Największe kłamstwo szatana- "dusza dalej żyje"

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aras
Posty: 396
Rejestracja: 25 lip 2010, 11:42
Lokalizacja: Śląsk

Największe kłamstwo szatana- "dusza dalej żyje"

Post autor: aras »

Chciałbym pokazać dowód na to jak cały świat jest okłamywany dla szatańskiej idei, jakoby po śmierci dusza dalej prowadziła żywot.

Według Biblii człowiek składa się z ducha (tchnienia, dechu danego od Boga) oraz z prochu (ciała).

Rdz 2

7. ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu
ziem
i i tchnał w nozdrza jego dech zycia.
Wtedy stał sie człowiek istota zywa.

(w niektórych przekładach staje się duszą ).


Job 27

3. zaiste, póki staje tchu we mnie i tchnienia
Bozego w moich nozdrzach,


Po śmierci oba te czynniki są rozdzielone : proch wraca do ziemi, duch powraca do Boga i człowiek (dusza żyjąca) traci świadomosć, przestaje istnieć.

Ks kazn. 12
7. Wróci sie proch do ziemi, tak jak nim
był, duch zas wróci do Boga, który go dał.




Człowiek nie ma w sobie żadnnej duszy która bedzie lewitować. W to wierzycały świat ,a szatan jest ojcem kłamstwa.


Ks kazn. 3

8. I pomyslałem sobie: Ze wzgledu na
synów ludzkich Bóg tak to urzadził, aby
ich doswiadczyc i aby im pokazac, ze nie
sa czyms innym niz zwierzeta.
19. Bo los synów ludzkich jest taki, jak
los zwierzat, jednaki jest los obojga. Jak
one umieraja, tak umieraja tamci; i wszyscy
maja to samo tchnienie. Człowiek nie
ma zadnej przewagi nad zwierzeciem. Bo
wszystko jest marnoscia.
20. Wszystko idzie na jedno miejsce;

wszystko powstało z prochu i wszystko
znowu w proch sie obraca.




A teraz porównajcie sobie dwa fragmenty, jeden z BW , podobnie jest w wiekszości innych przekładów:



Ez 18

4. Oto wszyscy ludzie sa moi, zarówno ojciec,
jak syn - sa moimi. Kazdy, kto grzeszy,
umrze.




A teraz z BG która jest najwierniejszym przekładem (nie jezuickim!) opartym o Textus Receptus:

4. Oto dusze wszystkie moje sa, jako dusza
ojcowska tak i dusza synowska moje
sa; dusza, która grzeszy, ta umrze.




Widzicie różnicę? Komuś bardzo nie zalezało na fragmencie więc go po prostu zmienił. Jeden fragment a tłumaczy wszystko.



A tu dla niedowiarków z oryginalnego tejstu hebrajskiego:


Tekst oryginalny:
הן כל הנפשות לי הנה כנפש האב וכנפש הבן לי הנה הנפש החטאת היא תמות

Biblia Hebraica Stuttgartensia:
הֵן כָּל-הַנְּפָשׁוֹת לִי הֵנָּה כְּנֶפֶשׁ הָאָב וּכְנֶפֶשׁ הַבֵּן לִי-הֵנָּה הַנֶּפֶשׁ הַחֹטֵאת הִיא תָמוּת׃ ס


http://www.biblia-internetowa.pl/Ezech/18/4.html


Oryginał mówi o duszy!!!


http://www.iwrit.pl/index.php?ww=1&slow ... on&ccnb=on


וכנפש

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

aras, Popieram w 100%-ach :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
aras
Posty: 396
Rejestracja: 25 lip 2010, 11:42
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aras »

I niech mi ktoś powie że BG jest źle tłumaczona....


To do czego się dopuścili księża i pastorzy zmieniając oryginał , sami za to odpowiedzą!!

mr x
Posty: 179
Rejestracja: 07 lip 2011, 21:30

Post autor: mr x »

Witaj Arasie
To jednak prowadzi do innych "problemów" (nie moich) typu: (niby) niematerialne niebo, niematerialni aniołowie itd. Burzy to nie jedną filozofię i tradycję...
Ostatnio zmieniony 12 lip 2011, 21:43 przez mr x, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aras
Posty: 396
Rejestracja: 25 lip 2010, 11:42
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aras »

Jakby kapłani nie okłamywali swoich wiernych, a ludzie uwierzyliby tylko samej Biblii nie będąć omotanym przez jakiś kościół i jego doktrynę, ile by niepotrzebnej gadki szło uniknąć.

