Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: teska »

Zrozumienie przedstawionego w biblii Bożego punktu widzenia nie jest trudne.
Na przykład w Księdze Rodzaju 3:19 znajdujemy słowa, jakie Bóg skierował do Adama zaraz po buncie pierwszych ludzi.
W pocie swego oblicza będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, gdyż z niej zostałeś wzięty. Bo prochem jesteś i do prochu wrócisz”.

Adam został stworzony z „prochu” i po śmierci do niego wrócił. Bóg wypowiedział się w tej sprawie jednoznacznie. Zatem w chwili śmierci człowiek nie odradza się w kimś innym, ale przestaje istnieć. Śmierć jest przeciwieństwem życia — tak jak całkowicie różni się od siebie to, co gorące i zimne, mokre i suche, jasne i ciemne. Kto umarł, ten naprawdę nie żyje. Czy nie jest to proste i logiczne?

Dlaczego więc niektórzy są przekonani, że pamiętają siebie we wcześniejszych wcieleniach?
Musi istnieć inne wyjaśnienie takich „wspomnień”. Po dziś dzień nie w pełni rozumiemy pracę mózgu ludzkiego, w tym podświadomości, nie do końca też wiemy, jakie są skutki zażywania różnych leków czy jak odbijają się na nas traumatyczne przeżycia. Realizm snów czy wytworów wyobraźni może brać się z dużej ilości informacji, jakie gromadzi nasza pamięć. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że czasami chodzi o złudzenia wywoływane przez niegodziwe istoty duchowe 1 Samuela 28:7-19.Kto zajmuje się wywoływaniem duchów ,ten jest pod władzą złych duchów.
To Szatan powiedział do Ewy słowa :"nie umrzecie" Rodzaju 3:4 I do dzisiaj wmawia ludziom poprzez różne filozofie istnienie po śmierci.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: radek »

Adam wracając do prochu nie przestał istnieć. Dla Boga żyje oraz jest zapisany w księdze. Trzeba pamiętać, że Bóg po śmierci człowieka nadal nad nim panuje

A że umarli zmartwychwstaną, to i Mojżesz pokazał przy krzaku, gdy nazywa Pana Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba. Bóg przecież nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, bo dla niego wszyscy żyją.
Łukasza 20:37‭-‬38 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/luk.20.37-38.UBG

W tym czasie powstanie Michał, wielki książę, który wstawia się za synami twego ludu. Nastanie czas ucisku, jakiego nie było, odkąd narody zaczęły istnieć aż do tego czasu. W tym czasie twój lud zostanie wybawiony, każdy, kto znajdzie się zapisany w księdze. A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzi się, jedni do życia wiecznego, a drudzy ku hańbie i wiecznej pogardzie.
Daniela 12:1‭-‬2 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/dan.12.1-2.UBG

Z drzewa Poznania Dobra i Zła nie wolno było jeść, ponieważ to drzewo było ostatnią granicą, a jego okrycie nie musiało być objawione

Koran 53:1-25
1. Na gwiazde, kiedy ona zapada!
2. Nie zeszedl z drogi wasz towarzysz ani tez nie bladzi.
3. On nie mówi pod wplywem namietnosci.
4. To jest tylko objawienie, które mu zostalo zeslane.
5. Nauczyl go posiadajacy wielkie moce,
6. obdarzony sila; stanal prosto,
7. kiedy byl na najwyzszym horyzoncie;
8. nastepnie zblizyl sie i pozostal w zawieszeniu,
9. w odleglosci dwóch luków lub jeszcze blizej;
10. i wtedy objawil swojemu sludze to, co objawil.
11. Nie sklamalo mu serce w tym, co widzial.
12. Czy bedziecie sie sprzeczac z nim w sprawie tego, co on widzi?
13. I on widzial go po raz drugi
14. przy Drzewie Lotosu Ostatniej Granicy,
15. w poblizu którego jest Ogród Schronienia
16. kiedy Drzewo Lotosu okryte bylo tym, co je okrywalo. " Jego
spojrzenie nie odwrócilo sie w bok ani nie pobieglo w dal.
18. Zobaczyl on jeden z najwiekszych znaków swego Pana.
19. Czy widzieliscie AI-Lat i Al-Uzza,
20. i Manat - te trzecia?*
21. Czyz wy mozecie miec mezczyzn, a On jedynie kobiety?*
22. byloby to podzialem niegodziwym.
23. Sa to tylko imiona, którymi wy je nazywacie - wy i wasi ojcowie.
Bóg nie zeslal im zadnej wladzy. Tacy ida tylko za przypuszczeniem i za
tym, czego pragna ich dusze, podczas gdy przyszla juz do nich droga
prosta od ich Pana.
24. Czy, czlowiekowi nalezy sie to, czego on zapragnie?
25. Do Boga nalezy przeciez zycie ostateczne i zycie pierwsze.


