Zwierzęca dusza

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

wuka pisze:
01 lis 2020, 11:49
wybrana pisze:
01 lis 2020, 11:37
Efroni, wykluczasz istnienie diabła, ale on jest rzeczywistym bytem duchowym. Tak jak dobre anioły są nam pomocne, tak złe na szkodzą. Świat duchowy steruje światem materialnym. Te dwa światy się ścierają.
Ależ efroni nie wyklucza istnienia diabła.
Różnica polega na tym, że ty nadajesz diabłu jakieś nadzwyczajne prawa do człowieka. Mam wrażenie, że diabeł w twoim wydaniu to kumpel boga i ma więcej do gadania niż On. Tak nie jest. Diabeł ani nie brał udziału w stwarzaniu nas, ani nie rządzi naszym losem.
Chyba że z całą świadomością i swoją wolą zapraszamy go do swego życia.
Tymczasem nalezy się odciąć od tego, najpierw na poziomie mentalnym, duchowym i nie dac mu dostępu do siebie na żadnym (naszym) poziomie egzystencji. Już samo dyskutowanie o nim daje mu moc, ograbia nas z energii i karmi się nią. A sio :s_oczko: :xoczko:
Nie skończyłam myśli...Wydaje mi się, piszę to na podstawie różnych przemyśleń przeczytanych w kilku książkach i trochę wyłuskałam dla siebie...., że on i jego żywot to całkiem osobna sprawa w dziejach świata. Jest BÓG i ma wszystko w sobie. Bunt diabła, szatana, zła to coś na poziomie energetycznym. I prawdą jest, że ma swoje królestwo, że czyni wiele zła, ale nie jest naszym stwórcą i w żadne jabłka zjedzone niefortunnie i cierpienia całej ludzkości z tego powodu po prostu nie wierzę. To musi mieć inne wytłumaczenie. Na razie nie za bardzo idę w tym kierunku. Jest jak jest.
Bardziej interesuje mnie Chrystus w tym całym planie, na poziomie kosmicznym, na poziomie losu ludzi, duszy itd.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: efroni »

wuka pisze:
01 lis 2020, 11:33
efroni
To Jezus, jako Korona na Drzewie Życia posyła do naszych ciał Ducha Bożego ["Pocieszyciela" - z mojego weźmie i wam objawi]
Bardzo chciałabym abyś poszerzył ten temat. Powiem szczerze, że ja mam ogromną trudność z połączeniem tego wszystkiego z Osobą Jezusa jako Chrystusa.
Wyrażenie "Korona na Drzewie Życia" wziąłem z kabalistycznego Drzewa Życia a konkretnie z tych lekcji https://www.youtube.com/watch?v=CZIgo0Ec2zI
Kabalistyczne Drzewo Życia graficznie wygląda jak prostokąt zakończony z góry i z dołu trójkątem . Górny wierzchołek to Keter [Korona ] i jest to Jeszua a dolny wierzchołek to Malchut [ Królestwo]
Górny wierzchołek [Korona] jest bezpośrednio połączony z dolnym wierzchołkiem [Królestwo] a to znaczy że Jeszua jest Królem Królestwa Niebieskiego.
Ale tu nie trzeba wcale odwoływać się do kabalistycznego Drzewa Życia , jest to opisane w pismach i NT i ST a kabała tylko to potwierdza .
Jezus jest teraz tym czym był Józef w królestwie faraona ; wszystko mu podlegało , nad wszystkim miał władzę z wyjątkiem faraona .
Z Jezusem jest teraz tak samo ; nad wszystkim ma władzę , wszystko mu podlega z wyjątkiem Boga i jest dla nas, stworzonych stworzeń (i tych duchowych i tych materialnych) i PANEM i BOGIEM i na dźwięk Jego Imienia zgina się/zegnie się każde kolano .
A mając taka władzę i moc, ma moc i władzę posłać do naszych ciał Ducha Bożego .
,,,,,,,,,,,,,
wybrana
wuka ma rację , nigdy nie negowałem i nie neguje istnienia mocy , sił czystych i nieczystych [aniołów światłości i ciemności] ale to nie one są odpowiedzialne za istnienie zła w tym [materialnym] świecie .
Całą winę za istnienie zła w tym świecie ponosi człowiek [którego Biblia nazywa grzesznikiem] . Siły nieczyste odpowiedzą za swoje zło a człowiek za swoje .
Chrystus przychodzi do tego świata ze względu na grzechy grzeszników . Jeżeli wina za całe zło tego świata pochodzi od diabła, to człowiek jest usprawiedliwiony a misja Chrystusa jest zbędna .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wybrana »

