Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
22 lut 2021, 13:27
Czy fizyka kwantowa może wyjaśnić werset z Psalmu 146:4?
"Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi; w tymże dniu giną jego myśli"
Duch uchodzi w przestrzeń z której przyszedł- duchową.
Ciało i jego myśli (mozg) - giną.
Człowiek składa się z ciała, z duszy cielesnej (tchnienie) i z Ducha, który wypełnia duszę nieśmiertelna.
Dusza cielesna ożywia ciało człowieka. Dusza nieśmiertelna jest świadomością zycia w Bogu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: radek »

wybrana pisze:
22 lut 2021, 14:24
DonCicio pisze:
22 lut 2021, 13:27
Czy fizyka kwantowa może wyjaśnić werset z Psalmu 146:4?
"Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi; w tymże dniu giną jego myśli"
Duch uchodzi w przestrzeń z której przyszedł- duchową.
Ciało i jego myśli (mozg) - giną.
Człowiek składa się z ciała, z duszy cielesnej (tchnienie) i z Ducha, który wypełnia duszę nieśmiertelna.
Dusza cielesna ożywia ciało człowieka. Dusza nieśmiertelna jest świadomością zycia w Bogu.
Wers 4 Psalmu 146 mówi o dniu, w którym giną myśli, a przecież dni jest wiele, przedzielonych nocami. Dlatego Jezus o martwych mówi, że spali

Mat 9:24 EIB "Odejdźcie stąd — powiedział — bo dziewczynka nie umarła, lecz śpi. I zaczęli się z Niego wyśmiewać."

Jr 33:20-22 EIB "Tak mówi PAN: Gdybyście zdołali zerwać moje przymierze z dniem i moje przymierze z nocą, tak aby nie było dnia ani nocy w ich porze, (21) to można by pomyśleć, że uda się zerwać moje przymierze z Dawidem, moim sługą, i że zabraknie mu syna, który by panował na jego tronie, albo kapłanów lewickich na moje usługi. (22) Jak niezliczone są zastępy niebios i jak niezmierzony piasek morski, tak liczne będzie potomstwo Dawida, mojego sługi, oraz Lewici, którzy Mi służą."

Ps 90:4 EIB "Gdyż tysiąc lat w Twoich oczach Jest jak dzień wczorajszy, już miniony, I jak warta nocnej straży."

2P 3:8 EIB "To jedno, kochani, miejcie na uwadze: U Pana jeden dzień jest jak tysiąc lat i tysiąc lat jak jeden dzień."
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

Żeby wykazać Ci, jak zgubna i niebezpieczna bywa filozofia, którą się posługujesz, oraz jak oddala człowieka od Prawdy o Bogu, pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje wywody, opierając się na Biblii … nie na pustym gadaniu.


wybrana pisze:
22 lut 2021, 14:24
Duch uchodzi w przestrzeń z której przyszedł- duchową.

Duch nie uchodzi w przestrzeń, ale do Boga, który nie jest przestrzenią, a realną duchową osobą:

Kor 12:7 "Wtedy to proch wraca do ziemi, w której wcześniej był, duch wraca do prawdziwego Boga, który go dał"

Jan 4:24 "Bóg jest istotą duchową, a ci, którzy Go czczą, muszą oddawać Mu cześć duchem i prawdą"


Bóg, dysponujący ogromną mocą, jest Twórcą przestrzeni, a nie samą przestrzenią, jak napisałaś (Kol 2:8):

Obj 14:7 "Mówił donośnym głosem: 'Bójcie się Boga i Go wychwalajcie, bo nadeszła godzina Jego sądu nad ludźmi. Oddajcie więc cześć Temu, który stworzył niebo, ziemię, morzeźródła wód'"



wybrana pisze:
22 lut 2021, 14:24
Człowiek składa się z ciała, z duszy cielesnej (tchnienie) i z Ducha, który wypełnia duszę nieśmiertelna.

Skoro, według Ciebie, ciało składa się z duszy i ducha, to co się stanie, kiedy duch „oddzieli się” od duszy? Biblia wskazuje na taką okoliczność:

Heb 4:12 "Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, jest ostrzejsze niż jakikolwiek obosieczny miecz i przenika tak głęboko, że oddziela duszę od ducha, kości od szpiku, i jest zdolne rozpoznać myśli i zamiary serca"

Czym będzie „nieśmiertelna” dusza bez ducha? Śmiertelnie nieśmiertelną duszą?



wybrana pisze:
22 lut 2021, 14:24
Człowiek składa się z (...) z duszy cielesnej (tchnienie) ... duszę nieśmiertelna.