Gdzie byłeś, kiedy zakładałem fundamenty ziemi? Powiedz, jeśli masz tę wiedzę. Kto określił jej rozmiary? Czy wiesz? Kto rozciągnął nad nią sznur? Na czym są oparte jej podstawy? Kto położył jej kamień węgielny; Gdy gwiazdy poranne razem śpiewały i radowali się wszyscy synowie Boży? Kto zamknął bramą morze, gdy się wyrywało jakby wychodzące z łona? Gdy chmurę uczyniłem jego szatą, a ciemność jego pieluszkami; Gdy ustanowiłem o nim swój dekret i poustawiałem rygle i bramy; I powiedziałem: Dotąd dojdziesz, a nie dalej; tu położysz swe nadęte fale.
Hioba 38:4‭-‬11 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/job.38.4-11.UBG

Tak zwane "pamiętanie wcześniejszych wcieleń podlega prawdopodobnie tej samej zasadzie, co telepatia. Nieodpowiedzialne korzystanie z dostępu do żywej kroniki ziemi może doprowadzić do jej dewaluacji

I powiedział do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi siedzi nierządnica, to ludy, tłumy, narody i języki.
Objawienie 17:15 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/rev.17.15.UBG
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

radek pisze:Adam wracając do prochu nie przestał istnieć. Dla Boga żyje oraz jest zapisany w księdze.
Nikt nie może tego z całą pewnością stwierdzić. O tej 'księdze' Biblia mówi:

proszę, wymaż mnie ze swojej księgi, którą spisujesz”.  Lecz Jehowa rzekł do Mojżesza: „Ze swojej księgi wymażę tego, kto zgrzeszył przeciwko mnie
(Wyjścia 32:32-33)

Wniosek jest prosty. Z tej, zresztą symbolicznej księgi można być wymazanym. Co to oznacza? Ano to, że Bóg o niektórych nie chce pamiętać. Zresztą, po co kogoś imię zapisywać, gdyby wciąż istniał. Zapis ten symbolicznie wskazuje na pamięć Boga o zmarłym, który aktualnie nie istnieje ale Bóg go w przyszłości wskrzesi z martwych.
Absolutnie to nie dowodzi żadnej duszy nieśmiertelnej, wręcz odwrotnie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: radek »

Bobo pisze:
12 wrz 2023, 13:36
radek pisze:Adam wracając do prochu nie przestał istnieć. Dla Boga żyje oraz jest zapisany w księdze.
Nikt nie może tego z całą pewnością stwierdzić. O tej 'księdze' Biblia mówi:

proszę, wymaż mnie ze swojej księgi, którą spisujesz”.  Lecz Jehowa rzekł do Mojżesza: „Ze swojej księgi wymażę tego, kto zgrzeszył przeciwko mnie
(Wyjścia 32:32-33)

Wniosek jest prosty. Z tej, zresztą symbolicznej księgi można być wymazanym. Co to oznacza? Ano to, że Bóg o niektórych nie chce pamiętać. Zresztą, po co kogoś imię zapisywać, gdyby wciąż istniał. Zapis ten symbolicznie wskazuje na pamięć Boga o zmarłym, który aktualnie nie istnieje ale Bóg go w przyszłości wskrzesi z martwych.
Absolutnie to nie dowodzi żadnej duszy nieśmiertelnej, wręcz odwrotnie.
Po incydencie w Edenie Bóg dał ludziom proroctwo dotyczące potomstwa Niewiasty. Gdyby nie przewidywał szansy na zbawienie Adama, to nie godziłby by się na jego potomstwo, a nawet jeśli, to po co później kazał by dzieciom czcić rodziców. Bóg nie przewidywał by dla Adama potomstwa wbrew Prawu, więc widział możliwość jego uniesienia miłosnego prowadzącego do spłodzenia potomstwa. Bóg nie ma zwyczaju zapowiadania dzieci spłodzonych bezprawnie, czyli z gwałtu

