Dziś będziesz ze mną w raju (Łk 23:43)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bhakta Jezusa pisze:Dusza ludzka żyje nadal po śmierci ciała:
Ależ oczywiście!
- Przebywa na Polach Elizejskich, zażywając niewysłowionej rozkoszy...
Co tam marne doczesne życie... :-(
Po śmierci to dopiero jazda. :mrgreen:
To jest głównym powodem, dla którego każdy człowiek nie może doczekać się śmierci. :xble:

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Henryk pisze:
bhakta Jezusa pisze:Dusza ludzka żyje nadal po śmierci ciała:
Ależ oczywiście!
- Przebywa na Polach Elizejskich, zażywając niewysłowionej rozkoszy...
Co tam marne doczesne życie... :-(
Po śmierci to dopiero jazda. :mrgreen:
To jest głównym powodem, dla którego każdy człowiek nie może doczekać się śmierci. :xble:
i dlatego płaczą na pogrzebach, że sam poszedł, nie zabrał ich ze sobą

napisano:

(Obj 9:6) I w owe dni ludzie szukać będą śmierci, ale jej nie znajdą, i będą chcieli umrzeć, ale śmierć od nich ucieknie.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

No tak,bo to Kowalski nagrzeszył,a nie jego sublokatorka-dusza :xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
bhakta Jezusa
Posty: 265
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bhakta Jezusa »

Anowi, to jest bardzo, ale to bardzo dowcipne... !
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

bhakta Jezusa pisze:Anowi, to jest bardzo, ale to bardzo dowcipne... !
ja nie wierzę w duszę nieśmiertelną - ale gdy mój psiak usypiał na zawsze - również się popłakałam

natomiast szukają śmierci, którzy nie radzą sobie z życiem
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
bhakta Jezusa
Posty: 265
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bhakta Jezusa »

Anowi, jesteś chrześcijanką szanującą Pismo Święte?
Dziękuję Ci, że napisałaś mi w co wierzysz. Ale na czym opierasz tę swoją ateistyczną wiarę?
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

ateistyczną wiarę? trzeźwość umysłu - oparta na Słowie
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
bhakta Jezusa
Posty: 265
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bhakta Jezusa »

Trzeźwość umysłu oparta na Słowie? Na jakim Słowie? Marksa, Engelsa, Lenina i Stalina?
Zaprzeczanie fundamentalnym naukom Pisma nie jest żadną trzeźwością umysłu, ale jej zaprzeczeniem. To las ignorancji, z Pismem nie mający nic wspólnego...
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

bhakta Jezusa pisze:Trzeźwość umysłu oparta na Słowie? Na jakim Słowie? Marksa, Engelsa, Lenina i Stalina?
Zaprzeczanie fundamentalnym naukom Pisma nie jest żadną trzeźwością umysłu, ale jej zaprzeczeniem. To las ignorancji, z Pismem nie mający nic wspólnego...
Obserwując Twoje wpisy, nie jest to pierwszy post, w którym raczysz zapominać o punkcie 3 Regulaminu:
Głównym celem Forum jest wymienienie poglądów na temat Biblii i wiary.
Notorycznie też podpadasz pod łamanie kolejnych jego punktów:
4. Traktuj innych tak, jak chcesz, by traktowano Ciebie.
5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.
7. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.
Narazie tylko słownie ostrzegam i proszę o zaprzestanie takich praktyk i zmianę tonu wobec inaczej od Ciebie myślących i wierzących.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
bhakta Jezusa
Posty: 265
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bhakta Jezusa »

Eutychusie! Dziękuję za napomnienie. Przyjmuję je z pokorą. Jednak pragnę się upomnieć o jednakowe traktowanie mnie tak jak innych. Mój ostry styl w stosunku do Anowi, nie wiem czy wiesz, wyniknął z kpiarskiego stosunku do moich wierzeń. Skrytykowała moją wiarę w to, że dusza ludzka zyje nadal po smierci ciała. No bo przecież nie powiesz mi, że tak samo piszę w stosunku do wszystkich pozostałych uczestników tego forum. No może do jednego jeszcze lub dwóch, ale to też nie bez powodu.
No ale przyjmuję pokornie Twoja naganę i postaram się dostosować do Twoich wymogów
Zgadzam się z Tobą, że się zagalopowałem, ale też upominam się sprawiedliwość dla mnie. Mam nie kpić z innych? OK, ale niech ci inni nie kpią również ze mnie...
Zapomniałem o tym, że jako chrześcijanin to ja mam własnie przyjmować ze spokojem kpiny i szyderstwa pod swoim adresem, a nie odpłacać tym samym. Błagam Boga o przebaczenie a także uczestników i moderatorów tego forum
Pozdrawiam!
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