Ile bezsensownych i niepotrzebnych powielających się tematów powstało w tym dziale! A szatan sie śmieje...
Ostatnio zmieniony 12 lip 2011, 21:44 przez aras, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aras
Posty: 396
Rejestracja: 25 lip 2010, 11:42
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aras »

mr x pisze:Witaj Arasie
To jednak prowadzi do innych "problemów" (nie moich) typu: (niby) niematerialne niebo, niematerialni aniołowie itd. Burzy to nie jedną filozofię i tradycję...

a wiesz gdzie ja mam ludzkie tradycje i filozofie ;-)

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Arasie, Biblia nie ogranicza się do tych ksiąg, których fragmenty zacytowałeś. Daj znać, jak już przeczytasz wszystko, co w niej zapisano na temat duszy, a nie tylko fragmenty, które potwierdzają Twoje wierzenia.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
aras
Posty: 396
Rejestracja: 25 lip 2010, 11:42
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aras »

Oryginalnego tekstu nie zmienisz i mozesz sobie tupac nóżką do woli.

Jasno wykazałem celowe usuniecie słowa "dusza" zeby ludzie wierzyli w doktryny promowane przez Twój Kościół zupełnie nie mające oparcia na Biblii.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

aras pisze:Oryginalnego tekstu nie zmienisz
Oryginalny tekst Biblii również nie kończy się na księgach, które zacytowałeś. Przeczytaj wszystko, co zapisano w Piśmie Świętym na temat duszy, to pogadamy.
aras pisze:Jasno wykazałem celowe usuniecie słowa "dusza"
Pokazałeś jedynie swoje przekonania na temat duszy. Nie wykazałeś niczego poza tym, że interesują Cię wyłącznie te fragmenty Biblii, które potwierdzają Twoje przekonania.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
aras
Posty: 396
Rejestracja: 25 lip 2010, 11:42
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aras »

po co ja z Tobą gadam :-)

Awatar użytkownika
Gilgamesz
Posty: 171
Rejestracja: 24 lis 2009, 11:35

Post autor: Gilgamesz »

Do Chrzescijanstwa wkradlo sie wiele nauk greckich jak chocby Arystotelowska o duszy.

W judaizmie dusza miala inne znaczenie,albo oznaczalo krew,albo calego czlowieka jako duch i cialo.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Największe kłamstwo szatana polega na tym co powiedział szatan a niektóre religie za nim to powtarzają.
1 Moj. 3:4
Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,

Wszyscy muszą umrzeć, jeżeli ktoś głosi że nie, to głosi to samo co wąż.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Lucyfer, No to o tym Aras napisał,niektórzy wierzą,że cześć ciebie nadal żyje i,że to jest dusza,a jak wiemy z Biblii dusza człowiek się staje.Nie ma jej,on nią jest.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Yarpen Zirgin pisze:Oryginalny tekst Biblii również nie kończy się na księgach, które zacytowałeś. Przeczytaj wszystko, co zapisano w Piśmie Świętym na temat duszy, to pogadamy.
Raptem 2 i to naciągane pod z góry założoną, (fałszywą) tezę, wersety... 8-)
No ale cóż, skoro Słowo to tylko mało znaczący dodatek, to... :roll:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

bartek212701 pisze:Lucyfer, No to o tym Aras napisał,niektórzy wierzą,że cześć ciebie nadal żyje i,że to jest dusza,a jak wiemy z Biblii dusza człowiek się staje.Nie ma jej,on nią jest.
Dusza bez ciała sama nie żyje bo inaczej nie można by było mówić że człowiek umiera. Śmierć istnieje naprawdę, duchy zmarłych nie mają życia gdzieś w kosmosie, niebie.Izaj. 26:14
Umarli nie ożyją, duchy zmarłych nie wstaną z martwych, dlatego że nawiedziłeś ich i zniszczyłeś, i zatarłeś wszelką pamięć o nich.

Biblia w przenośni pisze o duszach ludzi nieżywych że mogą w pamięci Bożej żyć ale to nie jest życie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Podobnie jak można zarejestrować na kasecie wideo człowieka i on odtwarzany po śmierci nadal porusza się i może mówić, tak jest z pamięcią u Boga tych ludzi którzy nie żyją. Pisze o tym Apokalipsa:Obj. 6:9-11
9. A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.
10. I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?
11. I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.

To prawda że Bóg nie stworzył duszy bo dusza to właściwości człowieka lub zwierzęcia które ujawniają się podczas życia, dlatego człowiek po stworzeniu stał się duszą gdy już żył. W niebie zapisywane są w pamięci Bożej wszystkie dusze które Bóg zechce zapisać i w ten sposób u Boga żyją. Nie są to aniołowie ani żadne duchy które mogły by coś uczynić. Bóg może przywołać z pamięci każdą duszę w dowolnym czasie i ją ożywić dając jej ciało duchowe lub cielesne.
Były takie przypadki ale w ogólności Bóg ma wszystko zaplanowane i nastąpi zmartwychwstanie do życia wiele osób w odpowiednim zaplanowanym czasie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”