Czyściec

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Ale czy mógłbyś mi odpowiedzieć na pytanie ??? TAK lub NIE ??? Ja się tylko pytam nie chce dyskusji na ten temat w temacie "czyściec".
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Anna01 pisze:Ale czy mógłbyś mi odpowiedzieć na pytanie ???
Nie mógłbym. Nie ten temat, Anno.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Yarpen Zirgin pisze:
Anna01 pisze:Ale czy mógłbyś mi odpowiedzieć na pytanie ???
Nie mógłbym. Nie ten temat, Anno.
To założe nowy temat: "limbus puerorum".
Nie orientujesz się przypadkiem czy tu na forum jest jeszcze jakiś inny katolik? Bo z Tobą nie można już normalnie dyskutować.
Nie mógłbym. Nie ten temat, Anno.
NIE NA TEMAT, Anno.
Potencjan, czy ty przeczytałeś Biblię? Bo jakoś tego nie widać...
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie orientujesz się przypadkiem czy tu na forum jest jeszcze jakiś inny katolik? Bo z Tobą nie można już normalnie dyskutować.
Ależ można, tylko znudziło mi się ciągłe zmienianie tematów, a potem żale coniektórych moderatorów, że odchodzi się od tematu.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Yarpen Zirgin pisze:
Hardi pisze:po co dyskutować o czymś o czego nie ma i o czym nie mówi biblia
Hardi, to, że protestanci odrzucili czyściec i wbrew faktom twierdzą, że to nauczanie nie ma podstaw w Biblii, jeszcze nie oznacza, że czyściec nie istnieje.
Zwłaszcza, że najczęściej macie błędne przekonanie na temat tego co się dokonuje w tym miejscu.
Nie drogi YZ, w biblii nie ma wzmianki o jakims czyscu itd. Biblia mowi tylko o 2 drogach, o drodze do zycia wiecznego i o drodze na zatracenie, nie mowi o drodze do czysca. Jak juz pisalem wczesniej czysciej powstal dla $
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Hardi pisze:Nie drogi YZ, w biblii nie ma wzmianki o jakims czyscu itd. Biblia mowi tylko o 2 drogach, o drodze do zycia wiecznego i o drodze na zatracenie, nie mowi o drodze do czysca.
Hardi, ktoś cię mocno okłamał, że "czyściec to trzecia droga", a ty temu komuś uwierzyłeś. :-(

Czyściec nie jest żadną trzecią drogą.
Hardi pisze:ak juz pisalem wczesniej czysciej powstal dla $
A to jest drugie kłamstwo, w które uwierzyłeś. :(
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Yarpen Zirgin pisze:
Nie orientujesz się przypadkiem czy tu na forum jest jeszcze jakiś inny katolik? Bo z Tobą nie można już normalnie dyskutować.
Ależ można, tylko znudziło mi się ciągłe zmienianie tematów, a potem żale coniektórych moderatorów, że odchodzi się od tematu.
To odpowiedz tutaj http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 554#110554
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:Anno, a co to ma do kwestii czyśćca, skoro limbus nie było dogmatem, natomiast nauczanie o czyśćcu jest?
Właśnie tu jest pies pogrzebany. Z limbusa łatwo się wykręcić, a z czyśćca już nie, gdyż ktoś nierozważnie uznał kiedyś czyściec za dogmat, a jak wiemy KRK boi się uznać za nieważne coś, co jest nazwane dogmatem.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Kościół nie uzna za nieważne nauczania, które pochodzi od Boga, Ariusie. To chyba dość jasna sprawa...
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:Kościół nie uzna za nieważne nauczania, które pochodzi od Boga, Ariusie. To chyba dość jasna sprawa...
BÓG Biblii nic o czyśćcu nie mówił, więc może powiesz jakiego BOGA masz na myśli i gdzie spisał swoje nauki o czyśćcu?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Arius pisze:BÓG Biblii nic o czyśćcu nie mówił,
Biblia jest podstawą dla tego nauczania. Niestety, choćbym Ci zacytował fragmenty, które są jego kanwą, to i tak je odrzucisz.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:
Arius pisze:BÓG Biblii nic o czyśćcu nie mówił,
Biblia jest podstawą dla tego nauczania. Niestety, choćbym Ci zacytował fragmenty, które są jego kanwą, to i tak je odrzucisz.
Problem w tym, że bez podpierania się tradycją niczego nie udowodnisz, tak jest z większością nauk KRK.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ziew.
Do pokazania, że nauczanie o czyśćcu jest prawidłowe wystarczy ten wers:

2Kor 5:10 BT "Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre."

Jak widać każdy musi otrzymać zapłatę za dobre i złe czyny. Czyściec zaś jest zapłatą za złe czyny popełnione przez zbawionego.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

Yarpen Zirgin pisze:Do pokazania, że nauczanie o czyśćcu jest prawidłowe wystarczy ten wers:

2Kor 5:10 BT "Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre."

Jak widać każdy musi otrzymać zapłatę za dobre i złe czyny. Czyściec zaś jest zapłatą za złe czyny popełnione przez zbawionego.
a czy tego werdetu nie mozna zrozumieć w ten sposób ze na Sądzie Chrystus oceni czy danemu człowiekowi, mieniącemu się być Jego uczniem, można odpuscić grzechy, lub tez nie?
Temu komu grzechy Chrystus odpuści, ten człowiek w nagrodę otrzyma życie wieczne.
Komu zaś nie odpuści, wieczne zatracenie.
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

jaros71 pisze:a czy tego werdetu nie mozna zrozumieć w ten sposób ze na Sądzie Chrystus oceni czy danemu człowiekowi, mieniącemu się być Jego uczniem, można odpuscić grzechy, lub tez nie?
Nie. Wers jasno i wyraźnie naucza o zapłacie dla każdego człowieka za złe lub dobre czyny, a nie o odpuszczeniu grzechów. O odpuszczaniu grzechów Chrystus powiedział w J 20,22-23, ale mimo to Paweł pouczył nas, że każdego człowieka (czyli także tych, którzy mają odpuszczone grzechy) czeka zapłata także za złe czyny.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”