Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

efroni pisze:
20 lut 2021, 14:39
Wg. Biblii , dusza , po śmierci ciała trafia do Szeolu (kraina zmarłych), tam oczekuje na przyjście Mesjasza tj. Chrystusa i związanego z nim zmartwychwstania i sadu ostatecznego a wg. Charlesa T. Russella dusza umiera , ginie i nie ma jej.
Nie wiem, czy zauważyłaś, ale napisałaś dokładnie to samo, co Charles T. Russell.

Dusza, czyli żyjący człowiek (Rodz 2:7 / 1 Kor 15:45), w chwili śmierci trafia do szeolu ... grobu, hadesu (Iz 38:18 / Obj 20:13 / Mat 27:64), to jedno i to samo.

Tam, w symbolicznej krainie umarłych (Ez 31:14-16) każdy zmarły, którego opuścił "dech życia" Jehowy (Rodz 2:7 / Dzie 17:25), czeka na zmartwychwstanie.

Wszystko to, z powodu grzechu Adamowego, którego końcem jest śmierć:

Ez 18:4 "Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze"

Rzym 5:12 "Dlatego jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech — śmierć, i w taki sposób śmierć rozprzestrzeniła się na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli..."


Poza tym, czy może zmartwychwstać coś, co ma być z natury nieśmiertelne? To przeczy logice!

Gdyby tak było, ofiarna śmierć Jezusa i złożony przezeń okup, byłyby daremne. Gdyby tak było, że istnieje nieśmiertelna dusza, żylibyśmy gdzieś nadal i Chrystus wcale nie musiałby za nas umierać. Nie zapominajmy, że okup jest największym przejawem miłości, z jakim kiedykolwiek spotkała się ludzkość (Jana 3:16 / 15:13). Pomyśl więc, jakie uczucia musi wywoływać w Bogu i Jego Synu nauka, która kwestionuje wartość okupu!

Wiara w nieśmiertelność duszy, to jedno z największych kłamstw Szatana, mające swoje korzenie w Edenie:

Rodz 3:4 "Wtedy wąż odezwał się do kobiety: „Z całą pewnością nie umrzecie"


Nie zapominaj, jak Szatana, który to właśnie kłamstwo wypowiedział, określił Jezus:

Jana 8:44 "Wy jesteście z waszego ojca, Diabła, i chcecie spełniać pragnienia waszego ojca. Ten był zabójcą, gdy rozpoczął, i nie stał mocno w prawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa"

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
22 lut 2021, 6:19
wybrana pisze:
20 lut 2021, 11:23

Bóg jest Bogiem żywych nie umarłych. Ten werset potwierdza, że Abraham, Izaak, Jakub - żyją.
Ich duchowa dusza żyję w duchowym nowym ciele - oni zmartwychwstali i żyją.
Ogólnie wiadomo, że zwolennicy niebiblijnej nauki o nieśmiertelności duszy, chwycą się każdego argumentu, żeby udowodnić swój pogląd, podkreślam … SWÓJ POGLĄD, ale Biblia jest i w tym temacie bardzo spójna i nie pozostawia złudzeń.

Odpowiedź na Twoją sugestię, że Abraham, Izaak i Jakub żyli, w chwili wypowiadania słów przez Jezusa (Mat 22:31,32) jest niemożliwa do zaakceptowania. Odpowiedź znajdujemy w Liście apostoła Pawła do Kolosan:

„On też jest głową ciała, zboru. On jest początkiem, jest pierworodnym z umarłych, żeby był pierwszy we wszystkim” Kol 1:18

Jeżeli Jezus był pierwszym z umarłych, którzy już nie mieli umrzeć po wskrzeszeniu, to Twoja argumentacja musi być błędna. Jezus musiałby być wtedy czwarty … a nie pierwszy!

To, że Jezus był „pierwszym” z umarłych, potwierdza też apostoł Jan, kiedy napisał:

„od Jezusa Chrystusa — „Wiernego Świadka”, „pierworodnego z umarłych” i „Władcy ziemskich królów (...)” Obj 1:5

To dzięki Jezusowi, który złożył okup ze swojego ciała (Mat 20:28), wszyscy mieli powrócić do życia. Nie wcześniej. Pisze o tym apostoł Paweł:

„Jak przez Adama wszyscy umierają, tak dzięki Chrystusowi wszyscy powrócą do życia. Ale każdy po kolei: Chrystus jako pierwszy, potem — podczas jego obecności — ci, którzy do niego należą” 1 Kor 15:22,23

Jezus zmartwychwstał jako pierwszy, i to jest Biblijny dowód, że Twoja argumentacja jest chybiona.

