Łotr nie jest w Raju

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Henryk pisze:Łk 23:43 ubg "A Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę powiadam ci: Dziś będziesz ze mną w raju."
Chyba się machnąłeś Henryku? :roll:

"A Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę powiadam ci dziś: będziesz ze mną w raju."
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Henryk pisze:
Pietnas pisze:Wal Henryku, jakie? Bo coś mi tu śmierdzi znawstwem litery Biblii Świętej a nie poznaniem Jezusa Zbawcy przez Ducha Świętego.
Przede wszystkim pokuta i przemiana serca.

Bóg posiada różne przymioty, które nie mogą stać w stosunku do siebie w konflikcie.
Miłość nie może zaprzeczać Sprawiedliwości. Sprawiedliwość- Mądrości.
Do tego nawet stopnia, że "On przecież nie oszczędził własnego Syna, ale poświęcił go za nas wszystkich […]" Rz 8:32 wsp
Fakt, że jeden z przestępców miał świadomość, że postępował źle aż do momentu uwięzienia, nie świadczy o przemianie jego serca.
W innym przypadku piekło byłoby przepełnione pechowcami, którzy umarłszy nagle i niespodziewanie nie mieli czasu i sposobności na chwilową pokutę, a niebo byłoby pełne farciarzy, którzy zostali przeniesieni do Chwały, bez przemiany charakteru, lecz zostali nagrodzeni za chwilową modlitwę pod wpływem emocji, czy wręcz strachu.
Kilka miłych słów współczucia, na krzyżu o niczym jeszcze nie świadczą.

Poniżej posłużę się się cytatem:
„Następnie, zwracając się do Jezusa, rzekł: (Powtarzam jego słowa w parafrazie): "Słyszałem o Tobie; Ty jesteś wielką osobistością. Znałem Cię nieco w przeszłości, a tym więcej poznałem Cię minionej nocy i dziś rano, będąc świadkiem Twojego sądu. Słyszałem te fałszywe świadectwa przeciwko Tobie i sympatyzowałem z Tobą przez cały ten czas. Ja wiem, że Ty nie jesteś złym w charakterze, zgromiłem co dopiero mego współtowarzysza i Ty słyszałeś moje słowa. Nie wiem na pewno czym jest Twoje twierdzenie że jesteś Królem, lecz jesteś człowiekiem dość wielkim, aby być Królem. Jeżeli tedy faktycznie jesteś Królem' i kiedykolwiek zajmiesz Swój urząd królewski i mieć będziesz królestwo, wspomnij na mnie biednego łotra i uczyń coś dla mnie. Jezus odrzekł: "Tak, Ja uczynię coś dla ciebie, gdy przyjdę do Swojego królestwa" ty dostąpisz tam wielkiego błogosławieństwa.”
Jeden z przestępców współczujący Zbawcy, mający poczucie słusznej kary za swe przestępstwa dowiódł, że charakter jego jest jednak zdolny do przemiany i naprawy. Pan wtedy już potrafił to ocenić i przewidział udział łotra w przyszłym życiu.

Jeśli jednak słyszałeś słowa od osoby( :aaa: ) Ducha Świętego, mówiące coś innego, to mnie tu śmierdzi czymś zgoła innym.
Tak, jak już Tobie pisano, ale zupełnie zignorowałeś logikę:
Jezus nie poszedł „dziś” do raju, lecz do piekła – do hadesu, do sheolu, do grobu.
Był tam jeszcze trzy dni! Dociera? :?:

Zmartwychwstawszy duchem po tym czasie, nadal nie wstąpił jeszcze do swego Królestwa.
J 20:17 kow "Jezus rzekł do niej: Nie powstrzymuj mnie, bo nie wstąpiłem jeszcze do Ojca [mego]. Idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego."
Łotr poprosił:
Łk 23:42 ubg " I powiedział do Jezusa: Panie, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa."
Jak więc należy czytać kontrowersyjny werset?
Łk 23:43 ubg "A Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę powiadam ci: Dziś będziesz ze mną w raju."
Greka, w której pisano te słowa, nie znała przecinków, kropek, średników…
Bo coś mi tu śmierdzi […]
Mnie też, ale jedynie brakiem logiki, gdy ktoś "widzi" łotra w raju przed tym, jak sam Jezus tam znalazł się... :-P
Co to za cytat ? Ten pierwszy spirytystycznych kaznodzieji mało?
Niebo zdobywają nawet gwałtem jak łotr inni a Ty przeczysz czy co !? Juz w kaznodziejizm demoniczny sie bawisz zeby swoje poglady podeprzec WSTYD

