Łotr nie jest w Raju

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eksplorator

Post autor: eksplorator »

wybrana pisze: Ja wierzę w prawdę objawioną, którą dał nam Syn Boży - Jezus Chrystus.
I bardzo dobrze czynisz. Tyle, że prawdy objawione przez Jezusa nie są Jego autorstwa! Absolutnie! Jezus powtarzał wiele razy, że przyszedł w imieniu Boga, swojego Ojca;
Jan 5:43 BW "Ja przyszedłem w imieniu Ojca mego, a wy mnie nie przyjmujecie; jeśli kto inny przyjdzie we własnym imieniu, tego przyjmiecie"
Jezus nie mógł niczego czynić sam od siebie. Byłoby to sprzeniewierzeniem się Bogu Wszechmocnemu;
Jan 5:19 BT „W odpowiedzi na to Jezus im mówił: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni”
Jezus był posłańcem Boga, który skrupulatnie obwieszczał ludziom zamierzenie Stwórcy. Spełniał Jego wolę ... nie swoją!
Jan 6:38 BT „ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał.

Jan 4:34 BT „Powiedział im Jezus: Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło”
Swoim uczniom dobitnie wykazał, czyja wola ma się dziać – Jego, czy Ojca. Wykazał im to w modlitwie; „Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi”, co zresztą kilkukrotnie powtórzył przy innych okazjach, czyją wolę czyni;
Jan 5:30 BT "Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał.
Wszystko co czynił po otrzymaniu ducha Bożego, zaraz po chrzcie, oraz wymowne słowa Boga „To jest mój ukochany Syn, którego darzę uznaniem” (Mat 3:17), świadczą, czyją mocą Jezus to czynił – swoją, czy Boga!
Jan 5:36 BT „Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wykonania; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał”
Tak więc dobrze czynisz że słuchasz słów Jezusa, tylko pamiętaj, że to nie jest Jego przesłanie, nie Jego orędzie, a samego Boga ... chyba że nie wierzysz temu co w powyższych słowach mówił sam Jezus!?
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2019, 13:23 przez eksplorator, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Quinque:" Generalnie protestanci nie wierzą w wszechmocnego Boga jak np. Katolicy albo prawosławni. Bo protestanci wierzą w bożka, takiego potężnego kosmitę którego można zamknąć w księdze i który nie wcielił się w człowieka. Dlatego też ujadają na Maryję, bo nie wierzą jakoby Jezus był wszechmocnym Bogiem w Trójcy Jedynej :(. Tylko był takim potężnym kosmitą właśnie, jak nauczali gnostycy :(
_________________[/quote]
Chciałam już nie zabierać głosu, ale tego płazem nie można puścić. Zgłosiłam post do moderacji.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2019, 13:52 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

wuka pisze:Chciałam już nie zabierać głosu, ale tego płazem nie można puścić. Zgłosiłam post do moderacji.
Powodzenia życzę,no chyba że "na Berdyczów" zaadresowałaś. :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Tyle, że to nie Henryk napisał, a Quinque

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

eksplorator pisze:Tyle, że to nie Henryk napisał, a Quinque
Oczywiście, że Quinque!. Przepraszam za niefortunne (nie zauważyłam!) cytowanie. Spróbuję poprawić.
Udało się edytować, acz głupio wyszło. Zgłoszenie poszło dobrze, tzn. właściwą osobę zgłosiłam, a nie Henryka.
Jachu: chyba jednak jest jakaś moderacja skoro wywalili Boa :aaa:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

wuka pisze:Jachu: chyba jednak jest jakaś moderacja skoro wywalili Boa
Wyższa Moderacja zawsze jest,ale niekoniecznie musi natychmiast interweniować.

Mat. 12:36
36. A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jachu pisze:
wuka pisze:Jachu: chyba jednak jest jakaś moderacja skoro wywalili Boa
Wyższa Moderacja zawsze jest,ale niekoniecznie musi natychmiast interweniować.

Mat. 12:36
36. A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.
(BW)
Co chcesz mi powiedzieć? Że "wyższa"-boska moderacja wywaliła Boa? A z banem dla "Piątki" mamy czekać do sądu ost.? :mrgreen:

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wuka pisze: Jachu: chyba jednak jest jakaś moderacja skoro wywalili Boa :aaa:

Boa dusiciela usunął moderator, a Ten nie ma uprawnień do całkowitego banowania.
Oznacza to, że Boa dusiciel po wygaśnięciu kary wróci. :-)
Moderator nie ma uprawnień do likwidowania konta.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

RN pisze:
wuka pisze: Jachu: chyba jednak jest jakaś moderacja skoro wywalili Boa :aaa:

Boa dusiciela usunął moderator, a Ten nie ma uprawnień do całkowitego banowania.
Oznacza to, że Boa dusiciel po wygaśnięciu kary wróci. :-)
Moderator nie ma uprawnień do likwidowania konta.
Ja nie domagam się usuwania kogokolwiek, niech ręka Najwyższego broni.
Wnerwił mnie strasznie post Piąteczki, bardzo krzywdzący i obraxliwy zarówno dla protestantów jak i dla Boga. Zgłosiłam, bo uważam iż Piżteczka/Piąteczek zasłużył na jakiś punkcik i może czasowe ochłonięcie. Wskazane jest, aby ta osoba nie wypowiadała się w imieniu protestantów, a katolików też obraża, bo wydaje świadectwo o ich kompletnej ignorancji i zamotaniu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Śmierć swą moc wzięła z Edenu i w Edenie Bóg zapowiedział nastanie wyższej świadomości

Rdz 3:15 eib "Wzbudzę też nieprzyjaźń między tobą i między kobietą, między twoim potomstwem i między jej potomstwem — ono zrani ci głowę, a ty zranisz mu piętę."

Quran 2:36-38
Wtedy szatan spowodował, że potknęli się o nie, i wyprowadził ich z tego stanu, w którym się znajdowali. I powiedzieliśmy im: "Idźcie precz! Wy będziecie wrogami jedni dla drugich! Będziecie mieli stałe miejsce pobytu na ziemi i używanie do pewnego czasu." Wtedy otrzymał Adam od swojego Pana pewne słowa i On zwrócił się ku niemu. Albowiem On jest Przebaczający, Litościwy! Powiedzieliśmy: "Idźcie precz stąd wszyscy! Lecz przyjdzie do was ode Mnie droga prosta. A ci, którzy pójdą po Mojej drodze prostej, nie będą się lękać i nie będą się smucić."

Jezus mówiąc do Łotra: "Dziś będziesz ze mną w Raju" zasugerował, że będą w Duchu niwelującym władzę śmierci

1Kor 15:26 eib "A jako ostatni wróg usunięta zostanie śmierć."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”