Dziś będziesz ze mną w raju (Łk 23:43)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Jachu pisze:Jn 3:13
13. I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
(BT)

Ale są też i tacy,którzy raj umieszczają w Niebie,podczas gdy raj biblijny,był na Ziemi.

Raj = Ogród. !!! W Niebie ??? :aaa: :aaa: :aaa:
O Raju w Niebie mówi nam jasno Pismo Święte:

2Kor12:(1) Jeżeli trzeba się chlubić - choć co prawda nie wypada - przejdę do widzeń i objawień Pańskich. (2) Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. (3) I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, /też nie wiem/, Bóg to wie - (4) został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Albertus pisze:(2) Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba.


Przecież to wizja,jaką otrzymał Paweł,a nie literalna rzeczywistość.

A nikt nie wstąpił do nieba i nie przebywał tam, jak tylko Ten, który zstąpił z nieba — Syn Człowieczy.
Za: http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 3/verse/13

No i to trzecie Niebo,- wiesz o czym tu mowa???


http://www.trzybiada.pl/obrazki_zdjecia/63-002.jpg
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Albertus pisze:
Jachu pisze:Jn 3:13
13. I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
(BT)

Ale są też i tacy,którzy raj umieszczają w Niebie,podczas gdy raj biblijny,był na Ziemi.

Raj = Ogród. !!! W Niebie ??? :aaa: :aaa: :aaa:
O Raju w Niebie mówi nam jasno Pismo Święte:

2Kor12:(1) Jeżeli trzeba się chlubić - choć co prawda nie wypada - przejdę do widzeń i objawień Pańskich. (2) Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. (3) I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, /też nie wiem/, Bóg to wie - (4) został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać.
Raj to miejsce gdzie niektórzy trafią po zmartwychwstaniu. Jedni trafią do niebiańskiego raju, drudzy do ziemskiego raju, odpowiednika ogrodu Eden.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Raj o którym uczy Biblia, to Raj-Ogród ziemski,bowiem Człowiek z ziemi,ziemski jest.

Izaj. 45:18
18. Bo tak mówi Pan, który stworzył niebiosa (ten Bóg, który stworzył ziemię, i uczynił ją! który ją utwierdził, nie na próżno stworzył ją, na mieszkanie utworzył ją): Jam Pan, a niemasz żadnego więcej.
(BG)

Ziemia jest wg planu Bożego siedzibą,miejscem do życia dla Człowieka Doskonałego,- a więc takiego,który ma dojść do doskonałości TU,- Na Ziemi.

1 Kor. 15:47
47. Pierwszy człowiek z ziemi ziemski; wtóry człowiek sam Pan z nieba.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Motyw raju w niebie i trzeciego nieba pojawiał się już wcześniej w literaturze żydowskiej. Przykładowo, w Apokalipsie Mojżesza Adam zostaje zabrany do trzeciego nieba, które jest tam jedną z części raju. Co ważne, podobnie jak człowiek z historii Pawła, zostaje tam zabrany żywy. I tam właśnie umiera.
Raise him into paradise, even to the third heaven, and let him be there until that great and dreadful day which I am to bring upon the world. And the archangel Michael, having taken Adam, led him away, and anointed him, as God said to him at the pardoning of Adam.
Cały tekst jest TUTAJ, niestety po angielsku.

2 Księga Henocha informuje nas natomiast o tym, że w trzecim niebie znajdowała się drzewo życia i... ogród Eden.
Chapter 8, VIII

1 And those men took me thence, and led me up on to the third heaven, and placed me there; and I looked downwards, and saw the produce of these places, such as has never been known for goodness.

2 And I saw all the sweet-flowering trees and beheld their fruits, which were sweet-smelling, and all the foods borne (by them) bubbling with fragrant exhalation.

3 And in the midst of the trees that of life, in that place whereon the Lord rests, when he goes up into paradise; and this tree is of ineffable goodness and fragrance, and adorned more than every existing thing; and on all sides (it is) in form gold-looking and vermilion and fire-like and covers all, and it has produce from all fruits.

4 Its root is in the garden at the earths end.

5 And paradise is between corruptibility and incorruptibility.

6 And two springs come out which send forth honey and milk, and their springs send forth oil and wine, and they separate into four parts, and go round with quiet course, and go down into the PARADISE OF EDEN, between corruptibility and incorruptibility.

7 And thence they go forth along the earth, and have a revolution to their circle even as other elements.

8 And here there is no unfruitful tree, and every place is blessed.

9 And (there are) three hundred angels very bright, who keep the garden, and with incessant sweet singing and never-silent voices serve the Lord throughout all days and hours.

10 And I said: How very sweet is this place, and those men said to me:
Cały tekst znajduje się TUTAJ, niestety także po angielsku.

Jaki stąd wniosek? Po pierwsze, do trzeciego nieba można było zostać zabranym żywym. Doświadczył tego człowiek z historii Pawła (nie wiadomo, czy był żywy czy martwy, ale hipotetycznie mógł być żywy), Adam i Henoch (literatura żydowska). Według 2 Księgi Henocha, gdzieś w raju, który składał się z różnych poziomów znajdował się Eden i drzewo życia. Możliwe więc, że raj ziemski został później gdzieś przeniesiony właśnie w okolicy trzeciego nieba.

Co ważne, z trzeciego nieba można było wrócić, bo Henoch wraca (choć nie jestem tego pewna). Możliwe, że został tam zabrany także Eliasz, który w momencie "porwania" był żywy i mógł wrócić na Ziemię.

