Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wybrana »

Radek, w Prawie Mojzeszowym mało ujęte jest Dekalogu Praw Boga
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: radek »

Wybrana, Bóg daje nam się poznać z wielu stron, bo ma bogatą osobowość i lubi gdy dbamy o szczegóły w Jego sprawie, choć myślę, że nie lubi gdy się powtarzamy

Iz 42:1-6 eib "(1) Oto mój sługa, którego popieram, mój wybrany, rozkosz mojej duszy. Złożyłem na Nim mego Ducha, On nada narodom prawo. (2) Nie będzie krzyczał, nie będzie się unosił, nie wydostanie się na ulice Jego głos. (3) Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi, w imię prawdy nada prawo. (4) Nie ustanie, nie ulegnie załamaniu, dopóki nie utrwali prawa na ziemi — Jego nauki wyczekują wyspy. (5) Tak mówi Bóg, PAN, który stworzył niebo i rozpostarł je, rozciągnął ziemię, sprawił, że rodzi plony, żyjącym na niej ludziom daje tchnienie i ducha tym, którzy po niej chodzą. (6) Ja, PAN, powołałem Cię w sprawiedliwości, ująłem Cię za rękę, strzegę Cię i czynię pośrednikiem przymierza z ludem i światłem dla narodów,"

Wj 20:4 eib "(4) Nie rzeźb sobie bóstw ani nie czyń żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie albo nisko na ziemi, albo głęboko w wodzie."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Perełka w interii też się może zdarzyć :mrgreen:
Naukowiec (cóż, powiedzmy, że amerykański o przeszłości wolę nie wspominać ;-) ) potwierdza, że w Wszechświecie nic nie ginie. Dusza jest nieśmiertelna. Do takich samych wniosków dochodzi każdy, kto choćby liznął temat fizyki kwantowej.
Tu artykuł pt:"Pionier podboju kosmosu o życiu po śmierci"

Czytaj więcej na https://nt.interia.pl/technauka/news-pi ... ign=chrome

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

wuka pisze:
12 lis 2020, 12:58
Perełka w interii też się może zdarzyć :mrgreen:
Naukowiec (cóż, powiedzmy, że amerykański o przeszłości wolę nie wspominać ;-) ) potwierdza, że w Wszechświecie nic nie ginie. Dusza jest nieśmiertelna. Do takich samych wniosków dochodzi każdy, kto choćby liznął temat fizyki kwantowej.
Tu artykuł pt:"Pionier podboju kosmosu o życiu po śmierci"

Czytaj więcej na https://nt.interia.pl/technauka/news-pi ... ign=chrome
Wuka, to że naukowiec napisał jakiś artykuł nie oznacza, że jest on naukowy. Tym bardziej, że naukowcy też mają swoje fantazje ;-)
Przyjrzyj się dokładnie temu artykułowi jaki zapodałaś. Przeanalizuj go dokładnie, bo z tym masz ogromną słabość :-D
Gość napisał tak:
- Czy nie ma sensu zakładać, że Bóg stosuje tę fundamentalną zasadę równie do wszystkich elementów Wszechświata i że stosuje ją również do arcydzieła swojego stworzenia - ludzkiej duszy? Myślę, że ma.
Podkreśliłem istotną część Jego wypowiedzi. Nauka nie posługuje się zwrotem: myślę, że... itp. Nauka podaje fakty niezaprzeczalne. Jeśli nakiś naukowiec nie jest czegoś pewny, pisze właśnie tak, myślę, uważam... wydaje się... itp.
Tym bardziej, że pada sformułowanie: czy nie ma sensu zakładać....
To znowu nienaukowe założenie. Owszem, naukowcy mogą założyć to i owo, ale gdy TY czytając takie teksty pouczasz nas w stylu...
Naukowiec (... ) potwierdza, że w Wszechświecie nic nie ginie. Dusza jest nieśmiertelna.
...to po prostu kłamiesz. Naukowiec NIE POTWIERDZIŁ TYLKO ZAŁOŻYŁ. MA TAKĄ HIPOTEZĘ, PRZYPUSZCZENIE.
A to nie dowód, jak co chwilę sugerujesz, że nauka kwantowa udowadnia to lub tamto.
Pomyliłaś się w kwestii przypuszczeń/hipotez z faktem niezaprzeczalnym. A tych ostatnich niestety, nie ma.
Ośmielę się stwierdzić, że zamieniłaś pastora/księdza, teologa na naukowca/uczonego/pisarza książki/twórcy filmów na Youtube.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wybrana »

