Co się dzieje z duszą po śmierci?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Albertus pisze:
jak pisze w Piśmie Jezus ma klucze do otchłani.
Właśnie.
Ap1:
(17) Kiedym Go ujrzał, do stóp Jego upadłem jak martwy, a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc: Przestań się lękać! Jam jest Pierwszy i Ostatni (18) i żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani.

śmierci i otchłani


Gdyby śmierć była równoznaczna z niebytem to słowa "i otchłani" byłaby bezprzedmiotowa i bezsensowna
Dlaczego? Wiesz kto będzie w otchłani?

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

W otchłanii muszą zostać dusze złych uczynków i od ilości grzechów i wagi grzechów zależy jak długa wieczność oczyszczenia by oczyścił je Ogień Oczyszczający.
W tym wymiarze każdy bedzie cierpiał na tych samych uczynkach jakie czynił tak samo silniejsze demony ktore lubują się każdy w odzielnej dziedzinie zła też cierpią ale też dręczą jak silny słabego.
Wiadomo co robi też tam silniejszy demon i mający nienawiść do człowieka , i do tego siarka ten Ogień Oczyszczający ktory przenika a nie parzy.

Krainę zmarłych, do której zstąpił Chrystus po śmierci, Pismo święte nazywa piekłem, Szeolem lub Hadesem (Por. Flp 2, 10; Dz 2, 24; Ap 1, 18; Ef 4, 9). ponieważ ci, którzy tam się znajdują, są pozbawieni oglądania Boga (Por. Ps 6, 6; 88, 11-13). Taki jest los wszystkich zmarłych, zarówno złych, jak i sprawiedliwych, oczekujących na Odkupiciela (Por. Ps 89, 49;1 Sm 28, 19; Ez 32, 17-32). co nie oznacza, że ich los miałby być identyczny, jak pokazuje Jezus w przypowieści o ubogim Łazarzu, który został przyjęty "na łono Abrahama" (Por. Łk 16, 22-26). "Jezus Chrystus, zstępując do piekieł, wyzwolił dusze sprawiedliwych, które oczekiwały swego Wyzwoliciela na łonie Abrahama.

Vandersky
Posty: 813
Rejestracja: 22 sty 2016, 0:19
Kontakt:

Post autor: Vandersky »

RN pisze:Anioł ma klucze do otchłani
Jak już nas kolega obrzuca tak sprzecznymi cytatami, to niech się chociaż kolega wysili i zajrzy do oryginału, czy dane słowo jest tak samo przetłumaczone. Inaczej należy to nazwać trolowaniem mało inteligentnym i niedouczonym.
RN pisze:Ap1:17 Kiedym Go ujrzał, do stóp Jego upadłem jak martwy, a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc: Przestań się lękać! Jam jest Pierwszy i Ostatni (18) i żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani.
ᾅδου = klucze Hadesu
RN pisze:Anioł ma klucze do otchłani
Nie klucze lecz klucz
RN pisze:Apokalipsa 20. 1. BIZTB
"I widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce."
ἀβύσσου = klucz otchłani bez dna (Abyssu)

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

karol210 pisze:W otchłanii muszą zostać dusze złych uczynków i od ilości grzechów i wagi grzechów zależy jak długa wieczność oczyszczenia by oczyścił je Ogień Oczyszczający.
W tym wymiarze każdy bedzie cierpiał na tych samych uczynkach jakie czynił tak samo silniejsze demony ktore lubują się każdy w odzielnej dziedzinie zła też cierpią ale też dręczą jak silny słabego.
Wiadomo co robi też tam silniejszy demon i mający nienawiść do człowieka , i do tego siarka ten Ogień Oczyszczający ktory przenika a nie parzy.

