Zwierzęca dusza

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

Ale ja to mam już na komputerze, bo z aparatu nie umiem inaczej wysłać. Klikam fotki, wrzucam do kompa i z kompa na forum jaKo załącznik... To chyba na kompie musiałabym jakąś obróbkę zrobić. Albo wyślę ci na maila i ty dodasz. Ja jestem neptyk w kompie...

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: Marius Bienius »

wuka pisze:
16 paź 2020, 14:44
Ale ja to mam już na komputerze, bo z aparatu nie umiem inaczej wysłać. Klikam fotki, wrzucam do kompa i z kompa na forum jaKo załącznik... To chyba na kompie musiałabym jakąś obróbkę zrobić. Albo wyślę ci na maila i ty dodasz. Ja jestem neptyk w kompie...
Wyślij, spróbuję dodać :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

Poszło.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: Marius Bienius »

Wuka prosiła, żebym wrzucił jej zdjęcia, więc wrzucam :-)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

:aaa: MISZCZUNIU. :xhehe: No padłam po prostu. Mamy geniusza tu. A ja się poddaję i wymiękam. Ani jednego zdjęcia nie udało mi się wkleić, a tu takie coś :hehe:
Ok, teraz możemy rozmawiac o świadomości, która jest poza ciałem :xoczko:

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: Marius Bienius »

„Nieskończona i poszerzona świadomość nie ma podstawy biologicznej, gdyż pochodzi z nielokalnej
wielowymiarowej przestrzeni. Poszerzona świadomość nie ogranicza się więc do naszego mózgu
ponieważ jest nielokalna, a nasz mózg w normalnych okolicznościach umożliwia nam doświadczanie tylko
aktywnej świadomości…”
Teraz trzeba tylko zgodnie z metodologią naukową przedstawić na to dowody, które będą powtarzalne i możliwe do analizy.
Brzmi to wszystko bardzo ciekawie, ale pozostaje w sferze hipotezy niemożliwej do zweryfikowania.
Teza Penrose’a jest krytykowana — nie zgadzał się z nią także Hawking.
Sam Penrose twierdzi, że świadomość pozostaje wielką tajemnicą.
Ale nawet zakładając, że mógłby mieć rację, to trzeba to jeszcze udowodnić.
Bez jakichkolwiek powtarzalnych dowodów pozostaje to tylko hipotezą.
Można w to wierzyć i na tym budować sobie obraz rzeczywistości,
tylko pytanie, czy ten obraz będzie zgodny z rzeczywistością taką, jaka ona jest.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
15 paź 2020, 15:14
Marius Bienius pisze:
15 paź 2020, 14:30
To sugeruje, że świadomość jest czymś co nie jest nami… tylko jakimś samoistnym bytem?
Czytając nasze "autorytety" od duszy egzystującej jeszcze przed narodzeniem ciała(!), tak musiałbym rozumieć tę "duszę nieśmiertelną".
Ona (dusza) sobie gdzieś żyje, a po śmierci przydzielonego jej ciała cierpi za to, co to ciało wyprawiało. :xhehe:
Ja nagrzeszę, a Ona będzie cierpieć. :crazy:
Więc: hulaj dusza, używajmy, ciało niech folguje sobie!
Cierpiał i tak będzie ktoś, kto jest zaledwie przypisany do mnie...
Nie, to nie tak. Po śmierci cielesnego ziemskiego ciała, nasza świadomość (dusza) otrzymuje nową duchową szatę - duchowe ciało i egzystuje w duchowym świecie w swym doskonałym przemienionym ciele. Dusze zbawionych są zjednoczone z Duchem Bożym i mieszkają z Bogiem w Raju (Niebie) - tam, gdzie był pierwotnie stworzony człowiek na obraz i podobieństwo Boże.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: efroni »

Biblia w jednym miejscu mówi o 600 000 dusz, tych którzy dążą ku Stwórcy , w innym miejscu mówi, że ich liczba jest jak liczba piasku morskiego albo jak liczba gwiazd na niebie .
Jest też inna bardzo ciekawa sprawa ; otóż [ moim zdaniem] każda komórka ciała człowieka symbolizuje jedną duszę w ogólnoludzkiej duszy zwanej Adam Riszon [Pierwszy Człowiek] . Przecież każda komórka ciała ma pełną informację [DNA] o całym człowieku i w oparciu o tą informację można odtworzyć całe ciało danego człowieka .
Mimo że np.komórka skóry ma pełną informację o całym człowieku [więc równie dobrze mogła by być komórką serca] , to jednak odradza się zawsze jako komórka skóry w danym człowieku . Ona zna swoje miejsce w ogólnym systemie cielesnym danego człowieka i ma tam do wykonania ścisłe określone zadanie
I tak samo jest z nami , jako duszą w systemie ogólnoludzkiej duszy zwanej Adam [Człowiek] . Każda dusza wykonuje swoje , ścisłe określone zadanie [naprawę , doskonalenie ] po przez wcielenia, w systemie ogólnoludzkiej duszy zwanej Adam .