To według Ciebie mamy teraz dwie dusze? Cielesną i nieśmiertelną?!

A może jakiś dowód Biblijny na tę rewelację? Gadać każdy może! (Ef 5:6)



wybrana pisze:
22 lut 2021, 14:24
Dusza cielesna ożywia ciało człowieka.

To nie dusza ożywia ciało, a duch Boży, Jego moc:

Rodz 2:7 "I Jehowa Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi, i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą"

Iz 42:5 "Tak mówi prawdziwy Bóg, Jehowa, Stwórca nieba — Ten, który je rozpostarł, Ten, który uformował ziemię i uczynił wszystko, co na niej jest, Ten, który daje dech jej mieszkańcom i ducha tym, którzy po niej chodzą:



wybrana pisze:
22 lut 2021, 14:24
Dusza nieśmiertelna jest świadomością zycia w Bogu.

Kardynalny błąd! Po śmierci człowiek nie ma żadnej świadomości, żadnego działania:

Ps 146:4 "Duch człowieka uchodzi, a on wraca do ziemi. Tego dnia giną jego myśli"

Kaz 9:5 "Żyjący wiedzą, że umrą, ale umarli nic nie wiedzą ani nie mają już żadnej nagrody, bo cała pamięć o nich idzie w zapomnienie"

Iz 38:18 "Bo grób nie może Cię wychwalać, śmierć nie może Cię sławić. Ci, którzy idą do dołu, nie mogą liczyć na Twoją wierność"


Dusza nieśmiertelna do szatański wymysł, całkowicie sprzeczny z Biblią!

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »



Biblijna Prawda o duszy jest taka, że każde stworzenie, w którym jest krwiobieg, jest nazwane duszą! Zarówno człowiek:

Rodz 2:7 „I Jehowa Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi, i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą

… jak i zwierzęta:

Rodz 1:24 „I przemówił Bóg: „Niech ziemia wyda żyjące dusze według ich rodzajów, zwierzę domowe i inne poruszające się zwierzę oraz dzikie zwierzę ziemi według jego rodzaju”. I tak się stało”

A to wszystko za sprawą krwi, która w oczach Jehowy Boga jest życiem, jest święta i jest nazwana duszą:

Kapł 17:4 „Bo duszą wszelkiego ciała jest jego krew dzięki duszy, która w niej jest. Toteż powiedziałem synom Izraela: „Nie wolno wam spożywać krwi żadnego ciała, gdyż duszą wszelkiego ciała jest jego krew. Każdy, kto ją spożywa, zostanie zgładzony”.

Rodz 9:4 „Tylko mięsa z jego duszą — jego krwią — nie wolno wam jeść”


Dlatego też, za zabicie śmiertelnej duszy … człowieka, Bóg zażądał duszy mordercy, czyli przelania jego krwi:

Rodz 9:5,6 „A ponadto będę żądał z powrotem krwi waszych dusz. Z ręki każdego żywego stworzenia będę jej żądał z powrotem; i z ręki człowieka, z ręki każdego, kto jest jego bratem, będę żądał z powrotem duszy człowieka. Kto przelewa krew człowieka, przez człowieka zostanie przelana jego własna krew, bo na obraz Boży uczynił On człowieka”

Taka jest Biblijna prawda o duszy, która jest jak najbardziej śmiertelna!

Czy nadal niektórzy będą polemizować z Bogiem, którego Słowa zacytowałem?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

DonCicio pisze:
22 lut 2021, 12:44
efroni pisze:
22 lut 2021, 10:42

Błąd. To nie jest jedno i to samo . Greckie słowo háides (Hades) jest odpowiednikiem hebrajskiego szeʼòl (Szeol)(jw.org) , tym samym hebrajski Szeol i grecki Hades to "kraina umarłych" - miejsce gdzie trafiają dusze po śmierci ciała a grób to nie szeʼòl tylko geber albo geburah - miejsce gdzie trafia ciało po śmierci człowieka.
Jak już cytujesz jw.org, to bądź konsekwentna: (efroni to on)

Hades
Greckie słowo háides (Hades) jest odpowiednikiem hebrajskiego szeʼòl (Szeol). Oznacza ono wspólny grób ludzkości. (Zob. GRÓB).

