Definicja duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kefaz
Posty: 121
Rejestracja: 08 cze 2012, 8:54
Kontakt:

Post autor: Kefaz »

kiedyś ludzie często używali zwrotu: nie widzę "żywej duszy", nie ma "żywej duszy" czyli mieli na myśli żywej osoby (człowieka zwierzęcia)
Biblia odnosi słowo dusza do żywej osoby (człowieka zwierzęcia ) nigdy nie odnosi tego określenia do rośliny.
1 Kor. 15:45: „Tak nawet jest napisane: ‚Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą’
Rodz. 1:20: „Przemówił Bóg: ‚Niech się zaroją wody rojem dusz żyjących"

badacz pisma
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2012, 12:44
Lokalizacja: gwiezdny pył

Post autor: badacz pisma »

Przykład z czterech Ewangelii:A gdy Jezus skosztował octu, rzekł:Wykonało się! I skłoniwszy głowę,oddał ducha.Ewan. Jana:19-30.
A Jezus zawoławszy wielkim głosem, rzekł:Ojcze, w ręce twoje polecam ducha mego.I powiedziawszy to, skonał.Ewan. Łukasza:23-46.
Jezus zaś zawołał donośnym głosem i oddał ducha.Ewang. Marka:15-37.
Ale Jezus zawołał znowu donośnym głosem i oddał ducha. Ewan. Mate.27-50.
Czy mogli pisać coś, o czym nie mieli pojęcia? Raczej wiedzieli, gdyż Jezus dał im rozeznanie pism.Łukasza24-45.
I jeszcze Psalm:31-6.
I jeszcze Szczepan:Dzie. Apost:7-59.
A oto synowie Izraela: Ruben, Symeon, Lewi, Juda, Issachar, Zebulon, Dan, Józef, Beniamin, Naftali, Gad i Aser. pierwsz. księ. kronik.2-1.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Dżej, Zeby grzeszyć trzeba mieć wolną wolę,zwierzeta jej nie mają maja instynkt.Robią coś bo tak są stworzone i taki nakaz czują w sobie[działają instynktownie]
Tylko człowiek ma świadomość tego co robi i za to bierze odpowiedzialność przed Stwórcą.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

badacz pisma
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2012, 12:44
Lokalizacja: gwiezdny pył

Post autor: badacz pisma »

Dobrze bartek, dusza jest czymś odrębnym niż ciało i duch.
A oto synowie Izraela: Ruben, Symeon, Lewi, Juda, Issachar, Zebulon, Dan, Józef, Beniamin, Naftali, Gad i Aser. pierwsz. księ. kronik.2-1.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Czy ja wiem? Ostatnio w jednym z filmów dokumentalnych wdziałem jak gepardzica nie zabiła małpiątka a nawet je adoptowała, była gotowa w jego obronie nawet walczyć na śmierć i życie z własną matką... Twierdzisz zatem, że to nie jest świadome działanie? Albo ostatnio filmik na youtube. Bawoły miast uciekać wróciły i odbiły dzieciaka z łap lwów. Instynktownie uciekały by dalej bo zagrożenie a jednak zawróciły. Chyba były świadome, że jednemu z nich dzieje się coś złego i trzeba ratować. Ludzie też potrafią działać instynktowni i robią wiele rzeczy by być zaakceptowanymi w grupie, nawet jeśli to głupie. Mając świadomość i myśląc nie powinni popełniać niektórych głupstw. Czasami też instynktownie sugerują się innymi. Do tej pory pamiętam jak ludzie w szkole zaczęli czytać pewne czasopismo jak tylko ja jako pierwszy je przyniosłem do szkoły.... Jak panikują to też działają instynktownie.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

bartek212701 pisze:Dżej, Zeby grzeszyć trzeba mieć wolną wolę,zwierzeta jej nie mają maja instynkt.Robią coś bo tak są stworzone i taki nakaz czują w sobie[działają instynktownie]
Tylko człowiek ma świadomość tego co robi i za to bierze odpowiedzialność przed Stwórcą.
Bartku słyszałeś o teście lustra?
poczytaj
wedle współczesnej nauki samoświadomość prócz ludzi mają również
słonie
delfiny
szympansy
czy mają jednak wolną wolę?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

No i biologicznie człowiek to też zwierz. Mamy kości, mięśnie, a nawet...kły i kość ogonową.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

badacz pisma pisze:Dobrze bartek, dusza jest czymś odrębnym niż ciało i duch.
Czym?