Krainę zmarłych, do której zstąpił Chrystus po śmierci, Pismo święte nazywa piekłem, Szeolem lub Hadesem (Por. Flp 2, 10; Dz 2, 24; Ap 1, 18; Ef 4, 9). ponieważ ci, którzy tam się znajdują, są pozbawieni oglądania Boga (Por. Ps 6, 6; 88, 11-13). Taki jest los wszystkich zmarłych, zarówno złych, jak i sprawiedliwych, oczekujących na Odkupiciela (Por. Ps 89, 49;1 Sm 28, 19; Ez 32, 17-32). co nie oznacza, że ich los miałby być identyczny, jak pokazuje Jezus w przypowieści o ubogim Łazarzu, który został przyjęty "na łono Abrahama" (Por. Łk 16, 22-26). "Jezus Chrystus, zstępując do piekieł, wyzwolił dusze sprawiedliwych, które oczekiwały swego Wyzwoliciela na łonie Abrahama.
Dusze złych uczynków? Widzę że nie masz pojęcia co to takiego dusza..

Przypowieść to tylko przypowieść..

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Dusze po śmierci grają sobie w karty.
To nowatorska teza, ale i tak mądrzejsza od niektórych tez głoszonych w tym temacie.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

daglezja77 pisze:
karol210 pisze:W otchłanii muszą zostać dusze złych uczynków i od ilości grzechów i wagi grzechów zależy jak długa wieczność oczyszczenia by oczyścił je Ogień Oczyszczający.
W tym wymiarze każdy bedzie cierpiał na tych samych uczynkach jakie czynił tak samo silniejsze demony ktore lubują się każdy w odzielnej dziedzinie zła też cierpią ale też dręczą jak silny słabego.
Wiadomo co robi też tam silniejszy demon i mający nienawiść do człowieka , i do tego siarka ten Ogień Oczyszczający ktory przenika a nie parzy.

Krainę zmarłych, do której zstąpił Chrystus po śmierci, Pismo święte nazywa piekłem, Szeolem lub Hadesem (Por. Flp 2, 10; Dz 2, 24; Ap 1, 18; Ef 4, 9). ponieważ ci, którzy tam się znajdują, są pozbawieni oglądania Boga (Por. Ps 6, 6; 88, 11-13). Taki jest los wszystkich zmarłych, zarówno złych, jak i sprawiedliwych, oczekujących na Odkupiciela (Por. Ps 89, 49;1 Sm 28, 19; Ez 32, 17-32). co nie oznacza, że ich los miałby być identyczny, jak pokazuje Jezus w przypowieści o ubogim Łazarzu, który został przyjęty "na łono Abrahama" (Por. Łk 16, 22-26). "Jezus Chrystus, zstępując do piekieł, wyzwolił dusze sprawiedliwych, które oczekiwały swego Wyzwoliciela na łonie Abrahama.
Dusze złych uczynków? Widzę że nie masz pojęcia co to takiego dusza..

Przypowieść to tylko przypowieść..
Pograj w klocki lego i NIEWYRYWAJ SŁÓW co robisz to na siłe WSZEDZIE i nigdy nic nie zrozumiesz z całości.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2016, 9:59 przez karol210, łącznie zmieniany 1 raz.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

nesto pisze:Dusze po śmierci grają sobie w karty.
To nowatorska teza, ale i tak mądrzejsza od niektórych tez głoszonych w tym temacie.
I to prawdopodobnie na trzeźwo.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

nesto pisze:Dusze po śmierci grają sobie w karty.
Śpią czekając na zmartwychwstanie.Piękny plan.Gdyby nie zegar nie wiedziałbym ile spałem czy sto lat czy osiem godzin.

1Tes 4:16 bw "Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,"

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:
nesto pisze:Dusze po śmierci grają sobie w karty.
Śpią czekając na zmartwychwstanie.Piękny plan.Gdyby nie zegar nie wiedziałbym ile spałem czy sto lat czy osiem godzin.

1Tes 4:16 bw "Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,"

Pozdrawiam
Nastąpi zmartwychwstanie ciał.

Zbawieni zmartwychwstaną podobnie jak zmartwychwstał Chrystus.

czy Chrystus po swojej śmierci aż do zmartwychwstania spał bez świadomości?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości ( Kohelet 9,6).

„Człowiek, gdy się położy, nie wstanie; dopóki niebo nie przeminie, nie ocuci się i nie obudzi się ze swojego snu” ( Hiob 14,12).
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze: w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości ( Kohelet 9,6).

„Człowiek, gdy się położy, nie wstanie; dopóki niebo nie przeminie, nie ocuci się i nie obudzi się ze swojego snu” ( Hiob 14,12).
W starym Testamencie nie było jeszcze dane pełne objawienie na temat losu człowieka po śmierci cielesnej.