Efroni, ja nie napisałam, że tylko diabeł odpowiada za zło które czynią ludzie. Nawet w jednym z wpisów w tym temacie zaznaczyłam, że diabeł nie zabiera woli człowiekowi. Jednak jego działanie zwodnicze jest ewidentne.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

efroni » dzisiaj, o 15:46

wuka pisze: ↑dzisiaj, o 12:33
efroni
To Jezus, jako Korona na Drzewie Życia posyła do naszych ciał Ducha Bożego ["Pocieszyciela" - z mojego weźmie i wam objawi]
Bardzo chciałabym abyś poszerzył ten temat. Powiem szczerze, że ja mam ogromną trudność z połączeniem tego wszystkiego z Osobą Jezusa jako Chrystusa.
Wyrażenie "Korona na Drzewie Życia" wziąłem z kabalistycznego Drzewa Życia a konkretnie z tych lekcji https://www.youtube.com/watch?v=CZIgo0Ec2zI
Kabalistyczne Drzewo Życia graficznie wygląda jak prostokąt zakończony z góry i z dołu trójkątem . Górny wierzchołek to Keter [Korona ] i jest to Jeszua a dolny wierzchołek to Malchut [ Królestwo]
Górny wierzchołek [Korona] jest bezpośrednio połączony z dolnym wierzchołkiem [Królestwo] a to znaczy że Jeszua jest Królem Królestwa Niebieskiego.
Ale tu nie trzeba wcale odwoływać się do kabalistycznego Drzewa Życia , jest to opisane w pismach i NT i ST a kabała tylko to potwierdza .
Jezus jest teraz tym czym był Józef w królestwie faraona ; wszystko mu podlegało , nad wszystkim miał władzę z wyjątkiem faraona .
Z Jezusem jest teraz tak samo ; nad wszystkim ma władzę , wszystko mu podlega z wyjątkiem Boga i jest dla nas, stworzonych stworzeń (i tych duchowych i tych materialnych) i PANEM i BOGIEM i na dźwięk Jego Imienia zgina się/zegnie się każde kolano .
A mając taka władzę i moc, ma moc i władzę posłać do naszych ciał Ducha Bożego
Bardzo to intrygujące. Takie drzewo już widziałam gdzieś na ilustracji, ale nie wgłębiałam się. Może czas na to.
Dziękuję za film. Widzę, że na tym kanale, zupełnie mi nieznanym, jest sporo ciekawego materiału. Przynajmniej tak po tytułach można sądzić.

O samej Kabale też mało wiem i raczej z wzmianek z książek o rozwoju religii itp. a także z opinii pastorów. Ci ostatni nie polecają, a wręcz ostrzegają, ale może już zauważyłeś, że pod wielkim znakiem zapytania postawiłam wszelkiej maści pouczaczy religijnych, że tak powiem "zawodowych", bo stracili moje zaufanie.
Zapoznam się z treścią filmu. Dzięki :-)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
31 paź 2020, 20:28
Nauka i doskonalenie się, czyli swojej duszy, botym jesteśmy to cel życia na ziemi.
Wszystko w całym Wszechświecie dzieje się z woli BOGA, który jest Absolutem.
Z całą pewnością nie jest to Jehowa ani żaden inny z nazwanych po imieniu bogiem, których już trochę się przewinęło w dziejach ludzkości.
Prawda zostaje ludziom objawiona na przestrzeni wielu pokoleń, dla każdego pokolenia taka, jak jest w danym momencie potrzebna.
Zgadza się. Życie na ziemi jest formą transformacji życia człowieka na różnych poziomach świadomości. Od początku człowiek zagłębiał się w tą filozoficzną prawdę. Jednak jak powstało życie człowieka na ziemi, możemy gdybać, domyślać się, przypuszczać, ale nie znamy słów które określiły by moc Stwórczą.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

