Dziś będziesz ze mną w raju (Łk 23:43)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

bartek212701 pisze:Jak wiemy z przykładu łazarza po 3 dniach ciało jest już skażone,czyli Jezus nie mógł być w otchłani dłużej jak 3 dni.
Co to niby ma być?

A pozostałych kwestiach - nic nie ma tam, aby Jezus był w odchłani piekle itp.
To słowo "podziemi" jest przetłumaczone źle - popatrz na inne przekłady.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

nesto, Czyli gdzie Jezus był po smierci ? Jak Ty to widzisz ?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

bartek212701 pisze:nesto, Czyli gdzie Jezus był po smierci ? Jak Ty to widzisz ?
Ciało Jezusa spoczywało w grobie, a duch Boży, który ożywiał dotychczas Jezusa, wrócił do Boga.

(46) Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego. Po tych słowach wyzionął ducha.

(Ew. Łukasza 23:46, Biblia Tysiąclecia)
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

nesto, Hmm,a skoro Jezus powierzył ducha w ręce Boga,to może Bóg zesłał Jego ducha do hadesu ? :-)

Tak odchodzac od tego,to ciekawe masz spostrzezenia,ja się nad tym musze zastanowić,bo mądrze piszesz,tak sądzę.dzieki :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

bartek212701 pisze:nesto, Hmm,a skoro Jezus powierzył ducha w ręce Boga,to może Bóg zesłał Jego ducha do hadesu ? :-)

Tak odchodzac od tego,to ciekawe masz spostrzezenia,ja się nad tym musze zastanowić,bo mądrze piszesz,tak sądzę.dzieki :-)
Bartku podałeś bardzo trafne cytaty
nesto zapomniał, że Paweł i cała Biblia nie dzieli człowieka na ciało, które leżało w grobie i ducha, którego oddał Jezus Bogu - jest jeszcze dusza, która zstąpiła do szeolu/hadesu
polecam mój watek wyjaśniający "składniki" człowieka - wówczas wszystko się rozjaśni
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=3360
Poza ty jezus odał ducha - z małej litery - chyba niewielu wątpi, że prócz typowo ludzkich składników miał również Ducha Św.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Dezerter pisze:
bartek212701 pisze:nesto, Hmm,a skoro Jezus powierzył ducha w ręce Boga,to może Bóg zesłał Jego ducha do hadesu ? :-)

Tak odchodzac od tego,to ciekawe masz spostrzezenia,ja się nad tym musze zastanowić,bo mądrze piszesz,tak sądzę.dzieki :-)
Bartku podałeś bardzo trafne cytaty
nesto zapomniał, że Paweł i cała Biblia nie dzieli człowieka na ciało, które leżało w grobie i ducha, którego oddał Jezus Bogu - jest jeszcze dusza, która zstąpiła do szeolu/hadesu
polecam mój watek wyjaśniający "składniki" człowieka - wówczas wszystko się rozjaśni
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=3360
Poza ty jezus odał ducha - z małej litery - chyba niewielu wątpi, że prócz typowo ludzkich składników miał również Ducha Św.
Sprawdź sobie w Biblii - tak najprościej.
Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w niego swojego ducha ożywiającego - człowiek stał się duszą żyjącą.
Gdy duch wraca do Boga, ciało zamienia się proch i nie ma w nim życia.
Człowiek jest duszą żyjącą tj. połączeniem ciała i ducha Bożego - stąd "podobieństwo" Boże się wywodzi.
Gdzie tutaj problem? W Biblii jest jasno napisane "CZYM" jest człowiek.

ps.
Często stosowane porównania, metafory, przenośnie itp, którymi wypełniona jest Biblia nie wnoszą niczego innego, ale tylko poetyckie treści.
Podaj jakies cytaty, przeczące temu co napisałem.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

dbpoznan
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2015, 20:42

Psalm 37:29 - gdzie będzie RAJ ?

Post autor: dbpoznan »