Grób
Jeżeli słowo to nie zostało opatrzone przypisem, oznacza miejsce pochówku. Jeśli dodano do niego przypis, to jest odpowiednikiem hebrajskiego wyrazu szeʼòl (Szeol) lub greckiego háides (Hades) i oznacza wspólny grób ludzkości. Według Biblii przebywający w nim zmarli nie są niczego świadomi i nie mogą nic robić (Pwt 34:6; Kzn 9:10; Dz 2:31).

Konsekwencja nie upoważnia mnie do cytowania tego co nie jest prawdą .
Na szczęście, dla nas, jw.org nie jest Alfą i Omegą jeżeli chodzi o terminy biblijne.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

DonCicio pisze:
22 lut 2021, 13:04
efroni pisze:
22 lut 2021, 10:42
To samo jest z nauką o okupie . Ta nauka została wymyślona przez Charlesa T. Russella w XIX w.
Że też ja wcześniej nie zauważyłem, że "Ta nauka została wymyślona przez Charlesa T. Russella w XIX w". Przecież Biblia nic, a nic o tym nie wspomina! :mysli:
No właśnie . Byłoby to bardzo dziwne gdyby Biblia wspominała o nauce okupu w interpretacji Charlesa T. Russella .
Nie zastanawia Cię dlaczego Barbour nie zgadzał się z jego interpretacją okupu i nie chciał jej ogłosić w swoim czasopiśmie ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
23 lut 2021, 3:31


Biblijna Prawda o duszy jest taka, że każde stworzenie, w którym jest krwiobieg, jest nazwane duszą! Zarówno człowiek:

Rodz 2:7 „I Jehowa Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi, i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą

… jak i zwierzęta:

Rodz 1:24 „I przemówił Bóg: „Niech ziemia wyda żyjące dusze według ich rodzajów, zwierzę domowe i inne poruszające się zwierzę oraz dzikie zwierzę ziemi według jego rodzaju”. I tak się stało”

A to wszystko za sprawą krwi, która w oczach Jehowy Boga jest życiem, jest święta i jest nazwana duszą:

Kapł 17:4 „Bo duszą wszelkiego ciała jest jego krew dzięki duszy, która w niej jest. Toteż powiedziałem synom Izraela: „Nie wolno wam spożywać krwi żadnego ciała, gdyż duszą wszelkiego ciała jest jego krew. Każdy, kto ją spożywa, zostanie zgładzony”.

Rodz 9:4 „Tylko mięsa z jego duszą — jego krwią — nie wolno wam jeść”


Dlatego też, za zabicie śmiertelnej duszy … człowieka, Bóg zażądał duszy mordercy, czyli przelania jego krwi:

Rodz 9:5,6 „A ponadto będę żądał z powrotem krwi waszych dusz. Z ręki każdego żywego stworzenia będę jej żądał z powrotem; i z ręki człowieka, z ręki każdego, kto jest jego bratem, będę żądał z powrotem duszy człowieka. Kto przelewa krew człowieka, przez człowieka zostanie przelana jego własna krew, bo na obraz Boży uczynił On człowieka”

Taka jest Biblijna prawda o duszy, która jest jak najbardziej śmiertelna!

Czy nadal niektórzy będą polemizować z Bogiem, którego Słowa zacytowałem?
Jeżeli napisałam, że duch przechodzi w przestrzeń duchową, to dobrze to ujęłam. Może tą przestrzenią być Królestwo Boże, lub piekło.
Dusza ludzka duchowa - nie cielesna - jest nieśmiertelna.
Tak uczą Ewangelie Nowego Testamentu - nauki jakie głosił Jezus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

efroni pisze:
23 lut 2021, 8:26
DonCicio pisze:
22 lut 2021, 12:44
efroni pisze:
22 lut 2021, 10:42

Błąd. To nie jest jedno i to samo . Greckie słowo háides (Hades) jest odpowiednikiem hebrajskiego szeʼòl (Szeol)(jw.org) , tym samym hebrajski Szeol i grecki Hades to "kraina umarłych" - miejsce gdzie trafiają dusze po śmierci ciała a grób to nie szeʼòl tylko geber albo geburah - miejsce gdzie trafia ciało po śmierci człowieka.
Jak już cytujesz jw.org, to bądź konsekwentna: (efroni to on)

Hades
Greckie słowo háides (Hades) jest odpowiednikiem hebrajskiego szeʼòl (Szeol). Oznacza ono wspólny grób ludzkości. (Zob. GRÓB).

