Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: kostek »

wuka pisze:
05 sie 2020, 14:45
kostek pisze:
05 sie 2020, 14:41
No i nie dowiem się czy według pani "wuka" istnieje więcej prawd. To by mogło mocno sprecyzować mi z kim rozmawiam.
Ja jestem do tablicy wołana? Chyba pomyłka. O niczym takim nie pisałam :aaa:
Przepraszam, miałem na myśli panią "wybrana". ;) Pomyliło mi się.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Pomyliłam się, spojrzałam na inny wpis. Sorki, że się wcięłam.
Ale na to, że reinkarnacja ma sens także już odpowiadałam gdzieś wcześniej. Jak cię interesuje to zapoznaj się.
Jeszcze raz przepraszam. To pewnie przez to moje oko ślepe. Zdarzają mi się dziwniejsze "wpadki" niż odpowiadanie na post skierowany nie do mnie. Mam nadzieję, że mi wybaczysz.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: nike »

Wybrana i wuka, jeżeli wierzycie w reinkarnację, to skąd wiecie,że w nowym wcieleniu nie staniecie się zwierzętami?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

nike pisze:
05 sie 2020, 19:56
Wybrana i wuka, jeżeli wierzycie w reinkarnację, to skąd wiecie,że w nowym wcieleniu nie staniecie się zwierzętami?
Gdybyś wiedziała cokolwiek sensownego na temat życia po śmierci, życia całkiem realnego, bo tam jest dom wszystkich ludzi, to nie zadałabyś takiego pytania. Ignorancja i nic poza tym. :-(

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: nike »

A więc oświeć mnie,a nie opowiadaj,ze ignoruje ciebie bo to jest pomówienie. Nie każdy musi wszystko wiedzieć, oglądałam różne reportaże, też trochę czytałam o reinkarnacji i tam było też,ze człowiek który za małą karmę nazbierał w jednym życiu w drugim staje się zwierzęciem taka moja wiedza w tym temacie resztę edukacji oddaję tobie.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

nike pisze:
05 sie 2020, 22:57
A więc oświeć mnie,a nie opowiadaj,ze ignoruje ciebie bo to jest pomówienie. Nie każdy musi wszystko wiedzieć, oglądałam różne reportaże, też trochę czytałam o reinkarnacji i tam było też,ze człowiek który za małą karmę nazbierał w jednym życiu w drugim staje się zwierzęciem taka moja wiedza w tym temacie resztę edukacji oddaję tobie.
Nie mówię, że mnie ignorujesz tylko temat. Nie znasz głębi tematu i jakieś bajki wciskasz. Tu nie chodzi o żadną karmę. Zupełnie nie o tym mówię.
Nie chce mi się już nic. Na pewno nie dziś.
Dobranoc.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: booris »

Wtrace sie troche,dla rozladowania napiecia.Reinkarnacja,to pojecie uznawane przez dwie religie-hinduizm i buddyzm.Inkarnowanie w zwierzeta ( i nie tylko) wystepuje w hinduizmie i nie dlatego,ze ktos nazbieral za malo karmy,ale dlatego ze nazbieral za duzo zlej karmy.Podobnie jak w chrzescijanstwie-dobre i zle uczynki determinuja przyszly los "delikwenta".W buddyzmie reinkarnacja wyglada zupelnie inaczej i chyba najlepiej bedzie,jak posluze sie wikipedia:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Reinkarnacja
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anatman

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: kostek »