Biblia Tysiąclecia Psalm 37:29 "Sprawiedliwi posiądą ziemię
i będą mieszkać na niej na zawsze
". Gdyby Raj miał być tylko w niebie to po co Bóg obiecywał by go na ziemi? Po co stwarzał by go na ziemi dla Adama i Ewy?Czyż nie żylibyśmy od razu w niebie? Skoro w niebie jest Raj dla wszystkich to po co Bóg pisze w biblii o wojnie bożej czyli przysłowiowej zagładzie ludzi bezbożnych? W Mateusza 24:13 "A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec."Jezus powiedział że jakie były dni Noego takie będą dni syna człowieczego....że nie zwracali na nic uwagi aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich takie też będą dni syna człowieczego. Skoro każdy idzie do nieba to po co ingerencja w ziemię?Po co osąd na ziemi skoro do góry jest Raj dla każdego?A jeśli istnieje literalne niebo to też musi istnieć literalne piekło bo dla czego w jedno wierzysz a drugie wykluczasz?Jest mowa o Hadesie czyli grobie ludzkości ale to przenośnia a raczej obrazowanie gdzie znajdują się dusze ludzkie...czyli w niebycie inaczej. Dlaczego przeżył tylko Noe z Rodziną a nikt więcej?A może ci co zginęli poszli do nieba do raju a Noego Bóg ukarał i pozostawił w tym szambie na ziemi?...wypowiedź Jezusa gdzie jest Raj nabiera głębszego sensu i zrozumienia gdy się weźmie pod uwagę szereg innych wersetów z Biblii które ten temat omawiają a nie tylko jedną wypowiedź. To za mało by stwierdzić że tam jest Raj. Chodź to prawda ale z księgi Objawienia dowiadujemy się że tylko dla wybranych. A przecież i tak nie każdy chce żyć jako jakiś duszek lecz każdy raczej z nas odczuwa pragnienie życia na ziemi.

dbpoznan
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2015, 20:42

Post autor: dbpoznan »

Jezus wskrzesił Łazarza swojego przyjaciela, czyli teoretycznie gdyby Łazarz był w Raju to po wzmartwychwstaniu mógłby opowiedzieć jak tam jest cudownie a tego nie uczynił. Byłby zły na Jezusa że go stamtąd wręcz ściągnął i znów musi być w niedoskonałym grzesznym śmiertelnym ciele. Kaznodziei 9:5 jest napisane że " ponieważ żyjący wiedzą, że umrą,a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają,
bo pamięć o nich idzie w zapomnienie. " W innych przekładach jest dosłownie że Umarli nie są świadomi niczego....Czyli nie ma życia po śmierci. Gdyby życie było w Raju w niebie to po co zmartwychwstanie obiecane przez Chrystusa do życia na ziemi?Raj został stworzony na ziemi pierwotnie i ma być przywrócony na ziemi. Wynika to z Psalmu 37:29 oraz wielu innych wypowiedzi Chrystusa.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Nie wiemy co Łazarz powiedział lub nie powiedział o swoim doświadczeniu śmierci bo biblia po prostu o tym nie mówi.

Łazarz nie mógł przebywać po śmierci w Raju bo raj znajduje się obecnie w niebie - 2Kor12:4

Ludzkie dusze mogą tam trafiać dopiero po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa na mocy Jego Ofiary.

Łazarz przebywał po śmierci z Abrahamem, doznając pociechy ale jeszcze nie w Raju.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET
Oto, jak oddano tekst wg Łukasza 23:43 w pewnym tegorocznym Przekładzie na jęz. angielski: „ישׁוּע said to him, ”Assuredly I tell you today, you will be with Me in Paradise.” – Shem Qadosh Version of Scripture [SQV], ed. 2015r., by J.A. Brown; Bechirah Publishing; strona 817, prawa kolumna.
Niedawno spotkałem się też z oddaniem angielskim w sensie [na polski]: „Amen, Ja mówię tobie dzisiaj ty będziesz ze mną w Raju.”; czyli, że: w istotnym fragmencie nie dano - w notacji - ani dwukropka, ani przecinka.

Jak wielokrotnie pisywałem [nie tylko zresztą ja, Stephanos] na Forum: o ile interpretacyjnie umieścimy przecinek [ew. dwukropek] przed lub po „dzisiaj” [ew. „dziś”] - wówczas skutkować to powinno dalszym wnioskowaniem oraz wyprowadzaniem rozmaitych innych rozważań: na bazie wcześniej przyjętej wersji interpretacyjnej [takiej bądź innej]. Piszę świadomie, ujmując w sensie „interpretacja”, gdyż w wyjściowym tekście greckim nie znajdziemy 'podpórki' dla takiego czy innego wariantu [po prostu: brak znaków przestankowych!]. O ile nawet mamy we współczesnych edycjach greckiego tekstu Ksiąg Nowego Przymierza postawiony przecinek „klasycznie”, to jednak dokładnie jest to rezultatem wyboru kompilatora, nie zaś...