Grób
Jeżeli słowo to nie zostało opatrzone przypisem, oznacza miejsce pochówku. Jeśli dodano do niego przypis, to jest odpowiednikiem hebrajskiego wyrazu szeʼòl (Szeol) lub greckiego háides (Hades) i oznacza wspólny grób ludzkości. Według Biblii przebywający w nim zmarli nie są niczego świadomi i nie mogą nic robić (Pwt 34:6; Kzn 9:10; Dz 2:31).


Konsekwencja nie upoważnia mnie do cytowania tego co nie jest prawdą .
Na szczęście, dla nas, jw.org nie jest Alfą i Omegą jeżeli chodzi o terminy biblijne.

Konsekwencja upoważnia mnie do poproszenia Ciebie o wersety przeczące temu, że Szeol i Hades nie są tożsame z grobem. W przeciwnym razie trzeba uznać, że Twoje twierdzenie jest kłamstwem ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

efroni pisze:
23 lut 2021, 8:49
DonCicio pisze:
22 lut 2021, 13:04
efroni pisze:
22 lut 2021, 10:42
To samo jest z nauką o okupie . Ta nauka została wymyślona przez Charlesa T. Russella w XIX w.
Że też ja wcześniej nie zauważyłem, że "Ta nauka została wymyślona przez Charlesa T. Russella w XIX w". Przecież Biblia nic, a nic o tym nie wspomina! :mysli:


No właśnie . Byłoby to bardzo dziwne gdyby Biblia wspominała o nauce okupu w interpretacji Charlesa T. Russella

Może jeszcze raz zacytuję, bo pewnie nie zauważyłaś (< tu pomoc w takich przypadkach), wersety świadczące o tym, że to dzięki "złożonej ofierze" 'okupu' "dostępujemy wyzwolenia",


Biblia pisze:
22 lut 2021, 13:04
Mat 20:28 "Podobnie Syn Człowieczy nie przyszedł, żeby mu usługiwano, ale żeby usługiwać i dać swoje życie jako okup w zamian za wielu

2 Tym 2:5,6 "Bóg jest jeden i jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, który dał samego siebie na odpowiedni okup za wszystkich. Świadectwo o tym miało być dawane we właściwym czasie"

Kol 1:13 "On nas uwolnił spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swojego ukochanego Syna, poprzez którego dostępujemy wyzwolenia na podstawie okupu — przebaczenia naszych grzechów"

Ef 1:7 "Dzięki niemu, dzięki jego krwi dostępujemy wyzwolenia na podstawie okupu, przebaczenia swoich przewinień, stosownie do bogactwa niezasłużonej życzliwości Boga"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
23 lut 2021, 9:11
Jeżeli napisałam, że duch przechodzi w przestrzeń duchową, to dobrze to ujęłam. Może tą przestrzenią być Królestwo Boże, lub piekło.

Twoje twierdzenia, świadczące o pewności tego co piszesz, to: "może", "lub".
Biblia natomiast daje jasne odpowiedzi! Na tym właśnie polega fałsz filozofii, którą stosujesz ... na domniemaniach!


wybrana pisze:
23 lut 2021, 9:11
Dusza ludzka 1. duchowa - nie 2. cielesna - jest nieśmiertelna.
Tak uczą Ewangelie Nowego Testamentu - nauki jakie głosił Jezus.

Proszę o Biblijny dowód. W przeciwnym razie Twoje stwierdzenie będzie traktowane jako kłamstwo ... Powiedzieć każdy może!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

DonCicio pisze:
22 lut 2021, 12:30
wybrana pisze:
22 lut 2021, 9:03
Tak, że jakiejś Hebrajskie nauki nie wykluczą tego, że Królestwo Niebieskie w Niebie było otwarte dla tych, co pragnęli królowania Bożego w swoim życiu. Niewielu nią wchodziło, ale byli tacy, co wchodzili.
Proszę o Biblijny dowód na Twoje słowa. Powiedzieć każdy może!

