Dusza nieśmiertelna

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

posłanniczka4,
Bartek ale podaj jakiś cytat z NT cytujesz stary już pisałam że w ST występuje szeol-jako grób
To ewangelia według Mateusza jest w ST ? Nie wiedziałem,ale się można ciekawostek dowiedzieć hihi.Dla Twojej wiadomości ST nie przestał być natchnionym ;-)
Obj 16:3 A drugi wylał swą czaszę na morze. I stało się krwią jakby zmarłego, i umarła każda dusza żyjąca — to, co w morzu (NŚ)
Obj. 16:3-I wylał wtóry Anioł czaszę swoję na morze, i stało się jakoby krew umarłego, a każda dusza żywa zdechła w morzu.
(BG)
Obj 16:3 καὶ ὁ δεύτερος ἐξέχεεν τὴν φιάλην αὐτοῦ εἰς τὴν θάλασσαν καὶ ἐγένετο αἷμα ὡς νεκροῦ καὶ πᾶσα ψυχὴ ζωῆς ἀπέθανεν τὰ ἐν τῇ θαλάσσῃ [pogrubione słowo-ψυχή psychē]dusza.
Textus receptus Obj 16:3 Καὶ ὁ δεύτερος ἄγγελος ἐξέχεεν τὴν φιάλην αὐτοῦ εἰς τὴν θάλασσαν καὶ ἐγένετο αἷμα ὡς νεκροῦ καὶ πᾶσα ψυχὴ ζῶσα ἀπέθανεν ἐν τῇ θαλάσσῃ

Czy księga Objawienia jest dla Ciebie zbyt mało natchniona by w to uwierzyć? ;-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

posłanniczka4
Posty: 325
Rejestracja: 29 kwie 2011, 19:23

Post autor: posłanniczka4 »

Obj 16:3 A drugi wylał swą czaszę na morze. I stało się krwią jakby zmarłego, i umarła każda dusza żyjąca —

Ap 6:9-10 Bw „A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli. ...

Nie zapomnij że słowa dusza (psyche ) jest WYRAZEM WIELOZNACZNYM i oznacza życie ,osobę lub duszę i w wersecie z ewangelii mateusza faktycznie oznacza życie Wiadomo że dla osoby żyjącej osoba zmarla nie stanowi zagrozenia więc ten tekst jest kiepski bo mi nie chodzi o wyraz dusza ale o koncepcję duszy

Nazywając Siebie krzewem winnym, a nas latoroślami Chrystus mówi nam o całkowitym zjednoczeniu z Nim (J 15:5). Nie będzie On pozbawiał egzystencji tych, którzy stanowią z Nim jedno. Mówiąc: "Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki" (J 10:28), Jezus stwierdza, że nawet szatan, przez którego przyszła śmierć na świat, nie jest w stanie nas oderwać od Niego (por. Rz 8:38n., Mdr 2:23n.).

Św.Jan mówi o jednoczesnym przemijaniu świata i wiecznym trwaniu wypełniejących wolę Bożą: "świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwości; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki" 1J 2:17 (por. Rz 8:13, Ga 6:8, Prz 23:18, 24:14, Syr 11:26, Mdr 1:15, 3:1nn., 1Tes 5:23).


Nie odpowiedziałeś na pytanie czy 144000 ludzi maja duszę czy nie bo o ile wiem to maja /są w niebie ?


Różnice wg ST i NT (rozumiem że swięcisz np szabat)

KOHELET


NOWY TESTAMENT

"Powiedziałem sobie..." Koh 3:18-------"[Jezus] na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię" 2Tm 1:10

"[synowie ludzcy] sami przez się są tylko zwierzętami" Koh 3:18---"Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi..." 1J 3:2

"Los synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt (...) jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego (...), bo wszystko jest marnością" Koh 3:19------"Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz. Zaiste, mówi Duch niech odpoczną od swoich mozołów..." Ap 14:13 por. 6:11

"Któż pozna, czy siła życiowa synów ludzkich idzie w górę...?" Koh 3:21------"Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego" Łk 23:46 por. Dz 7:59

"a zmarli niczego zgoła nie wiedzą" Koh 9:5--"dusze zabitych (...) głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco (...) i dano każdemu z nich biała szatę, i powiedziano im, by (...) odpoczęli" Ap 6:9nn.

