Śmierć kliniczna

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

D. R.

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: D. R. »

Servant pisze:
mariuszw9 pisze:Ostatnio trochę interesowałem się przeżyciami ludzi z pogranicza śmierci. Przeczytałem książkę "Życie po Życiu"
Wszystko, co zamierzasz robić, rób najlepiej, jak możesz, bo w Szeolu, ku któremu zmierzasz, nic już się nie robi, na nic się nie liczy, nic się nie wie ani nie zabiega się o mądrość. Kaznodziei 9:10 (BWP)

Kiedy Marta była w żałobie po śmierci brata Jezus nie pocieszał jej że teraz Łazarz jest w niebie u Pana Boga, lecz:
Zmartwychwstanie brat twój. Jana 11:23 (BW)
Mdr 3, 1-3;

Servant
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2007, 12:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: Servant »

D. R. pisze: Mdr 3, 1-3;
Przykro mi, ale nie uznaję tej księgi za natchnioną przez Stwórcę.
Servant

D. R.

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: D. R. »

Servant pisze:
D. R. pisze: Mdr 3, 1-3;
Przykro mi, ale nie uznaję tej księgi za natchnioną przez Stwórcę.
Raczej przez Marcina Lutra :-)
A ja uznaję, wraz z innymi tekstami, i wierzę, że będę z Chrystusem po śmierci cielesnej, jak wierzył św. Paweł i inni chrześcijanie.. Ty, jak chcesz.

taka prawda

Post autor: taka prawda »

D. R. pisze:Raczej przez Marcina Lutra :-)
A ja uznaję, wraz z innymi tekstami, i wierzę, że będę z Chrystusem po śmierci cielesnej, jak wierzył św. Paweł i inni chrześcijanie.. Ty, jak chcesz.
To wyjaśnij werset z Kaznodziei i wydarzenie z Łazarzem?
Dlaczego Jezus tak Łazarz skrzywdził skoro on już był w niebie?

Servant
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2007, 12:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: Servant »

D. R. pisze:
Servant pisze:
D. R. pisze: Mdr 3, 1-3;
Przykro mi, ale nie uznaję tej księgi za natchnioną przez Stwórcę.
D. R. pisze:Raczej przez Marcina Lutra :-)
Nie Marcin Luter ustalał kanon ST. Chyba o tym wiesz? Nie rozumiem zatem po co wtrąciłeś to nazwisko.
D. R. pisze:A ja uznaję, wraz z innymi tekstami,
Ależ, do niczego nie zmuszam ani od czegokolwiek nie odstręczam. Zrobisz jak uważasz, wszelako szukaj prawdy.
D. R. pisze: i wierzę, że będę z Chrystusem po śmierci cielesnej, jak wierzył św. Paweł i inni chrześcijanie..
Apostoł Paweł nie wierzył w życie po śmierci, lecz po zmartwychwstaniu. Ba! Nawet mocno za zmartwychwstaniem obstawał (1 Koryntian 15 rozdział)
D. R. pisze:Ty, jak chcesz.
No cóż, ja ze swej strony wolę po zmartwychwstaniu żyć w przywróconym raju w zwykłym ziemskim ciele, niż nie wiadomo gdzie jako "dusza nieśmiertelna".
Niebiosa są niebiosami Pana, Ale ziemię dał synom ludzkim (Ps. 115:16 BW)
Servant

balon000
Posty: 236
Rejestracja: 05 sie 2011, 13:20

Post autor: balon000 »

Servant pisze:
balon000 pisze: Np podżegać do zbrodni ludobójstwa(księga Jozuego).
Nie ma to jak komentarz do faktu. 'Zbrodnia ludobójstwa' no, no...
A jak Jezus Chrystus będzie walczył w Armagedonie, to też to będzie 'zbrodnia ludobójstwa'?
To zależy. Zbrodnie ludobójstwa definiuje się jako działanie mające na celu zniszczenie jakiegoś narodu, plemienia, wspólnoty wyznaniowej etc("ludu").

Wg mnie to co opisuje księga Jozuego w kontekście Aj tą definicję spełnia.

I wg mnie nie ma usprawiedliwienia dla ludobójstw. To zresztą niebiezpieczne. Bo ten sam mechanizm można użyć do usprawiedliwiania różnych innych zbrodni.

Przecież dawni Majowie mogli by powiedzieć "ale my zabijamy ludzi zgodnie z życzeniem Chaca, Kim jesteś żeby oceniać Chaca?"

Niejeden zdobywca powoływał się na księgi starego testamentu aby usprawiedliwic swoje zbrodnie.
A swoja drogą to też zastanawiałem się nad tym dlaczego dobry Bóg kazał doszczętnie zgładzić ludność Kanaanu w niektórych okręgach. Musiał mieć jakiś powód. Doszedłem do wniosku, że tamta ludność była upośledzona genetycznie (zresztą na własne życzenie). Ale to tylko moje przemyślenia.
Już był taki człowiek co uważał że ludność pewnych rejonów świata jest upośledzona genetycznie.

To tak jakby np zabijać ludzi z zespołem Downa bo są upośledzeni.

