi dumy, pychy , niecnego postępowania i przewrotności ust

1Kor 6:9 bpd "Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się!
Ani ludzie nierządni, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani zniewieściali, ani homoseksualiści,"



Ap 22:15 nwt-pl "Na zewnątrz są psy i uprawiający spirytyzm, i rozpustnicy, i mordercy, i bałwochwalcy, i każdy, kto lubuje się i trwa w kłamstwie'."


Efezjan 5,(5) O tym bowiem bądźcie przekonani, że żaden rozpustnik ani nieczysty, ani chciwiec - to jest bałwochwalca - nie ma dziedzictwa w królestwie Chrystusa i Boga. (6) Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowami, bo przez te [grzechy] nadchodzi gniew Boży na buntowników. (7) Nie miejcie więc z nimi nic wspólnego!


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Listku - czemu zniewieściałych potępia Bóg
zniewieściały facet to - delikatny, cichy, wrażliwy, miły, pokorny, uczynny - co według boga z nim nie tak ?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Dezerter pisze:Listku - czemu zniewieściałych potępia Bóg
zniewieściały facet to - delikatny, cichy, wrażliwy, miły, pokorny, uczynny - co według boga z nim nie tak ?
Może w tym wypadku zniewieściały znaczy zupełnie coś innego ? :mrgreen:
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Anna01 pisze:
Dezerter pisze:Listku - czemu zniewieściałych potępia Bóg
zniewieściały facet to - delikatny, cichy, wrażliwy, miły, pokorny, uczynny - co według boga z nim nie tak ?
Może w tym wypadku zniewieściały znaczy zupełnie coś innego ? :mrgreen:
masz rację - listek zapodał jakieś kiepskie i wprowadzające w błąd tłumaczenie :-? :roll:
Tysiąclatka jaśniej i prawdziwie podaje:
9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego.
A Stern pisze o "czynnie lub biernie oprawiający homoseksualizm"
i pewnie o tych "zniewieściałych " - "biernych" chodziło
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

jfs300

Post autor: jfs300 »

Po zachowaniu niektorych homoseksualistów mozna zaobserwować taką ''zniewieściałość''
Ale moze takze chodzic o skrajnych pantoflarzy:P (sic)'

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

1Kor 6:9 bpd "Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się!
Ani ludzie nierządni, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani zniewieściali, ani homoseksualiści
,"


bpd to jest przekład dosłowny.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

jfs300

Post autor: jfs300 »

niewdzieczność
Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał rozliczyć się ze swymi sługami. 24 Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który mu był winien dziesięć tysięcy talentów. 25 Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby tak dług odzyskać. 26 Wtedy sługa upadł przed nim i prosił go: "Panie, miej cierpliwość nade mną, a wszystko ci oddam". 27 Pan ulitował się nad tym sługą, uwolnił go i dług mu darował. 28 Lecz gdy sługa ów wyszedł, spotkał jednego ze współsług, który mu był winien sto denarów. Chwycił go i zaczął dusić, mówiąc: "Oddaj, coś winien!" 29 Jego współsługa upadł przed nim i prosił go: "Miej cierpliwość nade mną, a oddam tobie". 30 On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. 31 Współsłudzy jego widząc, co się działo, bardzo się zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło. 32 Wtedy pan jego wezwał go przed siebie i rzekł mu: "Sługo niegodziwy! Darowałem ci cały ten dług, ponieważ mnie prosiłeś. 33 Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swoim współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą?" 34 I uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu całego długu nie odda. 35 Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu".
To jest przypowieść głównie rozumiana i słusznie jako do ofiary Chrystusa , jednak ma znacznie szerszy kontekst, nieraz i w tym świecie jeden jest dla bliźniego ofiarny pomaga mu karmi , gdy ma władze , np pomoże koledze z ktorego sie śmieją w klasie a potem gdy ten ktoś wyjdzie na prostą i dostaje choć odrobinę ''władzy'' nie odwdzięcza się tym samym :(
Tylko równa do zła
i mowi''nalezy mi się za tyle cierpień'' i staje sie krezusem nie dzieli się z bliznim , ta przypowieść jest także o takich ludziach.
a My szczególnie- Chrześcijanie nawet wbrew swoim cierpieniom powinniśmy świadczyć jak Chrześcijanie
czyli być jak ten litościwy dłużnik

"I odpuść nam nasze winy jako I MY ODPUSZCZAMY NASZYM WINOWAJCOM"

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Szyderstwo

Psalm 1,1 Szczęśliwy mąż,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie siada w kole szyderców,
2 lecz ma upodobanie w Prawie Pana,
nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.


Szyderca lekceważy Prawo Boże.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
mariusz120
Posty: 551
Rejestracja: 26 cze 2014, 1:10
Lokalizacja: inferno

Post autor: mariusz120 »

Tak kiedyś taki szyderca(bluźnierca) był kamienowany..teraz spotka ich gorsza kara..


To przede wszystkim wiecie, że przyjdą w ostatnich dniach pełni szyderstw szydercy, którzy według własnych pożądliwości swych będą postępowali i będą mówili: Gdzie jest obietnica Jego przyjścia? Odkąd bowiem ojcowie zasnęli, wszystko jednakowo trwa od początku świata. Nie wiedzą bowiem ci, którzy tego pragną, że niebo było od dawna i ziemia, która z wody i przez wodę zaistniała na Boże słowo i przez nią ówczesny świat wodą zatopiony zaginął. Obecne zaś niebiosa i ziemia tym samym słowem są odłożone , dla ognia zachowane na dzień sądu i zguby bezbożnych ludzi" (2 Piotr. 3:3 –7 Pallot.)

Kto poucza szydercę, ściąga na siebie wzgardę, strofując nieprawego, sam sobie szkodzi

:)
User zbanowany
(jego poprzednie wcielenia na forum: papi777, tabasz)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”