"zapłaty też więcej już żadnej nie mają" Koh 9:5---------"Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre" 2Kor 5:10


DLACZEGO TAK TRUDNO CI UWIERZYĆ W SŁOWA JEZUSA????? W TO CO NAM PRZEKAZUJE ?????

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

posłanniczka4,
DLACZEGO TAK TRUDNO CI UWIERZYĆ W SŁOWA JEZUSA????? W TO CO NAM PRZEKAZUJE ?????
wierze ;-) jak najbardziej.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

posłanniczka4
Posty: 325
Rejestracja: 29 kwie 2011, 19:23

Post autor: posłanniczka4 »

Oj Bartku :crazy: :crazy: No własnie nie wiem Gdyby Cię dziś Jezus zapytał tak jak Martę:Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to? To co byś odpowiedział? Skoro wiadomo że Jezus nie miał na myśli zmartwychwstania ciała? :crazy:

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

posłanniczka4,
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Skoro wiadomo że Jezus nie miał na myśli zmartwychwstania ciała?
ale na pewno nie miał na myśli tego co ty teraz próbujesz napisać.Pewnie wierzysz w duchy hihih,ze mozesz się ze swoimi bliskimi zmarłymi skomunikowac itd. ;-) bo skoro wierzysz w taką dusze. ;-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

posłanniczka4
Posty: 325
Rejestracja: 29 kwie 2011, 19:23

Post autor: posłanniczka4 »

A co miał na myśli ? Jak nie życie wieczne?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

posłanniczka4, życie duszy po śmierci ;-) przeciez tylko o tym tu piszesz.Odrzucając przy tym ST
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

posłanniczka4
Posty: 325
Rejestracja: 29 kwie 2011, 19:23

Post autor: posłanniczka4 »

No właśnie :-P

Jezus nie raz wyjaśniał pisma w Synagogach Wprowadził wiele zmian odnośnie prawa Mojżeszowego Nas nie obowiązuje prawo ST bo to On objawił nam jak wielbic Boga a przede wszystkim objawił nam prawde o zyciu wiecznym i o Ojcu


Na koniec coś z ksiegi mądrosci(wiem że jej nie uznajesz) ale....

Bo dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka - uczynił go obrazem swej własnej wieczności. A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą (Mdr 2,23n).

smierć -czyli niemoc oglądania Boga)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

posłanniczka4,
Na koniec coś z ksiegi mądrosci(wiem że jej nie uznajesz)
wieszczka ? ;-) gdybym nie stosował się do zasad ST to bym wróżył,zwracał się do umarłych,modlił się do obrazów itd.
Ja wolę ST nie odrzucac i nie zastępować.Jezus nie zniósł prawa ,a je wypełnił.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

posłanniczka4
Posty: 325
Rejestracja: 29 kwie 2011, 19:23

Post autor: posłanniczka4 »

nO WŁAŚNIE WYPEŁNIŁ JE!!!!
Słowa śmierćw Biblii nie oznaczała całkowitej zagłady tylko niemocy oglądania Boga
Słowo grób nie oznaczało pojedyńczego grobu tylko grób wszystkuch ludzi ,tak jak sie mówi np piekło,miejsce oczekiwania zmarłych na przybycie Mesjasza który miał ich wyzwolić!!!!


Jakby tak nie było to gdzie miał iść Jezus głosić Dobra Nowine umarłym?--własnie do szeolu/ (cytaty pisałam w pierwszym moim poście)

Po o Jezus przyszedł na świat?

Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu".

