Największe kłamstwo szatana- "dusza dalej żyje"

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rykiw

Post autor: rykiw »

wolumen pisze: Niebyt przeczy zmartwychwstaniu?
A niby dlaczego mialby przeczyc?
Ano dlatego, że desygnat słowa z-martwych-wstanie, mówi o przywróceniu do życia tego co uprzednio zmarło-było martwe, czyli o czymś o czym Ty zdajesz się zupełnie nie zdawać sobie sprawy.
Patrz niżej.
Niebyt czyli nieistnienie jest tym czym jest.

Wspaniała definicja, pewnie ją od YZ ściągnąłeś z Wikipedii.
Nb Żebyś wiedział o czym mówisz załączam tekst pod hasłem “Niebyt” za Wikipedii właśnie:
„Pojęcie "niebyt" pojawia się po raz pierwszy w poemacie Parmenidesa z Elei. Niebyt jest tam pojęciem pustym – nie ma nic, o czym można powiedzieć, że jest niebytem. Istnienie niebytu w jakiejkolwiek formie jest wewnętrznie sprzeczne i bezsensowne, a sama nicość jest jedynie logicznym dopełnieniem pojęcia bytu: czysto poznawczym aktem negacji na tym pojęciu. "Niebytu nie ma" – pisze więc Parmenides, a ludzi poszukujących wiedzy na ścieżce nicości nazywa "dwugłowymi": czyli rozumującymi dwojako, rozbieżnie, bezsensownie.”

Jednakowoz czlowiek po smierci (czlowiek nieistniejacy) istnieje w pamieci Bozej.

Really?
Człowiek, cały cielesny człowiek, razem z ciałem w pamięci Bożej?
A może chciałeś powiedzieć że pamięć o człowieku (a nie człowiek) jest w „pamięci Bożej”, cokolwiek by to ostanie oznaczało?
Oczywistym zatem jest ze niebyt (nieistnienie) nie przeczy zmartwychwstaniu a wrecz wzmaga jego charakter.
Oczywistym jest że mieszasz fakty i nie rozumiesz pojęcia zmartwychwstania i dlatego otrzymujesz fałszywe wnioski.

Czlowiek nieistniejacy (czlowiek pozostajacy w niebycie) jest niestniejacym juz uczestnikiem zycia doczesnego ale jego owczesne zycie jest potwierdzeniem jego istnienia i to istnienie w owym czasie zostanie zmartwychwzbudzone.
A cóż to za kogiel mogiel?
Czy mi się wydaje czy też starasz się mnie ogłupić mówiąc mi że nieistnienie jest dowodem …. istnienia???
W taki sposób mogę ci dowieść że jesteś koniem (albo czymkolwiek zechcesz), tylko czy chciałbyś takich bzdur słuchać?

Jesli niebyt (nieistnienie) nie bylby tym czym jest to zmartwychwstanie byloby czyms niepelnym a tak nie jest. Nie byloby przywolania do zycia a takowe przywolanie jest wlasnie z niezycia (niebytu).
Proponuję ci abyś przeczytał o zmartwychwstaniu Jezusa i spróbował opisać to realne zdarzenie w kategoriach wymysłów które za kimś bezkrytycznie powtarzasz i powiedział nam wszystkim:

1.Skąd się wzięło zmartwychwstałe ciało Jezusa, czy Mu je Bóg „z pamięci” stworzył?
2. Czy Jezus (ten który umarł, cielesny człowiek) w ogóle zmartwychwstał, czy też to kim jest teraz, jest wirtualną projekcją Jego nieistniejącego (stał się niebytem po śmierci Twoim zdaniem) ciała w które Bóg zaimplementował pamięć o tym człowieku?
3. Czy masz jeszcze jakieś inne rewelacje?

I nie obrażaj się kolego z powodu tego że obnażam absurdalność tego, co w oczywisty sposób wynikaj z Tojej własnej wypowiedzi, raczej zastanawiaj sie nad tym co mówisz.

Pozdrawiam

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

rykiw pisze:raczej zastanawiaj sie nad tym co mówisz.
I tobie polecam bo niczego nie rozumiesz.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

rykiw pisze:Oczywistym jest że mieszasz fakty i nie rozumiesz pojęcia zmartwychwstania i dlatego otrzymujesz fałszywe wnioski.
Nie! To tobie sie zdaje ze cos rozumiesz i arogancko glosisz te swoje rewelacje na calym forum.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

rykiw

Post autor: rykiw »

