Największe kłamstwo szatana- "dusza dalej żyje"

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Paul
Przecież nawet Jezus umarł, i po trzech dniach swą mocą JHWH Bóg wskrzesił Go z umarłych i dał tron po swej prawicy, chyba że negujesz że Jezus nie umarł tylko od razu poszła Jego dusza do nieba a taka nauka stoi przeciwko nauce apostolskiej.
To są bajki dla początkujących w wierze-poziom "mleko".Na poziomie "pokarmu stałego" odróżnia się nieśmiertelnego Syna Bożego Jestem Chrystusa od syna człowieczego Jezusa,który umarł i nie ożył.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Avinuszebaszaim
Posty: 249
Rejestracja: 09 sie 2010, 10:06

Post autor: Avinuszebaszaim »

Największym kłamstwem szatana jest twierdzenie ,że dusza nie żyje, hulaj duszo piekła nie ma, czyli de facto róbta co chceta i tak kara to tylko taka druga śmierć -co ciekawe nikt tak nigdy nie twierdził -przynajmniej ani Biblia, ani NT, nie jest to też przesłanie Ewangelii -ale oto nagle jakieś 130 lat temu pojawia się nagle 'jedyna prawdziwa religia' co to twierdzi,że piekła nie ma i prezentuje tez inne rewelacje odwracające właściwe wszystko do góry nogami - może i ktoś by uwierzył w te cudowne odkrycia ale niestety owa organizacja tyle razy już skompromitowała się fałszywymi proroctwami i niespełnionymi obietnicami oraz wystawiła się na pośmiewisko ciągłą zmianą zdania ,że nikt poważny nie ma szacunku do osób , które notorycznie mataczą i wprowadzają zwodnicze nauki -tak to jest, jeżeli kłamca skłamie raz i drugi nikt potem czy to w pracy czy w szkole takiego oszusta nie słucha i nie chce z nim gadać wiedząc ,że kręci, kłamie , oszukuje i na niczym nie można w jego postawie i zachowaniu polegać
Polish Jew

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Avinuszebaszaim pisze:Największym kłamstwem szatana jest twierdzenie ,że dusza nie żyje
Zacytuj jakąś wypowiedź z Biblii na potwierdzenie powyższego.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Avinuszebaszaim
Posty: 249
Rejestracja: 09 sie 2010, 10:06

Post autor: Avinuszebaszaim »

Jezus mówił o życiu wiecznym , jeżeli będę żył wiecznie i nie umrę nawet jeżeli umrę fizycznie zakładam ,że moja dusza jest nieśmiertelna -poza tym Jezus na Górze Oliwnej Widział Mojżesza, Eliasza. Saulowi ukazał się prorok. '39 Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: "Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas". 40 Lecz drugi, karcąc go, rzekł: "Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? 41 My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił". 42 I dodał: "Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa". 43 Jezus mu odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju".Luk 23
Polish Jew

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Avinuszebaszaim pisze:Jezus mówił o życiu wiecznym , jeżeli będę żył wiecznie i nie umrę nawet jeżeli umrę fizycznie zakładam ,że moja dusza jest nieśmiertelna -poza tym Jezus na Górze Oliwnej Widział Mojżesza, Eliasza. Saulowi ukazał się prorok. '39 Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: "Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas". 40 Lecz drugi, karcąc go, rzekł: "Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? 41 My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił". 42 I dodał: "Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa". 43 Jezus mu odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju".Luk 23
Oj, nie o to chodziło.
Napisałeś: "Największym kłamstwem szatana jest twierdzenie ,że dusza nie żyje"

Proszę cytować nt. duszy i tego, że Szatan twierdzi, że ta dusza nie żyje.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Avinuszebaszaim
Posty: 249
Rejestracja: 09 sie 2010, 10:06

Post autor: Avinuszebaszaim »

Drogi kolego ŚJ twierdzą ,że dusza umiera po śmierci podałem ci wersety Biblijne, któe nie tylko temu przeczą ale mówią zupełnie innego -czyli ŚJ kłamią-a kto jest ojcem kłamstwa -Diabeł -nieprawdaż ,że logiczne?
Polish Jew

