Dzień Przebaczenia

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Dzień Przebaczenia

Post autor: Listek »

Wieczorem 11 października 2016 r zaczyna się Dzień Przebaczenia - święto wyznaczone przez Boga.

Iz 44,22 (BT)
Powróć do Mnie, bom cię odkupił

[video]https://www.youtube.com/watch?v=oiVldGBsu6E[/video]
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Micheasz 7, (18)
Któryż Bóg podobny Tobie, co oddalasz nieprawość, odpuszczasz występek Reszcie dziedzictwa Twego? Nie żywi On gniewu na zawsze, bo upodobał sobie miłosierdzie. (19) Ulituje się znowu nad nami, zetrze nasze nieprawości i wrzuci w głębokości morskie wszystkie nasze grzechy.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Mam nadzieję, ze podając dokładne źródło nie złamę żadnych praw autorskich, post Davida Wildstaina o Jom Kippur z wczoraj:

Trwa Jom Kippur.

Za jakiś czas, w tysiącach synagog, tysiące członków Narodu Wybranego chrapliwym zawodzeniem rozpocznie pertraktacje z Najwyższym, żeby na nowo ustanowił On ład i zapewnił Stworzeniu dalsze istnienie. Mimo iż ono na trwanie nie zasługuje. Błagać o miłosierdzie wobec tych, co na miłosierdzie nie zasługują.

Przypominam sobie, jak kiedyś wyszedłem z malutkiej synagogi w Paryżu. Patrzyłem na przechodzące Panie z pieskami, na roześmianych nastolatków, na biegnących gdzie typów w garniakach, którzy zupełnie nie mieli świadomości o jak wysoką stawkę toczy się ta dziwna gra w tym dziwnym, małym budynku w centrum stolicy Francji.

Przypominam sobie, jak kiedyś, już późnym wieczorem, wszedłem do, wydawało mi się, pustego kościoła w Zakopanem. Jednak ktoś był. Trzy starowinki, prawie jak moherowe mojry, szepczące coś w jednej z ław. Szeptały o miłosierdziu. Prosiły Boga, by wybaczył- wszystkim. I tak sobie siedziały. A na zewnątrz? Impreza, tłumy zadowolonym balowiczów, szczęśliwych, że z rana, bo górskie powietrze, kac mniejszy.

Wiecie co? Serio myślę, że bez tego chrapliwego zawodzenia, czy bez moherowych mojr, to wszystko by się już dawno skończyło.

Miłego czekania na odwleczenie apokalipsy.

https://www.facebook.com/david.wildstei ... 9007571267
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

W Społeczności Chrześcijańskiej.
Kazimierz Barczuk:

http://poslijmnie.pl/media/2016_video_s ... azanie.mp3
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET:
Oto, co czytamy w pewnym opracowaniu –
„JOM KIPPUR – Dzień Pojednania, dzień pokuty i postu, obchodzony 10. dnia miesiąca tiszri. W Polsce znany jest także pod nazwą Sądny Dzień. Jedyne święto, do którego nie dodaje się drugiego dnia w DIASPORZE, co jest związane z trudnością zachowania całkowitego postu przez dwa kolejne dni. Wszystkie rodzaje pracy są zakazane, podobnie jak w SZABAT. Według tradycji, los każdego człowieka, który nie został jednoznacznie określony w ROSZ HA-SZANA, rozstrzyga się właśnie w Jom Kippur.” – strona 228; opracowanie pt. „JUDAIZM”, BIBLIOTEKA PISMA LITERACKO-ARTYSTYCZNEGO, Kraków, 1989/1990r.

W&#8217;BH&#8217; mamy frazę: < jom kippurim > [trans. uproszczona] w: Kapł 23:28; tłumaczoną jako: &#8222;Dzień Przebłagania&#8221;; &#8222;dzień oczyszczania&#8221;; &#8222;dzień pojednania&#8221;&#8230;

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dlaczego Jezus Chrystus otrzymał urząd Arcykapłana ?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Przebaczenie można uzyskać jeśli jest choć jeden usprawiedliwiający.

J 12:35 pau "Jezus odparł im: &#8222;Jeszcze krótki czas światłość będzie wśród was. Chodźcie więc, dopóki macie światłość, aby nie ogarnęła was ciemność. Ten bowiem, kto porusza się w ciemności, nie wie, dokąd zmierza."

Dopóki dusza pobudza rozwój ciała wszystko jest możliwe, lecz gdy ciało zakończy rozwój nie będąc w harmonii ze Światem, jest zależne od innej duszy

Koran Sura 2:123 (Bielawski)
I bójcie się Dnia, kiedy żadna dusza nie będzie mogła niczym zapłacić za inną duszę; i nie będzie od niej przyjęta żadna równowartość; i nie pomoże jej żadne wstawiennictwo; nikt z nich nie otrzyma żadnej pomocy!

Gdyby nie było żadnego usprawiedliwiającego

1Kor 15:32 pau "Gdybym tylko z ludzkich względów walczył w Efezie z dzikimi zwierzętami, jaką miałbym z tego korzyść? Jeśli umarli nie zmartwychwstają, jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”