Zaprzeczeniem Twoich słów, są słowa Pana Jezusa zawarte w Ewangelii wg Mateusza, wypowiedziane dopiero po chrzcie wodnym:

Mat 4:17 "Od tego czasu Jezus zaczął głosić: „Okażcie skruchę, bo przybliżyło się Królestwo Niebios

"Przybliżyło się królestwo Boże" ... dopiero "przybliżyło", ale jeszcze nie nastało! Zatem, o jakich Hebrajskich naukach o Królestwie mówisz? Proszę o Biblijny dowód!

wybrana pisze:
22 lut 2021, 9:03
Zmarli, którzy żyją w Niebie, nie mają do nas dostępu.

Proszę o Biblijny dowód na Twoje słowa. Powiedzieć każdy może!

Kaz 9:5 "Żyjący wiedzą, że umrą, ale umarli nic nie wiedzą ani nie mają już żadnej nagrody, bo cała pamięć o nich idzie w zapomnienie"

Skoro umarli nic nie wiedzą i nie mają żadnej nagrody, to jak mogą żyć w niebie? Wegetują? Są podłączeni do duchowych respiratorów?

wybrana pisze:
22 lut 2021, 9:03
Jezus nie był zwykłym człowiekiem, ale widzialnym dla nas w ciele Bogiem

Proszę o Biblijny dowód na Twoje słowa. Powiedzieć każdy może!

Biblia mówi coś zupełnie innego niż Ty. Przytoczę tylko dwa spośród nich:

1 Jan 12:4 "Nikt nigdy nie widział Boga (...)"

Wyj 33:20 "Nie możesz zobaczyć mojej twarzy, bo żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu”.




Nie odpowiedziałaś dotąd na postawione Ci pytania. Proszę o potwierdzenie Twoich "rewelacji"!

Proszę o Biblijne dowody, albo Twoje wywody zostaną uznane za kłamstwa!

Powiedzieć każdy może, ale nie każdy potrafi potwierdzić prawdziwość swoich słów!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
24 lut 2021, 6:51
DonCicio pisze:
22 lut 2021, 12:30
wybrana pisze:
22 lut 2021, 9:03
Tak, że jakiejś Hebrajskie nauki nie wykluczą tego, że Królestwo Niebieskie w Niebie było otwarte dla tych, co pragnęli królowania Bożego w swoim życiu. Niewielu nią wchodziło, ale byli tacy, co wchodzili.
Proszę o Biblijny dowód na Twoje słowa. Powiedzieć każdy może!

Zaprzeczeniem Twoich słów, są słowa Pana Jezusa zawarte w Ewangelii wg Mateusza, wypowiedziane dopiero po chrzcie wodnym:

Mat 4:17 "Od tego czasu Jezus zaczął głosić: „Okażcie skruchę, bo przybliżyło się Królestwo Niebios

"Przybliżyło się królestwo Boże" ... dopiero "przybliżyło", ale jeszcze nie nastało! Zatem, o jakich Hebrajskich naukach o Królestwie mówisz? Proszę o Biblijny dowód!

wybrana pisze:
22 lut 2021, 9:03
Zmarli, którzy żyją w Niebie, nie mają do nas dostępu.

Proszę o Biblijny dowód na Twoje słowa. Powiedzieć każdy może!

Kaz 9:5 "Żyjący wiedzą, że umrą, ale umarli nic nie wiedzą ani nie mają już żadnej nagrody, bo cała pamięć o nich idzie w zapomnienie"

Skoro umarli nic nie wiedzą i nie mają żadnej nagrody, to jak mogą żyć w niebie? Wegetują? Są podłączeni do duchowych respiratorów?

wybrana pisze:
22 lut 2021, 9:03
Jezus nie był zwykłym człowiekiem, ale widzialnym dla nas w ciele Bogiem

Proszę o Biblijny dowód na Twoje słowa. Powiedzieć każdy może!

Biblia mówi coś zupełnie innego niż Ty. Przytoczę tylko dwa spośród nich:

1 Jan 12:4 "Nikt nigdy nie widział Boga (...)"

Wyj 33:20 "Nie możesz zobaczyć mojej twarzy, bo żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu”.