badacz pisma
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2012, 12:44
Lokalizacja: gwiezdny pył

Post autor: badacz pisma »

Witaj nike, cieszę się że zadałaś to pytanie, bo czekałem na nie, ale teraz ze względu na porę nie będę pisał, za to jutro chętnie udzielę odpowiedzi. Pozdrawiam :-D
A oto synowie Izraela: Ruben, Symeon, Lewi, Juda, Issachar, Zebulon, Dan, Józef, Beniamin, Naftali, Gad i Aser. pierwsz. księ. kronik.2-1.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Niektórzy lubią stare samochody bo mają dusze... ;-)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Dżej, To tak jak ja mój KEYBOARD mam pieniądze mogę kupić drogi i bardziej nowoczesny. ale ja na tym stawiałam pierwsze kroki a to było już w tym czasie kiedy o młodości dawno zapomniałam, ten mój instrument ma DUSZE, jak rownież moja mandolinka która ma tyle prawie lat co ja. I w takim sensie to ja w duszę wierzę hehe :-D

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Ja też. ;-)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Dżej, To my jesteś :-D my spokrewnieni hehehe. :-D :-D

badacz pisma
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2012, 12:44
Lokalizacja: gwiezdny pył

Post autor: badacz pisma »

Dusza jest tym co nas określa, coś co jest w nas i daje świadectwo o nas.
Zwrócmy uwagę na to co powiedział Bóg w Pierw.Mojż:9-4:"...Lecz nie będziecie jedli mięsa z DUSZĄ jego, to jest z KRWIĄ jego..."
Dusza to Krew. Jezus mówi, na ostatniej wieczerzy o ciele i krwi. Dlaczego oddziela te dwie rzeczy od siebie? Przecież ktoś może powiedzieć, krew jest w ciele więc są jedno. A jednak nie, Jezus oddziela te dwie rzeczy od siebie.
Następny wers o nie spożywaniu krwi,Wystrzegaj się tylko, aby nie spożywać krwi,GDYŻ KREW TO DUSZA, a nie bedziesz spożywał duszy wraz z mięsem..."PiątaMojże:12-23.
Ludzie mieli, wystrzegać się krwi zwierząt, aby nie kalać się życiem ich,i nie przejmować nawyków zwierząt wraz z ich życiem czyli z krwią. Jest czymś złym dla Boga żeby spożywać cudzą krew, to jest jakby przejmowanie tożsamości każdego z osobna, a przecież nie jesteśmy bezrozumni jak dzikie zwierzęta, że pożerają innych wraz z jego krwią.
Co innego Nowe Przymierze Jezusa, który mówi o spożywaniu jego krwi i ciała, więc o przyjmowaniu Jego tożsamości i jego całego postępowania gdy przebywał w ciele na ziemi.
Kto tego nie rozumie, niech zrozumie to teraz, spożywanie ciała Jezusa i picie jego krwi, to nic innego, jak tylko naśladownictwo życia Jezusa przez wszystkich ludzi na ziemi.
Jest to trudne i Bóg o tym wie, dlatego ofiara złożona na krzyżu, przez pana naszego Jezusa Chrystusa ma odkupić nasze niedoskonałe życie od śmierci. Bo któż się może równać z JEZUSEM? Nikt.
W liście Jana czytamy:

"...Albowiem trzech jest świadków:Duch i woda, i krew, a ci trzej są zgodni.
Jeżeli świadectwo ludzkie przyjmujemy, to tym bardziej świadectwo Boże, które jest wiarogodniejsze; a to jest świadectwem Boga,że złożył świadectwo o swoim Synu..."

Dlatego woda i krew, wypłynęły z boku Jezusa gdy przebiła go włócznia.
Kim są trzej świadkowie, którzy świadczą o nas przed Bogiem?
Duch, woda czyli ciało,i krew, którą jest dusza.
Dusza i Ciało JEZUSA zostało złożone tu na ziemi w idealnej ofierze za nas, a ducha oddał Bogu.
Jezus był bez grzechu i całe życie poświęcił, by złożyć swoje doskonałe ciało w ofierze, gdyż dusza jego świadczyła o jego doskonałości.
A oto synowie Izraela: Ruben, Symeon, Lewi, Juda, Issachar, Zebulon, Dan, Józef, Beniamin, Naftali, Gad i Aser. pierwsz. księ. kronik.2-1.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Krew to życie, czyli duszą jest życie żyje człowiek, żyje zwierzę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”