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Avinuszebaszaim pisze:Drogi kolego ŚJ twierdzą ,że dusza umiera po śmierci podałem ci wersety Biblijne, któe nie tylko temu przeczą ale mówią zupełnie innego -czyli ŚJ kłamią-a kto jest ojcem kłamstwa -Diabeł -nieprawdaż ,że logiczne?
Kolega D.R. nie wie więc zapytam Ciebie: Adam i Ewa (ci z Edenu) żyją czy nie żyją?
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Avinuszebaszaim
Posty: 249
Rejestracja: 09 sie 2010, 10:06

Post autor: Avinuszebaszaim »

Ich dusza jest w Niebie i jest nieśmiertelna tak jak Mojżesza i Eliasza , których widział Jezus
Polish Jew

Avinuszebaszaim
Posty: 249
Rejestracja: 09 sie 2010, 10:06

Post autor: Avinuszebaszaim »

Ale współczuje ŚJ nie uznają Jezusa więc ze zbawieniem lipa -ich dusza umiera -szkoda mi ich, niczego nie są pewni ale tak to jest z organizacją , która co kilka lat zmienia zdanie i tak mataczy ,że się już we własnych poglądach pogubiła
Polish Jew

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Avinuszebaszaim pisze:Ich dusza jest w Niebie i jest nieśmiertelna tak jak Mojżesza i Eliasza , których widział Jezus
Czyli żyją?
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

Już w ST są wyraźne stwierdzenia ,że cienie zmarłych nadal trwają:
W Starym Testamęcie "krainę umarłych" określano jako Szeol .W Szeol patriarcha Jakub miał nadzieję spotkać swojego zmarłego (jak mniemał) syna Józefa: Rdz 37:35 BT "Gdy zaś wszyscy jego synowie i córki usiłowali go pocieszać, nie słuchał pociech, mówiąc: Już w smutku zejdę za synem moim do Szeolu. I ojciec jego [nadal] go opłakiwał."(por Rdz 42:38 ; Rdz 44:29)
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

D. R.

Post autor: D. R. »

aras pisze:I niech mi ktoś powie że BG jest źle tłumaczona....


To do czego się dopuścili księża i pastorzy zmieniając oryginał , sami za to odpowiedzą!!
Ps 73;

J 8, 56;

1 P 3, 18-20a ;

J 11, 25n ;

J 8, 52;

1Tes 5,10;

2 Kor 5, 6-8;

Flp 1, 21-24; por. Rz 14,8

Łk 23,43

Mdr 3, 1-3;


M. in.

D. R.

Post autor: D. R. »

bartek212701 pisze:aras, Popieram w 100%-ach :-)
" Miliony z obecnie żyjących NIGDY NIE UMRĄ " Joseph Franklin Rutherford, 1920, USA. (ŚJ)

http://www.brooklyn.org.pl/miljonywb.htm

taka prawda

Post autor: taka prawda »

D. R. pisze:" Miliony z obecnie żyjących NIGDY NIE UMRĄ " Joseph Franklin Rutherford, 1920, USA. (ŚJ)

http://www.brooklyn.org.pl/miljonywb.htm
Niestety wtedy jeszcze wiele rzeczy nie było dobrze rozumianych i ŚJ wychodzili z Babilonu a co za tym idzie z pogańskich zwyczajów.

D. R.

Post autor: D. R. »

taka prawda pisze:
D. R. pisze:" Miliony z obecnie żyjących NIGDY NIE UMRĄ " Joseph Franklin Rutherford, 1920, USA. (ŚJ)

http://www.brooklyn.org.pl/miljonywb.htm
Niestety wtedy jeszcze wiele rzeczy nie było dobrze rozumianych i ŚJ wychodzili z Babilonu a co za tym idzie z pogańskich zwyczajów.
I tym sposobem-wytrychem można wytłumaczyć wszystko. Nawet kupno willi Rutherforda w San Diego dla zmartwychwstałych Patriarchów.

Problem jednak nie skończył się na śmierci Rutherforda, bo Strażnica potem wielokrotnie wyznaczała daty końca i głosiła, że jacyś ludzie teraz żyjący nigdy nie umrą. I nauka Rutherforda jest nadal, bo świadkowie Jehowy nadal głoszą nauki Rutherforda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”