Zbieranie punktów karmy brzmi trochę jak z gry wideo. :)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Najpierw nalezy sobie uświadomić, że my jesteśmy tzw.duszą żyjącą i istniejemy w miejscu przebywania dusz i tam jest nasz dom. Wcielenie i życie na ziemi jest nauką duszy.
Żyjąca dusza jest przecież terminem znanym z Biblii, ale być może interpretacja obecna zgubiła właściwe zrozumienie.
Reinkarnacja,to pojecie uznawane przez dwie religie-hinduizm i buddyzm.Inkarnowanie w zwierzeta ( i nie tylko) wystepuje w hinduizmie i nie dlatego,ze ktos nazbieral za malo karmy,ale dlatego ze nazbieral za duzo zlej karmy.Podobnie jak w chrzescijanstwie-dobre i zle uczynki determinuja przyszly los "delikwenta".W buddyzmie reinkarnacja wyglada zupelnie inaczej i chyba najlepiej bedzie,jak posluze sie wikipedia:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Reinkarnacja
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anatman
Na całym świecie i to od prawieków istniała wiara, więcej, głębokie przekonanie o reinkarnacji. Różne kultury w różny sposób tą naukę przekazywały. Chrześcijaństwu też nie jest obca ta wiara, ale została ona na soborze konstantynopolitańskim zakazana i wytępiana sukcesywnie. W Biblii mamy co najmniej kilka przesłanek tej wiedzy, których nie dało się wywalić, natomiast karkołomne interpretacje się robi wokół tego.
PS.
Dużo materiałów jest internecie. Ja korzystałam i korzystam głównie z wiedzy zawartej w książkach. Czytam temat od lat 70-tych z przerwą, gdy protestanci pranie mózgu mi zrobili. Po latach oszołomienia naukami Biblii i karkołomnych tłumaczeniach wątpliwych dla mnie fragmentów, powróciłam do swoich zainteresowań. Mam spokój w sercu i poukładało mi się wiele spraw.
Dla ciekawych mogę podać strony internetowe, a dla jeszcze ciekawszych tytuły książek.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

wuka pisze:W Biblii mamy co najmniej kilka przesłanek tej wiedzy, których nie dało się wywalić
Chętnie się zapoznam z tymi przesłankami w Biblii o reinkarnacji. Podasz wersety?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Podasz wersety?
Mat. 11,13-15 i Mat. 17,10-13 i Mal. 3, 23-24.
Jan. 3,3
Gal. 6, 7-8
Tak, wiem jak się obecnie to tłumaczy, więc pomiń oficjalne wersje i spójrz z innego punktu widzenia.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: nike »

booris pisze:
05 sie 2020, 23:49
Wtrace sie troche,dla rozladowania napiecia.Reinkarnacja,to pojecie uznawane przez dwie religie-hinduizm i buddyzm.Inkarnowanie w zwierzeta ( i nie tylko) wystepuje w hinduizmie i nie dlatego,ze ktos nazbieral za malo karmy,ale dlatego ze nazbieral za duzo zlej karmy.Podobnie jak w chrzescijanstwie-dobre i zle uczynki determinuja przyszly los "delikwenta".W buddyzmie reinkarnacja wyglada zupelnie inaczej i chyba najlepiej bedzie,jak posluze sie wikipedia:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Reinkarnacja
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anatman
Coś z tą karmą jest hehe---czyli wiedziałam,że dzwonią, nie wiedziałam tylko w którym kościele.

Dzięki boris za oświecenie mnie, :-)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Te definicje z wiki są bardzo niepełne i zawężone.
Pojęcie karmy jest tam wytłumaczone głównie z pozycji religii Wschodu i to jedynie niektóre odłamy tak interpretują.
Reinkarnacja duszy w ciele na ziemi ma niewiele z karmą wspólnego. Karma w wydaniu wiki to jakby kara za grzechy, za złe uczynki. W reinkarnacji nie o to chodzi. Chodzi o proces uczenia się duszy w różnych wcieleniach. Nieustanne uczenie się, bez oceniania. Dobre doświadczenia i złe doświadczenia - każdy musi przez nie przejść.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Co z tego, gdy nie pamiętasz tych doświadczeń z poprzednich wcieleń...
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
07 sie 2020, 10:44
Co z tego, gdy nie pamiętasz tych doświadczeń z poprzednich wcieleń...
Już ci pisałam o tym pamiętaniu. Nie czytałeś :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”