Czcij swego ojca i swoją matkę, aby twoje dni były długie na ziemi, którą PAN, twój Bóg, da tobie.
Wyjścia 20:12 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/exo.20.12.UBG

To, że Ty twojemu potomstwu nie chcesz umożliwić nieśmiertelności, świadczy o Tobie nienajlepiej. A to, że zabraniasz innym by wspierali nieśmiertelność swoich dusz, sugeruje, że masz jakiś kompleks

Lecz biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Sami bowiem tam nie wchodzicie ani wchodzącym nie pozwalacie wejść.
Mateusza 23:13 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/mat.23.13.UBG

Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne, ale kto nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz gniew Boży zostaje na nim.
Jana 3:36 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/jhn.3.36.UBG
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Wiedziałem, że twoja reakcja będzie taka jak zawsze, czyli bełkot. Jeden tekst rozwala twoje wywody ale ty coś tam wymyślasz o kompleksach, niegodziwości itd. Wiem, że masz porąbane w głowie i z każdym postem tylko mnie w tym upewniasz.
Werset wskazuje, że zapis w księdze życia nie jest gwarancją nieśmiertelności. No co może oznaczać wymazanie czyjegoś imienia? Ale nie odpisuj, bo to dla ciebie tylko woda na młyn i filozofii nie na temat będzie coraz więcej.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: radek »

Bobo pisze:
12 wrz 2023, 15:40
Jeden tekst rozwala twoje wywody ale ty coś tam wymyślasz o kompleksach, niegodziwości itd. Wiem, że masz porąbane w głowie i z każdym postem tylko mnie w tym upewniasz.
Werset wskazuje, że zapis w księdze życia nie jest gwarancją nieśmiertelności. No co może oznaczać wymazanie czyjegoś imienia?
Co do gwarancji nieśmiertelności duszy, to wobec Boga nie radzę stosować podstępu. Ze swojej strony trzeba zrobić swoje, a i On nie będzie gorszy.

Oto dusza tego, który się wywyższa, nie jest w nim prawa. Ale sprawiedliwy będzie żył ze swojej wiary.
Habakuka 2:4 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/hab.2.4.UBG

Co do Twojej uzurpacji zwierzchnictwa nad Prawdą, to dowiedz się, że dusza danej osoby odnosi się do jej potomka. Słowo "dziecko" lub potomek w odniesieniu do kogoś używa się by podkreślić przywilej dziecięctwa. Natomiast słowo "dusza" używa się by podkreślić zobowiązanie wobec ducha przodka. Porównaj sobie dwa fragmenty uczące zdrowego lęku wobec Boga, mówiące o duszy i o synach

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz nie mogą zabić duszy. Bójcie się raczej tego, który może i duszę, i ciało zatracić w piekielnym ogniu.
Mateusza 10:28 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/mat.10.28.UBG

Nie będziesz oddawał im pokłonu ani nie będziesz im służył, bo ja jestem PAN, twój Bóg, Bóg zazdrosny, nawiedzający nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą;
Wyjścia 20:5 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/exo.20.5.UBG

Jeśli chcesz, żebym nie odpisywał na Twoje posty, to nie prowokuj

Miejcie się na baczności. Jeśli twój brat zgrzeszy przeciwko tobie, strofuj go, a jeśli żałuje, przebacz mu.
Łukasza 17:3 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/luk.17.3.UBG
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: BoaDusiciel »

Popieram Radka w tej kwestii:
radek pisze:
13 wrz 2023, 6:26

Co do Twojej uzurpacji zwierzchnictwa nad Prawdą, to dowiedz się, że dusza danej osoby odnosi się do jej potomka. Słowo "dziecko" lub potomek w odniesieniu do kogoś używa się by podkreślić przywilej dziecięctwa. Natomiast słowo "dusza" używa się by podkreślić zobowiązanie wobec ducha przodka. Porównaj sobie dwa fragmenty uczące zdrowego lęku wobec Boga, mówiące o duszy i o synach
Zwłaszcza, że rekurencja jest podstawową techniką wykorzystywaną w funkcyjnych językach programowania. Należy jednak zachować ostrożność przy używaniu rekurencji w rzeczywistych programach. Ryzyko istnieje szczególnie przy przetwarzaniu dużej ilości głęboko zagnieżdżonych danych. Rekurencja może spowodować błąd przepełnienia stosu, chyba że język stosuje optymalizacje rekurencji ogonowej.