Ogolnie to wstyd serio ban albo odpocznij od pisania demonizm Ci chyba nie po drodze

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Eutychus pisze:Chyba się machnąłeś Henryku? :roll:

"A Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę powiadam ci dziś: będziesz ze mną w raju."
Było to zmierzone.
W kontraście tylu dowodów z samej Biblii, a także logiki na poziomie dziecka, przecinek postawiony tam, gdzie większość chciała by go widzieć, powinien sam ze wstydu wskoczyć na właściwe miejsce! U Ciebie- Eutychusie- tak zrobił! :-D
Jednak widzimy jakie jest poszanowanie innych dla logiki, oraz samego Słowa Bożego.


Karol- znawca demonów- pisze:
Niebo zdobywają nawet gwałtem jak łotr inni a Ty przeczysz czy co !
No wiesz Karolu…
Piotr stojący z kluczem u bramy Raju, to taki stary, ubrany na biało, niedołężny dziadziuś.
Wystarczy rozepchać się łokciami, przejść poza kolejką, odepchnąć dziadygę, podstawić nogę gdyby gonił, … i już jesteś w raju. :crazy: :xhehe:

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

Niestety Henryku, ostatecznie stwierdzam, że musiałeś tam być, w sercu tego usprawiedliwionego łotra.
Miło było i ciebie poznać.
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Henryk pisze:
Eutychus pisze:Chyba się machnąłeś Henryku? :roll:

"A Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę powiadam ci dziś: będziesz ze mną w raju."
Było to zmierzone.
W kontraście tylu dowodów z samej Biblii, a także logiki na poziomie dziecka, przecinek postawiony tam, gdzie większość chciała by go widzieć, powinien sam ze wstydu wskoczyć na właściwe miejsce! U Ciebie- Eutychusie- tak zrobił! :-D
EMET:
Jak to jest z tym 'przecinkiem' [ew. 'dwukropkiem']: "mówię ci dzisiaj:..." czy "mówię ci: dzisiaj..."???

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jezus jeszcze pprzez 40 dni po swojej śmierci na krzyżu i pochowaniu w grobie Józefa,ukazywał się swoim uczniom,a potem w obecności trzech z nich,wstąpił do Nieba.

Widział ktoś łotrów w tym czasie???

A może ktoś sądzi,że wyprzedzili oni Jezusa w drodze do Nieba ???
:xhehe: :lol:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

EMET pisze:Jak to jest z tym 'przecinkiem' [ew. 'dwukropkiem']: "mówię ci dzisiaj:..." czy "mówię ci: dzisiaj..."???
Wolność wyboru z oryginału: ;-)
I powiedział mu Amen mówię ci dziś będziesz ze Mną w raju.
Jezus do swego Raju wstąpił dopiero 40-go dnia po zmartwychwstaniu, i z całą pewnością bym tam pierwszym!
J 3:13 bt5 "I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego."

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Henryk pisze:
EMET pisze:Jak to jest z tym 'przecinkiem' [ew. 'dwukropkiem']: "mówię ci dzisiaj:..." czy "mówię ci: dzisiaj..."???
Wolność wyboru z oryginału: ;-)
EMET:
Skoro tak, to dlaczego ci, którzy są naukowcami od krytyki tekstu [ludzie typu: Nestle, Aland,...] nie pomieszczają w uwagach marginesowych, iż "przecinek wstawiony [raczej tak jest pomieszczany] po greckim &#955;&#8051;&#947;&#969;, zamiast po &#963;&#8053;&#956;&#949;&#961;&#959;&#957; jest sprawą interpretacyjnego podejścia, nie zaś naukowo dokładnego dowodu, iż tak w istocie ma/miało/ być.".

Okazuje się, iż poza 'PNŚ' [czy w ang. 'NWT'] są i inne Przekłady takie, gdzie umieszczają przecinek [ew. dwukropek] po "dzisiaj", nie zaś po słowie "mówię ci/tobie/".
I faktycznie: skoro Jezus - tego literalnego dnia, gdy wypowiadał słowa do jednego z przytwierdzonych łotrów - w Raju się na pewno nie znalazł, to łotr...
Mamy i łamańce argumentacyjne takie, gdy ktoś twierdzi, iż "Raj jest częścią Hadesu/Szeolu".
Bez komentarza, jak mawiają...

Zarówno ci, którzy umieszczają przecinek/dwukropek po "mówię ci/tobie/", jak i po "dzisiaj" -- powinni - gwoli uczciwości - trzymać się dalej owego podejścia przy objaśnianiu innych zagadnień: to rzecz nad wyraz oczywista!