Servant
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2007, 12:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Servant »

balon000 pisze:Zbrodnie ludobójstwa definiuje się jako działanie mające na celu zniszczenie jakiegoś narodu, plemienia, wspólnoty wyznaniowej etc("ludu").
No dobrze, według Twojej retoryki Bóg dopuścił się w Kanaanie "ludobójstwa".
Ale miał powody. Tamto społeczeństwo było zdegenerowane do cna w oczach Bożych.

22 Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną jak z kobietą. Jest to obrzydliwością.
23 Nie będziesz obcował z żadnym zwierzęciem, bo przez to stałbyś się nieczysty. Także kobieta nie będzie się kładła pod zwierzę, aby się z nim parzyć. Jest to ohyda.
24 Nie kalajcie się tym wszystkim, gdyż tym wszystkim kalały się narody, które Ja przed wami wypędzam.
25 Także i ziemia została skalana, przeto ukarałem ją za jej winę i wyrzuciła ziemia swoich mieszkańców.
26 Przestrzegajcie zatem ustaw moich i praw moich i nie czyńcie żadnej z tych wszystkich obrzydliwości, ani tubylec, ani obcy przybysz, mieszkający pośród was.
27 Albowiem wszystkie te obrzydliwości czynili mieszkańcy tej ziemi, którzy tu byli przed wami, i ziemia ta stała się nieczystą,

balon000 pisze:Już był taki człowiek co uważał że ludność pewnych rejonów świata jest upośledzona genetycznie.
"taki człowiek" mógł się mylić. Bóg się nie myli.
Ponadto już za czasów Abrama Bóg widział w jakim kierunku zmierza ludność tych ziem, ale postanowił poczekać być może po to, aby pokazać do czego prowadzi hołdowanie wynaturzeniom, że po jakimś czasie nie ma już odwrotu.

Lecz dopiero czwarte pokolenie wróci tutaj, gdyż przed tym czasem nie dopełni się wina Amorytów.
(Rodzaju 15:16 BW)
Servant

D. R.

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: D. R. »

Servant pisze:
D. R. pisze:
Servant pisze:
D. R. pisze: Mdr 3, 1-3;
Przykro mi, ale nie uznaję tej księgi za natchnioną przez Stwórcę.
D. R. pisze:Raczej przez Marcina Lutra :-)
Nie Marcin Luter ustalał kanon ST. Chyba o tym wiesz? Nie rozumiem zatem po co wtrąciłeś to nazwisko.
D. R. pisze:A ja uznaję, wraz z innymi tekstami,
Ależ, do niczego nie zmuszam ani od czegokolwiek nie odstręczam. Zrobisz jak uważasz, wszelako szukaj prawdy.
D. R. pisze: i wierzę, że będę z Chrystusem po śmierci cielesnej, jak wierzył św. Paweł i inni chrześcijanie..
Apostoł Paweł nie wierzył w życie po śmierci, lecz po zmartwychwstaniu. Ba! Nawet mocno za zmartwychwstaniem obstawał (1 Koryntian 15 rozdział)
D. R. pisze:Ty, jak chcesz.
No cóż, ja ze swej strony wolę po zmartwychwstaniu żyć w przywróconym raju w zwykłym ziemskim ciele, niż nie wiadomo gdzie jako "dusza nieśmiertelna".
Niebiosa są niebiosami Pana, Ale ziemię dał synom ludzkim (Ps. 115:16 BW)
Servant,

Kanon biblijny ustalił Kościół Katolicki. A Luter powyrzucał z niego teksty, które nie pasowały do jego koncepcji, np. "sama wiara". Nawet pomijam tu już Mdr.

Czyli jesteś świadkiem Jehowy?
Oni opierają się na matrycy nauk Lutra i jego odgałęzień, np. Kalwina.

Czyżbyś nie czytał co mówią Apostołowie i Pismo?

Ps 73;

J 8, 56;

1 P 3, 18-20a ;

J 11, 25n ;

J 8, 52;

1Tes 5,10;

2 Kor 5, 6-8;

Flp 1, 21-24; por. Rz 14,8

Łk 23,43

taka prawda

Post autor: taka prawda »

D. R. pisze:Czyżbyś nie czytał co mówią Apostołowie i Pismo?

Ps 73;

J 8, 56;

1 P 3, 18-20a ;

J 11, 25n ;

J 8, 52;

1Tes 5,10;

2 Kor 5, 6-8;

Flp 1, 21-24; por. Rz 14,8

Łk 23,43
D. R. pisze:Czyżbyś nie czytał co mówią Apostołowie i Pismo?

