Dusza nieśmiertelna

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Mówisz, że prorocy również będą w Niebie?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

posłanniczka4,
a kto odziedziczy Ziemię? Potępieni czy łagodnie usposobieni? --Podaj inny cytat bo wyrwałaś z kontekstu!!!!
w takim wypadku Biblia dla ciebie jest wyrwana z Kontekstu.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

posłanniczka4
Posty: 325
Rejestracja: 29 kwie 2011, 19:23

Post autor: posłanniczka4 »

Nie Biblia ale ten w/w tekst
Biblia niesie pewny przekaz i należy go właściwie odczytać nie wolno Biblii traktować literalnie gdyż wtedy zatraci ona sens całego przekazu Zobacz Chrześcijanie przez ponad 2000 nauczali o Jezusie, o życiu wiecznym,itd a SJ kwestionują te prawdy Od kiedy istnieje organizacja SJ? od ok 18 w!! Czyżby wypełniały sie proroctwa?

3Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce,
4I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom;

kościół posiada wiele dokumentów z pierwszych wieków Chrześcijaństwa,świadectw kontynuacji nauki apostolskiej

Ja naprawdę nie mam nic do SJ ale boli mnie to że błędnie nauczają,źle rozumieją pisma

Jezeli chcesz poznać prawdę to idź jako SJ na studia teologiczne,zacznij fachowo studiować Biblię odrzuć Strażnicę swojego niewolnika! kto ja pisze? Masz pewność że Ci ludzie mają tego" Ducha?

Zapoznaj się dogłębnie z kulturą ówczesnych Żydów

Przepraszam jeśli kogoś uraziłam

Pozdrawiam

posłanniczka4
Posty: 325
Rejestracja: 29 kwie 2011, 19:23

Post autor: posłanniczka4 »

Anowi wszyscy którzy zostaną zbawieni będą w niebie Mówiąc niebo mam na myśli obcowanie z Bogiem Nie odrzucam tego że Bóg uczyni tak że Ziemia przyoblecze się w Jego Boskość i będzie z nami tu(na nowej Ziemi)

W tym niebie odbędzie się uczta Baranka (Ap.19:9), na którą zaproszeni będą wszyscy zbawieni. Jezus zapowiedział ją słowami: "Nie będę pił odtąd z tego owocu winorośli aż do owego dnia, gdy będę go pił z wami na nowo w Królestwie Ojca mego" (Mt.26:29).

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

posłanniczka4,
a SJ kwestionują te prawdy Od kiedy istnieje organizacja SJ? od ok 18 w!! Czyżby wypełniały sie proroctwa?
tak wypełniają,od I wieku kiedy to miało powstac prawdziwe odstepstwo.Poza tym nie tylko SJ tym prawdom hih nie wierzą ;-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

posłanniczka4 pisze:Anowi wszyscy którzy zostaną zbawieni będą w niebie Mówiąc niebo mam na myśli obcowanie z Bogiem Nie odrzucam tego że Bóg uczyni tak że Ziemia przyoblecze się w Jego Boskość i będzie z nami tu(na nowej Ziemi)

W tym niebie odbędzie się uczta Baranka (Ap.19:9), na którą zaproszeni będą wszyscy zbawieni. Jezus zapowiedział ją słowami: "Nie będę pił odtąd z tego owocu winorośli aż do owego dnia, gdy będę go pił z wami na nowo w Królestwie Ojca mego" (Mt.26:29).
jednej myśli jesteśmy
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

posłanniczka4
Posty: 325
Rejestracja: 29 kwie 2011, 19:23

Post autor: posłanniczka4 »

Anowi- :-D I należy pamiętać że

ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują (1 Kor 2,9).

Takze możemy wnioskować że to będzie lepsza wersja raju w którym był Adam i Ewa bo gdyby tak nie było to św Paweł by tak nie napisał bo przeciez Ewa i Adam widzieli ten" owy" raj

Bartku ja wierzę że Bóg nadal działa na ziemi dowodem są liczne cuda,ludzie którzy całym sercem poświęcili swoje życie Bogu np JP2
Jezus mówił "Po owocach ich poznacie"
Gdyby niektóre cuda ,widzenia były działaniem szatana to czyzby on niedziałał przeciwko sobie?On przeciez nienawidzi Boga Jezus też był posadzony że działa w imieniu Belzebuba

wiem że odbiegam od tematu ale
Ja wierzę w Maryję i jej przesłania

Zadziwiające jest jak liczne są orędzia, w których Matka Boża zwraca uwagę na zwodniczą siłę szatana na tym świecie, wzywając jednocześnie do modlitwy jako broni przeciwko niemu. gdyby to ukazywal sie szatan czy kazałby się modlić do Boga? Na pewno nie!

Ja wiem że SJ są naprawdę dobrymi ludźmi ale nie poyśleliście że może to szatan kaze Wam się odwrócić od wiary np w Maryję bo Ona prosi o modlitwę? Modlitwę do Boga?
Wiele razy mówiła ze ludzie będą się odwracać od kościoła i będą mnozyć się sekty

Tak tylko pytam

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

posłanniczka4, a w tą Maryje też wierzysz ? :-) http://www.youtube.com/watch?v=DM-lQQ0Imgg
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

posłanniczka4
Posty: 325
Rejestracja: 29 kwie 2011, 19:23

Post autor: posłanniczka4 »

Bartku ja wierzę w Maryje ogólnie zauważ że w tych czasach wiele razy "ukazywała "się Maryja ale kościół milczy,nie wszystke takie pojawienia,objawienia są uznawane przez kościół Jak to Jezus powiedział 'Po owocach poznacie" kościół nieraz przez kilkadziesiąt lat bada takie sprawy czy faktycznie przynoszą one "dobre owoce"

Jest głosna sprawa Medigorje ale kościół jej oficjalnie nie uznał
Jak masz czas to poogladaj Powiem ci ze ja do takich spraw podchodzę sceptycznie ale...nikt nie każe Ci wierzyć :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=nnY_UKjzWw0

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Komu zależy na zjednoczeniu (pokoju) całej ludzkości? Jezus powiedział, że ogień już zapłonął
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”