Wiara w nieśmiertelność duszy w 4. Księdze Machabejskiej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

RN pisze:Na podstawie powyższego wersetu, Krystian jako człowiek wierzący w jedynego Boga prawdziwego zalicza się do świętych i tym bardziej już teraz może osądzać sprawy pomniejsze.
Nie sądzę,bo chyba zna:

1 Kor. 4:6
6. A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano, żeby nikt z was nie wynosił się nad drugiego, stając po stronie jednego nauczyciela przeciwko drugiemu.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET:
Ty sam, Userze ‘Jachu’, wprowadzasz - nie pierwszy już raz – podejście takie, że…
Wystarczy, że pan/User o nicku ‘Lukian’ niby to [?] ot tak sobie [?] wymienił ‘Strażnicę’, potem mamy re:post ‘Bobo’ i… oto Ty, Userze ‘Jachu’, metodą niemal „tyrady” zapodałeś wersety R. 32 Ks. Izajasza: nie przypadkiem, jak uważam, dając powiększona czcionką w. 14.

Lubował się w zapodawaniu ‘owego wersetu’ nieżyjący już, pisujący kiedyś na Forum, User o nicku ‘Lucyfer’. Jakże rubasznie cieszyły Go owe ‘jaskinie’, a zwłaszcza ‘dzikie osły’… No, ale to była ekspresja słowna ‘Lucyfera’...
Czyżbyś i Ty, Userze ‘Jachu’, ochoczo podchwycił owe kojarzące się [jak, jak?] wyrażenie „strażnica”? Gdybyś to i jeszcze w jakimś odpowiednim wątku, który w sensie nawiązuje: czy to do ‘strażnicy’, czy to do… /?/, ale… gdzież tam [patrz wyżej].
Podobnie było, kiedy - ni przypiął nie przyłatał - ‘na arenę wkroczył’ werset z Hioba 11:12.

Jako, że mamy tutaj Forum biblijne, to wolno [ i wskazane jest], rzecz jasna, zapodawać i interpretować teksty z Biblii; byleby w STOSOWNYCH >wątkach/tematach<, jak to i mamy wyłuszczone w pkt. 11. &#8216;Regulaminu Forum&#8217; &#8211;
11. W danym temacie staramy się rozmawiać wyłącznie na dany temat i uzasadniamy, w miarę możliwości swoje stanowisko. Nie poruszamy diametralnie rożnych wątków, jeżeli nie wynikają one z rozwijania się dyskusji na dany temat.

Jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu takiemu, iż &#8216;Jachu&#8217; -- zapodając tekst Izajasza R. 32, świadomie akcentując /przy tym/ w. 14 [gdzie wymieniono m.in. &#8216;strażnicę&#8217;] -- &#8216;idzie w ślady&#8217; nieżyjącego już, pisującego na tym Forum, Usera o nicku &#8216;Lucyfer&#8217;... Ów User tzw. &#8216;metodą skojarzeniową&#8217; nie tyle niedwuznacznie, co wręcz jednoznacznie, jako żywo odnosił do&#8230; &#8216;Towarzystwa Strażnica&#8217;; dworując sobie pogwarką z udziałem &#8216;jaskiń&#8217; oraz &#8216;dzikich osłów&#8217;. :aaa:

No, ale to jeno moja [być może: tylko i wyłącznie] refleksja. :->

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Jachu pisze:A to jest poza kanonem Biblii.
Kto wybieral kanon Biblii?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”