Ps 73;

J 8, 56;

1 P 3, 18-20a ;

J 11, 25n ;

J 8, 52;

1Tes 5,10;

2 Kor 5, 6-8;

Flp 1, 21-24; por. Rz 14,8

Łk 23,43
To może ty poczytasz co wklejasz bez pojęcia?
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 382#198382

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

D. R.,
Oni opierają się na matrycy nauk Lutra i jego odgałęzień, np. Kalwina.
Nigdy nie słyszałem by Świadkowie wierzyli w predestynację czy wieczne męki :-) w ognistym piekiełku.Szatana Bóg zniszczy a ludzie nadal sobie będa w morzu ognia pływac,bo może tak im się będzie podobać
Jer. 7:31
31. Nadto pobudowali wyżyny Tofet, które jest w dolinie syna Hennomowego, aby palili synów swych i córki swe ogniem, czegom nie rozkazał, ani wstąpiło na serce moje.
(BG)
Jer. 7:31
31. Wznieśli miejsce ofiarne Tofet w Dolinie Ben-Hinnoma, aby spalać w ogniu swoich synów i swoje córki, czego Ja nie nakazałem i co mi nawet na myśl nie przyszło.
(BW)
Popatrz Bogu na myśl nie przyszło nawet piekło,a ludziom tak,jak chcecie to się w nim palcie
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

D. R.

Post autor: D. R. »

Ja napisałem, że matrycą są nauki protestanckie. Powinienem dodać, że na tej matrycy powstały różne `wariacje na temat`. Wszelkie ruchy antykościelne i apokaliptyczne z USA w XIX wieku wywodzą się z nauk protestanckich. Powody: brak tradycji katolickiej u emigrantów, brak nawet swoistej tradycji typowo protestanckiej, a był głód wiary i...pieniędzy, jak to USA. A Biblię miał każdy. I tak każdy sobie rzepkę skrobał, po swojemu. A było kilku takich z charyzmą, którzy pociągnęli za sobą tłumy, uwiedli. I potem to przeszło na Europę. I teraz taki szary członek danej organizacji nawet nie wie skąd się wywodzi organizacja, myśli, że od Chrystusa...
Bo gdyby faktycznie ci ludzie nie mieli wpojonych nauk Lutra i wariacji na temat, a chociaż samodzielnie interpretowali tą Biblię, to doszliby do wniosku, że jednak dusza żyje po śmierci. Wynika to jasno z Pism. A nie u Koheleta, który sam nie wiedział, zastanawiał się.

Servant
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2007, 12:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: Servant »

D. R. pisze: Kanon biblijny ustalił Kościół Katolicki.
Właściwie to powinieneś napisać mniej więcej tak: "Kościół Katolicki uważa, że ustanowił kanon biblijny". Byłoby sporo lepiej.
D. R. pisze:A Luter powyrzucał z niego teksty, które nie pasowały do jego koncepcji,
Mogło też być odwrotnie: Kościół Katolicki (nie mylić z pierwotnym chrystianizmem - to dwie różne sprawy) powrzucał do istniejącego już kanonu teksty, które pasowały do jego "Tradycyjnych", że tak się wyrażę, nauk.
Wychodziło by wtedy na to, że Luter chciał tenże kanon oczyścić.
D. R. pisze:Czyli jesteś świadkiem Jehowy?
Uuuaaaa!! No to mam teraz przerąbane. Zostałem zdemaskowany jako źródło wszelkiego zła. :-)
D. R. pisze:Oni opierają się na matrycy nauk Lutra i jego odgałęzień, np. Kalwina.
Taki MATRIX :xhehe:
D. R. pisze:Czyżbyś nie czytał co mówią Apostołowie i Pismo?
A i owszem. Czytałem. Żaden z poniższych wersetów, na które się powołujesz ani nie przeczy zmartwychwstaniu, ani nie wspiera wprost nauki o nieśmiertelności duszy ludzkiej.

Idę do pracy. Na 12 godzin.
Servant

D. R.

Post autor: D. R. »

Udowodnij, że Kanon ustalił ktoś inny, a nie Kościół Katolicki.
Tylko proszę, nie z książek świadków Jehowy. I nie, że Pan Bóg z nieba zesłał Kanon w pakiecie.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

D. R., Katolicy w Kanonie mają Księgi Machabejskie,masz je w protestanckim ? Nie więc oni ustalili ten kanon. :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

D. R.

Post autor: D. R. »

bartek212701 pisze:D. R., Katolicy w Kanonie mają Księgi Machabejskie,masz je w protestanckim ? Nie więc oni ustalili ten kanon. :-)
Tak zwany kanon protestancki (nazwijmy to) pojawił się setki lat po ustaleniu, które teksty powinny się mieścić w tzw. kanonie i służyć do czytania i pokrzepiania, a także do liturgii, a które nie. Nie miałbyś czterech tekstów Ewangelii, gdyby nie Kościół Katolicki. Nawet nie wiedziałbyś, że napisały je te osoby, które są uznawane za autorów. Same teksty nie podają autorów. Podaje je TRADYCJA.
Ja czasem myślę sobie, że dobrym jednak pomysłem byłoby zabranie tekstów Pism przeciętnym ludziom i udostępnianie ich tylko podczas Liturgii i za zezwoleniem Kościoła. Dla dobra ludzi. Drukuje się Biblię i każdy może ją sobie czytać, ale patrząc co się dzieje, co wyprawiają z tymi tekstami, myślę sobie czasem: "Zabierzcie im te teksty! Widzicie co wyprawiają!".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”