Szalom!! :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Boa... pomyliłeś rekurencje ogonową z ogniową. To się często zdarza, gdy szybciej się myśli niż wymawia. Już od dawna wiadomo, że ogień ma podwójną właściwość. Z jednej strony może coś zniszczyć a z drugiej coś oczyścić. Wiadomo również, że ogień to zjawisko fizyczne a "zobowiązanie wobec ducha przodka", o czym pisze radek, to pojęcie abstrakcyjne. Dlatego radek absolutnie nie może mieć racji, gdyż racja jest po mojej stronie. Nieprawdaż?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
13 wrz 2023, 16:59
Boa... pomyliłeś rekurencje ogonową z ogniową.
W Wikipedii masz ogonową: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekurencja
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:
13 wrz 2023, 16:59
Boa... pomyliłeś rekurencje ogonową z ogniową. To się często zdarza, gdy szybciej się myśli niż wymawia. Już od dawna wiadomo, że ogień ma podwójną właściwość. Z jednej strony może coś zniszczyć a z drugiej coś oczyścić. Wiadomo również, że ogień to zjawisko fizyczne a "zobowiązanie wobec ducha przodka", o czym pisze radek, to pojęcie abstrakcyjne. Dlatego radek absolutnie nie może mieć racji, gdyż racja jest po mojej stronie. Nieprawdaż?
Oczywiście. I nie ma tu sprzeczności, bo nie twierdzę, że Radek ma rację.
Ja po prostu popieram Radka, bez względu na to kto ma rację.
Uznajmy, że jest to skutkiem więzi emocjonalnej lub przebywania w zbliżonych funkcjonalnie miejscach :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
13 wrz 2023, 17:27
Oczywiście. I nie ma tu sprzeczności, bo nie twierdzę, że Radek ma rację.
Ja po prostu popieram Radka, bez względu na to kto ma rację.
Uznajmy, że jest to skutkiem więzi emocjonalnej lub przebywania w zbliżonych funkcjonalnie miejscach :->
Popierasz popapranie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: radek »

Wyższość Ducha nad ciałem eksponuje zróżnicowanie pomiędzy dzieckiem danego człowieka, a jego duszą. I dziecko i dusza są swego rodzaju potomkami, jednak nie zawsze są tą samą osobą. To zróżnicowanie znajduje swój wyraz w alternatywnych składach synów Izraela podanych w księdze Rodzaju i księdze Objawienia

Łk 10:25-37 BT
25 A oto powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 26 Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?» 27 On rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego8. 28 Jezus rzekł do niego: «Dobrześ odpowiedział. To czyń, a będziesz żył»9. 29 Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: «A kto jest moim bliźnim?»
30 Jezus nawiązując do tego, rzekł: «Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. 31 Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. 32 Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. 33 Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: 34 podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. 35 Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: "Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał". 36 Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?» 37 On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie». Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie!»
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
29 wrz 2023, 13:25
Wyższość Ducha nad ciałem eksponuje zróżnicowanie pomiędzy dzieckiem danego człowieka, a jego duszą. I dziecko i dusza są swego rodzaju potomkami, jednak nie zawsze są tą samą osobą.
Człowiek, jako dusza (Hiob 33:18), zawsze jest ta samą osobą. Można oddzielić "duszę od ducha" (Heb 4:12), uśmiercają tym samym duszę (Mat 10:28).

"Wszystkie dusze należą do mnie. Zarówno dusza ojca, jak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze" (Ez 18:4)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
23 gru 2023, 10:25
uśmiercają tym samym duszę (Mat 10:28).
‭‭Ewangelia według św. Mateusza 10:28 BW1975‬‬
[28] I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.

https://bible.com/bible/3490/mat.10.28.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
14 mar 2024, 10:15
DonCicio pisze:
23 gru 2023, 10:25
uśmiercają tym samym duszę (Mat 10:28).
‭‭Ewangelia według św. Mateusza 10:28 BW1975‬‬
[28] I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.

https://bible.com/bible/3490/mat.10.28.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Mateusza 10:28 BW1975‬‬
[28] I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.

... można "zniszczyć" duszę, czy nie?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”