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

badacz pisma
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2012, 12:44
Lokalizacja: gwiezdny pył

Post autor: badacz pisma »

Ogólnie zgadzam się z Emetem. To w jaki sposób napisał ten post. Chwała ci Emecie za obiektywizm.!
Chciałbym wyrazić jednak swoje zdanie.
Czy w obliczu śmierci, Jezus, mówił by do człowieka, który w godzinie śmierci ujął się za nim, w zagadce?
Obiecał mu coś, co miałoby być tak odległe w czasie?
Uważam że Jezus, mówił do tego człowieka wprost. Bez żadnych przecinkow lub domyslnikow. "Dziś będziesz ze mną w raju".
Raj, nie jako miejsce przy Bogu, ale miejsce wyznaczone przez Boga dla ludzi, którzy na to zasługują.
Bo co powiedział do niewiasty gdy ta rozpoznała go po zmartwychwstaniu. "Nie dotykaj mnie gdyż jeszcze nie byłem u Boga".
Dlatego żadna przenośnia, przypowieść, tylko proste słowa i szczere w obliczu śmierci.
A oto synowie Izraela: Ruben, Symeon, Lewi, Juda, Issachar, Zebulon, Dan, Józef, Beniamin, Naftali, Gad i Aser. pierwsz. księ. kronik.2-1.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

badacz pisma pisze:Ogólnie zgadzam się z Emetem. To w jaki sposób napisał ten post. Chwała ci Emecie za obiektywizm.!
Chciałbym wyrazić jednak swoje zdanie.
Czy w obliczu śmierci, Jezus, mówił by do człowieka, który w godzinie śmierci ujął się za nim, w zagadce?
Obiecał mu coś, co miałoby być tak odległe w czasie?
Uważam że Jezus, mówił do tego człowieka wprost. Bez żadnych przecinkow lub domyslnikow. "Dziś będziesz ze mną w raju".
Raj, nie jako miejsce przy Bogu, ale miejsce wyznaczone przez Boga dla ludzi, którzy na to zasługują.
Bo co powiedział do niewiasty gdy ta rozpoznała go po zmartwychwstaniu. "Nie dotykaj mnie gdyż jeszcze nie byłem u Boga".
Dlatego żadna przenośnia, przypowieść, tylko proste słowa i szczere w obliczu śmierci.
Nawet Jezus tego dnia nie był w raju bo wcześniej pozostawał martwy przez trzy dni..
Ostatnio zmieniony 01 gru 2015, 18:29 przez daglezja77, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jn 3:13
13. I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
(BT)

Ale są też i tacy,którzy raj umieszczają w Niebie,podczas gdy raj biblijny,był na Ziemi.

Raj = Ogród. !!! W Niebie ??? :aaa: :aaa: :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

badacz pisma
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2012, 12:44
Lokalizacja: gwiezdny pył

Post autor: badacz pisma »

Też bym wyraził okrzyk zdziwienia, a może i nie, gdybym nie zrozumiał tego co ktoś napisał.

Nigdzie nie napisałem że Raj jest w niebie.
Przecież przytoczone są słowa do Marii Magdaleny: "... Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpilem do Ojca..."
A oto synowie Izraela: Ruben, Symeon, Lewi, Juda, Issachar, Zebulon, Dan, Józef, Beniamin, Naftali, Gad i Aser. pierwsz. księ. kronik.2-1.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

daglezja77 pisze:
badacz pisma pisze:Ogólnie zgadzam się z Emetem. To w jaki sposób napisał ten post. Chwała ci Emecie za obiektywizm.!
Chciałbym wyrazić jednak swoje zdanie.
Czy w obliczu śmierci, Jezus, mówił by do człowieka, który w godzinie śmierci ujął się za nim, w zagadce?
Obiecał mu coś, co miałoby być tak odległe w czasie?
Uważam że Jezus, mówił do tego człowieka wprost. Bez żadnych przecinkow lub domyslnikow. "Dziś będziesz ze mną w raju".
Raj, nie jako miejsce przy Bogu, ale miejsce wyznaczone przez Boga dla ludzi, którzy na to zasługują.
Bo co powiedział do niewiasty gdy ta rozpoznała go po zmartwychwstaniu. "Nie dotykaj mnie gdyż jeszcze nie byłem u Boga".
Dlatego żadna przenośnia, przypowieść, tylko proste słowa i szczere w obliczu śmierci.
Nawet Jezus tego dnia nie był w raju bo wcześniej pozostawał martwy przez trzy dni..
EMET:
Co wynika, zatem, z tekstu Biblii, jeśli chodzi o to, gdzie znalazł się Jezus z chwilą między 'oddaniem ducha' [np. wg Mateusza 27:50] a chwilą, gdy "Bóg go wskrzesił" [np. Dz. Ap. 13:30]?

O ile Jezus, jednak, nie znalazł się [tego dnia, którego mówił do łotra] w 'Raju', to jak zatem rozumieć owe "dzisiaj" ["dziś"]?
No, chyba że są dowody biblijne na to, że tego dnia, którego mówił /do łotra/, znalazł się w 'Raju'?

Raczej do odrzucenia 'wnioskowanie dualne' w stylu teorii kwantów... :-D

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”