Nie odpowiedziałaś dotąd na postawione Ci pytania. Proszę o potwierdzenie Twoich "rewelacji"!

Proszę o Biblijne dowody, albo Twoje wywody zostaną uznane za kłamstwa!

Powiedzieć każdy może, ale nie każdy potrafi potwierdzić prawdziwość swoich słów!
Gdybyś czytał treść Biblii że zrozumieniem, to wiedział byś, że to co napisałam wynika z treści Nowego Testamentu. W tym temacie bardzo dużo podawałam cytaty potwierdzające. Na twoje osobiste życzenie nie będę je ponownie wklejala, bo one Ci nic nie dadzą, bo bez duchowego rozeznania będziesz czytał je swoim tokiem myślenia. Powiem tak, nie chce mi się, bo to próżnia moja robota. Przeczytaj ten temat od początku. Przeczytaj Ewangelie Nowego Testamentu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

DonCicio pisze:
efroni pisze:
DonCicio pisze:

Że też ja wcześniej nie zauważyłem, że "Ta nauka została wymyślona przez Charlesa T. Russella w XIX w". Przecież Biblia nic, a nic o tym nie wspomina! :mysli:


No właśnie . Byłoby to bardzo dziwne gdyby Biblia wspominała o nauce okupu w interpretacji Charlesa T. Russella

Może jeszcze raz zacytuję, bo pewnie nie zauważyłaś (< tu pomoc w takich przypadkach), wersety świadczące o tym, że to dzięki "złożonej ofierze" 'okupu' "dostępujemy wyzwolenia",


Biblia pisze:
22 lut 2021, 13:04
Mat 20:28 "Podobnie Syn Człowieczy nie przyszedł, żeby mu usługiwano, ale żeby usługiwać i dać swoje życie jako okup w zamian za wielu

2 Tym 2:5,6 "Bóg jest jeden i jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, który dał samego siebie na odpowiedni okup za wszystkich. Świadectwo o tym miało być dawane we właściwym czasie"

Kol 1:13 "On nas uwolnił spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swojego ukochanego Syna, poprzez którego dostępujemy wyzwolenia na podstawie okupu — przebaczenia naszych grzechów"

Ef 1:7 "Dzięki niemu, dzięki jego krwi dostępujemy wyzwolenia na podstawie okupu, przebaczenia swoich przewinień, stosownie do bogactwa niezasłużonej życzliwości Boga"


Nigdy nie twierdziłem i nie twierdzę że nauki o okupie nie ma w Biblii. Jest .
Twoja manipulacja polega na tym, że celowo i świadomie nie podkreśliłeś jednego , najbardziej istotnego słowa z mojej wypowiedzi , które wszystko wyjaśnia - w interpretacji

cyt; Byłoby to bardzo dziwne gdyby Biblia wspominała o nauce okupu w interpretacji Charlesa T. Russella
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

DonCicio pisze:
24 lut 2021, 6:03
efroni pisze:
23 lut 2021, 8:26
DonCicio pisze:
22 lut 2021, 12:44


Jak już cytujesz jw.org, to bądź konsekwentna: (efroni to on)

Hades
Greckie słowo háides (Hades) jest odpowiednikiem hebrajskiego szeʼòl (Szeol). Oznacza ono wspólny grób ludzkości. (Zob. GRÓB).

Grób
Jeżeli słowo to nie zostało opatrzone przypisem, oznacza miejsce pochówku. Jeśli dodano do niego przypis, to jest odpowiednikiem hebrajskiego wyrazu szeʼòl (Szeol) lub greckiego háides (Hades) i oznacza wspólny grób ludzkości. Według Biblii przebywający w nim zmarli nie są niczego świadomi i nie mogą nic robić (Pwt 34:6; Kzn 9:10; Dz 2:31).


Konsekwencja nie upoważnia mnie do cytowania tego co nie jest prawdą .
Na szczęście, dla nas, jw.org nie jest Alfą i Omegą jeżeli chodzi o terminy biblijne.