Bobo, pastorzy i księża nauczają o nieśmiertelnej duszy. Nieśmiertelna dusza, to nie jest coś namacalnego, co można dotknąć i udowodnić. To opiera się na zasadzie wiary. Ja mogę powiedzieć, że nie tylko wierz e, ale wiem, bo doświadczyłam pewne rzeczy, które nie jestem wstanie ani ci, ani komukolwiek udowodnić, bo albo mi uwierzysz, albo mi nie uwierzysz. Jednak jest niezbity dowód w postaci prawdy jaką dał nam Syn Boży Jezus. Jezus nauczał, że w Domu Ojca jest wiele mieszkań i idzie, by nam zrobić miejsce. Wielokrotnie nauczał o Królestwie Niebieskim i o wąskiej drodze, którą idą zbawieni.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Cyt”| Wuka, to że naukowiec napisał jakiś artykuł nie oznacza, że jest on naukowy. Tym bardziej, że naukowcy też mają swoje fantazje“
Może niezręcznie się wyraziłam. Jakiś tam redaktorek napisał artykuł i jak umiał, tak napisał. Generalnie – niektórzy w lot pojmują, pomimo niedoskonałości wyrażeń, o co redaktorowi chodzi.
Fakty w tej sprawie są. Są badania naukowe, są doświadczenia i na ich podstawie wyciągnięto logiczne wnioski. Ty wyśmiewasz, a wojsko i wywiady wielu mocarstw wykorzystują sprawy ponadnaturalne do celów woskowo szpiegowskich. Nie czepiaj się mnie o wszystko. Najpierw solidnie zbadaj temat, a potem krytykuj.
Ja wiem na czym badania naukowe polegają. Czy nie widzisz, że z przymrużeniem oka podałam artykuł z interii? Czego można się spodziewać po redaktorzynach z takiego portalu? Faktem jest, że fizycy, a jak widać i inni też wiedzą i wierzą w to, o czym Biblia mówi, a wiele religii potwierdza, nawet świadkowie (np.nasza wybrana, ZAMOS) , ale twoja denominacja zaprzecza. A ty zrobisz wszystko, aby mnie, czy kogokolwiek podającego taki temat, zdyskredytować i wyśmiać.
I powtarzam: fizyka kwantowa potwierdza, na podstawie doświadczeń i badań, że dusza istnieje i to istnieje wiecznie. W każdym razie na pewno niewyobrażalnie długo, a najprawdopodobniej na samym końcu wszystko złączy się na powrót z Źródłem wszelkiego życia, z Bogiem.

Pan Jezus powiedział, że jak wierzysz tak ci się stanie.
Otóż ludzie, a są ich tysiące z całego świata, którzy podali się badaniom np.tzw.regresji hipnotycznej opisują zaświaty. I tak, Bobo, są miejsca (nieba?) dla ludzi religijnych, którzy całą wieczność swoje rytuały czynią, są miejsca skupiające ludzi nieprawych, którzy swoje nieprawości na sobie nawzajem "ćwiczą", są miejsca nauki, odpoczynku, regeneracji, radości itd. Nikt nikogo nie zmusza do wiary w życie po życiu, ale pamiętaj, że stanie ci się według twojej wiary.
Być może wierzący w sen po śmierci po prostu będą spali i obudzą się, ale oby nie z ręką w nocniku. Bo liczyć na to, że Jezus kogoś obudzi, aby na ziemi zabijał czy sprzątał trupy, a potem żył sobie spokojnie tysiąc lat...cóż. Bez komentarza.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: radek »

Najpierw trzeba zauważyć, że dusza nie jest własnością człowieka, lecz Boga

Ez 18:4 NWT-PL "Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze."