Ja jestem drogą i prawdą, i ŻYCIEM


Nie skupiaj sie na pojedyńczych wyrazach ,tłumaczeniach skup się na tym co mówi cała Biblia!!!!!!!!!!!!!!!Jaką objawia nam prawde

"

posłanniczka4
Posty: 325
Rejestracja: 29 kwie 2011, 19:23

Post autor: posłanniczka4 »

A kto się modli do obrazów ,świętych itd Jak nie wiesz jaką rolę w kościele pełnia święci, Maryja itd to nie sądź innych !!!!
(a nie bedziesz sądzony)? Ja się modlę do Boga jedynego PRZED obrazem poświeconym własnie JEMU

Pisze św. Paweł w Liście do Kolosan: „Niech więc nikt was nie osądza z powodu jedzenia i picia, czy też ŚWIĄT, nowiu lub szabatów. To wszystko jest cieniem rzeczy, które mają nastąpić, rzeczywistością zaś jest Chrystus” (Kol 2, 16-17). Ustają przestarzałe formy kultu, przemijają przepisy Prawa Mojżeszowego, tymczasem prawda należy do Chrystusa

Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, WSZYSTKO CZYŃCIE NA CHWAŁĘ BOŻĄ” (I Kor. 10,31).

wSZYSTKO CZYNIĘ NA JEGO CHWAŁĘ !!!!!


Ile razy spotkałam się ż SJ mówili że święta są świętami pogańskimi itd Ale czy ktoś czci jakiegoś poganskiego bożka?


WSZYSTKO CZYNIMI NA CHWAŁĘ BOGA Nie taki jest tu jednak temat :-P

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

posłanniczka4,
A kto się modli do obrazów ,świętych itd Jak nie wiesz jaką rolę w kościele pełnia święci, Maryja itd to nie sądź innych !!!!
a ja gdzieś osądziłem?Może troche spokojniej,pohamuj sie.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

posłanniczka4
Posty: 325
Rejestracja: 29 kwie 2011, 19:23

Post autor: posłanniczka4 »

ok już zahamowałam he he :crazy: :-P

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

posłanniczka4 pisze:
Biblia dzieli ludzi tylko na 2 Kategorie

Flp 3:19n. NA POTĘPIONYCH I ZBAWIONYCH!!!! a nie na klasę ziemską czy niebiańską!!!! "Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch (...). To ci, których dążenia są przyziemne. Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie".
a kto odziedziczy Ziemię? Potępieni czy łagodnie usposobieni?
Jeszcze jeden werset ale tym razem z Łukasza20 35-38

Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. JUŻ bowiem UMRZEĆ NIE MOGĄ gdyż SĄ równi aniołom i SĄ dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania. A że UMARLI ZMARTWYCHWSTAJĄ, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa "O krzaku", gdy Pana nazywa Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba. 38 Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją".
nie wszyscy są zapisani w księdze życia a Szatan jest Aniołem?
Proszę zwrócić uwagę na czas(TERAŹNIEJSZY) tam gdzie napisałam z dużej litery
dla Tego, dla którego przyszłość jest dokonana nie ma czasu przyszłego jest czas teraźniejszy
Jezus nam dopiero objawił życie po śmierci Jemu też niektórzy nie wierzyli że zmartwychwstanie,nie rozumieli tego i tak jest i dziś niektórzy nie potrafią pojąć że po śmierci też istniejemy, nie potrafią pojąć że Jezus jest Synem Boga,istotą boską(pomimo że w biblii jasno jest napisane- że jest w ISTOCIE(nie w osobie) Bogiem) a nie archaniołem
I tak szatan w wielu dobrych sercach,dobrych ludzi miesza by niszczyć jego kościół i Jego Ewangelię
w pamięci
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

posłanniczka4
Posty: 325
Rejestracja: 29 kwie 2011, 19:23

Post autor: posłanniczka4 »

Anowi kto dziedziczy ziemię ? A co mówi Jezus? Przytoczyłas jedno z 8 błogosławieństw ale doczytaj je do konca

Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie.!!!!! Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.

a kto odziedziczy Ziemię? Potępieni czy łagodnie usposobieni? --Podaj inny cytat bo wyrwałaś z kontekstu!!!!

nie wszyscy są zapisani w księdze życia a Szatan jest Aniołem? ----Jest upadłym aniołem a Jezus mówi o aniołach które są wraz z Bogiem i z nim królują

W pamięci,czas dokonany? Nie rozśmieszaj mnie Uwierz Chrystusowi!!!! Odłóż Strażnicę i zacznij czytać Biblię!!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”