efroni
Wyrażenie "Korona na Drzewie Życia" wziąłem z kabalistycznego Drzewa Życia a konkretnie z tych lekcji https://www.youtube.com/watch?v=CZIgo0Ec2zI
Jeszcze raz wracam do tego, gdyż odsłuchałam odcinek, a właściwie zaczynający się nowy cykl tematyczny.
Zainteresowało mnie bardzo, jednak, jak zapewne się domyślasz, trudnością dla mnie są pojęcia, którymi lektor/nauczyciel się posługuje. Krótko mówiąc brak mi podstaw. I tu prośba do ciebie. Czy możesz polecić materiał jakiś, który dałby mi bazę w tych podstawowych sprawach.
Pod filmem jest jest link do dysku zewnętrznego. Próbowałam to ściągnąć, ale jako całość zaczęło mi się pobierać i to jest ogromny plik. Przerwałam więc i chciałam z folderu tylko grafiki pobrać, te o których mowa jest w treści filmu, ale pojawia mi się info, że folder jest pusty. Yo już całkiem zgłupiałam. Nie mam pojęcia co jest w tych wszystkich folderach. Czy muszę jednak całość pobrac? Jeśli to jest wiedza ogólna to ok. Czy możesz coś podpowiedzieć o tym: https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... 3DFF994D8D
Będę wdzięczna.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wybrana »

No właśnie. Niby mówi po polsku, ale używa takich nazw i określeń, że nie można zrozumieć o czym mówi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
02 lis 2020, 21:07
No właśnie. Niby mówi po polsku, ale używa takich nazw i określeń, że nie można zrozumieć o czym mówi.
Odsłuchałam także odcinek pt przewodni - czym jest Kabała. Bardzo ciekawy.
Myślę, że te nazwy zostaną/zostały wyjaśnione w jakichś początkowych lekcjach, tylko które to są?
Podobało mi się wyjaśnienie o Stwórcy o wszystko, co mówił o Jezusie.
Upewnia mnie to, że idę dobrą drogą, bo bardzo podobne przekazy są w Tao fizyki i innej książce, którą niektórzy, wyrzucający i tępiący prawych ludzi, nazywają s-f i spiskami i pseudonauką.
:-/

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: efroni »

wuka pisze:
02 lis 2020, 21:17
wybrana pisze:
02 lis 2020, 21:07
No właśnie. Niby mówi po polsku, ale używa takich nazw i określeń, że nie można zrozumieć o czym mówi.
Odsłuchałam także odcinek pt przewodni - czym jest Kabała. Bardzo ciekawy.
Myślę, że te nazwy zostaną/zostały wyjaśnione w jakichś początkowych lekcjach, tylko które to są?
Podobało mi się wyjaśnienie o Stwórcy o wszystko, co mówił o Jezusie.
Upewnia mnie to, że idę dobrą drogą, bo bardzo podobne przekazy są w Tao fizyki i innej książce, którą niektórzy, wyrzucający i tępiący prawych ludzi, nazywają s-f i spiskami i pseudonauką.
:-/
Mówi po polsku, ale używa niektórych nazw , określeń , skrótów wziętych z j. hebrajskiego . Dlaczego tak ? Dlatego, że pewnych nazw , określeń , skrótów, nie da się przetłumaczyć na j. polski by zawierały te wszystkie niuanse które są obecne w słowach , określeniach, skrótach hebrajskich

https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... 3DFF994D8D
Tutaj są wszystko lekcje opublikowane w necie przez tą grupę kabalistów . Ta grupa kabalistów różni się oni od innych grup kabalistycznych i podejściem do roli Jezusa w tym świecie i co do sposobu przyjmowania Światła .
Tamci kabaliści uważają że Światło [Prawdy?] do pojedynczego człowieka dociera po przez grupę [ minian (dziesiątkę)] . Ci kabaliści mówią że "nowe serce" i "nowy Duch" to indywidualna sprawa każdego człowieka i dopiero ci co maja "nowe serca" i "nowego Ducha" , w sposób naturalny , łączą się ze sobą [podobieństwa się przyciągają] tworząc "społeczność dzieci bożych" [Pierwsze Przymierze (ST) dotyczy społeczności , Drugie (Nowe) Przymierze (NT) dotyczy indywidualności ] i o tym jest mowa w dalszej części "Nauki o Królestwie Niebieskim "
I to utwierdziło mnie w przekonaniu a o czym pisałem od początku mojego pobytu na tym forum, że zbawienie to indywidualna sprawa każdego człowieka a przynależność do tej czy tamtej organizacji religijno-wyznaniowej nie zapewnia zbawienia .