bhakta Jezusa pisze: OK, ale niech ci inni nie kpią również ze mnie...
nie kpiłam z Ciebie tylko tej koszmarnej myśli, że coś - dusza - opuszcza ciało i zabłąkana nie wie co ze sobą zrobić?

nie wiem dlaczego ludzie w to wierzą - a nie Jezusowi, który powiedział - Łazarz śpi
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Anowi pisze:nie wiem dlaczego ludzie w to wierzą - a nie Jezusowi, który powiedział - Łazarz śpi
nie wszyscy ludzie - ja wierzę w tej kwestii tak samo jak Ty
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
bhakta Jezusa
Posty: 265
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bhakta Jezusa »

Anowi, najważniejsze są wersety biblijne, a nie to co komu wydaje się racjonalne. Bardzo rzadko sprawy duchowe są racjonalne z ludzkiego punktu widzenia.
Podalem tu tyle wersetów biblijnych na to,że dusza żyje nadal po śmierci ciała, iż człowiek który szanuje Słowo Boże powinien to uznać a nie kpić.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

bhakta Jezusa pisze:Anowi, najważniejsze są wersety biblijne, a nie to co komu wydaje się racjonalne. Bardzo rzadko sprawy duchowe są racjonalne z ludzkiego punktu widzenia.
Podalem tu tyle wersetów biblijnych na to,że dusza żyje nadal po śmierci ciała, iż człowiek który szanuje Słowo Boże powinien to uznać a nie kpić.
Z całym należnym szacunkiem, ale ilość nie zawsze przechodzi w jakość...
Zgadzam się z Tobą, że najważniejsze są wersety Biblijne. Na początek więc tylko kilka,
ale takich, których nie da się zinterpretować inaczej niż to zostało zapisane.

Rdz 2 pisze:15 I wziął Pan Bóg człowieka i osadził go w ogrodzie Eden, aby go uprawiał i strzegł.
16 I dał Pan Bóg człowiekowi taki rozkaz: Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść,
17 ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz.18 Potem rzekł Pan Bóg: Niedobrze jest człowiekowi, gdy jest sam. Uczynię mu pomoc odpowiednią dla niego.
Rdz 3 pisze:1 A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?
2 A kobieta odpowiedziała wężowi: Możemy jeść owoce z drzew ogrodu,
3 tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli.

Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,
5 lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.
Pytanie retoryczne: komu wierzyć :?:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
bhakta Jezusa
Posty: 265
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bhakta Jezusa »

Eutychusie, no niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Podane przez ciebie wersety z Księgi Rodzaju niczego nie wnoszą do sprawy, a mianowcie czy dusza ludzka żyje nadal po śmierci ciała czy też nie. Dobrze że w zasadzie podałeś te wersety gdyż jeden z nich, mówi że umrą w dniu w którym zgrzeszyli. Skoro nie umarli doslownie, znaczy że musiało coś istotniejszego umrzeć niż ich ciała, a mianowicie ich dusze w sposób duchowy, choć ich ciała zaczęły już z pewnością obumierać.
Co do jakości albo ilości wersetów biblijnych, to sądzę, że w przypadku podanych poniżej przeze mnie wersetów odgrywa ważną rolę i jdeno i drugie. Jest ich dużo, ale jednocześnie są one mocne:


Phi 1:22-24 nwt-pl "(22) A jeśli dalej żyć w ciele, jest to owoc mej pracy – ale co wybrać, tego nie wyjawiam. (23) Jestem pod naciskiem tych dwóch rzeczy; ale czego istotnie pragnę, to zostać uwolnionym i być z Chrystusem, bo to oczywiście jest o wiele lepsze. (24) Jednakże moje pozostawanie w ciele jest ze względu na was konieczniejsze."