Co w związku z tym? [Z tym, że Biblia w jednym miejscu mówi o 600 000 dusz, tych którzy dążą ku Stwórcy , w innym miejscu mówi, że ich liczba jest jak liczba piasku morskiego albo jak liczba gwiazd na niebie ]
Ano to, że ilość dusz jest ograniczona , ale niemożliwa do policzenia i tak należy interpretować liczbę 600 000 dusz [jak liczba piasku morskiego, albo jak liczba gwiazd na niebie, albo jak liczba komórek w ciele człowieka - to określona liczba, ale niemożliwa do policzenia i myślę, że to jest powód by nie liczyć tych, którzy dążą ku Stwórcy (Israela) ]
Do tego świata schodzą wciąż te same dusze w celu naprawy , doskonalenia . Naprawa dusz [ i świata zarazem] odbywa się w określonym porządku, od najłatwiejszych do najtrudniejszych. W pierwszych pokoleniach dusze schodziły do twego świata by dokonać swoich najmniejszych , najłatwiejszych [najcieńszych] napraw .
Jeżeli mamy na świecie 7,8 mld. ludzi tzn. , że do tego świata opuściło się 7,8 mld. dusz wymagających naprawy , doskonalenia .

Człowiek to dusza a nie ciało , przecież za jednego wcielenia dusza zmienia to samo ciało kilkakrotnie [komórki ciała umierają i rodzą się na nowo i to możne być wskazówka odnosząca się do licznych wcieleń duszy ] , tak więc człowiek powinien identyfikować się z duszą a nie z ciałem . JA to dusza a nie ciało .
Poza tym współczesna nauka potrafi zastąpić narządy ciała przeszczepionymi a nawet sztucznymi . Tak wiec samo ciało [bez duszy] nie może sobie niczemu folgować a bez duszy jest tylko prochem ziemi [ z prochu powstało i w proch się obraca]
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

efroni
Człowiek to dusza a nie ciało , przecież za jednego wcielenia dusza zmienia to samo ciało kilkakrotnie [komórki ciała umierają i rodzą się na nowo i to możne być wskazówka odnosząca się do licznych wcieleń duszy ] , tak więc człowiek powinien identyfikować się z duszą a nie z ciałem . JA to dusza a nie ciało .
Własnie tak.
Już nie pamiętam cyfr, ale czytałam, że całe nasze ciało wielokrotnie w ciągu życia jest wymieniane, każda komórka. Ostatnio idą mocno badania nad hodowlą organów z tkanek macierzystych i w transplantologii jest to, jak najbardziej uzasadnione. Organy przeszczepiane od obcego dawcy zawsze są obarczone dla biorcy ogromnym ryzykiem. O tym się powszechnie nie mówi, ale czytałam uzasadnienia lekarza. Konkluzja była taka, żeby NIE pozwalać na przeszczepy, nie podpisywać się jako dawca.
Z tym DNA w każdej komórce-cały człowiek, także masz rację.
Nie bardzo jednak widzę zasadność tych 600 tysięcy jako skończonej liczby dusz (czyli także ciał?).
Nie wiem też jak mam rozumiec to zdanie:
że to jest powód by nie liczyć tych, którzy dążą ku Stwórcy (Israela) ]
.
Brzmi to tak, jakby Stwórca=Izrael, co jest kompletną bajką.


Poza tym uważam, tu już nawiązuję do postu wybranej, że całkiem bez sensu jest mówienie o jakimś zbawieniu i o tym, że tylko jakieś dusze trafią do nieba (cokolwiek rozumiemy pod tym pojęciem). A inne ... gdzie trafią? Tylko nie mówcie - do piekła.
Mam inną wiedze w tym temacie.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wybrana »

Wuka wpisz w Google Ewangelia Aquariusa. Można przeczytać w pdf. Szczególnie polecam str. 16. Chciałam skopiować link, ale mi nie wyszło. Gdy wpiszesz w Google, to się wyświetli. Dużo ciekawych informacji a szczególnie polecam str. 16
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
31 paź 2020, 14:21
Wuka wpisz w Google Ewangelia Aquariusa. Można przeczytać w pdf. Szczególnie polecam str. 16. Chciałam skopiować link, ale mi nie wyszło. Gdy wpiszesz w Google, to się wyświetli. Dużo ciekawych informacji a szczególnie polecam str. 16
Pierwsze słyszę. Rzuciałam okiem. Także na inne informacje o tej "ewangelii" :roll: . Przeczytałam str.16 i nawet nie zauważyłam, kiedy do 18 dojechałam :-/
. No nie, absolutnie nie.
I w dodatku nie chce mi się nawet uzasadniać. Masło maślane, popieprzone wszystko i ubrane w "słówka". Nie ma nic gorszego, jak trochę prawdy, trochę ściemy, coś z takiej wiedzy, coś z innej plus jakies czary-mary.
Co to w ogóle jest? spisane/wydane 21,12.2012...toż to jakieś ;-)
Skąd to się w ogóle wzięło? To jakaś wizja kogoś?
Nie dla mnie.
Mam inne informacje, a u mnie musi się zgadzać. Jestem odjechana, ale trochę logiki musi być. Tym bardziej, że w świetle odkryć i badań nad świadomością dużo spraw się wyjaśnia, zazębia, potwierdza i gruntuje.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wybrana »

