Co się dzieje z duszą po śmierci?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Pytanie jednego roztropnego czlowieka do Śj który nie uzyskał odpowiedzi od nich....:

Towarzystwo strażnica w swojej nauce o umarłych całkowicie odsunęło osobę Zbawiciela Chrystusa.Bardzo często Świadkowie przywołują do poparcia swoich racji,które serwuje im strażnica wersy z ks.Kaznodziei 9,5,6,10 czy Psalmu 146,4. a więc przywołują Stary Testament tak jak by Jezus nic w tej materii nie zmienił w Nowym Testamencie.Towarzystwo przywołuje słowa,które nic nowego nie wnoszą.Pomijają to co zostało wniesione przez Pana Jezusa.Świadkowie często powołują się na śmierć Łazarza,którego wskrzesił Jezus.Argumentują to tym ,że Łazarz nie trafił do nieba ani do ognistego piekła.Gdy przywołują Szczepana robią podobne wywody ucząc że „zapada się w sen śmierci”. Dziwnie jakoś Świadkowie nie wspominają słowa Szczepana Panie Jezu przyjmij ducha mego.Dlaczego panowie z ciała kierowniczego nie informują swoich wiernych Świadków,że wydarzenie,które miało miejsce opisane w Ewangelii o Łazarzu dzieje się przed Zbawieniem od śmierci czyli nadzwyczajnie przed złożeniem ofiary z Chrystusa na krzyżu.To po co dywagacje Świadków typu ,że Łazarz nie trafia do nieba czy do piekła i nie spotyka się z aniołami.Świadkowie chcieli by, żeby Łazarz jako pierwszy trafił do nieba przed Chrystusem. Jest to jedno ze sprytnych oszustw,które dyskwalifikuje Jezusa że nie jest Życiem i Zmartwychwstaniem. Nijak mają się słowa Jezusa Kto żyje i wierzy we Mnie nie umrze na wieki…Jam jest zmartwychwstanie i żywot,kto wierzy we Mnie,choćby umarł,żyć będzie. Oczywiste,że Chrystus przy wskrzeszeniu Łazarza ukazuje kim jest i potwierdza to naocznie że ma moc nad umarłyby do wskrzeszenia ciała.Osoby ,które Jezus wskrzesił opisane w Ewangelii znów umrą,lecz inne będzie ich położenie gdy zawierzą się Chrystusowi i umrą w Chrystusie. Niestety z tą wiarą w Chrystusa przez Świadków Jehowy jest bardzo licho. Masa osób,które zawierzyły się Chrystusowi leży już dwa wieki bez świadomości według Świadków.Ciało kierownicze naucza,że szatan posługuję się religią fałszywą w tym przypadku katolicką,która uczy ,że po śmierci ludzie zamieniają się w duchy za sprawą szatana które się czci.Warto tu zauważyć,że wypominają coś o duchach.Świadkowie Jehowy nauczają ,że wszyscy zmarli leżą „w grobowcach pamięci”.Pismo św. używa terminy groby,grób ale nigdzie „pamięci” ‚grób pamięci” W książce Towarzystwa strażnica „Czego naprawdę uczy Biblia” można się dowiedzieć z tej książki czego nie uczy Biblia.Na str.71 jest takie zdanie- Jehowa stworzył wszelkie formy życia.Czy trudno uwierzyć,że jest też w stanie to życie odtworzyć? Rzecz jasna dużo zależy od Jego pamięci…. Biblia uczy ,że Jehowa bardzo pragnie wskrzesić umarłych. Biblia wyraźnie uczy ,że Bóg wskrzesi ciała ale nigdzie nie uczy ,że„odtworzy życie” Towarzystwo w tejże książce uczy,że wszyscy zmartwychwstaną prawi i nieprawi .Do prawych zaliczają proroków Starego Przymierza jak Noego,Abrahama,Sarę itd. przywołują nawet słowa z Hebrajczyków 11 tylko, już pomijają, że ci mężowie wiary jak Abraham,Noe,Mojżesz idą do niebieskiej krainy czyli nieba. Świadkowie uczą ,że prawi to rownież ci,którzy zmarli w naszych czasach. Świadkowie uczą,że Biblia wspomina o zmartwychwstaniu innego rodzaju- do duchowego życia w niebie.Zawiera tylko jeden opis takiego wskrzeszenia.Chodzi o wskrzeszenie Jezusa.Jehowa nie pozwolił by ten lojalny Syn pozostał w grobie.Wskrzesił go,lecz nie w postaci ludzkiej.Tutaj książka „Czego naprawdę uczy Biblia” przywołuje wers 1 Piotr 3,18 -uśmiercony został w ciele,ale ożywiony w Duchu. Co chcą zasugerować tym wersetem Świadkowie Jehowy? to,że Jezus nie zmartwychwstał w ciele tylko w Duchu.To w takim razie zadamy pytanie Świadkom gdzie Biblia uczy o wskrzeszeniu ducha? tak jak to ma miejsce w przypadku Jezusa i tak ucząc.Jeżeli Chrystus jako Duch już żyje jak podaje Piotr to należy się zapytać Świadków co zostało wskrzeszone?.Niedorzeczność tych nauk jest zatrważająca.Polega to na tym że Ciało Jezusa nie zmartwychwstało tylko Duch.Świadkowie sami twierdzą,że Jezus istniał jako duch nim przyjął ciało i zstąpił na ziemię.Czy Świadkowie pojmują,że Chrystus jako Duch był i jest nieśmiertelny bo jest z natury Bogiem.Jedynie ciało uległo trzy dobowej śmierci bo przyjął drugą naturę-ludzką podlegająca śmierci.Piotr w przywołanym liście uczy o tym jak Chrystus jako Zbawiciel w Duchu wstąpił do wiezienia czyli krainy umarłych,piekła nie jako potępieniec lecz jako Pan i Zbawiciel oznajmiając duchom zmarłych zbawienie.Ta nauka jest zaprzeczeniem tego czego chcą wmówić nauczyciele z Brooklynu.Zmarli nic nie wiedzą nie istnieją a tu się okazuje,że Chrystus dokonał zbawienia zwiastował dobrą nowinę tylko komu? nicości ? a może sam sobie? Świadkowie przeczą sami sobie.cdn.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

