Zwierzęca dusza

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: Marius Bienius »

wuka pisze:
15 paź 2020, 16:07
To nie jest paranauka.
Czytam prace fizyków i lekarzy, kardiochirurgów, anestezjologów...Cóż.
Ostatnio drPrim van Lommel (kardiolog z Holandii) o tym pisał. A wcześniej, Bohm, Bohr, Einstein,Hawking, Neuman, Newton (u niego to nazwę miało eter),, Planck, Schrodinger, i mogę tak wymieniać...Jeśli takie głowy nauk ścisłych uważasz za paranaukowców, to faktycznie - dziękuję za rozmowe.
Pomijając już zagadnienie, co i czy w ogóle którykolwiek z tych wielkich, mówił na temat samoświadomości istniejącej poza ciałem i mózgiem jako przetwornikiem, to warto zwrócić uwagę na to, że to, iż ktoś jest naukowcem nie świadczy jeszcze o tym, że w danym temacie lekko nie odjechał. Vide Linus Pauling.
Nauka nie polega na tym, że jakiś naukowiec wypowie się na dany temat i już, mamy gotową teorię naukową. To tak nie działa.
Oczywiście można wysnuć hipotezę, że mózg to przetwornik a samoświadomość istnieje poza naszym ciałem.
Póki co najmniejszego weryfikowalnego dowodu na to nie ma.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: Henryk »

Marius Bienius pisze:
15 paź 2020, 20:46
Oczywiście można wysnuć hipotezę, że mózg to przetwornik a samoświadomość istnieje poza naszym ciałem.
Póki co najmniejszego weryfikowalnego dowodu na to nie ma.
No i znalazłeś złoty środek. :xhehe:
Pogodziłeś wodę i ogień.

Uszy stanowią antenę do łączności ze świadomością? :crazy:
Urban musi mieć doskonałą łączność ze swoją świadomością! :hehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

Dla Mariusza
"Postęp nauki jest hamowany przez młodych, zdolnych naukowców o niewłasciwych poglądach ma temat istoty rzeczywistości i przyjmujących nieprawdziwe założenia filozoficzne, mówiące, że człowiek zbudowany jest tylko z materii, jak w fizyce klasycznej, podczas kiedy to całkowicie nie zgadza się z doświadczeniami empirycznymi". Henri Stapp, fizyk kwantowy

I tą wypowiedzią "odjechanego" fizyka kończę dyskusję z Mariuszem. A prawdę mówiąc spodziewałam się rozmowy na nieco wyższym poziomie. :-/

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: Marius Bienius »

wuka pisze:
15 paź 2020, 21:15
Dla Mariusza
"Postęp nauki jest hamowany przez młodych, zdolnych naukowców o niewłasciwych poglądach ma temat istoty rzeczywistości i przyjmujących nieprawdziwe założenia filozoficzne, mówiące, że człowiek zbudowany jest tylko z materii, jak w fizyce klasycznej, podczas kiedy to całkowicie nie zgadza się z doświadczeniami empirycznymi". Henri Stapp, fizyk kwantowy

I tą wypowiedzią "odjechanego" fizyka kończę dyskusję z Mariuszem. A prawdę mówiąc spodziewałam się rozmowy na nieco wyższym poziomie. :-/
Nie zaniżaj zatem poziomu rozmowy. Już Ci tłumaczyłem, że wypowiedź jednego naukowca nic nie znaczy bez weryfikowalnych dowodów.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

Marius Bienius pisze:
15 paź 2020, 22:43
wuka pisze:
15 paź 2020, 21:15
Dla Mariusza
"Postęp nauki jest hamowany przez młodych, zdolnych naukowców o niewłasciwych poglądach ma temat istoty rzeczywistości i przyjmujących nieprawdziwe założenia filozoficzne, mówiące, że człowiek zbudowany jest tylko z materii, jak w fizyce klasycznej, podczas kiedy to całkowicie nie zgadza się z doświadczeniami empirycznymi". Henri Stapp, fizyk kwantowy

I tą wypowiedzią "odjechanego" fizyka kończę dyskusję z Mariuszem. A prawdę mówiąc spodziewałam się rozmowy na nieco wyższym poziomie. :-/
Nie zaniżaj zatem poziomu rozmowy. Już Ci tłumaczyłem, że wypowiedź jednego naukowca nic nie znaczy bez weryfikowalnych dowodów.
Właściwie na "potrzeby" dyskusji, która już upadła, porobiłam kilka zdjęć fragmentów książki i myślałam, że jakoś można będzie pogadać. Chyba mnie zniechęciłeś.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: Marius Bienius »

wuka pisze:
15 paź 2020, 22:50
Właściwie na "potrzeby" dyskusji, która już upadła, porobiłam kilka zdjęć fragmentów książki i myślałam, że jakoś można będzie pogadać. Chyba mnie zniechęciłeś.
Wklejaj… chętnie poczytam :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

Przerzucę z komórki i wkleję. Potem, teraz muszę inne sprawy załatwić.
Jeśli jesteś zainteresowany, ty lub ktoś inni, mam kilka ciekawych książek na czytniku i mogę udostępnić.
Papierowych też sporo, ale temat wrócił do mnie po latach i na razie gromadzę. :lol:

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: Marius Bienius »

wuka pisze:
16 paź 2020, 9:39
Przerzucę z komórki i wkleję. Potem, teraz muszę inne sprawy załatwić.
Jeśli jesteś zainteresowany, ty lub ktoś inni, mam kilka ciekawych książek na czytniku i mogę udostępnić.
Papierowych też sporo, ale temat wrócił do mnie po latach i na razie gromadzę. :lol:
Chętnie bym poczytał całe książki, ale czasu trochę brak.
Nie dość, że mam sporo książek z własnej bańki informacyjnej do czytania ;-) , to jeszcze na co dzień pracuję w ogóle z książkami.
Więc chętnie, ale obawiam się, że braknie mi na to życia :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

Marius Bienius pisze:
16 paź 2020, 9:43
wuka pisze:
16 paź 2020, 9:39
Przerzucę z komórki i wkleję. Potem, teraz muszę inne sprawy załatwić.
Jeśli jesteś zainteresowany, ty lub ktoś inni, mam kilka ciekawych książek na czytniku i mogę udostępnić.
Papierowych też sporo, ale temat wrócił do mnie po latach i na razie gromadzę. :lol:
Chętnie bym poczytał całe książki, ale czasu trochę brak.
Nie dość, że mam sporo książek z własnej bańki informacyjnej do czytania ;-) , to jeszcze na co dzień pracuję w ogóle z książkami.
Więc chętnie, ale obawiam się, że braknie mi na to życia :-)
Pracujesz z książkami :aaa: Już zazdroszczę :s_oczko:
Daj znać na priv, gdzie mam wysłać.
Zawsze emerytura spokojna, długie sielskie życie, mnóstwo wolnego czasu i nic, tylko czytać i czytać...
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: Marius Bienius »

wuka pisze:
16 paź 2020, 9:58
Pracujesz z książkami :aaa: Już zazdroszczę :s_oczko:
Daj znać na priv, gdzie mam wysłać.
Zawsze emerytura spokojna, długie sielskie życie, mnóstwo wolnego czasu i nic, tylko czytać i czytać...
:mrgreen:
Tak, projektuję je, składam i przygotowuję do druku. Bardzo lubię swoją pracę :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

Marius Bienius pisze:
16 paź 2020, 10:01
wuka pisze:
16 paź 2020, 9:58
Pracujesz z książkami :aaa: Już zazdroszczę :s_oczko:
Daj znać na priv, gdzie mam wysłać.
Zawsze emerytura spokojna, długie sielskie życie, mnóstwo wolnego czasu i nic, tylko czytać i czytać...
:mrgreen:
Tak, projektuję je, składam i przygotowuję do druku. Bardzo lubię swoją pracę :-)
Trzymajcie mnie. Chyba poznałam nowe uczucie i odkryłam je w sobie: zazdrość się nazywa! :xoczko:
Całe życie marzyłam o pracy w jakiejś bibliotece, księgarni itp. Chciałam iść na bibiotekarstwo, ale w tamtych latach jedynie było w Kielcach! Mowy więc nie było, a także takich pieniędzy rodzice nie mieli, abym studiowała na drugim końcu kraju.
Za to sobie pofolgowałam zakładając w kilku wsiach prywatne bibioteki. W swoich domach organizowałam wypożyczlnie. Nigdy nie zapomnę chłopca, który az połykał książki. Przychodził na spotkania, rozmowy o książkach. Aż ojciec go sprał i zakał czytania. Do dziś ciarki po plecach mi chodzą, jak przypomnę sobie rozpacz tego dziecka :-(

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: Marius Bienius »

Zazdrość nie musi być zła. Najgorzej jak przekracza się granicę i zazdrość przechodzi w zawiść — to już może wiązać się z poważnymi konsekwencjami :-)
Zakładanie bibliotek jak najbardziej popieram… i gratuluje przedsięwzięcia :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

Marius Bienius pisze:
16 paź 2020, 10:08
Zazdrość nie musi być zła. Najgorzej jak przekracza się granicę i zazdrość przechodzi w zawiść — to już może wiązać się z poważnymi konsekwencjami :-)
To bez obaw. Nie grozi mi ;-)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

Wklejam po trochu fragmenty z książki aktualnie czytanej pt.:"Wieczna Świadomość" autor: dr Pim van Lommel (kardiolog z Holandii)
No i po ptakach. Plik za duży, mam ich 12.
Nie wiem dlaczego zdjęcie komórką fragmentu czarno białego tekstu jest za dużym plikiem.
Jeśli masz jakiś pomysł to jestem na tak. Jak udostępnić kilkanaście linijek z czytnika? :roll: :panda:

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: Marius Bienius »

wuka pisze:
16 paź 2020, 14:37
Wklejam po trochu fragmenty z książki aktualnie czytanej pt.:"Wieczna Świadomość" autor: dr Pim van Lommel (kardiolog z Holandii)
No i po ptakach. Plik za duży, mam ich 12.
Nie wiem dlaczego zdjęcie komórką fragmentu czarno białego tekstu jest za dużym plikiem.
Jeśli masz jakiś pomysł to jestem na tak. Jak udostępnić kilkanaście linijek z czytnika? :roll: :panda:
Spróbuj w opcjach aparatu przestawić jakość zdjęć na niższą.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”