Objawił nam to pełniej Jezus Chrystus a potem Duch Święty który naucza Kościół.


Łk16: (19) żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. (20) U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. (21) Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. (22) Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. (23) Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. (24) I zawołał: Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu. (25) Lecz Abraham odrzekł: Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. (26) A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać. (27) Tamten rzekł: Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. (28) Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki. (29) Lecz Abraham odparł: Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają. (30) Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą. (31) Odpowiedział mu: Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą.

(Ew. Łukasza 16:1-31, Biblia Tysiąclecia)

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Albertus pisze:
Listek pisze:
nesto pisze:Dusze po śmierci grają sobie w karty.
Śpią czekając na zmartwychwstanie.Piękny plan.Gdyby nie zegar nie wiedziałbym ile spałem czy sto lat czy osiem godzin.

1Tes 4:16 bw "Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,"

Pozdrawiam
Nastąpi zmartwychwstanie ciał.

Zbawieni zmartwychwstaną podobnie jak zmartwychwstał Chrystus.

czy Chrystus po swojej śmierci aż do zmartwychwstania spał bez świadomości?
Zapewne bo wtedy zwyczajnie nie istniał. Zmartwychwstanie wiązało się z otrzymaniem nowego ciała.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Albertus pisze:
Listek pisze: w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości ( Kohelet 9,6).

„Człowiek, gdy się położy, nie wstanie; dopóki niebo nie przeminie, nie ocuci się i nie obudzi się ze swojego snu” ( Hiob 14,12).
W starym Testamencie nie było jeszcze dane pełne objawienie na temat losu człowieka po śmierci cielesnej.

Objawił nam to pełniej Jezus Chrystus a potem Duch Święty który naucza Kościół.


Łk16: (19) żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. (20) U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. (21) Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. (22) Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. (23) Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. (24) I zawołał: Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu. (25) Lecz Abraham odrzekł: Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. (26) A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać. (27) Tamten rzekł: Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. (28) Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki. (29) Lecz Abraham odparł: Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają. (30) Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą. (31) Odpowiedział mu: Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą.

(Ew. Łukasza 16:1-31, Biblia Tysiąclecia)
To tylko przypowieść..To co pisze w ST na temat śmierci wyczerpuje temat i jest zgodne z naukową definicją tego zjawiska.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

stare polskie powiedzenie powiada :
"bo w Mazurze taka dusza, że choć umrze, to się rusza."

Obrazek

__________________________

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

daglezja77 pisze:
Albertus pisze:
Listek pisze:
nesto pisze:Dusze po śmierci grają sobie w karty.
Śpią czekając na zmartwychwstanie.Piękny plan.Gdyby nie zegar nie wiedziałbym ile spałem czy sto lat czy osiem godzin.

1Tes 4:16 bw "Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,"

Pozdrawiam
Nastąpi zmartwychwstanie ciał.

Zbawieni zmartwychwstaną podobnie jak zmartwychwstał Chrystus.

czy Chrystus po swojej śmierci aż do zmartwychwstania spał bez świadomości?
Zapewne bo wtedy zwyczajnie nie istniał. Zmartwychwstanie wiązało się z otrzymaniem nowego ciała.

Dobrze rozum i wypowiadaj o tym bo pisze w Piśmie że oznajmił.

Każdemu zaś z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego. 8 Dlatego mówi Pismo:
Wstąpiwszy do góry wziął do niewoli jeńców,
rozdał ludziom dary1.
9 Słowo zaś "wstąpił" cóż oznacza, jeśli nie to, że również zstąpił do niższych części ziemi?2 10 Ten, który zstąpił, jest i Tym, który wstąpił ponad wszystkie niebiosa, aby wszystko napełnić3.



Mowa o duszach w otchłanii.W Starym Testamencie nie było Prawa Miłosierdzia.

O otchłanii czyt śmierci co sie stało przez Miłość Chrystusa ktory ma do niej klucze.
Mowa jak pamiętam ,,Ani śmierć ani morze ani głebokość itd.. nie rodzieli od Boga poprzez miłość Chrystusa''

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”