Następni mieli zmartwychwstać dopiero podczas Jego „obecności”.

Czy wiesz, od kiedy Pan Jezus znowu jest „obecny”?

Jeżeli znasz odpowiedź na to pytanie, to powinnaś wiedzieć, kiedy doszło do "pierwszego zmartwychwstania" (Obj 20:6)!
A czytałeś taką naukę słów w Ewangelii Mateusza.
Dwie drogi.
7:13
Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
7:14
A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

Tak, że jakiejś Hebrajskie nauki nie wykluczą tego, że Królestwo Niebieskie w Niebie było otwarte dla tych, co pragnęli królowania Bożego w swoim życiu. Niewielu nią wchodziło, ale byli tacy, co wchodzili.
Jezus, to objawiony nam prawdziwy Bóg, który przyszedł, by jak najwięcej ludzi poprowadzić tą właściwą drogą.

Zmarli, którzy żyją w Niebie, nie mają do nas dostępu.
Jezus Chrystus pragnie zamieszkać w naszych sercach, bo Jezus nie był zwykłym człowiekiem, ale widzialnym dla nas w ciele Bogiem i jest Bogiem , który pragnie nas prowadzić.

Jezus jest pierworodnym wszelkiego stworzenia, bo jest pierwszym objawieniem się Boga w człowieku na ziemi.
Bóg w człowieku- swoim Synu Jezusie objawił nam siebie - całą pełnię swojej miłości , świętości, miłosierdzia, sprawiedliwości.

Gdy Jezus przyjdzie ponownie, to będzie sądził żywych i umarłych nie w ciele, ale duchowo. Można być żywym w ciele, ale jednocześnie duchowo martwym. Stan duchowy człowieka jest ważny, gdy Jezus przyjdzie na sąd ostateczny.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

DonCicio pisze:
efroni pisze: Wg. Biblii , dusza , po śmierci ciała trafia do Szeolu (kraina zmarłych), tam oczekuje na przyjście Mesjasza tj. Chrystusa i związanego z nim zmartwychwstania i sadu ostatecznego a wg. Charlesa T. Russella dusza umiera , ginie i nie ma jej.
Nie wiem, czy zauważyłaś, ale napisałaś dokładnie to samo, co Charles T. Russell.
Dusza, czyli żyjący człowiek (Rodz 2:7 / 1 Kor 15:45), w chwili śmierci trafia do szeolu ... grobu, hadesu (Iz 38:18 / Obj 20:13 / Mat 27:64), to jedno i to samo.
Błąd. To nie jest jedno i to samo . Greckie słowo háides (Hades) jest odpowiednikiem hebrajskiego szeʼòl (Szeol)(jw.org) , tym samym hebrajski Szeol i grecki Hades to "kraina umarłych" - miejsce gdzie trafiają dusze po śmierci ciała a grób to nie szeʼòl tylko geber albo geburah - miejsce gdzie trafia ciało po śmierci człowieka.
Nie dodawaj nic do słów Jego, aby cię do odpowiedzialności nie pociągnął, i abyś kłamcą się nie okazał. (Przys 30;6)
Wiara w nieśmiertelność duszy, to jedno z największych kłamstw Szatana, mające swoje korzenie w Edenie:

Rodz 3:4 "Wtedy wąż odezwał się do kobiety: „Z całą pewnością nie umrzecie"
Błąd w interpretacji . Przeczytaj z uwagą artykuł, który zapodał .Cyprian. viewtopic.php?f=9&t=14703&p=480603#p480603
a zrozumiesz co wykorzystał (i nadal z powodzeniem wykorzystuje), Szatan by zwieźć Człowieka .
Bóg nie stworzył człowieka dla Śmierci (by umarł i nie żył), ale dla Życia, dla życia, które ma początek, ale nie ma końca .
Szatan wykorzystał (i nadal wykorzystuje) to co dodał człowiek do słowa Bożego ( Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać)
Ten ludzki dodatek sprawił, że Człowiek (kobieta to też człowiek) zwątpił w słowo Boże i to ta wątpliwość doprowadziła (i doprowadza) człowieka do grzechu.