karol210 pisze: Nijak mają się słowa Jezusa Kto żyje i wierzy we Mnie nie umrze na wieki…Jam jest zmartwychwstanie i żywot,kto wierzy we Mnie,choćby umarł,żyć będzie.
1Tes 4:16
"Bo na dany znak na głos archanioła i gdy trąba Boża zabrzmi, zstąpi z niebios Pan we własnej osobie, a ci, którzy w Chrystusie zmarli, pierwsi z grobu powstaną."
Uważasz,że Paweł ap. łże , gdy pisze,ze ci, którzy w Chrystusie zmarli, pierwsi z grobu powstaną na dany znak i zstąpienie z niebios Pana we własnej osobie?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

karol210

wystarczy w tej kwestii przeczytać Ewangelię Łukasza 24 : 37 - 43.


______________________________________

http://Biblia-odchwaszczona.webnode.com

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Martwa dusza się nie rusza.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Widać ze sluchac dusza może nawet w Szeolu:

Jezus zapowiadał, że po swojej męce będzie głosił Ewangelię także umarłym (Jana 5,24-29)

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

Jachu pisze:Martwa dusza się nie rusza.
A skąd przekonanie, że dusza jest martwa? Duszy zabić się nie da. Mówi o tym Jezus. Jak czytasz to Pismo święte? Widzę, że strasznie wybiórczo. Mt 10, 28 obala to jakże dziecinne mniemanie, jakoby dusza była martwa.
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Efezjan pisze:A skąd przekonanie, że dusza jest martwa? Duszy zabić się nie da.
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 28/param/1

Pisze wyraźnie : może Bóg zniszczyć w gehennie i ciało i duszę.

Proste: nie ma ciała,-nie ma duszy i vice cersa
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

Ciało umiera a dusza istnieje.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wiedzcie, że kto zawróci grzesznika z błędu jego drogi, ten wybawi jego duszę od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów.
(Jakuba 5:20)
Oszołomstwu mówię NIE!

Tekla

Post autor: Tekla »

karol210 pisze:Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

Ciało umiera a dusza istnieje.

W biblii gdzieś pisze że dusza która grzeszy to umrze więc chyba się mylisz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

W Biblii mowa jest o człowieku jako duszy
a judaizm interpretuje napisane o duszy , że człowiek jest duszą i ma duszę .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

efroni pisze:W Biblii mowa jest o człowieku jako duszy
No nie tylko,bowiem wszystko co się rusza i oddycha,nosi w Biblii określenie dusza,zarówno ludzie,jak i zwierzęta,płazy,gady,ptaki. Słowem wszystko co ma dech żywota w sobie.

1 Moj. 46:26
26. Wszystkie dusze, które przyszły z Jakóbem do Egiptu, co wyszły z biódr jego, okrom żon synów Jakóbowych, wszystkich dusz było sześćdziesiąt i sześć.
(BG)
Wiele jest przykładów innych.
Ezech. 18:4
4. Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.
(BG)
Iz 57:15-16
15. Tak bowiem mówi Wysoki i Wzniosły, którego stolica jest wieczna, a imię Święty: Zamieszkuję miejsce wzniesione i święte, lecz jestem z człowiekiem skruszonym i pokornym, aby ożywić ducha pokornych i tchnąć życie w serca skruszone.
16. Bo nie będę wiecznie prowadził Ja sporu ani zawsze nie będę rozgniewany; inaczej ustałyby niknąc sprzed mego oblicza tchnienie i istoty żyjące, którem Ja uczynił.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”