Zwrot "Dusza, która grzeszy, ta umrze" jest łatwiejszy do zrozumienia po lekturze Koranu, bo wyjaśnia On, że umra, to odwiedzenie, a więc oddalenie spotkania

Koran 2:196
Odbywajcie dla Boga pielgrzymkę - hadżdż i odwiedzenie - umra! A
jeśli macie trudności, to taką ofiarę, jaka jest dla was łatwa. I nie
gólcie swoich głów, dopóki ofiara nie dotrze do swego miejsca. A ten,
kto jest chory spośród was albo też ma jakiś uraz w głowie, musi się
wykupić przez post, przez jałmużnę lub przez ofiarę rytualną. Ale kiedy
jesteście bezpieczni, to każdy, kto zadowala się odwiedzeniem umra do
czasu pielgrzymki hadżdż, niech złoży ofiarę, jaka jest dla niego
łatwa. A ten, kto nie znajdzie niczego, niech pości przez trzy dni w
czasie pielgrzymki, a siedem dni, kiedy powróci, to jest dziesięć w
całości. To ma ważność tylko dla tego, którego rodzina nie jest obecna
w świętym Meczecie. Bójcie się Boga! Wiedzcie, ze Bóg jest straszny w
karaniu!


Wieczność duszy łatwo dowieść opierając się na Biblii

Łk 16:9 EIB "I ja wam mówię: Zjednujcie sobie przyjaciół pieniędzmi niesprawiedliwego świata, aby — gdy czas pieniądza przeminie — przyjęli was do wiecznych przybytków."

Dan 12:1 EIB "W tym czasie powstanie wielki książę, Michał, który jest opiekunem synów twojego ludu, a będzie to czas takiego ucisku, jakiego nie było, odkąd istnieje naród, aż do tego właśnie czasu. Wtedy wybawiony będzie twój lud — każdy, którego odnajdą wpisanego do zwoju."

Łk 20:38 EIB "Bóg nie jest więc Bogiem umarłych, ale żywych, gdyż dla Niego wszyscy żyją."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Krystian »

Bóg powiedział Adamowi i Ewie, że jak zjecie, to umrzecie.
Szatan powiedział, że na pewno nie umrzecie.
Jednakże ludzie wolą słuchać szatana,dlatego sobie wymyślili duszę nieśmiertelną, aby poprzeć, kłamstwo szatana.
Fakty są takie, że ludzie umierają.
Pan Jezus nic nie nauczał o duszy nieśmiertelnej - tylko o zmartwychwstaniu ludzi, którzy umarli
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

Krystian pisze:
Fakty są takie, że ludzie umierają.
Pan Jezus nic nie nauczał o duszy nieśmiertelnej - tylko o zmartwychwstaniu ludzi, którzy umarli
W pocie czoła będziesz chleb swój spożywał, dopóki nie wrócisz do ziemi, gdyż z niej wzięty zostałeś. Bo prochem jesteś i w proch się obrócisz.

Wszystko [co jest pod Słońcem] zdąża do jednego miejsca: wszystko wywodzi się z prochu i wszystko znowu w proch się obraca.

Powiedziane ; Bo prochem jesteś i w proch się obrócisz jak również ; wszystko wywodzi się z prochu i wszystko znowu w proch się obraca , te słowa odnoszą się do ciała , ciała które żyje w świecie materialnym , ciała które jest naczyniem duszy [a nie do duszy]

Każdą pracę, jaką napotka twa ręka, wykonaj według sił swoich, bowiem w Szeolu,[ do krainy umarłych , gdzie podąża dusza] do którego zdążasz, nie ma już działania ani myślenia, ani poznania, ani mądrości.