To samo jest z nauką o okupie . Ta nauka została wymyślona przez Charlesa T. Russella w XIX w. Gdy chciał ja opublikować w czasopiśmie baptystów (które finansował), nie zgodzili się na to .
Zabrał więc swoje pieniądze , założył swoje czasopismo i tam opublikował swoją naukę i dzisiaj w tą naukę wierzą te społeczności religijno-wyznaniowe , które wywodzą się z nauk Charlesa T. Russella.
Łaskawy i miłosierny jest Pan, nierychły do gniewu i pełen łaski. Dobry jest Pan dla wszystkich, a miłosierdzie Jego jest nad wszystkimi Jego dziełami (Psalm 145, 8-9)
Bóg jest miłością a Jego miłosierdzie góruje nad sądem a jak nad sądem to i nad sprawiedliwością .
Tym samym nie ma żadnej potrzeby, by ten który jest miłością żądał dla samego siebie okupu, by zaspokoić swoje własne poczucie sprawiedliwości.
Gdybyście zrozumieli, co znaczy: „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary” nie głosilibyście nauki o okupie, w takiej wersji jak głosicie.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Czy wiesz, od kiedy Pan Jezus znowu jest „obecny”?

Jeżeli znasz odpowiedź na to pytanie, to powinnaś wiedzieć, kiedy doszło do "pierwszego zmartwychwstania" (Obj 20:6)!
Zdradź nam tą wielką tajemnicę :roll:
Czyżby znowu wszystko najważniejsze dla ludzkości działo się potajemnie? To jest dopiero teoria spiskowa. A Paweł zapewniał, że wiadomo będzie. Kto zauważył to pierwsze zmartwychwstanie? Twoja denominacja? Reszta świata przespała?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

DonCicio pisze:
22 lut 2021, 6:31
wuka pisze:
20 lut 2021, 15:48
W pełni zgadzam się z powyższym wpisem efroni.
Dlatego wiele razy zachęcałam do zapoznania się z fizyką kwantową.
To ona potwierdza wiele wypowiedzi Jezusa oraz innych Mistrzów (...)
Czy Jezus też zachęcał do zapoznania się z fizyką kwantową? NIE! On zachęcał do zapoznania się ze Słowem Bożym:

Jan 17:17 "Uświęć ich przez prawdę. Twoje słowo jest prawdą"

Ostrzegał też, żeby nikogo innego nie naśladować i nie nazywać go swoim mistrzem, tak jak Ty to czynisz:

Mat 3:10 "Ani nie pozwalajcie nazywać się mistrzami, bo macie jednego Mistrza — Chrystusa"
Ha, ha. Jezus nie zachęcał tez do kupowania lodówek, że o autach i samolotach nie wspomnę. To ci dopiero argument.
Dawca praw fizyki i wszystkiego...cóż, wprost nie powiedział: uczcie się fizyki, ale wiele Jego czynów i wypowiedzi właśnie wyjaśnia fizyka kwantowa, że o mechanice kwantowej nie wspomnę.
Mój drogi. Zachęcam jednak do poznania również innych Ksiąg i książek poza Biblią.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
22 lut 2021, 9:03
Tak, że jakiejś Hebrajskie nauki nie wykluczą tego, że Królestwo Niebieskie w Niebie było otwarte dla tych, co pragnęli królowania Bożego w swoim życiu. Niewielu nią wchodziło, ale byli tacy, co wchodzili.
Proszę o Biblijny dowód na Twoje słowa. Powiedzieć każdy może!

Zaprzeczeniem Twoich słów, są słowa Pana Jezusa zawarte w Ewangelii wg Mateusza, wypowiedziane dopiero po chrzcie wodnym:

Mat 4:17 "Od tego czasu Jezus zaczął głosić: „Okażcie skruchę, bo przybliżyło się Królestwo Niebios

"Przybliżyło się królestwo Boże" ... dopiero "przybliżyło", ale jeszcze nie nastało! Zatem, o jakich Hebrajskich naukach o Królestwie mówisz? Proszę o Biblijny dowód!

wybrana pisze:
22 lut 2021, 9:03
Zmarli, którzy żyją w Niebie, nie mają do nas dostępu.

Proszę o Biblijny dowód na Twoje słowa. Powiedzieć każdy może!

Kaz 9:5 "Żyjący wiedzą, że umrą, ale umarli nic nie wiedzą ani nie mają już żadnej nagrody, bo cała pamięć o nich idzie w zapomnienie"

Skoro umarli nic nie wiedzą i nie mają żadnej nagrody, to jak mogą żyć w niebie? Wegetują? Są podłączeni do duchowych respiratorów?

wybrana pisze:
22 lut 2021, 9:03
Jezus nie był zwykłym człowiekiem, ale widzialnym dla nas w ciele Bogiem

Proszę o Biblijny dowód na Twoje słowa. Powiedzieć każdy może!