Stąd właśnie rozróżnienie między Jezusem a postaciami takimi jak Henoch, Eliasz, Adam czy człowiek opisywanym przez Pawła. Oni przebywali w jakieś części raju, a Jezus przebywał w towarzystwie samego Boga.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Napisz Lady może najpierw,czy wiesz ,jakiej płci są istoty niebieskie/niebiańskie
Jak Biblia podaje? :-D

BTW Biblia określa dziedzinę człowieka:

1 Moj. 1:28
28. I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!
(BW)

Jakoś nie pisze,aby napełniać niebo,bądź nieba.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

ShadowLady86
Nie mniej była to Księga znacząca w literaturze żydowskiej. Autor Listu Judy cytował fragment Księgi Judy przypisując jego autorstwo właśnie Henochowi, siódmemu po Adamie
Nie ma na to żadnego dowodu, że Juda cytował apokryf zwany księgą Henocha ! Nie jest dziełem jednolitym i różne jej części były pisane w różnych okresach.

_______________________________________________

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Posty na temat Księgi Henocha zostały przeniesione TUTAJ
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jachu pisze:Napisz Lady może najpierw,czy wiesz ,jakiej płci są istoty niebieskie/niebiańskie
Jak Biblia podaje? :-D

BTW Biblia określa dziedzinę człowieka:

1 Moj. 1:28
28. I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!
(BW)

Jakoś nie pisze,aby napełniać niebo,bądź nieba.
Niebieska ojczyzna, niebieskie Jeruzalem
Flp 3:20 bt "(20) Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa,"

Hbr 11:15-16 bp "(15) A jeśliby myśleli o tej, z której wyszli, mieli przecież czas powrócić. (16) Zdążają zatem do lepszej, mianowicie do niebieskiej. Dlatego Bóg pozwala się nazywać ich Bogiem, bo przecież przygotował im miasto."

1P 1:4 bp "(4) do niezniszczalnego, nieskalanego, wiecznego dziedzictwa, zachowanego dla was w niebie."

Ga 4:26 bp "(26) Jeruzalem zaś górne cieszy się wolnością. Ono to właśnie jest naszą matką."

Hbr 12:22 bp "(22) Wy jednak przystąpiliście do góry Syjonu i do miasta Boga żywego, do niebieskiej Jerozolimy i do wielkiej liczby aniołów, do uroczystego zebrania"

Hbr 13:14 bp "(14) Nie mamy przecież tutaj trwałego miasta, ale dążymy do tego, które nas czeka w przyszłości."

Ap 21:2 bp "(2) I Miasto Święte - Nowe Jeruzalem ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lukian pisze:Niebieska ojczyzna, niebieskie Jeruzalem
Flp 3:20 bt "(20) Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa,"

Hbr 11:15-16 bp "(15) A jeśliby myśleli o tej, z której wyszli, mieli przecież czas powrócić. (16) Zdążają zatem do lepszej, mianowicie do niebieskiej. Dlatego Bóg pozwala się nazywać ich Bogiem, bo przecież przygotował im miasto."

1P 1:4 bp "(4) do niezniszczalnego, nieskalanego, wiecznego dziedzictwa, zachowanego dla was w niebie."

Ga 4:26 bp "(26) Jeruzalem zaś górne cieszy się wolnością. Ono to właśnie jest naszą matką."

Hbr 12:22 bp "(22) Wy jednak przystąpiliście do góry Syjonu i do miasta Boga żywego, do niebieskiej Jerozolimy i do wielkiej liczby aniołów, do uroczystego zebrania"

Hbr 13:14 bp "(14) Nie mamy przecież tutaj trwałego miasta, ale dążymy do tego, które nas czeka w przyszłości."

Ap 21:2 bp "(2) I Miasto Święte - Nowe Jeruzalem ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża."
Sam cytujesz,że chodzi tu o Olubienicę/Kościół Chrystusowy
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jachu pisze:Sam cytujesz,że chodzi tu o Olubienicę/Kościół Chrystusowy
Dz 15:22 pau "Apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać spośród siebie ludzi i posłać ich z Pawłem i Barnabą do Antiochii. Wybrali mężczyzn cieszących się szacunkiem wśród braci: Judę, zwanego Barsabą, i Sylasa."
1Kor 16:19 pau "Pozdrawiają was Kościoły Azji. Serdecznie pozdrawia was Akwila i Pryscyla wraz z Kościołem, który gromadzi się w ich domu."
1Tm 3:15 pau "Piszę to, gdyby przypadkiem opóźniało się moje przybycie, abyś wiedział, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy."

Kościół to ludzie
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lukian pisze:Kościół to ludzie
Mogą tak mniemać,- wszystkie kościoły. Wolno im,a co?
Ale Chrystusowy Kościół jest echad,- jeden i to nie ludzie określają ,kto z nich na mur jest w Takim Kościele.

Ef 5:32
32. Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Albertus napisał :
O Raju w Niebie mówi nam jasno Pismo Święte:
2Kor12:(1) Jeżeli trzeba się chlubić - choć co prawda nie wypada - przejdę do widzeń i objawień Pańskich. (2) Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. (3) I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, /też nie wiem/, Bóg to wie - (4) został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać.
Raj - hebr.גָּן gan gr. παράδεισος ( paradeisos ) został zasadzony przez Boga w konkretnym miejscu na ziemi - por. Genesis 2 : 10 - 14. Nie można zasadzić ( hebr. נָטַע ) ogrodu składającego się z roślin w niebie.

Opis Pawła w liście do Koryntian nie oznacza, że Bóg przeniósł ogród do trzeciego nieba, lecz że w duchowej wizji pewien człowiek ujrzał przyszły Eden, który ma pochodzenie niebiańskie. Podobnie święte, nowe miasto Jeruzalem nie zostało zbudowane w niebie i spłynie na ziemię literalnie, lecz ma pochodzenie niebiańskie, bo zostało założone przez samego Boga.

________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”