Konsekwencja upoważnia mnie do poproszenia Ciebie o wersety przeczące temu, że Szeol i Hades nie są tożsame z grobem. W przeciwnym razie trzeba uznać, że Twoje twierdzenie jest kłamstwem ...
Jeżeli jesteś tak konsekwentny to bądź konsekwentny do końca . Mowa jest o terminach używanych w j. hebrajskim i ta konsekwencja upoważnia mnie do poproszenia Ciebie o tekst potwierdzający, że hebrajski Szeol i hebrajski geber/geburah są tożsame . W przeciwnym razie trzeba uznać, że Twoje twierdzenie (i twierdzenie jw.org) jest kłamstwem....
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
24 lut 2021, 8:48
DonCicio pisze:
24 lut 2021, 6:51
DonCicio pisze:
22 lut 2021, 12:30

Proszę o Biblijny dowód na Twoje słowa. Powiedzieć każdy może!

Zaprzeczeniem Twoich słów, są słowa Pana Jezusa zawarte w Ewangelii wg Mateusza, wypowiedziane dopiero po chrzcie wodnym:

Mat 4:17 "Od tego czasu Jezus zaczął głosić: „Okażcie skruchę, bo przybliżyło się Królestwo Niebios

"Przybliżyło się królestwo Boże" ... dopiero "przybliżyło", ale jeszcze nie nastało! Zatem, o jakich Hebrajskich naukach o Królestwie mówisz? Proszę o Biblijny dowód!


Proszę o Biblijny dowód na Twoje słowa. Powiedzieć każdy może!

Kaz 9:5 "Żyjący wiedzą, że umrą, ale umarli nic nie wiedzą ani nie mają już żadnej nagrody, bo cała pamięć o nich idzie w zapomnienie"

Skoro umarli nic nie wiedzą i nie mają żadnej nagrody, to jak mogą żyć w niebie? Wegetują? Są podłączeni do duchowych respiratorów?


Proszę o Biblijny dowód na Twoje słowa. Powiedzieć każdy może!

Biblia mówi coś zupełnie innego niż Ty. Przytoczę tylko dwa spośród nich:

1 Jan 12:4 "Nikt nigdy nie widział Boga (...)"

Wyj 33:20 "Nie możesz zobaczyć mojej twarzy, bo żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu”.




Nie odpowiedziałaś dotąd na postawione Ci pytania. Proszę o potwierdzenie Twoich "rewelacji"!

Proszę o Biblijne dowody, albo Twoje wywody zostaną uznane za kłamstwa!

Powiedzieć każdy może, ale nie każdy potrafi potwierdzić prawdziwość swoich słów!
Gdybyś czytał treść Biblii że zrozumieniem, to wiedział byś, że to co napisałam wynika z treści Nowego Testamentu. W tym temacie bardzo dużo podawałam cytaty potwierdzające. Na twoje osobiste życzenie nie będę je ponownie wklejala, bo one Ci nic nie dadzą, bo bez duchowego rozeznania będziesz czytał je swoim tokiem myślenia. Powiem tak, nie chce mi się, bo to próżnia moja robota. Przeczytaj ten temat od początku. Przeczytaj Ewangelie Nowego Testamentu.


"Gdybyś czytał treść Biblii że zrozumieniem, to wiedział byś, że to co napisałam wynika z treści Nowego Testamentu" - DOWÓD PROSZĘ - tak ciężko dać odpowiedzi poparte konkretnym, rzetelnym wersetem?

"W tym temacie bardzo dużo podawałam cytaty potwierdzające" - Nic takiego nie podałaś! Konkrety PROSZĘ, konkrety.

"Na twoje osobiste życzenie nie będę je ponownie wklejala, bo one Ci nic nie dadzą" - SPRÓBUJ, tylko dowód Biblijny proszę! Odpowiedni, przekonujący!

"Powiem tak, nie chce mi się, bo to próżnia moja robota" - Wiem, że nie chce się Tobie szukać, bo z pustego ani Salomon nie naleje. Ale spróbuj, proszę!


Widzisz, "wybrana" ... wybrałaś sobie temat, który zaprowadził Cię w ślepy zaułek. Twoja kosmiczna filozofia przegrywa z autorytetem Biblii, i z tym właśnie nie potrafisz się pogodzić, ale będziesz musiała. Jehowa Bóg nie pozwoli drwić sobie ze Swojego Słowa!

1 Kor 3:19 "Bo dla Boga mądrość tego świata jest głupotą. Napisano przecież: „Bóg sprawia, że mądrych gubi ich własna przebiegłość"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”