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

EMET pisze: to dlaczego ci, którzy są naukowcami od krytyki tekstu [ludzie typu: Nestle, Aland,...]
Chyba jedynie dlatego, iż kłamstwo i błąd zawsze jest atrakcyjniejsze od prawdy&#8230;

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Albertus pisze: Czy ADS wierzą że Jezus Chrystus jest Bogiem?
Nie wierzą. Generalnie protestanci nie wierzą w wszechmocnego Boga jak np. Katolicy albo prawosławni. Bo protestanci wierzą w bożka, takiego potężnego kosmitę którego można zamknąć w księdze i który nie wcielił się w człowieka. Dlatego też ujadają na Maryję, bo nie wierzą jakoby Jezus był wszechmocnym Bogiem w Trójcy Jedynej :(. Tylko był takim potężnym kosmitą właśnie, jak nauczali gnostycy :(
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Quinque pisze: Bo protestanci wierzą w bożka, takiego potężnego kosmitę którego można zamknąć w księdze i który nie wcielił się w człowieka.
:xhehe: :xhehe: :xhehe:
Dzięki za porcję wybornego humoru!

Katolicy dopiero potrafią Go schować w krążku z mąki, i zamknąć na klucz w tabernakulum... :aaa:

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Katolicy wierzą w wszechmocnego Boga, w samoofiarującą się miłość. W Boga w który wcielił się w człowieka i dał swojemu Kościołowi nieomylność w sprawach wiary. A nie tak jak protestanci bożka ktoryego mozna zamknąc w Książce i który nie może się dzielić łaską
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Wiele jest religii,które podobnie głoszą/wierzą,ale czy to ma być dowodem poważnym ???

Znane jest powiedzenie/określenie "diabeł wcielony",a widział go ktoś pod tą postacią ?
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Quinque pisze:&#8222;Katolicy wierzą w wszechmocnego Boga ... który wcielił się w człowieka&#8221;
"Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział" Jan 1:18 BG


... ciekawe?! Skoro Boga nikt, nigdy nie widział, to kto kłamie &#8211; Quinque czy Słowo Boże? Czy człowiek może być Bogiem Wszechmocnym? ... Nonsens!

O Twoim bogu mówi mój Bóg, Jahwe ... poczytaj sobie!
"Z kim mnie porównacie i z kim zestawicie albo do kogo upodobnicie, abyśmy byli sobie równi. Wysypują złoto z worka, a srebro ważą na szalach, wynajmują złotnika, aby z tego zrobił bożka, przed którym się pochylają i któremu pokłon oddają.

Biorą go na ramiona, noszą go i stawiają na swoim miejscu, gdzie stoi i skąd się nie rusza, a gdy się woła do niego, nie odpowiada, nikogo nie może wyrwać z jego niedoli. Pamiętajcie o tym i przyznajcie się do winy, weźcie to do serca, wy odstępcy!

Wspomnijcie na sprawy dawne, odwieczne, że Ja jestem Bogiem i nie ma innego, jestem Bogiem i nie ma takiego jak Ja&#8221; Iz 46:5-9 BW
[center]

Obrazek [/center]
[center]"Ludwisarz zachęca złotnika, a wygładzający młotem - tego, co kuje na kowadle; ocenia sprawnie: W porządku; i umacnia gwoźdźmi [posąg], żeby się nie zachwiał" Iz 41:7 BT[/center]

Psalmista tak napisał o prawdziwym Bogu;
Ps 83:19 BT &#8222;Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią&#8221;
Czyżby Twój przekład mówił nieprawdę?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

eksplorator pisze:
Psalmista tak napisał o prawdziwym Bogu;
Ps 83:19 BT &#8222;Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią&#8221;
Czyżby Twój przekład mówił nieprawdę?
A Jezus takiego imienia nie potwierdził.
Złoty płomień, pisze i głosi swoje orędzia - a czy ty mu wierzysz?, czy wierzysz, że to Bóg do niego mówi?
On twierdzi, że to Bóg, a ty mu wierzysz?
A we wszystkie objawienia Maryjne - też wierzysz?
A we wszystkie uzdrowienia tzw. uzdrowicieli - też wierzysz, że są od Boga?
A może wierzysz, że smród z palonych ciał ze zwierząt - oczyszczał ludzkie grzechy?
Oj, jesteś łatwo wierny!

Ja wierzę w prawdę objawioną, którą dał nam Syn Boży - Jezus Chrystus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”