Jest tam folder " Książki PDF " należy wejść w ten folder zaznaczyć to co chcemy ściągać i ściąga się bez problemu .
W tym folderze jest "Hebrajsko –polski słownik kabalistyczny(skrócony)" i jeżeli kliknie się w ten słownik to można go otworzyć i czytać albo ściągnąć na swój dysk

Gdy klikamy na folder " Nauka o Królestwie Niebieskim" to tam mamy liczne foldery z poszczególnymi lekcjami . Jeżeli chcemy ściągnąć np. pierwszą lekcje to klikamy w ten folder i tam mamy trzy pozycje ; film , tekst słowny [mp3] i grafikę .
Ja ściągam każdą pozycję [ w tym folderze] z osobna , idzie to b. szybko.
Na samym końcu folderu "Nauka o Królestwie Niebieskim" jest tekst lekcji w j. polskim w formacie PDF a tam jest i tekst i grafiki i ten tekst można ściągnąć albo czytać

https://www.google.com/search?sxsrf=ALe ... 00&bih=759
Kabalistyczne Drzewo Życia to uniwersalny schemat który służy do wyjaśniania wielu spraw , zagadnień , światów , sfer, natury duchowej
W przypadku "Nauka o Królestwie Niebieskim" służy do wyjaśnienia roli poszczególnych dusz, jeżeli chodzi o tzw. "kroki Mesjasza", czyli mówiąc inaczej ich roli w objawieniu się Królestwa Niebieskiego w tym świecie a mówiąc jeszcze inaczej, ich roli w nastaniu ery mesjańskiej [ich roli w drugim przyjściu Mesjasza]
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

efroni
Ta grupa kabalistów różni się oni od innych grup kabalistycznych i podejściem do roli Jezusa w tym świecie i co do sposobu przyjmowania Światła .
Tamci kabaliści uważają że Światło [Prawdy?] do pojedynczego człowieka dociera po przez grupę [ minian (dziesiątkę)] . Ci kabaliści mówią że "nowe serce" i "nowy Duch" to indywidualna sprawa każdego człowieka i dopiero ci co maja "nowe serca" i "nowego Ducha" , w sposób naturalny , łączą się ze sobą [podobieństwa się przyciągają] tworząc "społeczność dzieci bożych" [Pierwsze Przymierze (ST) dotyczy społeczności , Drugie (Nowe) Przymierze (NT) dotyczy indywidualności ] i o tym jest mowa w dalszej części "Nauki o Królestwie Niebieskim "
I to utwierdziło mnie w przekonaniu a o czym pisałem od początku mojego pobytu na tym forum, że zbawienie to indywidualna sprawa każdego człowieka a przynależność do tej czy tamtej organizacji religijno-wyznaniowej nie zapewnia zbawienia
Powiem tak. Odsłuchałam dziś to Wprowadzenie w mądrość kabały 1 https://www.youtube.com/watch?v=-jOR9yF ... =1&t=2383s
i mam zamiar posłuchać dalszych odcinków. Równolegle tą serię o Królestwie.
Dzięki twoim podpowiedziom udało mi się ściągnąć folder nr 2.
Myślę, sukcesywnie i osobno pobiorę do każdej lekcji akurat słuchanej.
Link podany w twoim poście powyższym u mnie nie działa, ale ten z poprzedniego wpisu jest OK.
Bardzo podoba mi się i nareszcie jest jakieś "zaczepienie logiczne" wyjaśnienie co/kto to jest IzraEl. Omówienie sprawy w "Wprowadzeniu".
Dzięki, efroni :-)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: efroni »

Link mógł nie działać bo podałem połączenie przez swój login i hasło
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

efroni pisze:
03 lis 2020, 12:04
Link mógł nie działać bo podałem połączenie przez swój login i hasło
ok, możliwe, ale już weszłam z tego pierwszego :-)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: amiko »

Na bardzo interesujący temat prawdziwej kabały, proszę pisać w założonym przez efroni temacie:

Prawdziwa Kabała: viewtopic.php?f=20&t=14093
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”