Czy człowiek staje się duszą dopiero po narodzeniu?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

nike pisze:Ja ciebie zapytałam, ponieważ wyżej udowadniałeś, że dusze wołają do Boga, więc mi teraz odpowiedz.
Odpowiedź jest prosta, Nike: Cytowany wers o krwi Abla wołającej do Boga jest metaforą. Bóg w sposób metaforyczny uświadamia Kaina, że wie o jego zbrodni.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Yarpen Zirgin pisze:
nike pisze:Ja ciebie zapytałam, ponieważ wyżej udowadniałeś, że dusze wołają do Boga, więc mi teraz odpowiedz.
Odpowiedź jest prosta, Nike: Cytowany wers o krwi Abla wołającej do Boga jest metaforą. Bóg w sposób metaforyczny uświadamia Kaina, że wie o jego zbrodni.
Acha, a te dusze z Objawienia, to są już prawdziwe dusze, które fizycznie wołają, mają język, usta itd?

Pius
Posty: 656
Rejestracja: 01 sie 2009, 20:13

Post autor: Pius »

Jachu pisze:To chyba Izajasz się mylił:
trzeba uwzględnić fakt ,że księga Izajasza nie jest jednorodna ale składa się z co na mniej z trzech różnych części , tę której fragment zacytowałeś powstała po niewoli babilońskiej.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

nike pisze:Acha, a te dusze z Objawienia, to są już prawdziwe dusze, które fizycznie wołają, mają język, usta itd?
Zdefiniuj "fizycznie". :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Yarpen Zirgin pisze:
Arius pisze:Prawdę mówi Biblia,
Oczywiście. Na ten przykład podając w Apokalipsie, że dusze zabitych stoją przed tronem Boga i wołają do niego (Ap 6:9). Ciekawe jak, skoro wg. ciebie dusza umiera w momencie śmierci ciała?
Na czym stoją dusze zabitych przed tronem,przecież ciała nie ma,to jak,mówimy dalej o metaforach,czy tylko wtedy gdy pasuje do bajki?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

A na czym stał Mojżesz, który jakoś pojawił się przed Chrystusem w czasie Przemienienia, a ciała przecież nie miał?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Pius
Posty: 656
Rejestracja: 01 sie 2009, 20:13

Post autor: Pius »

nike pisze:
Yarpen Zirgin pisze:
nike pisze:Ja ciebie zapytałam, ponieważ wyżej udowadniałeś, że dusze wołają do Boga, więc mi teraz odpowiedz.
Odpowiedź jest prosta, Nike: Cytowany wers o krwi Abla wołającej do Boga jest metaforą. Bóg w sposób metaforyczny uświadamia Kaina, że wie o jego zbrodni.
Acha, a te dusze z Objawienia, to są już prawdziwe dusze, które fizycznie wołają, mają język, usta itd?
to czy coś jest metaforom czy nie można wywnioskować z kontekstu . Porównaj oba cytaty
Ap 6:9 BT "A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli."
i
Ap 14:13 BT "I usłyszałem głos, który z nieba mówił: Napisz: Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny."

Pius
Posty: 656
Rejestracja: 01 sie 2009, 20:13

Post autor: Pius »

Jachu pisze:Na czym stoją dusze zabitych przed tronem
skąd wytrzasnąłeś , to stanie i tron?????
Ap 6:9 BT "A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli."

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Stąd, że ja się rąbnąłem pisząc z pamięci o tym fragmencie Apokalipsy. :-(
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Pius pisze:
Jachu pisze:To chyba Izajasz się mylił:
trzeba uwzględnić fakt ,że księga Izajasza nie jest jednorodna ale składa się z co na mniej z trzech różnych części , tę której fragment zacytowałeś powstała po niewoli babilońskiej.
Ale też gdzie indziej pisze ,np.

Mar. 12:24-26
24. Na to Jezus odpowiadając rzekł im: Zaż nie dlatego błądzicie, iżeście nie powiadomi Pisma ani mocy Bożej?
25. Albowiem gdy zmartwychwstaną, ani się żenią, ani za mąż wydawają; ale są jako Aniołowie w niebiesiech.
26. A o umarłych, iż będą wzbudzeni, nie czytaliścież w księgach Mojżeszowych, jako Bóg do niego ze krza mówił, i rzekł: Jam jest Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakóba?
Mar. 12:27
27. Bóg nie jestci Bogiem umarłych, ale Bogiem żywych: przetoż wy bardzo błądzicie.
(BG)

Pius
Posty: 656
Rejestracja: 01 sie 2009, 20:13

Post autor: Pius »

i wszystko nadal się zgadza to dopiero Jezus przyniósł pełne objawienie, które wcześniej nie było znane:
Ps 49:12 BT "Groby są ich domami na wieki, ich mieszkaniem na wszystkie pokolenia, choć imionami swymi nazywali ziemie."