Biblia mówi coś zupełnie innego niż Ty. Przytoczę tylko dwa spośród nich:

1 Jan 12:4 "Nikt nigdy nie widział Boga (...)"

Wyj 33:20 "Nie możesz zobaczyć mojej twarzy, bo żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu”.



"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

efroni pisze:
22 lut 2021, 10:42

Błąd. To nie jest jedno i to samo . Greckie słowo háides (Hades) jest odpowiednikiem hebrajskiego szeʼòl (Szeol)(jw.org) , tym samym hebrajski Szeol i grecki Hades to "kraina umarłych" - miejsce gdzie trafiają dusze po śmierci ciała a grób to nie szeʼòl tylko geber albo geburah - miejsce gdzie trafia ciało po śmierci człowieka.
Jak już cytujesz jw.org, to bądź konsekwentna:

Hades
Greckie słowo háides (Hades) jest odpowiednikiem hebrajskiego szeʼòl (Szeol). Oznacza ono wspólny grób ludzkości. (Zob. GRÓB).

Grób
Jeżeli słowo to nie zostało opatrzone przypisem, oznacza miejsce pochówku. Jeśli dodano do niego przypis, to jest odpowiednikiem hebrajskiego wyrazu szeʼòl (Szeol) lub greckiego háides (Hades) i oznacza wspólny grób ludzkości. Według Biblii przebywający w nim zmarli nie są niczego świadomi i nie mogą nic robić (Pwt 34:6; Kzn 9:10; Dz 2:31).





"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

efroni pisze:
22 lut 2021, 10:42
To samo jest z nauką o okupie . Ta nauka została wymyślona przez Charlesa T. Russella w XIX w.
Mat 20:28 "Podobnie Syn Człowieczy nie przyszedł, żeby mu usługiwano, ale żeby usługiwać i dać swoje życie jako okup w zamian za wielu

2 Tym 2:5,6 "Bóg jest jeden i jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, który dał samego siebie na odpowiedni okup za wszystkich. Świadectwo o tym miało być dawane we właściwym czasie"

Kol 1:13 "On nas uwolnił spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swojego ukochanego Syna, poprzez którego dostępujemy wyzwolenia na podstawie okupu — przebaczenia naszych grzechów"

Ef 1:7 "Dzięki niemu, dzięki jego krwi dostępujemy wyzwolenia na podstawie okupu, przebaczenia swoich przewinień, stosownie do bogactwa niezasłużonej życzliwości Boga"


Że też ja wcześniej nie zauważyłem, że "Ta nauka została wymyślona przez Charlesa T. Russella w XIX w". Przecież Biblia nic, a nic o tym nie wspomina!
:mysli:

A tak naprawdę, radzę przejrzeć na oczy, ponieważ to dzięki "okupowi" znowu możemy mieć teraz nadzieję na życie wieczne, tu na ziemi! Chyba że założymy klapki na oczy i nie będziemy chcieli zauważyć słów Jezus: "Szczęśliwi ci, którzy są łagodni, bo oni odziedziczą ziemię" Mat 5:5 (Ps 37:11 / Iz 45:18 / Ps 115:16)

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
22 lut 2021, 10:54
Czy wiesz, od kiedy Pan Jezus znowu jest „obecny”?
Jeżeli znasz odpowiedź na to pytanie, to powinnaś wiedzieć, kiedy doszło do "pierwszego zmartwychwstania" (Obj 20:6)!
Zdradź nam tą wielką tajemnicę :roll:
Czyżby znowu wszystko najważniejsze dla ludzkości działo się potajemnie? To jest dopiero teoria spiskowa. A Paweł zapewniał, że wiadomo będzie. Kto zauważył to pierwsze zmartwychwstanie? Twoja denominacja? Reszta świata przespała?


Nie odpowiadam na ważne pytania ludziom, którzy drwiąco podchodzą do spraw, których nie potrafią zrozumieć i brną w filozofię i czczą gadaninę (Kol 2:8)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

1 Jan 12:4 "Nikt nigdy nie widział Boga (...)"

Wyj 33:20 "Nie możesz zobaczyć mojej twarzy, bo żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu”.
Czyli w jakiego boga wierzycie? Podobno Jehowa rozmawiał z Mojżeszem chociażby. Z Jakubem nawet się mocował.
Kim jest twój bóg?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

DonCicio pisze:
22 lut 2021, 13:18
wuka pisze:
22 lut 2021, 10:54
Czy wiesz, od kiedy Pan Jezus znowu jest „obecny”?
Jeżeli znasz odpowiedź na to pytanie, to powinnaś wiedzieć, kiedy doszło do "pierwszego zmartwychwstania" (Obj 20:6)!
Zdradź nam tą wielką tajemnicę :roll:
Czyżby znowu wszystko najważniejsze dla ludzkości działo się potajemnie? To jest dopiero teoria spiskowa. A Paweł zapewniał, że wiadomo będzie. Kto zauważył to pierwsze zmartwychwstanie? Twoja denominacja? Reszta świata przespała?