2Co 5:8-9 nwt-pl "(8) Jesteśmy zaś pełni otuchy i radzi bylibyśmy raczej stać się nieobecni w ciele, a znaleźć dom u Pana. (9) Dlatego też stawiamy sobie za cel, żebyśmy – czy to mając u niego dom, czy będąc u niego nieobecnymi – byli godni jego upodobania."

Rev 14:13 nwt-pl "(13) I usłyszałem głos z nieba, mówiący: "Napisz: Szczęśliwi są umarli, którzy umierają w jedności z Panem – począwszy od tego czasu. Tak, mówi duch, niech odpoczną od swych trudów, bo to, co czynili, idzie wraz z nimi"."

Rev 6:9 nwt-pl "(9) A gdy otworzył piątą pieczęć, ujrzałem pod ołtarzem dusze pozabijanych z powodu Bożego słowa i z powodu działalności świadczenia, którą im powierzono."

J 11:26 nwt-pl "(26) a każdy, kto żyje i we mnie wierzy, przenigdy nie umrze. Czy w to wierzysz?""

J 8:51-52 nwt-pl "(51) Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Jeżeli ktoś będzie zachowywał moje słowo, przenigdy nie ujrzy śmierci". (52) Żydzi rzekli do niego: "Teraz już wiemy, że masz demona. Abraham umarł, a także prorocy; ty zaś mówisz: 'Jeżeli ktoś będzie zachowywał moje słowo, przenigdy nie zakosztuje śmierci'."

Mat 10:28 nwt-pl "(28) I nie bójcie się tych, co zabijają ciało, lecz nie mogą zabić duszy, ale raczej bójcie się tego, który może i duszę, i ciało zgładzić w Gehennie."

1Ki 17:22 nwt-pl "(22) W końcu Jehowa wysłuchał głosu Eliasza i dusza dziecka wróciła do niego, i ożyło."

Dz 20:10 nwt-pl "(10) Lecz Paweł zszedł na dół, przypadł do niego i objąwszy go, rzekł: "Przestańcie podnosić wrzawę, bo jego dusza jest w nim"."

Luk 16:22 nwt-pl "(22) Po pewnym czasie żebrak umarł i został zaniesiony przez aniołów na miejsce u piersi Abrahama. "Także bogacz umarł i został pogrzebany."

Luk 12:20 nwt-pl "(20) Ale Bóg rzekł do niego: 'Nierozsądny, tej nocy zażądają od ciebie twej duszy. Czyje więc będzie to, co nagromadziłeś?'"

Dz 2:24-31 nwt-pl "(24) Ale Bóg go wskrzesił, rozwiązawszy boleści śmierci, ponieważ było niemożliwe, żeby go dalej zatrzymywała. (25) Dawid bowiem mówi o nim: 'Zawsze miałem przed oczami Jehowę, gdyż jest on po mojej prawicy, aby mną nic nie wstrząsnęło. (26) Dlatego serce moje się rozweseliło, a język mój wielce się rozradował. Ponadto nawet moje ciało mieszkać będzie w nadziei, (27) gdyż nie pozostawisz mojej duszy w Hadesie ani nie pozwolisz, żeby lojalny wobec ciebie ujrzał skażenie. (28) Dałeś mi poznać drogi życia, oblicze twoje napełni mnie weselem'. (29) "Mężowie, bracia, wolno do was ze swobodą mowy powiedzieć o głowie rodu, Dawidzie, że i zmarł, i został pogrzebany, a jego grobowiec jest u nas po dziś dzień. (30) A ponieważ był prorokiem i wiedział, że Bóg złożył mu przysięgę, iż posadzi na jego tronie kogoś z owocu jego lędźwi, (31) on, widząc naprzód, mówił o zmartwychwstaniu Chrystusa, że ani nie został opuszczony w Hadesie, ani jego ciało nie ujrzało skażenia."

Gen 35:18 nwt-pl "(18) Toteż gdy jej dusza uchodziła (ona bowiem umarła), nadała mu imię Ben-Oni: lecz jego ojciec nazwał go Beniamin:"
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”