Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
04 lis 2021, 7:12


Jehoszua oznacza — "Jehowa jest wybawieniem", natomiast Jezus dla wielu oznacza, że "jest Bogiem", wykreowanym przez odstępczy Kościół, "który wykorzystał i Biblię i symbole biblijne (...) by nadać sobie prawo do" ustalania, co jest dobre a co złe, nie uwzględniając opinii Boga Wszechmocnego, i nadał śmiertelnej duszy miano nieśmiertelności.
Jezus jest obrazem Boga dla ludzi. Był na ziemi pełnią wcielenia Boskiego w ciało ziemskiego człowieka.
Z ciała był pełnym i stu procentowym człowiekiem. Z Ducha był pełnią Ducha Bożego zjednoczonego z Bogiem Ojcem.
Bóg Ojciec wcielił swoją pełnię w ciało człowieka i zamieszkał na ziemi w ziemskim synie Jezusie.
Dlatego modląc się do Jezusa modlisz się do Boga.
Bóg Ojciec I Syn Boży są Duchową jednością.
Tylko w imieniu Jezus wielbimy prawdziwego Boga a nie oszusta tego świata, który wmówił ludziom, że to on ma władzę i jest Bogiem. Gdy Jezus przyszedł, to świat był w mocy oszusta szatana, który podał się ludziom za Boga i ustalił dla ludzi swoje prawa. Były to prawa, które tworzyły wiele zła I nieprawości. Niektórzy się dziwią dlaczego w tym narodzie narodził się Jezus? Ale przecież to tam trwało wielkie szatańskie niewolnictwo duchowe. Uważali, że wielbią Boga a wsumie hołd oddawali złym mocą i uwłaczali obrazowi prawdziwego Boga miłości.
Obraz ich Jehowy, to nie obraz Boga Ojca, którego świadectwo dał Jezus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Serio w niebie są Gehenna i Szeol? :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
04 lis 2021, 8:16

Dlatego modląc się do Jezusa modlisz się do Boga.

Pokaż mi choć jeden werset, w którym Jezus nawołuje, żeby się do Niego modlić!

Nakazał raczej: "Macie więc modlić się w ten sposób: 'Nasz Ojcze w niebie, niech będzie uświęcone Twoje imię.10 Niech przyjdzie Twoje Królestwo. Niech się dzieje Twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi (...)'" Mat 6:9,10

Pokaż mi choć jeden werset, w którym apostołowie, po śmierci Jezusa, nawoływali, żeby się do Niego modlić!

Pokazali do Kogo i przez Kogo mają się modlić naśladowcy Jezusa. Są tego dziesiątki przykładów:

Rzym 7:25 "Bogu niech będą dzięki, że uczyni to przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana (...)"

1 Kor 15:57 "Ale dzięki niech będą Bogu, że przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, pozwala nam odnieść zwycięstwo!"


... i tak już będzie przez całą wieczność:

Judy 25 "jedynemu Bogu, naszemu Wybawcy, przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana, niech będzie chwała, majestat, potęga i władza od całej minionej wieczności i teraz, i na całą wieczność. Amen"

A teraz wykaż na podstawie w Biblii, że "w mocy oszusta szatana, który podał się ludziom za Boga i ustalił dla ludzi swoje prawa", mamy modlić się do Jezusa. Jeżeli nie wykażesz, poznamy któremu bogu służysz!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
04 lis 2021, 8:16

Tylko w imieniu Jezus wielbimy prawdziwego Boga a nie oszusta tego świata, który wmówił ludziom, że to on ma władzę i jest Bogiem. Gdy Jezus przyszedł, to świat był w mocy oszusta szatana, który podał się ludziom za Boga i ustalił dla ludzi swoje prawa. Były to prawa, które tworzyły wiele zła I nieprawości. Niektórzy się dziwią dlaczego w tym narodzie narodził się Jezus? Ale przecież to tam trwało wielkie szatańskie niewolnictwo duchowe. Uważali, że wielbią Boga a wsumie hołd oddawali złym mocą i uwłaczali obrazowi prawdziwego Boga miłości.
Obraz ich Jehowy, to nie obraz Boga Ojca, którego świadectwo dał Jezus.
Z tego wynika, że Jehowa jest Szatanem :shock:
Dalsza implikacja jest taka, że czciciele Jehowy czczą Szatana :shock:
Ale w takim razie Szatan nie jest zły, bo w sumie ŚJ nie są jakoś szczególnie źli.
Jezus musiał głupio się czuć, mając imię pochodzące od Jehowy :roll:
Chyba że sytuacja jest bardziej złożona. Może być np. tak, że prawdziwy Jehowa jest dobry, a Szatan podszywa się pod Jehowę i bezprawnie używa imienia Jehowy.
Czyli coś takiego jak partia PiS, która bezprawnie używa terminów prawo i sprawiedliwość :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