Jezus przywołując słowa Mojżesza , który nazywa Boga Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba mówiąc, że Bóg nie jest Bogiem umarłych, ale żywych, ma na myśli ciała Abrahama , Izaaka i Jakuba , które są złożone w grobie i już dawno stały się prochem ziemi? , czy ich dusze , ciągle żywe, żyjące w krainie umarłych ?
Ostatnio zmieniony 20 lis 2020, 10:41 przez efroni, łącznie zmieniany 1 raz.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Jezus przywołując słowa Mojżesza , który nazywa Boga Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba mówiąc, że Bóg nie jest Bogiem umarłych, ale żywych, ma na myśli ciała Abrahama , Izaaka i Jakuba , które są złożone w grobie i już dawno stały się prochem ziemi , czy ich dusze , ciągle żywe, żyjące w krainie umarłych ?
Oczywiście. Niektórzy jednak widzą jedynie ten aspekt życia. Wykluczają życie duszy, życie naszego prawdziwego istnienia. To życie trwa, chociaż ciało się rozpada.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Krystian »

Efroni, miałem Cie za inteligentą osobę, a Ty jakieś bzdury wypisujesz. Przytoczone wersety nic nie mówią o duszy nieśmiertelnej.
Pan Jezus nie po to wskrzesił Łazarza, aby jego dusza, dobrze mająca się w niebie, wracała na padół ziemski.
To, że wuka Cię popiera, to dla mnie nic dziwnego.
Ona poprze, każdego kto będzie przeczył Biblii.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Ona poprze, każdego kto będzie przeczył Biblii.
Już kilka razy zwracałam ci uwagę, żebyś tego nie robił. Nadal uporczywie wypisujesz o mnie nieprawdę. Masz jakieś problemy z głową? Nie potrafisz zapamiętać i przyswoić kilku prostych słów do ciebie skierowanych? Były grzeczne i uprzejme. Zaraz uprzejmości z mojej strony się skończą, bo jest taka prawda: z chamami po chamsku się rozmawia. Jeszcze raz o mnie takie coś napiszesz, to pogadam z tobą, jak z chamem. Na priv, bo na forum nie będzie wypadało.
DOTARŁO?!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Krystian »

Ja Cię wuka i tak delikatnie traktuje, za wypisywanie głupot.
Np, że podlegamy reinkarnacji
Jako Chrystianin mam obowiązek bronić nauk mojego mistrza Pana Jezusa.
Na priv, a dlaczego boisz mnie wyzwać publicznie?
Śmiało wyzywaj mnie od chamów
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
20 lis 2020, 18:57
Ja Cię wuka i tak delikatnie traktuje, za wypisywanie głupot.
Np, że podlegamy reinkarnacji
Jako Chrystianin mam obowiązek bronić nauk mojego mistrza Pana Jezusa.
Na priv, a dlaczego boisz mnie wyzwać publicznie?
Śmiało wyzywaj mnie od chamów
Obowiązek to ty masz:pilnować własnego nosa. To, że czegoś nie wiesz lub nie rozumiesz nie oznacza, że możesz na mój temat jakieś bzdury wypisywać. Każdy ma prawo do własnych poglądów. Twoje nawet nie są znane, a do krytykowania innych i ganienia jesteś pierwszy.
ja się nie boję ciebie. Dlaczego sądzisz, że o wyzwiska chodzi? Otóż nie chodzi o wyzwiska, ale ty pewnie w swej "mądrości" i tak nie pojmiesz...
Krótko ci powiem: zostaw mnie w spokoju. Całkowicie.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Krystian »

To jest forum biblijne wuka.
Dlatego opierajmy się o Biblię.
Twoje mądrości na podstawie jakiś tam książek, mnie nie interesują.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”