wolumen pisze:
rykiw pisze:Oczywistym jest że mieszasz fakty i nie rozumiesz pojęcia zmartwychwstania i dlatego otrzymujesz fałszywe wnioski.
Nie! To tobie sie zdaje ze cos rozumiesz i arogancko glosisz te swoje rewelacje na calym forum.
Wolumen, znowu wypisujesz gołosłowne orzeczenia, bez jakiegokolwiek argumentu.
Myślę że jest już jawnym, że Ty nie chcesz dyskutować, Ty chcesz mieć rację.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Al Mudrasim pisze:Największym kłamstwem jest to, że wmawia się ludziom iż po śmierci ciała już nic nie istnieje.
2Kor 12:2 bpd "Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty — czy to w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie — został porwany aż do trzeciego nieba."
(Ew. Łukasza 12:1-59, Biblia Tysiąclecia)
(4) Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. (5) Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! (
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

rykiw pisze:1.Skąd się wzięło zmartwychwstałe ciało Jezusa, czy Mu je Bóg „z pamięci” stworzył?
2. Czy Jezus (ten który umarł, cielesny człowiek) w ogóle zmartwychwstał, czy też to kim jest teraz, jest wirtualną projekcją Jego nieistniejącego (stał się niebytem po śmierci Twoim zdaniem) ciała w które Bóg zaimplementował pamięć o tym człowieku?
3. Czy masz jeszcze jakieś inne rewelacje?
Jeśli dusz Jezusa w chwili jego śmierci przestała istnieć to po zmartwychwstaniu nie był tym samym człowiekiem, z nową duszą z wydrukowanymi wspomnieniami z ziemskiego życia.
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Talmid2Tes2,15 pisze:
rykiw pisze:1.Skąd się wzięło zmartwychwstałe ciało Jezusa, czy Mu je Bóg „z pamięci” stworzył?
2. Czy Jezus (ten który umarł, cielesny człowiek) w ogóle zmartwychwstał, czy też to kim jest teraz, jest wirtualną projekcją Jego nieistniejącego (stał się niebytem po śmierci Twoim zdaniem) ciała w które Bóg zaimplementował pamięć o tym człowieku?
3. Czy masz jeszcze jakieś inne rewelacje?
Jeśli dusz Jezusa w chwili jego śmierci przestała istnieć to po zmartwychwstaniu nie był tym samym człowiekiem, z nową duszą z wydrukowanymi wspomnieniami z ziemskiego życia.
Jaka znowu dusza. Jezus opuścił ciało jeszcze na krzyżu. Do grobu złożono ciało Jezusa które miał z Marii. Jezus idąc do Boga wstąpił do szeolu aby oznajmić tym którzy tam czekali że się wypełniło ...I jak Jezus poszedł do Boga do nieba otworzył bramy nieba dla tych co byli w szeolu w jaskini z wodą gdzie był żebrak z przypowieści o bogatym i żebraku. Następnie Jezus powrócił do ciała które leżało w grobie i wstał jak rano wstaje człowiek ze snu .
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

janwisniewski68 pisze:Jezus opuścił ciało jeszcze na krzyżu
Łk 23:46 bp "A Jezus zawołał mocnym głosem: - Ojcze, w ręce Twoje oddaję ducha mojego. I po tych słowach skonał."
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Talmid2Tes2,15 pisze:
janwisniewski68 pisze:Jezus opuścił ciało jeszcze na krzyżu
Łk 23:46 bp "A Jezus zawołał mocnym głosem: - Ojcze, w ręce Twoje oddaję ducha mojego. I po tych słowach skonał."
Dokładnie po tych słowach !!!

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

janwisniewski68 pisze:Dokładnie po tych słowach !!!
...dusza Jezusa zstąpiła do Szeolu aby zanieść tam zbawienie !!!
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Talmid2Tes2,15 pisze:
janwisniewski68 pisze:Dokładnie po tych słowach !!!
...dusza Jezusa zstąpiła do Szeolu aby zanieść tam zbawienie !!!
Skoro dusza Jezusa to co stało się z Jezusem .Ludzie myślcie trochę wyrzućcie ze swojej świadomości duszę !! Niestety nie da rady Nie pozwoli na to ten który zawładną waszą świadomością ,Jak się od niego nie uwolnicie to tego nie dostąpicie!
Obrazek
Obrazek

unknown.user

Post autor: unknown.user »

Talmid2Tes2,15 pisze:...dusza Jezusa zstąpiła do Szeolu aby zanieść tam zbawienie !!!
Na tym forum jest naprawde sporo napisane aby tego typu niemadrych rzeczy nie wypisywac.

Awatar użytkownika
Jasior
Posty: 735
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:14
Lokalizacja: Okolice
Kontakt:

Post autor: Jasior »

Na tym forum jest naprawde sporo napisane
Rzeczywiście na tym forum i na innych już tyle na ten temat napisano, że chyba tylko do ciebie nie dotarło , że dusza nieśmiertelna to wymysł Szatana boga tego świata.
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”