Zwróciłam Ci uwagę na treść strony 16 i 17, bo mam podejrzenie, że są zasadne. Może o nich wyrazisz swoją opinię. A co do reszty, to pogląd piszącego. Możemy się z czymś zgodzić, a z czymś nie. Ja tak jak ten autor uważam, że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boże w ciele duchowym. Ciało materialne podlega stwórcy, który zwiódł duszę, wyprowadził z Edenu i uwięził w materialnej powłoce wmawiając im, że to Raj. A ty jak myślisz? Przecież naszym celem jest wyzwolenie z niewoli tego złego świata i powrót do Boga, który jest w Niebie - prawdziwym pierwotnym Raju, w którym człowiek został stworzony. Gdy szatan kusił Jezusa na pustyni, to powiedział - jak mi złożysz pokłon, to dam Ci wszystkie Królestwa świata. Jezus też mówi - nadchodzi władca tego świata, ale on nie ma nic do mnie. Jezus nauczał, że Jego wyznawcy będą skazani na cierpienie. Wszelkie cierpienie na ziemi daje szatan, więc ma tu władzę nad umysłem człowieka i nad ciałem człowieka. Ludzie oskarżają Boga o zło jakie doświadczają, a nie zdają sobie sprawy, że Bóg jest miłością i nikogo nie doświadcza złem. Bóg daje wyzwolenie - wybawia nad od zła tego świata, gdy nasze dusze zamieszkają w Królestwie Bożym i porzucą swoją ziemską egzystencję.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
31 paź 2020, 17:33
Zwróciłam Ci uwagę na treść strony 16 i 17, bo mam podejrzenie, że są zasadne. Może o nich wyrazisz swoją opinię. A co do reszty, to pogląd piszącego. Możemy się z czymś zgodzić, a z czymś nie. Ja tak jak ten autor uważam, że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boże w ciele duchowym. Ciało materialne podlega stwórcy, który zwiódł duszę, wyprowadził z Edenu i uwięził w materialnej powłoce wmawiając im, że to Raj. A ty jak myślisz? Przecież naszym celem jest wyzwolenie z niewoli tego złego świata i powrót do Boga, który jest w Niebie - prawdziwym pierwotnym Raju, w którym człowiek został stworzony. Gdy szatan kusił Jezusa na pustyni, to powiedział - jak mi złożysz pokłon, to dam Ci wszystkie Królestwa świata. Jezus też mówi - nadchodzi władca tego świata, ale on nie ma nic do mnie. Jezus nauczał, że Jego wyznawcy będą skazani na cierpienie. Wszelkie cierpienie na ziemi daje szatan, więc ma tu władzę nad umysłem człowieka i nad ciałem człowieka. Ludzie oskarżają Boga o zło jakie doświadczają, a nie zdają sobie sprawy, że Bóg jest miłością i nikogo nie doświadcza złem. Bóg daje wyzwolenie - wybawia nad od zła tego świata, gdy nasze dusze zamieszkają w Królestwie Bożym i porzucą swoją ziemską egzystencję.
Ja to widzę jeszcze inaczej. Nie mieszam Edenu, Raju, zbawicieli itd.
Czym jest życie, kim my - stworzenia jesteśmy, jaki jest świat, rola wszystkich istot żyjących, przeznaczenie, co dalej i takie tam...

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wybrana »

No i jak ty przedstawiasz?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zwierzęca dusza

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
31 paź 2020, 18:59
No i jak ty przedstawiasz?
Co tu przedstawiać?
Podawałam w różnych tematach tytuły różnych książek, naukowych, popularnonaukowych...Tym tropem idę. A właściwie po kilku dziesiątkach lat powracam do tego, co zarzuciłam. Nieco odświeżyłam pamięć starymi pozycjami, ale obecnie doszło tak dużo naukowych nowości, że skupiam się na nich.
Generalnie - odkładam całą papkę religijną na półkę. Oszukano ludzi, okłamano, zniewolono umysły.
Pracuję nad swoim wnętrzem i znajduję odpowiedzi na wiele pytań.
Przyświeca mi takie coś: nie lękaj się; czysty umysł, dobre myśli, przyjazna mowa, świadome czyny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”