Jehoszua znaczy „HaSzem zbawieniem” , „HaSzem zbawia” a słowo „Jezus” (mimo, że jest to spolszczone Imię, które nosi Syn Boży ) to tylko zbiór liter, który nic nie znaczy .
Natomiast Jeszua ( aramejska forma imienia Jehoszua jak i jego skrócona, hebrajska forma) oznacza – oswobodzenie, zbawienie i To Imię zostało nadane „duszy, która 2000 lat temu przyszła z wyższych, duchowych światów i ubrała się w materialną postać człowieka w naszym świecie o imieniu Jeszua”

Ten przykład i wiele podobnych wskazuje że jakikolwiek przekład oryginału na jakiekolwiek języki świata gubi i informację i głębię i istotę przekazu duchowego, który jest zawarty w świętym języku .
I dla jasności , święty język (mimo że podobny) to nie należy do Izraela.
Zarówno „ziemia obiecana” jak i święty język należy do Jisraela a wiec do tych „którzy i swoimi zamiarami i swoimi czynami dążą do osiągnięcia podobieństwa ze Stwórcą , podobieństwa ze Stwórcą czyli miłości (altruizmu , obdarzania , dawania - nic dla siebie a wszystko dla innych)”.

"Ziemia obiecana" (terytorium, którym chce zawłaszczyć Izrael) to fizyczny obraz "Królestwa Niebieskiego" , królestwa nie z tego świata do którego dąży IsraEl - naród wybrany przez Boga spośród narodów, ludów, języków.
Dla Israela nie jest ważne to co fizyczne , przemijające (ziemia palestyńska), dla Israela ważne jest to co duchowe , wieczne , nieprzemijające (Królestwo Niebieskie gdzie i Panem i Królem jest Jeszua)
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

efroni pisze:
05 lis 2021, 12:59
Jehoszua znaczy „HaSzem zbawieniem” , „HaSzem zbawia” a słowo „Jezus” (mimo, że jest to spolszczone Imię, które nosi Syn Boży ) to tylko zbiór liter, który nic nie znaczy .

Jakże pozbawiona sensu jest Twoja wypowiedź! Próbujesz wmówić, używając filozofii ortodoksyjnych Żydów, że imię JehoszuaJezus, nie zawiera Bożego imienia Jeho-wa, tylko Ha-Szem. Absurd totalny!

Słowo „Haszem” pochodzi od hebrajskiego określenia haszém („Imię”), którego często używają ortodoksyjni Żydzi, zamiast JHWH. To tak, jakby, zamiast Jehoszua powiedzieć, „imię zbawieniem” - „HaSzem zbawieniem” ... a gdzie się podział 'Jeho' ???

Ortodoksyjni Żydzi, w swoim maniakalnym podejściu do imienia Bożego, mogliby podać sobie ręce z niemniej maniakalnymi Faryzeuszami i ich podejściem do rytualnego mycia rąk, które napiętnował Jezus (Mat 15:1-20).

Ci ortodoksyjni nawiedzeńcy, w mowie potocznej posunęli się jeszcze dalej i używają zamienników do … zamienników, na przykład Elokim w miejsce Elohim, zamiast Adonaj wypowiadają Ha-Szem („Imię”) lub Adoszem.

Inni, uważający się za chrześcijan i wyznawców Boga Biblii, również pozamieniali Jego imię na 'Pan' (Baal) i tak, jak odstępczy Żydzi, pousuwali święte imię Boga ze swoich przekładów.

Przy okazji rykoszetem znieważasz Imię tego, przed którym, na polecenie Jehowy Boga, ma się zginać 'każde' kolano:

Fil 2:9-11 „Właśnie dlatego Bóg wyniósł go na wyższe stanowisko i życzliwie dał mu imię, które przewyższa wszelkie inne imię, żeby w imię Jezusa zgięło się każde kolano — tych w niebie, tych na ziemi i tych pod ziemią — i żeby każdy otwarcie przyznał, że Jezus Chrystus jest Panem na chwałę Boga, Ojca

Twoje stwierdzenie, że "słowo „Jezus” (mimo, że jest to spolszczone Imię, które nosi Syn Boży ) to tylko zbiór liter, który nic nie znaczy", jest fałszywe. Otóż wiedz, że Jezus, ze swoim świętym imieniem – Jehoszua to nie tylko „zbiór liter”! To imię należy do osoby, którego prawidłowe poznanie gwarantuje życie wieczne, ponieważ zawiera w sobie również imię Stwórcy (Joel 2:32 / Dzie 2:21).

Zapamiętaj raz na zawsze, że to Jeho-szua jest wybawieniem (Jehoszua - „Jehowa jest wybawieniem”) i nie bez powodu Jezus nosi to zaszczytne imię, ponieważ tylko poznanie Boga Jehowy i Jego Syna Jehoszua, może dać życie wieczne:

Jan 17:3 „Żeby mogli żyć wiecznie, muszą poznać Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa”


efroni pisze:
05 lis 2021, 12:59
Natomiast Jeszua (…) To Imię zostało nadane „duszy, która 2000 lat temu przyszła z wyższych, duchowych światów i ubrała się w materialną postać człowieka w naszym świecie o imieniu Jeszua”

Żeby pozostać w temacie „Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?”, efroni, w swoim filozoficznym uniesieniu, odleciał jeszcze dalej niż zwolennicy duszy nieśmiertelnej i ich nauce o „życiu duszy po życiu”, bo wszem i wobec ogłosił nową doktrynę: „życie duszy przed życiem”.