Nie odpowiadam na ważne pytania ludziom, którzy drwiąco podchodzą do spraw, których nie potrafią zrozumieć i brną w filozofię i czczą gadaninę (Kol 2:8)
Oczywiście, że nie odpowiesz. Ja waszą odpowiedź znam i niczego innego się nie spodziewałam.
Współczuję ci, bo całymi latami tez w to wszystko wierzyłam i dałabym taką samą odpowiedź jeszcze stosunkowo niedawno. Ale wystarczy szczerze poprosić Jezusa, Ducha Bożego o wyjaśnienie wątpliwości, a sypią się lawiną. Tak mnie zasypało. Jednak kto nie chce poznać prawdy, ten będzie tkwił w najbardziej absurdalnych naukach swoich religii i na to nikt nic nie poradzi.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
22 lut 2021, 10:58
Dawca praw fizyki i wszystkiego...cóż, wprost nie powiedział: uczcie się fizyki, ale wiele Jego czynów i wypowiedzi właśnie wyjaśnia fizyka kwantowa, że o mechanice kwantowej nie wspomnę.
Czy fizyka kwantowa może wyjaśnić werset z Psalmu 146:4?

"Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi; w tymże dniu giną jego myśli"

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

DonCicio pisze:
22 lut 2021, 13:27
wuka pisze:
22 lut 2021, 10:58
Dawca praw fizyki i wszystkiego...cóż, wprost nie powiedział: uczcie się fizyki, ale wiele Jego czynów i wypowiedzi właśnie wyjaśnia fizyka kwantowa, że o mechanice kwantowej nie wspomnę.
Czy fizyka kwantowa może wyjaśnić werset z Psalmu 146:4?

"Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi; w tymże dniu giną jego myśli"

Nie odpowiadam osobom, które drwią z Jezusa Chrystusa, Boga.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
22 lut 2021, 13:29
Oczywiście, że nie odpowiesz. Ja waszą odpowiedź znam i niczego innego się nie spodziewałam.
Współczuję ci, bo całymi latami tez w to wszystko wierzyłam i dałabym taką samą odpowiedź jeszcze stosunkowo niedawno.

Nie wiedziałem, że jesteś odstępcą. To był mój ostatni post z Tobą.

2 Jana 2:10,11 "Jeżeli ktoś przychodzi do was, ale nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu ani go nie witajcie. Bo kto zwraca się do niego z powitaniem, ten ma udział w jego niegodziwych uczynkach"

Wykluczam Cię i blokuję dostęp do odpowiedzi na moim koncie! Jehowa Cię osądzi, nie ja!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

DonCicio pisze:
22 lut 2021, 13:48
wuka pisze:
22 lut 2021, 13:29
Oczywiście, że nie odpowiesz. Ja waszą odpowiedź znam i niczego innego się nie spodziewałam.
Współczuję ci, bo całymi latami tez w to wszystko wierzyłam i dałabym taką samą odpowiedź jeszcze stosunkowo niedawno.

Nie wiedziałem, że jesteś odstępcą. To był mój ostatni post z Tobą.

2 Jana 2:10,11 "Jeżeli ktoś przychodzi do was, ale nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu ani go nie witajcie. Bo kto zwraca się do niego z powitaniem, ten ma udział w jego niegodziwych uczynkach"

Wykluczam Cię i blokuję dostęp do odpowiedzi na moim koncie! Jehowa Cię osądzi, nie ja!
:xhehe: Cóż za patos :hehe:
Twój Jehowa z pewnością chciałby mnie osądzić, bo tylko karami potrafi sypać. Ty już to zrobiłeś. Jednak mój Pan, Jezus Chrystus, obiecał, że nikt i nic nie wyrwie mnie z Jego rąk. Tak, że wiesz... :ello:
Bardzo dobrze, że zablokowałeś mi dostęp do jakiegoś swojego konta, bo właśnie chciałam zrobić skok na twoje jakieś tam konto :mysli: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”