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Już znacznie wcześniej prorocy mówili,w księgach zapisano np.

Job. 14:10-15
10. Lecz gdy człowiek skona, leży bezwładny; a gdy człowiek wyzionie ducha, gdzie jest potem?
11. Jak ubywa wód z morza, jak strumień opada i wysycha,
12. Tak człowiek, gdy się położy, nie wstanie; dopóki niebo nie przeminie, nie ocuci się i nie obudzi się ze swojego snu.
13. Obyś mnie ukrył w krainie umarłych, schował mnie, aż uśmierzy się twój gniew, wyznaczył mi kres, a potem wspomniał na mnie!
14. Gdy człowiek umiera, czy znowu ożyje? Przez wszystkie dni mojej służby będę oczekiwał, aż nadejdzie zmiana.
15. Wtedy będziesz wołał, a ja ci odpowiem, będziesz tęsknił za tworem swoich rąk.
(BW)

Pius
Posty: 656
Rejestracja: 01 sie 2009, 20:13

Post autor: Pius »

a dalszy ciag jest taki:
20) Miażdżysz na zawsze i on odchodzi, pozbawiasz kształtu, odsyłasz.(21) Czy we czci jego synowie? - On nie wie. Czy też wzgardzeni? Już o tym nie myśli.(22) Zadręcza go własne ciało, odczuwa ból swojej duszy.”
jak widać Hiob nie zna jeszcze prawdy o zmartwychwstaniu

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Pius pisze:i wszystko nadal się zgadza to dopiero Jezus przyniósł pełne objawienie, które wcześniej nie było znane:
Ps 49:12 BT "Groby są ich domami na wieki, ich mieszkaniem na wszystkie pokolenia, choć imionami swymi nazywali ziemie."

EMET:
NŚ tak oddaje ten werset: "Mają wewnętrzne życzenie, by ich domy trwały po czas niezmierzony, ich przybytki – przez pokolenie za pokoleniem. Swoje posiadłości ziemskie ponazywali od swych imion." [w NŚ w. 11].
I. Cylkow, ed. 1883, oddał: "W myśli ich, domy ich wieczne, mieszkania ich od pokolenia do pokolenia, nazywają od swego imienia, ziemie swoje." [w. 12].
W przypisie Cylkow podaje: "12. קרבם ich wnętrze, myśl - tak już Raszi. Inni: zam. קברם ich groby.".


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

No to jeszcze:

Dz.Ap. 7:1-5
1. A arcykapłan rzekł: Czy tak się mają te rzeczy?
2. On zaś odrzekł: Mężowie bracia i ojcowie, słuchajcie! Bóg chwały ukazał się ojcu naszemu Abrahamowi, gdy był w Mezopotamii, zanim zamieszkał w Haranie,
3. I rzekł do niego: Opuść ziemię swoją i rodzinę swoją, i idź do ziemi, którą ci wskażę.
4. Wtedy wyszedł z ziemi chaldejskiej i zamieszkał w Haranie. A stamtąd, gdy umarł jego ojciec, przesiedlił go do tej ziemi, w której wy teraz mieszkacie;
5. I nie dał mu w niej w posiadanie ani piędzi ziemi, lecz obiecał, że da ją jemu w posiadanie i jego potomstwu, chociaż jeszcze nie miał dziecięcia.
(BW)


Czy Abraham już ziemię obiecaną otrzymał ? Wszak Bóg nie kłamie

1 Moj. 13:15-17
15. Wszystkę bowiem ziemię, którą ty widzisz, dam tobie, i nasieniu twemu aż na wieki.
16. A rozmnożę nasienie twoje jako proch ziemi; bo jeźli kto będzie mógł zliczyć proch ziemi, tedy i nasienie twoje zliczone będzie.
17. Wstańże, schodź tę ziemię wzdłuż i wszerz, bo ją tobie dam.
(BG)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”