Jezus, zanim urodził się na ziemi, był istotą 'duchową' - 'duchem', tak, jak inni aniołowie oraz Bóg ... a nie "duszą":

Jan 4:24 „Bóg jest istotą duchową, a ci, którzy Go czczą, muszą oddawać Mu cześć duchem i prawdą”

Heb 1:13,14 „I o którym z aniołów kiedykolwiek powiedział: „Zasiadaj po mojej prawej stronie, aż położę twoich wrogów jako podnóżek dla twoich nóg”? Czy oni wszyscy nie są duchami pełniącymi świętą służbę, posyłanymi, żeby usługiwać tym, którzy mają odziedziczyć wybawienie?”
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: nike »

DonCicio, ---mam do ciebie pytanko małe, jak w j. hebrajskim brzmi imię Jezusa, Jehoszua, czy Jeszua

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
06 lis 2021, 13:05
DonCicio, ---mam do ciebie pytanko małe, jak w j. hebrajskim brzmi imię Jezusa, Jehoszua, czy Jeszua

Imię Jeszúaʽ jest skróconą formą imienia Jehoszúaʽ („Jehowa jest wybawieniem”), i co do tego nie ma wątpliwości ogromna większość biblistów. Podobnie jak np. imię Jozafat jest skróconą formą imienia Jehoszafat („Jehowa jest Sędzią”).

To tak, jak Waldek jest skróconą formą imienia Waldemar, a Chris skróconą formą imienia Christopher. To prawidłowość w wielu językach i kulturach.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
07 lis 2021, 8:04
nike pisze:
06 lis 2021, 13:05
DonCicio, ---mam do ciebie pytanko małe, jak w j. hebrajskim brzmi imię Jezusa, Jehoszua, czy Jeszua

Imię Jeszúaʽ jest skróconą formą imienia Jehoszúaʽ („Jehowa jest wybawieniem”), i co do tego nie ma wątpliwości ogromna większość biblistów. Podobnie jak np. imię Jozafat jest skróconą formą imienia Jehoszafat („Jehowa jest Sędzią”).

To tak, jak Waldek jest skróconą formą imienia Waldemar, a Chris skróconą formą imienia Christopher. To prawidłowość w wielu językach i kulturach.
To tak zdrobniale po koleżeńsku?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Skrócenie nie jest zdrobnieniem.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
07 lis 2021, 8:25
DonCicio pisze:
07 lis 2021, 8:04
nike pisze:
06 lis 2021, 13:05
DonCicio, ---mam do ciebie pytanko małe, jak w j. hebrajskim brzmi imię Jezusa, Jehoszua, czy Jeszua

Imię Jeszúaʽ jest skróconą formą imienia Jehoszúaʽ („Jehowa jest wybawieniem”), i co do tego nie ma wątpliwości ogromna większość biblistów. Podobnie jak np. imię Jozafat jest skróconą formą imienia Jehoszafat („Jehowa jest Sędzią”).

To tak, jak Waldek jest skróconą formą imienia Waldemar, a Chris skróconą formą imienia Christopher. To prawidłowość w wielu językach i kulturach.
To tak zdrobniale po koleżeńsku?
Gorale mowia: Jezusicku, ale wiemy o kogo chodzi, tak ze wszystko gra ;-)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

Odnośnie co do Imion i Boga i Jego Mesjasza

viewtopic.php?f=6&t=14759&p=483872#p483872

viewtopic.php?f=22&t=9890&p=482933#p482933

ŚJ, w swoim maniakalnym podejściu do imienia Bożego, mogliby podać sobie ręce z niemniej maniakalnymi Faryzeuszami i ich podejściem do rytualnego mycia rąk, które napiętnował Jezus (Mat 15:1-20).
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

A co jest maniakalne u ŚJ odnośnie imienia Boga?
Oszołomstwu mówię NIE!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

Ortodoksyjni Żydzi, w swoim maniakalnym podejściu do imienia Bożego, mogliby podać sobie ręce z niemniej maniakalnymi Faryzeuszami i ich podejściem do rytualnego mycia rąk, które napiętnował Jezus (Mat 15:1-20).
Co jest maniakalne u ortodoksyjnych Żydów odnośnie Imienia Boga?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Coś kombinujesz. Najpierw napisałeś o ŚJ i ich maniakalnym podejściu do imienia Bożego, a w cytacie swojego posta masz o Ortodoksyjnych żydach...
Nie dość, że zafałszowałeś cytat to pytasz mnie o coś innego. Ogarniasz?
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”